Bir KV Klasiği de Benden, Lütfen yardım edin

Bu yorumumu okuyan bekar arkadaşlarım bu konudan çıkaracağınız ders; evlenmeden önce oğlu için sizinle iletişime geçip "oğluşum üzülüyor" şeklinde cümleler kuran kadının oğluyla evlenmek için göbek bağlarının kesildiğinden emin olun. Yoksa siz de böyle konu açmak zorunda kalabilirsiniz.

Şu an siz
61BDAA59-A931-4D31-AFC9-7ABB8DF40F68.jpeg

Ayrıca kayınvalideniz eşinizi alttan alttan fiştekliyor belli ki...
Eşiniz uygun dille söylesin gitmek istemediğinizde

UZUN YAZDIM AMA HAK OLANI YAZMAK İÇİN UZUN ANLATMAM GEREKİYORDU LÜTFEN BIKMADAN OKUYUN
Merhaba hanımlar. Ben 8 aylık evliyim. Eşimle de 1 yıllık bir geçmişimiz var. Eşimle tanıştığımız ta ilk zamanlarda kv bana eşimden habersiz mesaj atmış ve benimle görüşmüştü (o dönem ailem evlenmemize izin vermiyordu kv de durumu anlamak eğer olmayacaksa bana güzellikle ayrılın oğlum da üzülüyor demek için) Neyse böyle böyle kv benimle konuşur oldu cuma mesajları vs.ne zaman evleneceksiniz ailen ne zaman ikna olur vs. gibi sorular sorar ama ağız tatlılığıyla konuşurdu benimle. O dönem hiç kırılmadım bu hareketlerine. Ancak arkadaşlarıma anlattığımda garipsemişlerdi şimdiden bu kadar dahil olmasını. Sonra ben tayinimi eşimin memleketime istedim evlenmeden o dönemde ailemi ikna ettim ve nişanlandık. o dönemlerde beni hep evlerine çağırırdı kv. sürekli gel kızım özlüyorumseni bitanem gel derdi. hep kırmamak için giderdim. Şimdi evlendik ilk zamanlarda o kadar ısrar ediyordu ki gelin gelin diye.Aynı şehirde ve yarım saat uzakta oturmamıza rağmen gece onlarda kalırdık hemen her haftasonu -ki bende eşimde çalışıyoruz birtek ogünlerde müsaitiz. KV de babam haftasonu çalışmıyor diye her pazar bizi çağırıyordu. Ben başlarda seslenmiyordum herşey gülistandı. Ancak 4 ay sonunda ben eşimle konuştum ve çok sık gitmeyelim biraz vakit geçirelim dedim. Tabi düşünün her haftasonu bu tartışma çıkıyor -ki haftaiçi de yemeğe muhakkak gideriz- Eşimle hep huzursuz bu konularda. Sadece bu konuda tartışıyoruz ikimizde baskın karakterli olduğumuzdan alttan da almıyor-almıyorum. Ve olan hep bize oluyor. Tabi aradan zaman geçtikçe biz orda gece saat 12 lere kadar kalmayınca ve yatmayınca kv de anlamış olacak ki her seferinde biraz daha oturun niye gidiyorsunuz diyor- ki saat akşam 5 de gidip 10 buçukda kalkıyoruz. Birde böyle dedikleri için eşimde cevap vermediği için onlara bu yüzden tartışıyoruz. Ama bu durum dışında melek gibi insanlar diyebilirim. En son yaşadığım olayları anlatmak istiyorum.
Eşimin başka şehirde işi çıktı ve 2 gün evde yoktu. Ben de işyerinden bir arkadaşımı davet ettim kızkıza takılalım fırsattan istifade diye. Görümcem ogün bana mesaj attı gel bizde kal tek kalma diye bende arkadaşımı çağırdım dedim tamam bakalım dedi sonra eşim geldiğinde telefona baktım mesaj atmış kv. Demiş ki neyse kuzum sen bana bakma herkes canının istediğini yapar paşa gönlü bilir herkesin, eşin hakkında dediklerimi unut şeytan benimle uğraşır işte yazmış eşimde cevap vermemiş.Muhtemelen arayıp