Çocuk sahibi olmayı istememek

Nasıl cocuk sahibi olmaya karar verdiniz :)

Son düzenleme:
Seneler geçmesine rağmen burada pek de bir şey değişmemiş. Eskiden çook eskiden epeyce kavgalar olurdu. Şimdi bakınca ne kadar gereksiz geliyor. Çocuk isteyenin kendine göre haklı yanları olabilir. Çocukluk güzel, çocuklar güzel.. Çocuk istemeyenin de kendince haklı sebepleri olabiliyor. Çevremde pek çok güzel kadın var çocuk sahibi olmaktan vazgeçen. Yaşın da etkisi var pek tabi. İyi anne olamama durumundan öte, mevcut dünyadaki sıkıntılar, geldiğimiz son nokta artık çocuğun rızkıyla gelemediği gibi, onları tam manası ile de koruyamadığımız bir dünyaya doğma fikrinin ürkütücü olmasından mütevellit istememe hali ağır basıyor. Aslında yine koruyucu, anaç duygular var. Tabi biz bu konuyu o kadar farklı bir boyuta taşıyoruz ki, annelik kalitesi yarıştırılıyor boyutuna geliyor. Her fikre saygı göstermek durumundayız, kırıp dökmeden, incitmeden. Benim de arafta kaldığım bir konu, özellikle son zamanlarda. Ben uzunca bir süredir istemeyen biriyim açıkçası. Bakamamamak değil, sevmemek hiç değil.. O kadar özenip üzerine düşeceğim bir canlının kontrol edemediğim bir dünyada, başına ne gelir diye düşünüp durup gelecek kaygısı ile büyümesi beni çok korkutuyor. Şu an yaşanan savaşta en çok acı çekenler de çocuklar. Yaşadıkları korkunun tarifi olamaz. Ah vah demekten de öte gidemiyoruz ne yazık ki...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…