Boşandım sonunda...

Ah Buklelikedi'cigim..
Bugun kk'da dolasırken bırden bıre konun aklıma geldı cok zaman oldu...
ısmını arattırdıgımda en sonkı yanı suan kı konunu gordum...
durumunun sonuclandıgını paylasmıssın bızımle..
dık durusun ve cesaretın ıcın senı tebrık edıyorum..
oyle seyler gelıyor kı basımıza zaman zaman bende cıkmaza gırıyorum cok acı cektıgım zamanlar oluyor bıcak kesıgı gıbı derınden..
ama tum bunların bır sebebı var hayat yalan ve bızım bu acılarımız aslında bızım bu dunyada kı sadece sınavlarımızdan bır tanesi..
onun ıcın uzulme.. once Allah.. sonra bırtanecık aılen yanında.. her zaman onlara sıgın bıtanem.

arkadaşım uzun zamandır yoktun hoşgeldin...

anladığım kadarıyla iyisin maşallah..hiç haber alıyor musun kocan olacak adamdan?

hakkının hukukunun peşine koşup herşeye el koymana sevindim. okadar yaşattıklarının üstüne az bile gelir onlara.

hanfendiliğini bozmayıp yine de rezil etmedin.

ah şöyle eli maşalı bir kadına denk gelse de erkekliğiyle dalga geçse..sana yaşattıklarının aynısını o adama ...

hoşbulduk :) teşekkür ederim. evet uzun zamandır yoktum. iyiyim çok şükür. yenilenme sürecindeyim.
hayır hiçbir şekilde haber almıyorum ondan. ortak arkadaşımız da yok hiç. bilmiyorum napıyor ne ediyor.
evet kendi aldığım tüm eşyaları tuzluğuma kadar aldım. düğünde takılan altınları da aldım ağırlığımı koyup. başka birisi olsa onlara tazminat davası açıp süründürürdü ama ben yapmadım işte. o zamanlar insan " aman kurtulayım da önemli değil mal mülk " diye düşünüyor ama yine de o kafayla bu kadarını aldım çok şükür.
rezil etmedim onları ama bu benim içimi kemirip duruyor biliyor musun? çünkü biz boşandıktan sonra kuzeninin eşiyle internet üzerinden konuştum. bana "aileler yüzünden bozulmuş bu iş galiba" gibi bişey söyledi. ama ben yine de bişey demedim. Allahından bulsun dedim. yaşanmışlıklar vardı. rezil etmek istemedim. ama hala içimi kemiriyor işte. en azından amcası ve yengesi biliyor bu durumu. gerçi onların da kimseye söyleyeceğini sanmıyorum ama en azından bilen birileri var...
bir keresinde de başka bi kuzeniyle yolda karşılaştık. onda da öyle havadan sudan konuştuk. ben boşandıktan 1 ay sonra olmuştu bu. ama onda da gayet iyi gözüküyordum ve şen şakrak sohbet ettim. kuzeni bana üzgün üzgün bakıyordu, beni kaybettikleri için üzülüyordu sanki.
zaten o ailede herkes beni çok seviyordu. hatta dayısı bizim boşanacağımızı öğrenip "naptın sen"demiş buna. nasıl bıraktın o kızı demiş. bunu da bana eski eşim söylemişti. bildiğim sadece bu kadarı yani. ama eminim ailesi istemedi diyorlar. buklelikedinin ailesi bozdu bu işi diyorlar. ki herkes ailemi de çok sevmişti. böyle bişey yapmayacaklarını tahmin ederler belki... işte böyle . kafam karışıyor bazen. hatta hala telefon açıp söylesem mi acaba bu durumu birine diye içim içimi yiyor bazen.

