Bir KV Klasiği de Benden, Lütfen yardım edin

rapunselll

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
32
17
30
UZUN YAZDIM AMA HAK OLANI YAZMAK İÇİN UZUN ANLATMAM GEREKİYORDU LÜTFEN BIKMADAN OKUYUN
Merhaba hanımlar. Ben 8 aylık evliyim. Eşimle de 1 yıllık bir geçmişimiz var. Eşimle tanıştığımız ta ilk zamanlarda kv bana eşimden habersiz mesaj atmış ve benimle görüşmüştü (o dönem ailem evlenmemize izin vermiyordu kv de durumu anlamak eğer olmayacaksa bana güzellikle ayrılın oğlum da üzülüyor demek için) Neyse böyle böyle kv benimle konuşur oldu cuma mesajları vs.ne zaman evleneceksiniz ailen ne zaman ikna olur vs. gibi sorular sorar ama ağız tatlılığıyla konuşurdu benimle. O dönem hiç kırılmadım bu hareketlerine. Ancak arkadaşlarıma anlattığımda garipsemişlerdi şimdiden bu kadar dahil olmasını. Sonra ben tayinimi eşimin memleketime istedim evlenmeden o dönemde ailemi ikna ettim ve nişanlandık. o dönemlerde beni hep evlerine çağırırdı kv. sürekli gel kızım özlüyorumseni bitanem gel derdi. hep kırmamak için giderdim. Şimdi evlendik ilk zamanlarda o kadar ısrar ediyordu ki gelin gelin diye.Aynı şehirde ve yarım saat uzakta oturmamıza rağmen gece onlarda kalırdık hemen her haftasonu -ki bende eşimde çalışıyoruz birtek ogünlerde müsaitiz. KV de babam haftasonu çalışmıyor diye her pazar bizi çağırıyordu. Ben başlarda seslenmiyordum herşey gülistandı. Ancak 4 ay sonunda ben eşimle konuştum ve çok sık gitmeyelim biraz vakit geçirelim dedim. Tabi düşünün her haftasonu bu tartışma çıkıyor -ki haftaiçi de yemeğe muhakkak gideriz- Eşimle hep huzursuz bu konularda. Sadece bu konuda tartışıyoruz ikimizde baskın karakterli olduğumuzdan alttan da almıyor-almıyorum. Ve olan hep bize oluyor. Tabi aradan zaman geçtikçe biz orda gece saat 12 lere kadar kalmayınca ve yatmayınca kv de anlamış olacak ki her seferinde biraz daha oturun niye gidiyorsunuz diyor- ki saat akşam 5 de gidip 10 buçukda kalkıyoruz. Birde böyle dedikleri için eşimde cevap vermediği için onlara bu yüzden tartışıyoruz. Ama bu durum dışında melek gibi insanlar diyebilirim. En son yaşadığım olayları anlatmak istiyorum.
Eşimin başka şehirde işi çıktı ve 2 gün evde yoktu. Ben de işyerinden bir arkadaşımı davet ettim kızkıza takılalım fırsattan istifade diye. Görümcem ogün bana mesaj attı gel bizde kal tek kalma diye bende arkadaşımı çağırdım dedim tamam bakalım dedi sonra eşim geldiğinde telefona baktım mesaj atmış kv. Demiş ki neyse kuzum sen bana bakma herkes canının istediğini yapar paşa gönlü bilir herkesin, eşin hakkında dediklerimi unut şeytan benimle uğraşır işte yazmış eşimde cevap vermemiş.Muhtemelen arayıp konuşmuş ve en son bu mesajı atmış. Eşimde eve geldiğinde hiç bana bahsini bile açmadı Allah var. Ama ben mesajı görünce anladım ki eşim annesiyle aramızda kalmış ve dedimki kimbilir daha kaç kez kalmıştır. Demek kv de ona söyleniyor benim gibi. Bende dedim ki eşim, ben senin arada kalmanı istemiyorum bundan sonra nereye gitmek istiyorsan gideceğim ses etmeyeceğim dedim. Sonra ki hafta bizim, benim ailemin yanına gideceğimiz haftaydı. KV bizi cuma günü gitmeden önce yemeğe çağırdı. Biz cuma