konuşmuş ve en son bu mesajı atmış. Eşimde eve geldiğinde hiç bana bahsini bile açmadı Allah var. Ama ben mesajı görünce anladım ki eşim annesiyle aramızda kalmış ve dedimki kimbilir daha kaç kez kalmıştır. Demek kv de ona söyleniyor benim gibi. Bende dedim ki eşim, ben senin arada kalmanı istemiyorum bundan sonra nereye gitmek istiyorsan gideceğim ses etmeyeceğim dedim. Sonra ki hafta bizim, benim ailemin yanına gideceğimiz haftaydı. KV bizi cuma günü gitmeden önce yemeğe çağırdı. Biz cuma gittik. Sonra dedi ki kv kızım pazar da gelin babanız evde kahvaltı yapalım bende bakalım dedim. Pazar eşim aradı anne babam evde mi diye yok işe gitti dedi. E o zaman niye çağırın bizi dedi o da gelmek bu kadar mı zor baban olmasa nolur dedi ve neticede biz pazar da gittik akşama kadar kaldık. Akşam olduğunda Kayınbabam dediki (salı günü yola çıakcağız arabayla) artık gidene kadar gelmezsiniz diye sitem etti. Eşimde kızdı baba geldik ya daha kaçkere gelelim dedi. Tabi p.tesi günü ben yarında yola çıkmadan yiyelim diye fazla yemek yaptım eşim salı annemlere gidelim dedi. Enson patladım dayanamadım. Yahu kaç defa gideceğiz gittik ya dedim ve birgüzel tartıştık. sonuç olarak da yola ççıkacağımız günün akşamı eve uğradık valizi aldık onlara geçtik el öptük ve saat 8 buçukda gece gece yola düştük. saat 1 de vardık memleketime. Şimdi de biz mecburi sebepten kısa süreliğine onlarda kalacağız. 2 ay gibi. Ev taşıyorum ve ne aradılar ne sordular normalde kesinlikle ararlardı. Sonra bir baktım oğluna mesaj atıyor siz çağırmayınca ev toplamasına bende gelemedim diyor eşimde yok anam biz hallediyoruz diyor. Bu süreçte hiçbirşekilde ne aradılar beni ne de her gittiğimizde naptınız diye sordular bana. Dün de öğrendim ki onlarda kalacağımız süre içinde kv lerin yatak odasında kalacakmışız. ben bunu bilmiyordum eşim bana başka bir odadan bahsetmişti.Meğer kendi aralarında sürekli konuşuyorlarmış böyle şeyleri ve en uygun yer orasıymış demişler. bende eşime kızdım niye bana demiyorsunuz belki onlarında odasında kalmak istemeyeceğim niye benden habersiz kararlaştırıyorsunuz dedim ve yine boktan yere tartışma çıkaran ben oldum. Ama onlara gelince oğulları ile araları bozulmuyor ben tek kelime ettiğimde de eşim bana kızıyor. Dedim bende eşime , bana niye bahsetmediniz nedense birtek benimle konuşmuyorsunuz diyorum eşimde esti gürledi. Kısacası evlendiğimizden beri edindiğim izlenmim kv ve eşimin ailesinin tamamı birbirine çok ama çok düşkünler. Ve kv eşimden çekinir sert biridir normalde. Ama yanlış şeyler de yapsa yapmasa da gidip önce eşime kendi söylediğinden ya da eşimin ihitiyacı olup olmadığını sorduğundan araları bozulmuyor. Oysa ev toplama durumu benlik birşey bana sorması gerekir. Kadınsal durumları eşimle değil benimle konuşması gerekir. Sonra Ben bozuk atıncada 3 gün küsecek akdar problem yaşıyoruz eşimle. Allah rızası için ben mi büyütüyorum? Nasıl davranmalıyım onlara karşı? Hele orda kalmak zorundayız ve nasıl olacak gerçekten bilmiyorum. Tecrübelerinize ihtiyacım var.

