Bir KV Klasiği de Benden, Lütfen yardım edin

8 senelik evliyim ilk 2 yıl böyle geçti diyebilirim. Eşim çoook baskın bi karakterdir. Esti estik astığı astıktır yani. Aynı zamanda çok annecidirde. Evlenmeden önce annesinin böyle ısrarcı olabileceğinden bahsetmişti bana. Bizde bu yüzden şehrin diğer ucundan ev tuttuk. Aynı şekilde birgün durup birgün gidiyorduk. Her zaman ısrar edecek veya çağırmak için neden buluyordu. İlk isyanımı ilk yıl dolunca yaptım. Ara sıra eşimle tartışıyorduk bu yüzden.
Şimdi aynı semtte arabayla 5 dk mesafede oturuyoruz. 3 ay gitmesem neden gelmiyorsun demez kayınvalidem bana daha doğrusu diyemez.

Şimdi ben çok politik davranırım. Her zaman mantıklı davranmaya çalışırım. Aramızda her zaman bi mesafe vardır. Eşimi araya sokmadan. Kibarca herşeyi söyledim. Mesela bizi çağırdı mı "çok yorgunum işimde var ama seni kırmamak için geleyim" dedim. Evine gidince misafir gibi davrandım bize gelince misafirmiş gibi davrandım. Oğlumun evi benim evim anlayışı olmasın diye yaptım. Hafta sonu işim varsa ve çağırıyorsa işimi iptal etmedim şu işimden dolayı gelemem dedim. Kızsada bozulsada öyle yaptım. Eşim yurtdışına gitti 5 ay askere gitti 6 ay kendi evimde kaldım. Haftada birgün akşamları 1-2 saat uğradım o kadar. Aslında temelde ne istiyorsam kibarca söyledim.

Bu durumlarda eşler ne söyleyebilir ki. Yani akşama arıyor kayınvalide sarma yaptım gelin, mantı yaptım gelin, bazlama gözleme yaptım gelin, teyzenler geldi gelin vs... Kocalar bunda art niyet göremiyor ki gelmeyelim öyle böyle desin. Onlara göre normal. Sizin ailenizde çağırsa onlaradır gider. Kadınlar böyle şeyleri dert ediyor erkekler değil. Bence siz kibar kibar alttan alttan söyleyin isteklerinizi kayınaileye

git iki ay annenlerde kal

onu dün az daha ağzımdan kaçıracaktım da onu dersem işler iyice büyür diye demedim

bir de sizin yurt dışı işi olmazsa hadi geçmiş olsun ,,,bence bir oyunun içindesiniz ya neyse.
yok yok öyle birşey değil :)
Oyun olayı yok ona eminim zaten öyle kansız insanlarda değillerdir. Oğulları ile hep iyi olmamızı da isterler lakin işte arada anlayamadığım garip şeyler var.

yok yok öyle birşey değil :)
Oyun olayı yok ona eminim zaten öyle kansız insanlarda değillerdir. Oğulları ile hep iyi olmamızı da isterler lakin işte arada anlayamadığım garip şeyler var.
o zaman bu yaşlıların bir olalım kuru inadıdır boşuna kocanla kavga etme aynı şehirde olsak bizimkilerde hergün diplerinde bitmemizi isterler eminim sen yine de gardını bırakma nolur nolmaz

işte aklında iyice yer etmiş ailesine karşı zıt bellemiş sizi. Bi taraftan da onlar konuşup şişiriyolar zaten. Çok zor durumlar insanın sinirleri laçka oluyo ne yazık ki ama sınır koymayı bilmeyen ailelerin böyle sorunlu çocukları oluyo işte.

haklısınız art niyet asla göremiyor. Senin ailen burda olsa cumartesi ona pazar da bizimkilere giderdik diyor. Lakin kendimi ailesine karşı kötü his beslememek için zor tutuyorum sağolsun eşimde hiç yardımcı olmuyor bilakis ateşe körükle gidiyor. şurda kaldı 2 günümüz evimizde geçireceğimiz sırf yatak odalarında niye yatıyoruz dediğim için haksız ben olup küstük. Ve oraya gittiğimizde zaten ilk zamanlar asla birlikte olmayacağız, olmam da.

yaaa (( Bende öyle hissediyorum en başından ta evlenmeden önceki ve hemen sonraki hatalarımın cezasını çekiyorum. Peki şimdi ne yapmalıyım sizce?