gittik. Sonra dedi ki kv kızım pazar da gelin babanız evde kahvaltı yapalım bende bakalım dedim. Pazar eşim aradı anne babam evde mi diye yok işe gitti dedi. E o zaman niye çağırın bizi dedi o da gelmek bu kadar mı zor baban olmasa nolur dedi ve neticede biz pazar da gittik akşama kadar kaldık. Akşam olduğunda Kayınbabam dediki (salı günü yola çıakcağız arabayla) artık gidene kadar gelmezsiniz diye sitem etti. Eşimde kızdı baba geldik ya daha kaçkere gelelim dedi. Tabi p.tesi günü ben yarında yola çıkmadan yiyelim diye fazla yemek yaptım eşim salı annemlere gidelim dedi. Enson patladım dayanamadım. Yahu kaç defa gideceğiz gittik ya dedim ve birgüzel tartıştık. sonuç olarak da yola ççıkacağımız günün akşamı eve uğradık valizi aldık onlara geçtik el öptük ve saat 8 buçukda gece gece yola düştük. saat 1 de vardık memleketime. Şimdi de biz mecburi sebepten kısa süreliğine onlarda kalacağız. 2 ay gibi. Ev taşıyorum ve ne aradılar ne sordular normalde kesinlikle ararlardı. Sonra bir baktım oğluna mesaj atıyor siz çağırmayınca ev toplamasına bende gelemedim diyor eşimde yok anam biz hallediyoruz diyor. Bu süreçte hiçbirşekilde ne aradılar beni ne de her gittiğimizde naptınız diye sordular bana. Dün de öğrendim ki onlarda kalacağımız süre içinde kv lerin yatak odasında kalacakmışız. ben bunu bilmiyordum eşim bana başka bir odadan bahsetmişti.Meğer kendi aralarında sürekli konuşuyorlarmış böyle şeyleri ve en uygun yer orasıymış demişler. bende eşime kızdım niye bana demiyorsunuz belki onlarında odasında kalmak istemeyeceğim niye benden habersiz kararlaştırıyorsunuz dedim ve yine boktan yere tartışma çıkaran ben oldum. Ama onlara gelince oğulları ile araları bozulmuyor ben tek kelime ettiğimde de eşim bana kızıyor. Dedim bende eşime , bana niye bahsetmediniz nedense birtek benimle konuşmuyorsunuz diyorum eşimde esti gürledi. Kısacası evlendiğimizden beri edindiğim izlenmim kv ve eşimin ailesinin tamamı birbirine çok ama çok düşkünler. Ve kv eşimden çekinir sert biridir normalde. Ama yanlış şeyler de yapsa yapmasa da gidip önce eşime kendi söylediğinden ya da eşimin ihitiyacı olup olmadığını sorduğundan araları bozulmuyor. Oysa ev toplama durumu benlik birşey bana sorması gerekir. Kadınsal durumları eşimle değil benimle konuşması gerekir. Sonra Ben bozuk atıncada 3 gün küsecek akdar problem yaşıyoruz eşimle. Allah rızası için ben mi büyütüyorum? Nasıl davranmalıyım onlara karşı? Hele orda kalmak zorundayız ve nasıl olacak gerçekten bilmiyorum. Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Anladığım kadarınca kayınvalideniz oldukça politik davranıyor, hatalı da olsa oğlum öyle demek istemedim, aslında amacım o değildi gibi dramatize ediyor olayı ve eşinizde annesine kıyamıyor. Siz de politik olmayı deneyin direkt gitmek istemiyorum yerine birlikte vakit geçirmek istiyorum vs. yaklaşın. Bu kadar sık gitmekten sıkılmazınızda ayrıca doğal ben okurken sıkıldım vallahi billahi. Bu erkekler neden tam olarak büyümeden evleniyorlar onu da anlamıyorum hayır madem her gün annenlere gideceksin evlenme otur annenlerin evinde, ananın-babanın dizinin dibinde değil mi ama?