Ah Buklelikedi'cigim..
Bugun kk'da dolasırken bırden bıre konun aklıma geldı cok zaman oldu...
ısmını arattırdıgımda en sonkı yanı suan kı konunu gordum...
durumunun sonuclandıgını paylasmıssın bızımle..
dık durusun ve cesaretın ıcın senı tebrık edıyorum..
oyle seyler gelıyor kı basımıza zaman zaman bende cıkmaza gırıyorum cok acı cektıgım zamanlar oluyor bıcak kesıgı gıbı derınden..
ama tum bunların bır sebebı var hayat yalan ve bızım bu acılarımız aslında bızım bu dunyada kı sadece sınavlarımızdan bır tanesi..
onun ıcın uzulme.. once Allah.. sonra bırtanecık aılen yanında.. her zaman onlara sıgın bıtanem.

canım çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. ne güzel şeyler yazmışsın... evet gerçekten tahmin ettiğimden çok daha fazla güçlüymüşüm. bunu çok daha iyi anlıyorum artık. bunların hepsi bir sınav. her şerde bir hayır vardır diye boşa dememişler. etrafındaki dostu düşmanı da daha iyi tanıyor insan böylece. çok güzel dersler çıkartıyor insan sonrası için... bakalım umarım her şey çok daha güzel olur bundan sonra.

çok teşekkür ederim :KK54:

süper. umarım son güne kadar böyle güçlü olursun. sakın direncini yitirme. hatta duruşma günü bugünkünden çok daha güçlü ol, öyle olmasan da öyle gözük. ben de kısa sürede kendimi toparlayınca garipsemişti etrafımdakiler :) tek celsede biter inşallah. aslında duruşma gününü beklemeden mi alsan eşyalarını? o gün bi de bu telaşla ugraşma. kendini kötü hissetme. ben de duruşmadan sonra eşyalarımı toparlamaya gitmiştim eve. gerçi annem, babam ve kardeşimle gittik. eşyaları toparlayıp paketlemekten , duygusallaşmaya vaktim kalmamıştı. ben aldığım tüm eşyalarımı aldım ordan. meğer ne çok eşya almışım... insanlar "bu adam sadece koltuk takımı ve buzdolabı mı aldı yani" demişlerdi. ne olacak sanki, onun-benim param diye birşey yok diyerek biçok şeyi ben almışım meğerse. ve hepsini de aldım. onların bana hediye ettiği, hiç kullanmadığım bikaç kıyafeti bıraktım. bir de evde bikaç küçük eşya kalmıştı benim aldığım. ama şimdiki aklım olsa, onların da hepsini alırdım. kullanacağımdan değil de, sırf onlara bırakmamak için.

mobilya gibi eşyaları alıp kullanırsam kötü olur muyum acaba diye düşünüyordum ama hiç aklıma bile gelmiyor. ailemin ihtiyacı vardı zaten, onların eşyaları yenilenmiş oldu. umarım senin de öyle olur ve kolayca atlatırsın bugünleri.

Sağol canım,teşekkür ederim yazdıkların için.Bilm,yorum,bana o eşyaların hepsi öyle anlamsız geliyor ki.Şehirler farklı,hepsini alsam nakliye ücreti yüzünden astarı yüzünden pahalıya gelir yani.Bir de,ben yapamam,yani gördükçe sinirlerim gerilir benim.O yüzden sadece özel eşyalarımı almak istiyorum.Toparlanırken de kimseyi istemiyorum yanımda.Şu önümüzdeki 15-20 gün de geçse....Çok hafifleyeceğim.Şiştim resmen sıkıntıdan.Normalde zayıfım.Ama ailemin yanına geldiğimden beri kilo almaya başladım.Sigarayı da bırakamıyorum birtürlü.Pufffff.....

arkadasım gecmıs olsun dıyorum..bende esimle bosanmak uzereyim.üstelikte 25haziran da evlenmiştik..ama evlendiğim geceden basladı olumsuzluklar ve en sonunda bosanma kararı alındı.senın yasadıklarını okudum.kendımı hazrlamaya calısıorum.umarım bende senın gbı guclu olabilirim.inşallah ağlamam..

arkadasşım geçmiş olsun,,yalnız değilsin bunu bil...ben dahil eminim senin gibi severek evlenip ama
hiç ummadığı tavırlarla karşılaşıp ummadıgı anda ayrılan arkadaşlar olmuştur...
ben onlardan biriyim,bu süreci sen anlatırken bir kere daha yaşadım ve ne zor günlerdi diye bir an düşündüm...
tekrar yaşatmasın Allah'ım...
o ağlamaları hıçkırıklarımı unutmak için çok zaman verdim...
ama geçti,,o sudan çıkmış balık halimiz kalmıyor ama bir takım izler hala duruyor...
bu zorluklarıda atlatacagına inanıyorum,gerçekten zaman herşeyin ilacı...
sevdiğimiz erkekten ayrılmak hemde bu sekilde bizlere kötü birer tecrübe maalesef...
ama sağlık olsun herşey biz inasnlar içinmiş,bende başıma gelmez sanıyordum ama geliyor...
erkekler birbirimize gore değilmiş diyorlar ama o kadar yıl beraberken bunu goremiyorlar mı anlamıyorum//
umarım bundan sonra kalbine gore yasar ve mutlu olursan sevgiler...

