Çocuğum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ee o zaman yanlış teşhisle ölüme sebep olan doktorlar için de insanlık halidir diyelim. yalan söyleyerek birini haksız yere hapse attıran avukata da anlayış gösterelim.
Anlayış gösterin demiyorum , dünyayı ayağa kaldırın diyorum

Anlayış gösterin demiyorum , dünyayı ayağa kaldırın diyorum

evet bu hataları yapan avukatlar, doktorlar için insanlar ayaklanıyor.
bence birşeye açıklık getirmek lazım. öğretmen; "ben bütün gün çocuklarla uğraşıyorum, onlar benim elimde şekilleniyor" diyorsa o zaman hayatıyla da onlara örnek olmak zorunda. bazı meslekler hata kaldırmaz ve öğretmenlik de ilk sıralarda.
ben burada konu sahibinin sadece yazım yanlışını değil çocuğuna sağlıksız yaklaşımını da eleştirdim, hatta en çok onu eleştirdim. yazım hatasını 1 cümlede ti'ye aldım.
fakat hem bana hem de başkalarına verdiği cevaplarda hatalı olduğunu kabullenmeyen, suçu özellikle kv ve kp'ye atmakta ısrarcı birini gördüm.
açıkçası bir öğretmenin hatasını kabul etmeyip başkalarını suçlamayı seçmesinin öğrencilerine kötü örnek olacağını düşünüyorum. öğrencileri onun ev hayatını elbette bilemez ama huyu bu olan biri okulda da çeşitli olaylarda bu şekilde davranır, böyle örnek olur.
ben öyle "benim vergilerimle maaş alıyorsunuz" diyen ukalalar gibi eleştirmiyorum, sadece öğretmenliğin artık genellikle farklı yorumlandığını düşünüyorum. bana göre öğretmen hayatına da öğretmenlik ideallerini adapte edebilmiş olmalı ve kendi hayatında doğru davranışları sergilemeli. hata yapıyorsa da - hele ki böyle bir platforma konu açıp anlatınca - insanların uyarılarını dikkate almalı.

3. Paragrafa çok çok çok katıldım, aslında genel olarak hak veriyorum. Ancak öpretmenler de yurdum insanı. Başka galakside özel yetiştirilmiş bir tür muamelesi yapılması bana çok saçma geliyor. Beklentiler bazen inanılmaz yüksek oluyor ve beş parmağın beşi bir değil.

Bendd öğretmenim ve bu tutumu yanlıs buluyorum. Tabıkı çoçugumzla vakıt gecırecegız ama kalıtelı zaman dıye dıye çocukların kendı baslarına bıseyler yapmasına fırsat vermıyoruz. Misal bi oyuncak alıyoruz illa öğretmek tanıtmak zorunda degılız. Verin eline oyalansın kesfettsın. Kendı basına oyunlar kurabılsın.

söylemek istediğim beklentileri arşa çıkaranlar onlar. karantina sürecinde bile "yaaa siz çocuklarınıza dayanamıyorsunuz, biz her gün onlarlayız" diyen öğretmenler oldu. ama konu uzun süren tatillere gelince hemen "bizim mesleğimiz kutsal". kimse öğretmenliğe tü kaka demiyor ki zaten. sadece duruma göre yorum yapılması bana tuhaf geliyor.
her öğretmen iyi olacak diye bir kural da yok tabi. ama en azından basic şeylere dikkat edilmesi gerek bence.

Allah allah doktorlar bazen günde 5 hasta bakarken sorun yok, ekstrem bir durum yaşanıp hastaneler dolunca hemen tavandan ödeme askerler savaşa girse ikramiye mi alacak yani ama öğretmenler olunca abovvv Neyse bu kadar yeterli. Konuyu sabote etmeyelim

Sözüm meclisten dışarı ama öyle öğretmenler var ki bir dakika çocuğunuzu güvenip emanet etmezsiniz. Üniversitede bir süre kız yurdunda kaldım şok olmuştum bu insanlar nasıl öğretmenlik yapacak diye. Bu her meslek için geçerli aslında ama insan birilerine bir şeyler öğretmesi gereken insanın diğer insanlara göre daha örnek olmasını bekliyor. Konu sahibi nasıl bir öğretmen bilmiyorum anlattığı konuya göre terzi kendi söküğünü dikememiş

öğretmen misiniz ? bir sakin olun yahu :)

ben maaşlarla, ikramiyelerle ilgili birşey dedim mi ? bana farketmez, bence öğretmenler de çok kazanabilir, haklarıdır.