Evet çok politk. Aynı zamanda cahilce davranıyor. Hiç demiyor bu çocuklar bir haftasonu da yalnız kalsın
yemin ediyorum eşime dedim ki. Allahtan mecburiyetten orda kalacağızda git herbirinin koynunda teker teker yatta özleminizi giderin. (Yurt dışına çıkacağız sonrasında uzunn süreliğine)

Sorun eşinin fazla pasif olması. Hiç tahammül edemem böylesine,allah kolaylık versin.

Eşim baskın bir karakterdir aslında. Annesine laf da söyler lakin annesi hakkında hiç kötü birşey düşünemediğinden ben annen böyle düşünüyordur dediğimde suçlu oluyorum. Ayrıca kv eşimden çok çekinir bunu benim ailem bile bilir. Ama neden böyle yapıyor anlamıyorum. bizi evliliğimizi zorda bırakmak pahasına oraya her defasında gitmek istiyor. Bir keresinde bana demişti ki; ben sanıyormusun ki istediğimden gidiyorum, mecburiyetten. Bizim burda böyledir ailelere haftada 2-3 defa gidili dedi. Ben buna binaen her fırsatta üstüne gittim bu geçerli sebep değil diye ama maalesef hep kaybettim. şimdide küsüz onlarda kalacağımız sürede hiç bana bahsetmediklerini kendi aralarında konuştuklarından dolayı.

Haklisin esin biraz sesini cikarmasi lazim
Nedir bu kadar gitmek kalmak
Bana fenalik geldi.

Ama yatak odasinda yatma kisminda haksizsin.
Sana sorsalar ne olacak?
Rahat edin diye yatak odasi ayarlanmis iste
Burda resmen kavga cikarmak icin bahane bulmussun

Kayınvalide yılların politikacılarına taş çıkarır...

İyi dönüyor ortalıkta...
Sezdirmeden hemde:)))

Eşimizde ne yapsın anacığını hiç kıramıyor:))

Düşünün bana diyordu ki önceden aman oğluma deme aramızda kalsın. ben asla söylemezdim. Sonra gider kendi anlatırmış, eşİm gelip bana niye sen söylemedin bana dediğinde anladım.

Ben sadece onların yatak odasını işgal edip sonrasında minnet duymak ve dahi kimsenin rahatını bozmak istemiyorum...

eşimin erkek kardeşi olsa diyeceğim ki eltim mi yazdı bunları, bir an kendimden şüphe ettim hatta. bende de var bu modelden ptesi gideriz yarın da gelin, hafta içi iki gün gideriz ctesi de gelin, ctesi gideriz yarın tatil burda kalın. evde yemek hazırlarım bir telefon çok güzel yemek yaptım atlayın gelin. yedide orda oluruz işten çıkıp gittiğimiz için ertesi gün erken kalkmamız lazım saat 12 olur daha erken. ters bi şey söyleyince hemen ağlar. aslında hiç kötü sözü yoktur Allah var ama kadın 7 gün 24 saati bizimle geçirmek istiyor, yanında değilsek günde muhakkak 4 ya da 5 kez arar :) oğlunu değil hem de beni. ben bir çözüm bulamadım, umarım siz bulursunuz.

Eşin baskın gibi görünen pasiflerden canım malesef.. Eğer gitmek istemiyorsa bunu uygun bir dille söyler ailesine. Onlarıda kırmaya gerek yok haftaiçi 1-2 gün gidilir hemde yemeğini yersin oh.. haftasonları biz eşimle başbaşa olmak istiyoruz der olur biter. Zorunlu haller dışında hiçbir haftasonu resmi tatil vs gibi günleri asla aileyle geçirmeyiz ne ben nede eşim bunu istemiyor çünkü. Başlarda beklenti yokmuydu elbette vardı ama eşim uygun dille kimseyi kırmadan söyledi ve olay kapandı. Şimdi teklif dahi etmezler çünkü gitmeyiz bilirler.. Eşin sana baskın bence,ailesine karşı değil..