Çaktırmadan mesafe koymaya çalış. Benim kv'de ilk başlarda bize böyle yaptı gel gel gel. Ben mesafeli davrandım hatta ciddi sorunlar yaşadık ama benim inadım üstün bastı. Biz altlı üstlü oturuyoruz bin kere pişmanım Allahtan sen ayrı yerdesin.Çaktırmadan anne rahatsızım gelemiyoruz, Anne misafirimiz var gelemiyoruz, Anne dışarı çıkalım dedik gelemiyoruz.. Hep bir bahane bul Haftada 5 kere mi gidiyorsun 4 'e sonra 3' e sonra 2 :)))) Eşinlede tatlı tatlı konuş, de ben seninle başbaşa olmak istiyorum sevişmek istiyorum gezmek istiyorum de. Onlarıda kırmak istemiyorum bu konuda bana destek olmanı istiyorum de. En büyük bahanen yorgunum olsun, sonuçta çalışmıyor musun?

anlayamadığım nokta benim hakkımda çok rahat böyle düşünürken onlar hakkında niye düşünemiyor. KV ile kayınbabam ilk evlendiği sıralar ayrı ayrı evlerde yaşamışlar sırf kv yüzünden. Eşimde arada büyümüş sonra tabi köyden şehire taşınıp aileleri köyde bırakıp mutlu bir hayat sürmüşler. Eşimde dedim bak bizde onlar gibi olacağız bizimde çocuğumuz senin gibi arada kalıp yaşayacak bunu istemiyorsan çeki düzen ver şu duruma diyorum ama yok. kesinlikle her defasında daha büyük kavga ediyoruz.
Şimdi de diyor ki ben biliyorum orda kaldığımız sürede sen benim ağzıma edeceksin ama yapacak birşey yok kalmak zorundayız diyor

bunları yapyıorum ama daha da arttıracağım inşallah

arada parağraf yapıp boşluk bırakaydınız..

Bende dedim ki eşim, ben senin arada kalmanı istemiyorum bundan sonra nereye gitmek istiyorsan gideceğim ses etmeyeceğim dedim. buraya kadar okudum bunu dediyseniz olay bitmiştir daha ses etmeyin o halde..

en baştan hata herkes yerini bilecek herkese başta tavrınızı koyacaksınız sonradan olmuyor

çünkü onlar annesi ve babası.. Her ne kadar farkında olsa da konduramaz. Annem babam art niyetli hainlik düşünüyo bencillik yapıyo diyemez. Genelde bu böyledir. Ama biz sonradan hayatlarına giren kadınlarız. Bize güvenmeleri, asıl niyetimizi anlamaları zaman alıyo ne yazık ki.. Çok az erkek ailesine karşı sınır çizip karısıyla huzurlu bi hayat yaşıyor. Sinir bozucu olsa da bu kanun gibi ne yazık ki..

Benim kaynanam da kaynana kayınpeder hiç görmemiş. Sadece görümce ve kayınları varmış ona rağmen çirkefliğinden kimseye sokulmuyomuş. Kayınpederim de karısının etrafında pervane ondan başka bi şey görmez. Buna rağmen bize etmedikleri kalmadı. Hadi ben beni geçtim, kendi kanından canından oğullarını yiyip bitirdiler adam genç yaşında çöktü dert sahibi oldu. Ben kötü evlat olup sırt dönmek istemiyorum sabrediyorum diyor. Düşünün ağlaya ağlaya götürürdü beni oraya.. Oralardan buralara geldik çok şükür.. O yüzden diyorum ya size zamana bırakın rahat olun.. İnanın üzüldüğünüze yıprandığınıza değmez. Sorunlar kafada büyüttükçe büyüyor.. Akışına bırakmak en güzeli..