öğretmen misiniz ? bir sakin olun yahu :)

ben maaşlarla, ikramiyelerle ilgili birşey dedim mi ? bana farketmez, bence öğretmenler de çok kazanabilir, haklarıdır.
Onu örnek verdim. Tatil olunca öğretmenler akla geliyor ama 50 kişilik sınıflarda okuma yazma öğretenler hiç akla gelmiyor. Evet ben de kamuda öğretmenim ve bu çifte standarttan hiç hoşlanmıyorum. Düşünme kapasitesi artmalı toplumumuzun, öğretmenlerin işi çok zor bu manada. Ama nokta koymasa forumda linç yiyor

yoo bu çifte standart değil gerçek. insanlar, öğretmenler işinden yakınınca tatili örnek veriyor. askerler işinden yakınıp o tatili yapamıyor mesela veya doktorlar.
bence öğretmenler "tatilimize laf etmeyin" diyip konuyu büyütmese zaten olay çıkmayacak :)

Öğretmenlik mesleğinin zorluğunu “tatilin var şükret” diyerek bastıran bir toplumda mevcut öğretmenler gayet iyi

Evet, madem mükemmel yazı yazmaktan bahsediyor kendisinin de mükemmel oluo hata yapmamasi lazim.

Ciddi bir kişilik sorunu yaşıyorsunuz.Kendi yaptığınız şeyleri başkası yapıyormuş gibi aksettiriyorsunuz.Bir görünün

Kusura bakmayın bu dünyada eleştirilerini ciddiye alacağım son insan sizsiniz."Aa ne terbiyesiz öğretmen olmuş ama yazım yanlısı yapmış.Benim çocuğumun öğretmeni olsa onu bilmem naparim. " tarzında konuşan bir insanın kişiliğini tahmin etmek benimkini tahmin etmekten daha kolay.Yazim derdi vereceksiniz öteye gidin ama karakter meselesinde ağzınızı açmayın bence

Evet, madem mükemmel yazı yazmaktan bahsediyor kendisinin de mükemmel oluo hata yapmamasi lazim.

Yazı yazma becerilerinizi kenara bırakıp çocuğunuzun sorunuyla neden ilgilenmiyorsunuz? Yazdığım mesajda o da mevcut. Konu iyice amacının dışına çıktı. Siz bu konuyu soruna çözüm aramaya değil laf yetiştirmeye açtınız galiba

Ciddi bir kişilik sorunu yaşıyorsunuz.Kendi yaptığınız şeyleri başkası yapıyormuş gibi aksettiriyorsunuz.Bir görünün

gerçekten siz bana kişilik sorununuz var diyince bu yüzden üzüleceğimi mi düşünüyorsunuz :)

mesajımı bir daha okuyun, gayet insanca, kendiniz için bir psikologla görüşüp ondan çocuğunuz için de doğru yöntemi öğrenebileceğinizi yazmıştım. ama insanın anlattıkları karşısındakinin anlayabileceği kadarla sınırlı.

hakaret boyutuna geçtiğiniz için şikayet ediyorum. size başarılar.

üzüm yemekle bağcı dövmek arasındaki ince çizgi :)
halbuki yazmıştım önerimi. ama alamıyor hırsını.

Bu kadar insanın sizi yanlış anlayıp sizin doğruyu bilme ihtimaliniz? Başlatan sizsiniz hakaret eden de insanları tahrik edip "Ay bakın bana neler diyor? "diyorsunuz.Kisiligima dil uzatip cocuklar icin cok kotu ornek diyen de sizsiniz.Meslektaslarinizla alıp veremediğiniz ne?Atanamadiniz mi?Bu ay maas alamadiniz hincini benden mi cikartiyorsunuz?Derdiniz ne ise lütfen şikayet edin iciniz soğur belki psikolojinize yardimci olmak, komplekslerinizi iyileştirmek isterim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…