geçmiş olsun arkadaşım 27 aralıkta bizde boşanıyoruz 2.5 yıl sürdü evliliğimz ne zahmetlerle ne olaylarla oda hemde çocuk var diyiceğim hepimiz güçlü olalım aşalım bu durumu bir an önce önümüzde güzel bir hayat bizi bekliyor inş.

Sağol canım,teşekkür ederim yazdıkların için.Bilm,yorum,bana o eşyaların hepsi öyle anlamsız geliyor ki.Şehirler farklı,hepsini alsam nakliye ücreti yüzünden astarı yüzünden pahalıya gelir yani.Bir de,ben yapamam,yani gördükçe sinirlerim gerilir benim.O yüzden sadece özel eşyalarımı almak istiyorum.Toparlanırken de kimseyi istemiyorum yanımda.Şu önümüzdeki 15-20 gün de geçse....Çok hafifleyeceğim.Şiştim resmen sıkıntıdan.Normalde zayıfım.Ama ailemin yanına geldiğimden beri kilo almaya başladım.Sigarayı da bırakamıyorum birtürlü.Pufffff.....

her şey yoluna girer hiç üzülme. sen şu son bikaç günü de atlat da eski formuna hıpızlı kavuşursun hiç üzülme. Allah yardımcın olsun...

arkadasım gecmıs olsun dıyorum..bende esimle bosanmak uzereyim.üstelikte 25haziran da evlenmiştik..ama evlendiğim geceden basladı olumsuzluklar ve en sonunda bosanma kararı alındı.senın yasadıklarını okudum.kendımı hazrlamaya calısıorum.umarım bende senın gbı guclu olabilirim.inşallah ağlamam..

teşekkür ederim. uff çok kısa sürmüş evliliğin :KK50: zararın neresinden dönersen kardır. doğru kararı aldığını düşünüyorsan üzülme. çünkü değmiyor gerçekten. kendini harap ettiğinle kalıyorsun. ben o gün sakinleştirici kullanmıştım. belki hafif bişey alabilirsin. ben kendimi çok iyi hazırladım o güne. ağlamıycam dedim ve de hiç ağlamadım mahkeme gününde. ki ben dünyanın en sulugöz insanlarından biriyim. senin o günkü dik duruşun, onlara çok güzel bir cevap oluyor. dik dur ve bundan sonraki güzel günlerini düşün. hayırlısı olsun inşallah, sen de atlatırsın umarım bir an önce bu kötü günleri.

arkadasşım geçmiş olsun,,yalnız değilsin bunu bil...ben dahil eminim senin gibi severek evlenip ama
hiç ummadığı tavırlarla karşılaşıp ummadıgı anda ayrılan arkadaşlar olmuştur...
ben onlardan biriyim,bu süreci sen anlatırken bir kere daha yaşadım ve ne zor günlerdi diye bir an düşündüm...
tekrar yaşatmasın Allah'ım...
o ağlamaları hıçkırıklarımı unutmak için çok zaman verdim...
ama geçti,,o sudan çıkmış balık halimiz kalmıyor ama bir takım izler hala duruyor...
bu zorluklarıda atlatacagına inanıyorum,gerçekten zaman herşeyin ilacı...
sevdiğimiz erkekten ayrılmak hemde bu sekilde bizlere kötü birer tecrübe maalesef...
ama sağlık olsun herşey biz inasnlar içinmiş,bende başıma gelmez sanıyordum ama geliyor...
erkekler birbirimize gore değilmiş diyorlar ama o kadar yıl beraberken bunu goremiyorlar mı anlamıyorum//
umarım bundan sonra kalbine gore yasar ve mutlu olursan sevgiler...

