Boşandım sonunda...

hakkında böyle hayırlıymış böyle olmuş sana eşinin bukadar seyler yasatması çok kötü ama keşke bi evlilik bitmeseydi ben ağlayarak okuyorum böyle seyleri en son düşündüğüm sey boşanmak eşimle ufacık bi kavgada bile çok kötü oluyorum dayanam onsuzluğa herhalde diyorum onsuz uyuyamam nefes alamam gibi geliyor bazı zamanlar eşim çok yorgun oluyor hemen uyuyor bende kızıyorum sen nasıl erkeksin diye erkekler kadınların peşinden ayrılmaz diyorum ama neleri varmışşş ama heralde sadece cinsellik bu boşanmaya neden olmamıştır yoksa sevişemedik diye boşanılmaz altta yatan baska seyler mutlaka vardır siz herşeyin doğrusunu bilirsiniz doğru olanı yaptım diyosanaız herşey boş
gercekten güçlüsünüz ayaktasınız makyaj yapabilmişsiniz sizi tebrik etmek gerekir herkez basaramaz sizi alkışlıyorum:KK9:

Aynen katılıyorum. Yasını tut, hakkını vere vere çek acını bir an önce. Tükettiğinde öyle bir rahatlayacaksın ki, sen bile şaşıracaksın. Şimdi sana belki küfür gibi geliyor böyle kelimeler ama inan bana canım, hislerim kuvvetlidir, sen gerçekten de mutlu olacaksın bunu atlattığında. Eski konunu takip eden biri olarak, "aşık oldum" benzeri konular açacaksın ve bizler onu da sevinçle takip edeceğiz...

Gerçekten gözlerim dolu dolu okudum yazdıklarını. Adliye koridorları, mahkeme salonu nasıl da gerer insanı, ne hissedeceğini bilemezsin, karmakarışık olursun, bilirim. O günün akşamı daha da zordur. Hatta takip eden bir kaç gün...Olsun, böyle böyle olgunlaşacak acın, bir noktada takılacak, yorula yorula atlatacaksın bitanem. Bu adam mutlu olamaz, mutlu edemez kimseyi. Evliliğin kadar yıpratıcı olamaz ayrılığın emin ol bundan. Dua et ki kazaya kurban bir çocuğun yok. Ömrünün sonuna kadar çıkarabildin hayatından bu insanı. Ya çocuğun olsaydı!!!

Sana kadın olmanın bütün güzelliklerini yaşatabilecek bir insan evladıyla çoluklu çocuklu, huzurlu bir hayat diliyorum canım. Artık bu evliliğin senden aldıklarını yerine koyabilmen için son sürat çabalama zamanı. "Öldürmeyen şey güçlendirir" unutma. "Frekanslarımız tutmadı" demiş ya, ona öyle demezler. Bu konunun en dürüst itirafı "ben iktidarsızım" olurdu ama onda bu yürek yok zaten hepimiz biliyoruz!!! Eğer samimi olsaydı, adam gibi içini açsaydı sana, eminim sen onu bile tolare eder, ömrünü, kadınlığını çürütürdün ama neyse ki böyle davranmış. Hayat senden özür dileyecek bitanem. Bak buraya yazıyorum...

oysa ki onun beni mutlu edeceğine, bana çok değer verdiğine, üzülmeme dayanamadığına nasıl da inanmışım. insan en çok da hayal kırıklığına uğradığı için perişan oluyor. o gün eşim olacak adamla yaptığımız o son telefon konuşmasında bile bana hala "yemin ediyorum ki ben hep seni düşünüyorum, yaptığım her hareketi seni düşünerek yapıyorum." diyor!!! "o yüzden bu haldeyim ben şimdi di mi" diye bağıra bağıra ağladım ona telefonda parkın ortasında. off off.

doğru. eşimin böyle davranması benim hayrıma oldu diye düşünüyorum. o kadar çok ders çıkarttım ki yaşadıklarımın hepsinden. ona ve ailesine o kadar çok değer verdim, hürmet ettim ki. düşündükçe sinirlerim tepeme çıkıyor. annesi bile şaşırmış ben onunla son günlerde bile saygılı konuşunca. ben onunla iyi konuşunca benim eve geri döneceğimi zannettiler heralde. benim boşanmaya cesaret edemeyeceğimi düşündüler. şimdi ne haldeler acaba. keşke evlerine bi gizli kamera taksaydım :KK55:

