Çocuk sahibi olmayı istememek

Çocuk tahammül ve sabırla bir fidan gibi buyutulmesı gereken bişey ve bır ınsan hangı sebep ıle olursa olsun kendınde bu gucu gormuyorsa asla cocuk yapmamalı ınsanlar ılla parasızlıktan cocuk yapmıyor degıl bırde kendını hazır hıssetmemek var toplum var baskı var dunyanın degısmesı var herseyın kotuye gıtmesı var....Var oglu var ..

anlayışlı insanları çok seviyorum:asigim:

benim teyzemde hic cocuk istemiyordu konu sahibi gibi cocuk istemedigi icin evlenmedi hatta
ama bir gün ona doktor bu saatten sonra cocugunuz olmaz deyince cok üzüldü
simdi apar topar evlenmeyi düsünüyor cocuk istiyor
allah herkese hayirlisini nasip etsin

gerçek anlamda enine boyuna düşünemedi mi acaba zamanında? sizce neydi ordaki sorun?

Son düzenleme:
Scheker demekki simdi gercekten haizr cocuk yapmaya, Insallah biyolojik saatide hazirdir.

gerçek anlamda enine boyuna düşünemedi mi acaba zamanında? sizce neydi ordaki sorun?

korku sanirim büyük korkulari var halada var
ama anne olmak istiyor sirf bu sebebten evlenir evlenirse tabi oda
cünki cok büyük korkulari var malesef

malesef doktorlar biyolojik saatin biraz gec oldugunu söylüyor
ama o her seferinde baska doktora gidip olumlu cevap ariyor
biri iyi diyor diyeri olmaz diyor olmayacagina emin olsa yine evlenmez eminim
teyzem 42 yasinda

Hem yas 42 hemde miyomlari var, bence imkansiz. Yinede Allah yardimcisi olsun, madem istiyor.

hayir malesef miyomlari vardi miyom amelyati gecirdi

hah işte onu soruyordum. gerçekten çocuk istemiyor mu yoksa evlenmediği için mi çocuk istemiyorum aslında diye bahene üretmiş diye. ki bu durumda rahatsızlanınca çocuğum olmazsa diye düşündüğüne göre ikinci şık. yani o bayan konumuz dışında.

Son düzenleme:
artik evlenmek istemedigi icinmi istemiyodu onu bilemem
sonucta gercekten ciddi bir karar
söylemek istedigim doktor cocuk icin gec
kalinmis dendiginde birden istemeye baslamasi
kimsenin bu duruma düsmemesi icin söyledim

Arkadaşım bu yaşta çocuk istememk çok doğal..çünkü çocuk sorumluluğu çok zor..sabır isteyen bir durum..yani bütün hayatın bitiyor bir nevii..eskisi gibi rahat olamıyorsun,uyuyamıyorsun,eşinle uzaklaşıyorsun falanda filan..ama ileriki yaşlarda kesinlikle bir çocuk isteyeceksin..öyle insanın ihtiyacı oluyorki..çocuk farklı birşey..bazen benimkine kızıyorum itiyorum onu ama yok..gelip sarılıyor öpüyor beni..o kadar savunmasız çaresiz..canım yaa çocuk çok farklı bir şey..elinde bir hamur var ve ona şeklini sen veriyorsun..zor ama çok keyifli..insanın kendi eserini görmesi süper...

Kızmayın, itmeyin, yazık, ona her sinirlendiğinizde şunu söyleyin kendinize "o daha bir melek ve bu dünyaya gelmek onun isteğinde değildi ama ben istedim" gerçi planlı mıydı bilemiyorum ama istemeyene bile doğurmayı istemek ve 9 ay boyunca karnında taşımak o sorumluluğu yükler...

Söylediklerinde gerçekten haklılık payın var. Etraf bu örneklerle dolu. Ve herkesin kendine göre bir gerekçesi var.

elismiren`in yorumunu simdi görüyorum, ne kadar dogrulari görmüs ve elestirmis.
Özellikle "kendi cocuklarini büyütmemis bir anne toplulugu var" bu dönemde.

Scheker bende miyomlarim yüzünden rahmimi aldilar yinede üzülmedim, neden cocuk yapmadim diye. Hatta bebeklerini doguranlarla ayni odadaydim, sadece bir an önce hastaneden kurtulup güzel hayatima devam etmek istedim. Hic umrumda bile degildi. Hatta doktor sordu ne düsündügümü ameliyattan önce, bende gercekten isteseydim muhakkak yapmistim simdiye kadar dedim, onun icin beni hastaneye sevk edebilirsiniz, degisen birsey olmadi ruhsal dedim.
Bence teyzen evlenecegi dogru adami ne yazikki bulamadi ama aslinda icinde annelik duygulari varmis.
Bu gercekten üzücü tabikide ((

Söylediklerinde gerçekten haklılık payın var. Etraf bu örneklerle dolu. Ve herkesin kendine göre bir gerekçesi var.

bana herkes,yap artık birtane annen bakar diyor
ne münasebet yaaa diyorum,o kadının bu saatten sonra gezmesi tozması lazım,ahhh ahhhh elimden gelse altın tepside istediği herşeyi sunarım ona,bana bakmış daha ne yapacak
bana uzaylı görmüş gibi bakıyor herkes
Herkes kendine güveniyorsa yapsın çocuğu,okadar yani

Allah hayırlısını versin,çok geçmiş olsun
Bu konuda güçlü olman çok güzel,hem kendin hem etrafındakiler yıpranırdı.

elismiren tabikide kimse beni örnek almasin, hatta yanimdaki calisan kizlara öyle demeyin yapin bir cocuk diyorum. bir tanesinin ne yazikki olmuyor tüp bebekle deneyecekler, ona gerceklesmesi icin tüm olanaklari (yok doktora gitmeler, izin istemeler, istedigi zaman tatil yapmasi gibi ) sunuyorum.
Aslinda hic huyum degildir ulu orta kendimden bahsetmek ama burada gerekiyordu bu.Sadece isyanim var tabikide, ilk önce türk toplumunda erkeklere verilen ama kizlarin pek nadir gördügü deger ( Allah`tan bir doguda var böyle seyler, insallah oradada kalkmistir artik).
Bilmiyorum tam buymuydu nedeni ama cok fark etmistim bunu cocuklugumda annemin babamin sevgisini alabilmek icin cok cabalamistim, belki ondan bende cocuguma veremem diye korkularim vardi.
Görmedim sevgi, görmedigim sevgiyi verebilirmiyim endisesi.
Halbuki yaslandiklarina aslinda kiz evlatlarin daha hayirli oldugunu söylemeleri birazda olsa belki beni mutlu etmisti ama hersey biraz gec kalinmisti iste.
Aslinda haberleri bile yok neden cocuk yapmadigimin, anlatsam anlamazlar bile, zaten babam vefat etti annemide üzmek istemem bu saaten sonra.
Tek diyecegim sey birakin artik su erkek sevdasini. Hep hayirlisini isteyin.Ama sunu belirteyim bunlari acitasyon olsun diye yazmadim, süper bir kariyer yaptim, cok sevdigim asik oldugum hayatarkadasimla cok mutluyum ve hayatin tadini doyasiya cikariyoruz.
Hep derim dört dörtlük hicbirsey yoktur. Iyikide öyle yoksa hayat yasanilir olmazdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…