Ben herkesten biraz farklı yorum yapacağım
Sen neden kvde den gelin tekliflerini reddetmiyorsun senin de ağzın var eşinin de kv gelin dediğin de ay anne çok yorgunum çok isterdim başka zaman gelelim de yada yemeği hazır başka gün gelelim size de her şeyi eşinden bekleme çünkü erkekler bizim gibi düşünemiyor

Ben eşini anacı olarak görmedim kaldı ki kadının telefon da dolduruşuna da gelmemiş

Sana da kendi cevaplarını kendin vermeni tavsiye ederim
Bence kv denin eşin ile iletişime geçmesi de gayet güzel bizim de ilişkimiz öyle çok memnunum
Bide boşver kimse den yardım bekleme toplayıver eşin ile evinizi
Bugün o sana yardım eder yarın karşılık olarak senden yardım bekler talep eder

Onların yatak odasında kalma konusunda haklısın bende istemem midem almaz

Güldürdünüz beni :) Ben eşimi tek tek hepsinin koynunda uyutup kendimi de ona hasret bırakıp sonra da yurtdışına çıktığımzda sadece kendimle olması yolunu buldum

Yatak odası meselesine ses çıkarmayın bence koltukta yatmaktan iyidir bunu her kv ye gittiğinde koltukta yatan biri olarak söylüyorum. :))) diğer konulara da gelince eşinizin pasifliği anası üzülmesin diye sizi ezdiriyor.

doğru söylüyorsun galiba. Diyorum ki '' anne biz zaten haftaiçi geliyoruz haftasonu gelmemize gerek yok'' de onlara uygun dille anlat diyorum ben onları kıramam diyor. E beni kırıyorsun kendi aile düzenini kurmama pahasına bunu yapıyorsun diyorum seslenmiyor

Diyorsunuz :) Ama neden benimlekonuşmuyorlar da kendi aralarında konuşuyorlar. Bende kalacağım orda neticede. İnsan bir sorar sormayı geçtim madem böyle karar verdiniz bana söyler. Eşim bile laf arasında söyledi de öyle öğrendm

Bizde bu durumdaydık, galiba herkesdede var bu konu. Ama nasıl olduysa bir anda kendiliğinden cözüldü bu sorun. Kv dem artık hiç gelin diye ısrar etmiyor :). Yeni evlisiniz zamanla sıkılırlar bu git gellerden. Hem yurtdışına çıkınca eşinizde zamanla ailesinden soğur gelincede gitmek istemez.

Çünkü ya ters tepki verirsen de kvnin dediği olmazsa???? Kv Nin düşüncesi o çünkü oğluşunu her türlü ikna eder. Bende de var bir tane ordan biliyorum. Her şeyi oğluyla halleder bana da surat asıp uygulamak düşer.

İşin garibi şu ki kv gelin derken hep eşime der telefonla bana asla sormaz etmez. Eşim bana sorar bende cevap veririm. şimdi önce eşime sorduğundan eşim reddetmediğinden ben direk reddettiğimde benim dediğimi anlıyor E eşimde demiyor ki anne şu sebepten gelemiyoruz diye anne biz gelmeyecğiz diyip kestirip atıyor. KV bana onlara gittiğimizde soruyor kızım gelin diye bende bakalım diyorum kadın resmen tavrımı ölçüyor gibi ama normalde asla benimle iletişim kurup birşey sormaz etmez

Sorunlu olan kocanız ne yazık ki. Annesigil nerde duracağını bilmiyor ama buna çanak tutan da eşiniz.

Kardeşim annemlere yakın oturuyor haftada veya 10 günde bi uğrarlar. Genelde bi saat durup kalkarlar onda da kardeşim hadi der ve kalkarlar. Yemeğe gelirlerse 2 saati geçmez maksimum 3 saat.. 2 senedir hep böyle.. Açıkçası anneler babalar evlatlarımızla beraber yiyelim içelim gülelim istiyolar ama idare edicek olan kendi evlatları..

Yalnız sizin kaynana fettan 2 arada bi derede eşinizi doldurmuş. Benim eşimin ailesi bundan bin beterdi. Çok tartıştık bi zaman sonra saldım artık sürekli beraberdik evcilik oynar gibi. Sonra eşim hainliklerini gördükçe beni sıkmaz oldu. En son bi olay yüzünden de hiç görüşmez olduk nerdeyse..

Velhasılı zaman içinde her şey yolunu buluyo o yüzden birbirinizi yıpratmamaya bakın. Bu çakal kaynanaya karşı iyi niyet tatlı dil ve hanımefendiliğinizle kazanırsınız eşinizi. Sonrasında sizin istediğiniz gibi olur her şey..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…