:KK23:
hakkında böyle hayırlıymış böyle olmuş sana eşinin bukadar seyler yasatması çok kötü ama keşke bi evlilik bitmeseydi ben ağlayarak okuyorum böyle seyleri en son düşündüğüm sey boşanmak eşimle ufacık bi kavgada bile çok kötü oluyorum dayanam onsuzluğa herhalde diyorum onsuz uyuyamam nefes alamam gibi geliyor bazı zamanlar eşim çok yorgun oluyor hemen uyuyor bende kızıyorum sen nasıl erkeksin diye erkekler kadınların peşinden ayrılmaz diyorum ama neleri varmışşş ama heralde sadece cinsellik bu boşanmaya neden olmamıştır yoksa sevişemedik diye boşanılmaz altta yatan baska seyler mutlaka vardır siz herşeyin doğrusunu bilirsiniz doğru olanı yaptım diyosanaız herşey boş
gercekten güçlüsünüz ayaktasınız makyaj yapabilmişsiniz sizi tebrik etmek gerekir herkez basaramaz sizi alkışlıyorum:KK9:

işte kardeş bak neler var. adamcağızlar yorgunum diye arada bir sizi ihmal edince beni hatırlayın ve onlara sıkıca sarılıp siz de uyuyun hihi :KK53: konu sadece "sevişemedik" kelimesiyle basite indirgenecek bir konu değil canım. eğer başından itibaren biraz bakabilirsen olayn gidişatını daha iyi anlarsın.

beni böyle güçlü olmaya eşimin ve ailesinin tavırları itti. onların yüzünden sabahın köründe kalkıp makyaj yaptım mahkeme günü. şık giyindim. sırf onlara inat. güçlü olduğumu göstermek adına. içimde neler kopuyordu onu Allah bilir sadece ama en azından dıştan güçlü görünmek istedim. onlar olmadan bir hiç olduğumu düşünmesinler istedim. bana yaptıkları haksızlıkların masumca bir cevabı olsun diye kendimce intikam aldım onlardan bu duruşumla.

Son düzenleme:
canım benim yaa.inan yaşadıklarını bende gözyaşları içinde okudum..çünkü bende boşanma aşamasındayım..çok zormuş..artık herkese güçlü görünücem diye o kadar yoruldum ki..bazen iyki böyle bir kararı verdim diyorum bazende......seni çok iyi anlıyorum canım..daha başka ne diyebilirim ki..

oysa ki onun beni mutlu edeceğine, bana çok değer verdiğine, üzülmeme dayanamadığına nasıl da inanmışım. insan en çok da hayal kırıklığına uğradığı için perişan oluyor. o gün eşim olacak adamla yaptığımız o son telefon konuşmasında bile bana hala "yemin ediyorum ki ben hep seni düşünüyorum, yaptığım her hareketi seni düşünerek yapıyorum." diyor!!! "o yüzden bu haldeyim ben şimdi di mi" diye bağıra bağıra ağladım ona telefonda parkın ortasında. off off.

doğru. eşimin böyle davranması benim hayrıma oldu diye düşünüyorum. o kadar çok ders çıkarttım ki yaşadıklarımın hepsinden. ona ve ailesine o kadar çok değer verdim, hürmet ettim ki. düşündükçe sinirlerim tepeme çıkıyor. annesi bile şaşırmış ben onunla son günlerde bile saygılı konuşunca. ben onunla iyi konuşunca benim eve geri döneceğimi zannettiler heralde. benim boşanmaya cesaret edemeyeceğimi düşündüler. şimdi ne haldeler acaba. keşke evlerine bi gizli kamera taksaydım :KK55:

her şerde bir hayır vardır arkadaşım .allah sana huzurlu bir hayat nasip eder inşallah..

yazdıklarını okurken çok üzüldüm.dilerim bundan sonra herşey senin istediğin gibi gönlünce olur.bu yaşadıkların sana acı bir tecrübe olucak ama doğru kararlar vermeni sağlıcak diye düşünüyorum.hayatına çok daha değerli ve seni anlayan biri çıkıcağına inanıyorum cnm:127:.bundan böyle yüzün hep gülsün inşallah ,daha mutlu olucağın günler önünde yola devam:KK71:

guzel dusuncelerin icin cok tesekkur ederim..:KK71:
insanin yaninda sadece annesi olsa bile guclu bir ordu gibi oluyor..cok uzuldugum zamanlar annem benle agladi,o da benim icin cok dualar okudu..onun yardimi,dualari sayesinde ayaga kalktim..
hersey geciyor en derin yaralar bile kapaniyor arada bir acitsa da..geriye bakmadan,eskiyi dusunmeden hep ileriye,onune bakarak yasa..
senin kacirdigin ve kaybettigin bisey yok..aksine bu evlilik sana tecrube,dersler ve en onemlisi zaman kzandirdi..zamanini degmeyen biri icin kaybetmedin..bence sen hayatini kazandin..cunku bu evliligin sonu yoktu olsa bile yillarca uzulerek gecirecektin ve bircok firsati kaciracaktin..aklin ve gucun kazandi..simdi icinin zehirini iyice akit,ona dair hicbirsey kalmasin sende..sonrasi zaten senin icin isil isil bir gunes..
yeter ki inan buna..

gecmis olsun buklelikedi.
en dogrusunu yaptin.
esin hatasini kabul etmis, hayret ettim...
insallah guzel gunler seni bekliyordur...
mutsuzluga kapilma, elbet bu da gececek.
guclu ol canim.

canım benim yaa.inan yaşadıklarını bende gözyaşları içinde okudum..çünkü bende boşanma aşamasındayım..çok zormuş..artık herkese güçlü görünücem diye o kadar yoruldum ki..bazen iyki böyle bir kararı verdim diyorum bazende......seni çok iyi anlıyorum canım..daha başka ne diyebilirim ki..

Allah yardımcın olsun canım. Gerçekten çok zormuş. Hele çocuğu olanlar kim bilir neler çekiyorlardır. Allah düşmanımın bile başına vermesin. Sebep ne olursa olsun bu süreç insanı gerçekten çok hırpalıyor. güçlü görünmeye çalışmak, aileni üzmemeye, onlara belli etmemeye çalışmak, eşine güçlü görünmeye çalışmak... offf offf... insan ikilemde kalıyor aynen dediğin gibi. iyi mi yapıyorum kötü mü yapıyorum diye. ben boşanalı 5 gün oldu henüz. evet çok üzücü ama en azından artık bir karar vermiş olmanın bi rahatlığı da oluyor insanda. birşeyler net artık, belli. belirsizlik de yoruyor insanı üzüntünün yanısıra.

gecmis olsun buklelikedi.
en dogrusunu yaptin.
esin hatasini kabul etmis, hayret ettim...
insallah guzel gunler seni bekliyordur...
mutsuzluga kapilma, elbet bu da gececek.
guclu ol canim.

teşekkür ederim. iyi yapmışımdır heralde. şu an içim rahat. bakalım umarım ilerde de rahat olur içim. kabul etti sayılır hatasını evet. ama yine de sanki bu durumda ikimizin de payı varmş gibi konuşuyor. biz birbirimize göre değilmişiz de güya... neyse hayırlısı olsun ikimiz için de.

bugün nasılsın canım merak ettim..

bugün eşimle boşanma gününden sonra ilk kez telefonda konuştuk. tv'nin dijital yayın aboneliği benim üzerimeydi. onu iptal ettirmemi istedi. boşandıktan sonra ilk kez sesini duydum. çok resmi bi konuşma yaptık. sadece bu konuyu konuşup kapattık telefonu. içimde garip de bi huzur ve heyecan var. garip duygular yaşıyorum. hem çok üzgünüm. hem bişeyler netleşti diye bi rahatladım. hem yeni hayatım için güç toplamaya çalışıyorum. hem bazı şeyleri görüp daha iyi anladığım için kendimi güçlü hissediyorum bundan sonrası için. hem hala bu durumu bilmeyip bana eşimi soranlarla uğraşıyorum. hem bişeyler çakıp ailemden laf kopartmaya çalışan kötü kalpli akrabalarıma sinir oluyorum. bir yandan da eşyalarım... evde ne varsa aldım çıkmadan önce. onları yerleştiriyorum. mobilyalarımı atmaya ya da yok pahasına satmaya kıyamadım. annemlerin evine getirdim bi kısmını. boşanmadan önce "acaba o mobilyalarla aynı evdeolunca ne hissederim diye de korkuyordum açıkçası. şu an için durum fena değil. sadece toparlanıyorum işte. böyle her şeyim bir anda değişti...