teşekkür ederim tavsiyeniz için... İçim az da olsa ferahladı

bende altlı üstlü oturuyorum
zor oldu ama bir cinnetle çözdüm
artık haftada 2 gün akşamları en fazla yarım saat uğruyorum o kadar yemek yapıp çağırsa işime gelir ama hiçte çağırmıyor
misafiri olduğunda gitmiyorum
bana misafir geldiğinde çağırmıyorum
1. çocuğuma bakarken ev işini ütüsünü yaptırırdı. 2. çocuğa bakmam dedi bende elime çöpünü almıyorum
istersem yapıyorum istemezsem yapmıyorum
elimiz ekmek tutuyor bu kadarda pasif olmayın söyleyin yüzlerine istemediğiniz şeyleri
kocam birşey dediğinde de yorgunum hastayım diyorum kolay kolay söylenemez

Çoğu evliliğin başında bu hayallere kapılıyor insan. Ben, ben, ben, ben. Şu kadınsal mevzuları benimle konuşsun beklentisnden vazgeçin bir kere. Ailem eşimi aramaz, eşimin ailesde beni aramaz bir şey sormak için. “İkiside bir, varsa bir şey zaten söylerler” diye düşünürler. Gayet makul, bırakın eşinize söylesinler. Sorun eşinizin size söylememesi.

Git gellere bu kadar çok vakit ayrılmasına hiç tahammülüm yok. İzin gününüzde sürekli dip dibe evde oturup ne yapacaksınız yahu? En başta bi tavır koymadığınız için bu düzene alışmış herkes.

Toparlanmayacak bir şey yok. Her şeyi tartışarak anlatmayın, bazı şeyleri kayınvalidenizle aranızda çözün. Şikayet eden taraf siz olmayın.

Sen şimdi eşin arada kalmasın diye,istediğin her yere geleceğim mi dedin.Bu nasıl mantık.Çalışıyorsun.Kendi düzenin ev hayatın var.Ayda 1-2 hadi bilemedin 3 kez gidersin.Her çağrıldığında değil.Her haftasonu değil.Bu nasıl evlilik.Bunun aile düşkünlüğüyle alakası yok.Çokta melek gibi değiller.Sana tatlı dil gösterip,arkandan iş çeviriyorlar.Senin kendi seçimlerin tercihin yok mu.Arkadaşını çağırmana kadar karışıyorlar.
Eşin de çok sert değil.Veya sertliği sana.Arada kalmasın efendim.Eşimi bana kötülemeyin demek çok mu zor.Bu haftasonu eşimle planımız var demek çok mu zor.Sen aileye çok fazla yüz vermişsin.Kayınvalidene hiçbirşey söyleyemiyor ama eşine parlıyorsun.Kayınvalidene rahatsızlıklarını uygun bir dille söyleyecek,eşinle de makul dilde konuşacaksın.Bu 2 ay niye mecburi bilmiyorum ama inşallah ömründen 2 yıl almaz.

inan ben burda sıkıldım.
hergün hergün ...
insanın da kendisine göre bi hayatı var sonuçtaa..
ama kv bence yüzüne gülüyor da, arkandan eşine seni gammazlıyor gibi
böyle durumlarda, eşine kvyi kötülemek yerine aslında kvnin gammazladığı gibi birisi olmadığını göstermelisin

Eşinizin tavrı çok önemli ya,anladığım kadarıyla hayır diyemiyor ya da başbaşa geçirdiğiniz zaman kalitesiz annesine gidesi var,benim erkek kardeşim karısından sıkılıyor ve abartmıyorum heryere ben ve kızkardeşimi de sürüklemeye çalışıyor,gelin hatun gelmemizi istemiyor biliyorum,ısrar kıyamet abla sizde gelin biz sıkılıyoruz diyor,bahaneler bulup gitmiyoruz,en son dolapları döktük işimiz var siz gidin diye.

Bu arada konusahibi gecen de başka bi konuda da yazdım biz kv ile aynı bahcedeyiz bu kadar görüşmüyoruz,eşim de ben de gayet rahat hayır diyebiliyoruz çünkü başta bi ısrarcı oldular ama şuan hayırın gerçekten -hayır- oldugunu farkedince tekrar sormuyorlar bile,akşam yemeği çok yapıcam bize gelin diyorlar mesela biz dışarda yiycez,siz keyfinize bakın diyorum tamam diyor,ki benim kv hükümet gibi kadındır bıraksalar ülke yönetir ama oğluyla ağzımızın bir olduğunu bildiği için tamam der çekilir kenara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…