ne kadar doğru yazmışsın. "evet anlaşamadık napalım" diyor geçiyor erkekler maalesef. ama sonradan anlıyorlar bence. buna eminim. başlarını taşlara vuruyorlar sonunda. o dediklerine aldanmamak lazım.
zaman... zaman her şeyin ilacı. bazı izler silinmiyor gerçekten de. yaşanmamış gibi olması asla mümkün değil. sevip güvenip değer vermişsin. ne umutlarla bir yuva kurmuşsun ama sonucu böyle olmuş... kısmet. kaderimizde bunu da yaşamak varmış. Allah daha büyük dertlerle sınamasın.

inşallah sen de çok ama çok mutlu olursun. inşallah bu kötü tecrübeyi atlatınca yeni, güneşli günlerle karşılaşırız hepimiz...

geçmiş olsun arkadaşım 27 aralıkta bizde boşanıyoruz 2.5 yıl sürdü evliliğimz ne zahmetlerle ne olaylarla oda hemde çocuk var diyiceğim hepimiz güçlü olalım aşalım bu durumu bir an önce önümüzde güzel bir hayat bizi bekliyor inş.

tabii ki güzel günler bizi bekliyor. sana da çok geçmiş olsun. Allah çocuğunun ve senin yardımcın olsun. sağlıksız, huzursuz bir ortamda büyüyeceğine çocuğun, senin sevginle, huzurla büyüyecek. bunu düşün ve güçlü ol. Allah gönlüne göre versin her şeyi.

ne kadar doğru yazmışsın. "evet anlaşamadık napalım" diyor geçiyor erkekler maalesef. ama sonradan anlıyorlar bence. buna eminim. başlarını taşlara vuruyorlar sonunda. o dediklerine aldanmamak lazım.
zaman... zaman her şeyin ilacı. bazı izler silinmiyor gerçekten de. yaşanmamış gibi olması asla mümkün değil. sevip güvenip değer vermişsin. ne umutlarla bir yuva kurmuşsun ama sonucu böyle olmuş... kısmet. kaderimizde bunu da yaşamak varmış. Allah daha büyük dertlerle sınamasın.

inşallah sen de çok ama çok mutlu olursun. inşallah bu kötü tecrübeyi atlatınca yeni, güneşli günlerle karşılaşırız hepimiz...

İnsallah canım umarım kalbine göre bir hayat yasarsın...
ben hala yeni bir sayfa acamadım eğer siz bunu basarırsanız lütfen benimle de paylasın,,yolunuz hep acık olsun :KK54:

İnsallah canım umarım kalbine göre bir hayat yasarsın...
ben hala yeni bir sayfa acamadım eğer siz bunu basarırsanız lütfen benimle de paylasın,,yolunuz hep acık olsun :KK54:

yeni bi sayfa açamadım derken? onu unutamadım mı demek istedin? yoksa yeni biriyle yeni bir hayat anlamında mı?

o dönemi bir şekilde atlatıyor insan. ama tabii ki asla hiç yaşanmamış gibi olmuyor. kırdığın birşeyi yapıştırdığında ilk hali gibi olmaz ya, aynen onun gibi. bir umutsuzluk da kaplıyor insanın içini. yeni bir insanla yeni bir hayata başlamak öyle çok da kolay olmayacak. kaybolan yıllara mı üzülür insan, yoksa çektiği acılara mı? arada bir çok zorluyor insanı bazı şeyler. etrafımdaki mutlu çiftlere nasıl da özeniyorum... kendimi tamir etmeye çalışıyorum. insanın en büyük ilacı yine kendisi. etrafımda o kadar çok hamile var ki mesela şu anda.. çok yakın bir arkadaşım doğum yaptı yeni. 2 kuzenim hamile. onlara o kadar özeniyorum ki. bayramda eşleriyle, bebekleriyle, hamile halleriyle geliyorlar bayramlaşmaya. işte o zaman insana daha da bir koyuyor yalnızlık ve çekilen acılar. öfkem dağ oluyor içimde. bugün çok ağladım mesela. çektiklerimi düşünüp ağladım. asla o adama karşı bir özlem yok. sadece ne kadar çok özenip de yapmışım bişeyleri. ne heves etmişim. ama sonucu böyle olmuş. koca bir yalnızlık ve darbe.