bugün eşimle boşanma gününden sonra ilk kez telefonda konuştuk. tv'nin dijital yayın aboneliği benim üzerimeydi. onu iptal ettirmemi istedi. boşandıktan sonra ilk kez sesini duydum. çok resmi bi konuşma yaptık. sadece bu konuyu konuşup kapattık telefonu. içimde garip de bi huzur ve heyecan var. garip duygular yaşıyorum. hem çok üzgünüm. hem bişeyler netleşti diye bi rahatladım. hem yeni hayatım için güç toplamaya çalışıyorum. hem bazı şeyleri görüp daha iyi anladığım için kendimi güçlü hissediyorum bundan sonrası için. hem hala bu durumu bilmeyip bana eşimi soranlarla uğraşıyorum. hem bişeyler çakıp ailemden laf kopartmaya çalışan kötü kalpli akrabalarıma sinir oluyorum. bir yandan da eşyalarım... evde ne varsa aldım çıkmadan önce. onları yerleştiriyorum. mobilyalarımı atmaya ya da yok pahasına satmaya kıyamadım. annemlerin evine getirdim bi kısmını. boşanmadan önce "acaba o mobilyalarla aynı evdeolunca ne hissederim diye de korkuyordum açıkçası. şu an için durum fena değil. sadece toparlanıyorum işte. böyle her şeyim bir anda değişti...

sanırım senin tek celsede bitti..keşke benimde öyle olsaydı..bizimkisi çekişmeli.ve bu iş uzadıkça çok yıpranıyorum.evet canım çok haklısın..ben eşimi soranlar kısmını atlattım çok şükür..o da çok sinir bozucu..bu arada yaşın kaç cnm

sanırım senin tek celsede bitti..keşke benimde öyle olsaydı..bizimkisi çekişmeli.ve bu iş uzadıkça çok yıpranıyorum.evet canım çok haklısın..ben eşimi soranlar kısmını atlattım çok şükür..o da çok sinir bozucu..bu arada yaşın kaç cnm

evet tek celsede bitti ama 10 gün sonra imza atıcaz ve kararı onaylıycaz. 10 gün sonra tamamen bitecek Allahın izniyle.darısı başına diyim. uzadıkça daha beter strese girer insan.

insallah hersey guzel olur senın ıcın ılk zamanlar zor olur ama sonrasında atlatırsın yawas yawas sakın kendını uzme hayat okadar kısakı sen guzel gelecek guzel zamanlarının tadını cıkart kendını bıraz nadasa bırak sonrada oyle bı kalkkı ayaga herkes sasırın tum guzelıkler senınle olsun

umarım hayat saan bunları unutturacak güzellikler yaşatır.
Bence sevinmelisinki sana destek olacak bir ailen ve dahada önemlisi güçlü duracak bir kişiliğin var

allah yardımcınız olsun boşanma stresi hiç bişeye benzemiyo ben o günü resmen hayal gibi hatırlıyorum...ama kader be kızlar atlatıcaz biz güçlüyüz dimi yaparız yapacaksınız eminimmm bundan...

teşekkür ederim. iyi yapmışımdır heralde. şu an içim rahat. bakalım umarım ilerde de rahat olur içim. kabul etti sayılır hatasını evet. ama yine de sanki bu durumda ikimizin de payı varmş gibi konuşuyor. biz birbirimize göre değilmişiz de güya... neyse hayırlısı olsun ikimiz için de.

amin canim.
bence ayrilmasaydiniz ve cinsellik konusu halledilseydi bile cok mutlu olamazdiniz.
yani bana boyle geliyor...
cunku cok sorun yasadiniz ve yasadiginiz seyler kolay degildi.
insallah bundan sonra mutlu olursun canim uzme kendini, hayir da $er de Allah'tan nasip boyleymis belki de...

amin canim.
bence ayrilmasaydiniz ve cinsellik konusu halledilseydi bile cok mutlu olamazdiniz.
yani bana boyle geliyor...
cunku cok sorun yasadiniz ve yasadiginiz seyler kolay degildi.
insallah bundan sonra mutlu olursun canim uzme kendini, hayir da $er de Allah'tan nasip boyleymis belki de...

evet artık ben de böyle düşünüyorum. Bu musibetin bana Allahtan bi işaret olarak gösterildiğini düşünüyorum. Demek ki hayırlısı benim boşanmam ve bu evlilikten iyi dersler çıkartmammış. Gerçekten de eğer devam etsek mutlu olamazdık biz bu cinsellik sorunu olmasa bile. bunu gün geçtikçe, ilişkiye dışardan baktıkça çok daha iyi anlıyorum. teşekkürler iyi dileklerin için :KK70:

X