Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babasi sizin eve de bilgisayar alsin. Bu devirde her eve lazim bilgisayar

Çocuğunuza o kadar acıdım ki. Yarın öbür gün kardeşi olduğunda ona karşı nefret işleyeceksiniz resmen çocuğa. Baban onu daha çok seviyor bak onun odası var senin yok diye.
Halbuki adamla güzel bir dille konuşsan çocugun için ama yok.
Resmen kadın kıskaçlığı sizinki başka bir şey değil. Adam evlendi diye bunlar. Adam bekar evinde çocuğa oda yapmamış olsa eminim gıkınız çıkmazdı.

Çocuğun için değil, kayınbaba evinde bi umut kocam geri döner diye bekliyorsun. Düşündüğün tek şey koca, koca da koca diye yanmış tutuşmuşsun. Daha iyisi gelse koşa koşa gidersin. Hoş, iyisi seni netsin.

Çocuğumu sevmediğimi iddia etmişsnz ne alaka çocuğuma kötü davrandı diye kadına kızdım zaten ben anneysem o da babası niye yaşamasın ki orda
İyide babası bakmıyor hiç alakası olmayan kadına gönderiyorsunuz ben olsam babası yokken hayatta içeri almam başına bir iş gelir risk kadın yine iyi bir insanmış ayrıca çocuğunuza acıdım babasına verirseniz oturacak eviniz olmaz

Bu lafı her duydugumda Orhan Kemal'in El Kızı kitabını hatırlıyorum:) orada da böyle gelinlere eziyet eden bir kaynana vardı, oğullarına hep 'ben sizin için evlenmedim' diye vicdan yaptırirdi. Sonra bir kere iç sesinde şey demişti 'ah ah, seni çocuğunla nikahlamaya hazır bir bey bulsan evlenmez miydin'
Sizinki de o hikaye. Bu kadar eski eşine takıntılı, bu kadar kavgacı bir insanı kim eş diye alsın ki? Üstelik bir de çocuğunuz var.

Eski eşim çalışıyor kadın evlenince işi bırakmış ayrıca o evde hakkı yokmu odası olması gerekmiyormu çocuğumun o evdede,çocuğumu istemiyor sa evlenmeseydi çocuklu adamla evlendi
Yok kadın defol der gönderir çocuk babasının sorumluluğunda şunu belirtiyim civcivler tavuklara gezer horozla degil

Bir mesajda kendinizle nasıl bu kadar çeliştiniz? Çocuk bilgisayar oynasın diye yolluyor, oynayınca da diğer kadın çocukla ilgilenmiyor oluyor. Hımmm pırıl pırıl kafalar

Tekrar evlenmemek sizin tercihiniz. Tekrar evlenmek te eski eşinizin tercihi. Her çocuk bilgisayar, tablet görünce oynamak ister. Kadının keyif çattigini nereden biliyorsunuz. Ayrıca size ne?

Yemek yapmak zorunda bile değil o kadın. Belki rahatsızdır o gün olamaz mı?

Sizin gibiler üremesin yaa..

Zorunda zorunda zorunda... hanimefendi öncelikle üslubunuzu değiştirin, ebeveynler hariç kimse hicbirsey yapmaya mecbur değil. "Siz" mecbursunuz, cocugunuza iyi bir gelecek vermeye mecbursunuz. Kendinizle çelişiyorsunuz, cocugum orada bilgisayar oynamayi seviyor diyorsunuz sonra diyorsunuz ki eline hep tablet veriyor. Cocugunuza bilgisayar alin o zaman oraya gitmek istemesin cocugunuz. Her açıp okuduğumda basima agri giriyor, her cevabınız ayrı fiyasko. Allahım kimini anne babalıkla sınava sokuyor, kimini anne baba olamamakla.

O çocuğa o kadın eşek gibi bakmak zorunda değil. Bi önce onu anlayın. Ama siz ve babası o çocuğa eşek gibi bakmak zorunda. Bu dilden anlıyorsunuz diye bu şekilde söylüyorum. Bir de kadını aramışsınız. Yahu sizin muhatabınız o kadın değil, eşiniz!
Ayrıca sizin tek amacınız eski eşiniz ile onun karısını rahatsız etmek, huzurunu bozmak. Kıskançlıktan çatlıyorsunuz. Çocuğu sürekli gönderip o evden haber almak tek derdiniz. Çocuğu da helak ediyorsunuz hırslarınız yüzünden. Yapmayın!
Nasıl annesiniz siz ya?! Nelerin peşine düşmüşsünüz siz? O evi adam gayette istese alır geri, sizi de çıkarır. Sadece çocuğunun düzeni bozulmasın diye tutuyor sizi belli ki. Çocuğu alırsa neden sizi o evde tutsun, neden size nafaka versin?! Çok çıkarcısınız, kötüsünüz.

Son düzenleme:

Kitapta bile geçiyor demek böyle kısmeti olmayan boşanmış kadınlar

Konu sahibi de eğer aklına yatan koca bulsa direkt evlenir. Baksana eski kocanın bile peşinde.boşandırmaya uğraşıyor çocuğunu hiçe sayarak.

Ama sorarlarsa ‘ çocuğum için evlenmedim’ diyor. Yersennnn

Senin gibi birisini cekecek yeni koca bulamadigin icin evlenmiyorsundur. Hem bilgisayar oynasin diye gonderip hem oynatiyorlar diye kizman psikolojik sorunlarin oldugunu gosteriyor.

Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Örneğin benim evim 1+1 imkan olarak oda yapamam. 2+1 olsaydı evet bir yatak ufak bir dolap koyabilirim belki.

Eşimin oğlu şuan 14 yaşında, geldiğinde istediği gibi davranır. Duşunu alır, benim yatak odamda giyinir. Bir rahatsızlığı olsa mutlaka söyler, bize geldiğinde mutlu olduğunu görüyorum. Mutlu olmasa gelmez zaten. 14 yaşında olmasına rağmen çok karakterli bir evlat.

Çocuğu bakıcıya bırakırken bile böyle düşünmüyor insanlar o arkadaşlarınızda ne güzel akıl veriyor öyle önünü ardını düşünmeden.. pırıl pırıl kafalar

Babasi sizin eve de bilgisayar alsin. Bu devirde her eve lazim bilgisayar
laptop var evde babasındaki masa üstü ekranı büyük diye gitmek istiyor oraya birde çocuğum kendi gitmek istiyor bende hayır demiyorum o istediği için benim kızdığım çocuğuma kızması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…