Çocuk yapmak için en uygun yaş ( Prezervatifle gebelik riski)

Sağlık ocağını aradım ama galiba öğle arasına girdiler açan olmadı. Sanırım özeli denicem. Hastane araştırmasına girmem lazım bu şehirde çok hastane işim olmadı henüz yeni geldiğimden.

Eşim en çok işin ilişki kısmına takılıyor. Testi gösterdim biraz üstüne konuştuk ve vazgeçmemiz gereken her şeyi listeledik gibi oldu. Listeye ilk sıralara çocuk varken rahat rahat ilişki yaşayamamayı koydu :KK70:
Çocuk değil de yorgunluk etkiledi beni valla sjjdksks bebeto uyuyunca bana bi yorgunluk çöküyo gece ki sorma 😅 işin kötüsü eşimin işi de yoğun, ikimizin de aynı anda aşırı yorgun olmadığı gün arıyoruz bazen ajfkskkslsl

İlişkinin en başından beri takmiyorlar yalan söylüyorlar. Yengem 27 yıllık evli hep kondomla korunmuş sürekli söyler çocuk istedik çıkardık, çocuk oldu taktık. Diğer yengem de 5 tane doğurdu 3 tane de kürtajı var hep şey diyordu " yanlışlıkla hamile kalmışım, korunurken olmuş" yeni yeni söylüyor geri çekilme olmuş ,hap aldığı donemlerde de bir içip bı içmemiş ,kondom varken de sona doğru takmış.
Aynen öyle bizde 2 defa korunmadık 2 çocuğum var 😂😂 ama bazen istisnai durumlarda bu uzun süreli olanlarda yaşanabiliyormuş. Ama genelde Türk erkeği o kadar uzun tutamadığından sanırım istisna durum ahahahhaah

Sağlık ocağını aradım ama galiba öğle arasına girdiler açan olmadı. Sanırım özeli denicem. Hastane araştırmasına girmem lazım bu şehirde çok hastane işim olmadı henüz yeni geldiğimden.
Kız önce bir bak hamilemisin gir bir hastaneye ver kanı. Olur da gebelik varsa araştırirsin. İster kürtaj için ister doğurmak için 😁 ama bence yok hapların içindeki hormon da pozitif göstermiş.olabilir. bıraksan da vücudundan atması kolay olmayacaktır.

Kondomu taktıktan sonra ucunda baloncuk olup olmadığına bakın. Baloncuk varsa sağlamdır. Daha sonra eşiniz o baloncuğu ileri çekerek havayı oradan dağıtsın ki patlamasın. İlişkinin en başında takmalı. Boşalma sonrası sızıntı olmaması için içinizde beklememeli. Çıkarırken de sağlam olup olmadığını kontrol etmeli. Bu şekilde prezervatif korur. Hap hormonlarınıza ne zarar verdi anlamadım. Hormon bozacak bir şey değil çünkü.

İlişkinin en başından beri takmiyorlar yalan söylüyorlar. Yengem 27 yıllık evli hep kondomla korunmuş sürekli söyler çocuk istedik çıkardık, çocuk oldu taktık. Diğer yengem de 5 tane doğurdu 3 tane de kürtajı var hep şey diyordu " yanlışlıkla hamile kalmışım, korunurken olmuş" yeni yeni söylüyor geri çekilme olmuş ,hap aldığı donemlerde de bir içip bı içmemiş ,kondom varken de sona doğru takmış.

Geri çekilme bile yapmıyorlar zaten.

Çatır çatır içe boşaltma yapıyorlar aman bir şey olmaz diyerek sorana da korunduk geri çekildik hap kullandık condom kullandık yine oldu diyorlar linçlenmemek için .

Geri çekindir, ilişki biter bitmez ayağa kalk idrar yap hamile kalmazsın. (Eski fahişeler bu şekilde korunuyorlarmış.)

Bir şey olmaz diye içe boşalt sonra ayaklarını duvara dik uyu. Hamilelik olur.

Aynen öyle bizde 2 defa korunmadık 2 çocuğum var 😂😂 ama bazen istisnai durumlarda bu uzun süreli olanlarda yaşanabiliyormuş. Ama genelde Türk erkeği o kadar uzun tutamadığından sanırım istisna durum ahahahhaah
Spiralle korundugum için 5 yıldır kondom kullanmadım açıkçası hissini ,tipini bile unuttum😂 evliliğin ilk yillarinda uzun süren ilişkide yeniliyorduk ,süre uzayınca o kayganlık vs benim hoşuma gitmiyordu o yüzden bilemeyecem tek prezervatif kaç dk sonra geçirgen olur😂

Ilk kizimi 27 yasında dogurdum planlayıp isteyerek cocuk sahibi olduk.Yeni dogum yaptım ikinci kızıma geri cekilme ve prezervatifle hamile kaldim nasil oldu hala anlamıs değiliz en başinda takar ve cok dikkat ederdik planli bir gebelik değildi bir de üstüne riskli gebelikti sayamayacagim kadar cok badireler atlattik dogurana kadar çatladım resmen cok zorlandim simdi iyi ki olmus iyi ki var diyorum cok sükür olmus ama hamilelik ve getirdigi risklere hazır degilseniz kimse sizi buna mecbur tutamaz dogurup dogurmamak sizin karariniz tamamen