yeni bi sayfa açamadım derken? onu unutamadım mı demek istedin? yoksa yeni biriyle yeni bir hayat anlamında mı?

aslında her iki soylediginde aynı yola cıkıyor...
onu unuttugum noktada baska biriyle yeni bir hayata baslayabilirim ya da baska biri ile yola cıkmıssam onu unutmusumdur ( ben boyle dusunuyorum)
bende izler derin kaldı kolay kolay unutamıyorum az zaman degil 7 yılım gecti onunla,,
ister istemez anılar kovalıyor...amaaaaaaaa
bu asla unutulmayacak ya da yeni biri olmayacak olarak algılanmamalı..
herşeyin bence bir zamanı var o zaman geldiginde bende hazır olacagıma inanıyorum,tabi sizinde...

aslında her iki soylediginde aynı yola cıkıyor...
onu unuttugum noktada baska biriyle yeni bir hayata baslayabilirim ya da baska biri ile yola cıkmıssam onu unutmusumdur ( ben boyle dusunuyorum)
bende izler derin kaldı kolay kolay unutamıyorum az zaman degil 7 yılım gecti onunla,,
ister istemez anılar kovalıyor...amaaaaaaaa
bu asla unutulmayacak ya da yeni biri olmayacak olarak algılanmamalı..
herşeyin bence bir zamanı var o zaman geldiginde bende hazır olacagıma inanıyorum,tabi sizinde...

biraz da ayrılık sebebiyle de alakalı tabii ki unutmak, kendine gelmek. nefretim o kadar büyük ki ona karşı. bu kadar çok sevip güvenmemin, iyi niyetimin karşılığı bu mu olacaktı? bunları düşündükçe onu çok sevdiğimi unutuveriyorum. bana olan sevgisi ve verdiği güven yalan geliyor.

bu, işte şimdi hazırım artık denecek bir durum değil aynen dediğin gibi. o zaman geliyor ve hazır olunuyor bir şekilde. benim de toplamda 4 yılım geçti, beraberlik-nişan-evlilik süreci toplamda. tabii ki kolay değil unutmak. benim şu an iyiyim deyişim, boşanma kararımdan pişman olmayışımdan kaynaklanıyor. çok sevdim ve çok güvendim ona. ama güvenim öyle bir sarsıldı ki. kendimi aldatılmış hissediyorum. kafamda birsürü soru işareti. ve son ana kadar hep iyi tarafından bakmaya çalışan , haal kendimi kandırılmış olarak kabul etmeyen ben. ne kadar aptalmışım. evet çok tepki verdim bişeylere ama keşke daha da çok tepki verseydim. böyle pişmanlıklarım var işte. onda bulup asla başkalarında bulamayacağımı düşündüğüm şeyler var hala. maalesef ki. ama nefretim, öfkem bütün iyi düşüncelerimi perdeliyor. gelgitlerim devam ediyor böyle işte. yeni birine sevip güvenmem zaman alacak gibi gözüküyor. onu unutamamaktan değil, tekrar kazık yemekten korkmaktan. :KK14:

yalnızlık Allaha mahsustur buklelıkedı
benım hıkayem senınkıne cok benzıyor baska konularına yazdım aylar evvel
yalnızlık cok zor
bu 2 ramazan 2 kurban olmak u zere ayrı gecırdıgım 4.bayram
akrabalara el öpmeye gıtmek bıle ıstemıyorum
ılk bayram cok gec vakte kadar kalkmadım kı bayram namazına gıdınce babamız kalkardık bız
ınsanın ıcı curumus gıbı oluyor
bende cok ozenıyorum çıftlere

of kızlar.. bu baslıkları okudukca cok derınlere sakladıgım duygularım su yuzune cıkıyor..suanda bende bosanma asamasındayım..neden nıcın tarzı sorular belırmeye basladı kafamda..sanırım onun bana yasattıkalrını kendıme yedıremıyorum..hıc mı sevmedı hıc mı dıye dusunmeye basladım.bahsettıgınız evli ciftlere ozentıler bende de malesef var.. keske ben de suanda o durumda olsaydım..bız neden basaramadık? bu duygularım cook derınlerdeydı..ama sımdı benı uzuyor..

X