Ben 30 yaşında, tam da sizin düşündüğünüz gibi yıllar sonra çocuk fikrine girdim, ve çok şükür sağlıklı bir evladım oldu. Şimdi size ne desem bilemedim. Bebek büyütmek muazzam bir duygu ama eş ne kadar anlayışlı ve destek veren biri olursa olsun, illa ki kadına düşen sorumluluk daha fazla. Bir kere kadının hayatından en az 2-3 yıl götürüyor bence. Hayata dair yapmak istediğin farklı şeyler varsa, çocuğun bu ilk yıllarında pek mümkün olmuyor. Sonrasını tecrübe etmediğim için bilemiyorum ama ilk yıllar kadın için epey kısıtlayıcı oluyor.
Doğum öncesi , ertelerken gayet keyifliydim ama çocuğum olduktan sonra iyi ki daha fazla ertelememişim demeye başladım. Çünkü bu defa da çocuğun daha bağımsız bir hale gelmesini hesap etmeye başlıyor insan. Şunu yaparım , bunu yaparım gibi hayata dair insanın planları bitmiyor ama dediğim gibi çocukla pekçok şeyi yapmak zorlaşıyor, birkaç yıl büyümesini beklemek gerekiyor. İkinci çocuk düşüncesi varsa, araya az zaman koysan kafayı yersin, çok zaman koysan, ona da ayırdığın yılları düşününce, en verimli zamanlar kaçıp gidiyor gibi geliyor. Ben ikinci bir çocuk düşünmüyorum şuan.
Hayata dair yapmak istediğiniz her şeyi yapıp, ondan sonra çocuk sahibi olmak daha mantıklı ( hayat bizim planlarımız gibi giderse eğer ). Düşüncelerim çok karışık bu konuda.
Az önce de dediğim şey özetler sanırım , ben 30 yaşında anne oldum. İyi ki daha fazla ertelememişim diyorum. Ama daha erken olmalı mıydı, onu da bilmiyorum. Belki benim için biraz daha erken olsa daha iyi olabilirdi.

Geri çekilme bile yapmıyorlar zaten.

Çatır çatır içe boşaltma yapıyorlar aman bir şey olmaz diyerek sorana da korunduk geri çekildik hap kullandık condom kullandık yine oldu diyorlar linçlenmemek için .

Geri çekindir, ilişki biter bitmez ayağa kalk idrar yap hamile kalmazsın. (Eski fahişeler bu şekilde korunuyorlarmış.)

Bir şey olmaz diye içe boşalt sonra ayaklarını duvara dik uyu. Hamilelik olur.
Penisin girdiği delikle çişin ciktigi delik aynı değil, bunu yapan salaklar var mı ya ? İkinmayla çıkacağını düşünenler de spremin canlı ve hızının yüksek olduğunu milyon sprem icinde 1 tanenin yumurtaya ulaşmasının yettiğini bilmesini isterim♥️🥰

Kondomu taktıktan sonra ucunda baloncuk olup olmadığına bakın. Baloncuk varsa sağlamdır. Daha sonra eşiniz o baloncuğu ileri çekerek havayı oradan dağıtsın ki patlamasın. İlişkinin en başında takmalı. Boşalma sonrası sızıntı olmaması için içinizde beklememeli. Çıkarırken de sağlam olup olmadığını kontrol etmeli. Bu şekilde prezervatif korur. Hap hormonlarınıza ne zarar verdi anlamadım. Hormon bozacak bir şey değil çünkü.
Verdiğiniz öneriler altın değerinde teşekkür ederim. Hormonlarıma zarar vermedi yok yanlış anlattım sanırım. Çok değişmiş hissettim ben kendimi. Çok duygusaldım belki başka sebepledir iş değişikliği şehir değişikliği aile özlemi vs ama ben haptan dolayı olduğunu düşünmüştüm. Ben hormonlarımı değiştirene kadar eşim prezervatif taksın dedim :KK70:

Kesinlikle takmadan ilişkiye geçmedim onu biliyorum ancak ben biraz zor rahatlayabildiğim için uzun sürdüğü zamanlar oldu ve anlatılan gibi epey sünen garip bir şeye dönüşmüştü prezervatif. Bu korkunun üstüne zaten geri hapa dönücem gibi duruyor :KK70:

Hanımlar benim öğle aram 13.00 itibariyle başladı ben kaçtım güncelleme yaparım öpüyorum hepinizi.

Kimyasal gebelik yaşıyor olabilirsiniz ilk test pozitif diğeri negatifse yani bebek tutunmadan düşüyor zaten kürtaja gerek kalmaz. Ben 25 yasimda doğum yaptım pişman değilim.beninle birlikte büyüdü sayılır. Çalışıyorum bende zor oluyor evet ama güzel tarafları daha çok.

X