Valla senin kv aynı benimki. Aşırı politik ve Şark kurnazı ...Ben de başta senin gibiydim. 5 sene küslüklerle inatlıklarla geçti, ayrılma aşamasına geldik...Sonra dedim ki bir de böyle deneyeceğim, her çağırdığında gittim bir süre, oğlu gitmese ben gittim, beklentilerini istediklerini yaptım, beraber tatile bile gittik istiyordu çünkü...bir kaç ay böyle geçti, sonra iş güç eşimin yoğunluğu derken iyice azaldı gitme gelmeler. Tatil olunca misafir ağırlama, temizlik günü, dışarıda aile günüm derken zaten neredeyse hiç boş kalamıyorum, çağırsa bile bahanem oluyor.

Ben kendime olan sözümü tutmak adına bir süre sabrettim, şimdilik sonucu iyi...Eşimde de şöyle bir şeyler farkediyorum, mesela eskiden annesine toz kondurmazdı, annesi adeta bir melekti...Şimdi arayınca kv pöf gene mi annem diye açıyor telefonu, geçen yanımda azarladı bile eskiden asla yapmadığı şeyler ben de hiç ses çıkarmıyorum güleryüzlü gelin mottomdan çıkmıyorum :)

Bu durumlarla hepimiz karsilasiyoz canım hepimizin başından geçmiştir
Ben hele yatmaktan yatmaga evime giderdim
Ama bu süreç geçici esinde bir saatten sonra sıkılicak ve herşey yoluna girecek
Sana tavsiyem annesi babası için tartışma esinle ne soylersen soyle toz kondurmazlar onlara sadece biraz sabir canım
Yanlış okumadiysam yurt dışına gidicez demisin eğer öyleyse idare et

Ayyy benimkide buna çok benzerdi ya:))
Neyseki diğer oğluna gelini küçük aldı elinin oyuncağı yaptı ben rahat erdim :)) kız muazzam kullanıyor.
Annemmm yemeğimi yapar mısın???
Evimi temizlermisin kaynişim( canım kaynanam demek sanırım)
Kaynanam pervane bunlara ceplerine harçlıkları. Benim evime gelincede bir şeyi kullanacağı zaman izin istiyor

Ayyy benimkide buna çok benzerdi ya:))
Neyseki diğer oğluna gelini küçük aldı elinin oyuncağı yaptı ben rahat erdim :)) kız muazzam kullanıyor.
Annemmm yemeğimi yapar mısın???
Evimi temizlermisin kaynişim( canım kaynanam demek sanırım)
Kaynanam pervane bunlara ceplerine harçlıkları. Benim evime gelincede bir şeyi kullanacağı zaman izin istiyor
ayy çok güldüm ya :KK70:

Çok sıkıcı yahu bu nedir?
Tamam haftada 1 gidip görülse amenna ama daha siz kalkmadan bir sonraki günün programı yapılıyor.
Ben çok sevsemde kabul etmezdim sanırım. Aynı şekilde benim aileme de haftada 1 gidilsin ama bu böyle olmaz.
Kesinlikle haklısınız.

ayy çok güldüm ya :KK70:
Ayy kuzu bir görseydin aynı her pazar kahvaltı yapılsın.
Aynı şehirdeyiz. Eşimde bende öğretmen. Cuma akşam yemeği ile giriş yapılıyordu. Cumartesi kahvaltı, kusana kadar vakit geçirme. Cumartesi gece 11 sularında bunlara gidip yatış pazar kahvaltı akşam yemeği onlarda 23.00 kendi evimize dönüş.
Bir küstüm:))) değil evde kalma faslı 3 ay uzaklaştırma aldılar. Yemeğe geldiler yapmadım eşime dışardan söylettim. 3 defa bunu yapınca gelmediler.

Şimdi laf sokmalı ama seviyeli birlikteliğimiz var. Yeni geline aşık. Bir bağ kurdu sanırım kızla. Kızda bir pis bir uyuşuk. Bir çirkin ay töbe est rabbim affet:))) doluydum bu konuda:))))

tecrubeyle sabittir

her gidelim dediğinde git hiç itiraz etme gelince kavgada etme ,
inan bana sonra gidelim demiyecek , sen gitmek isteyeceksin onun aklına bile gelmeyecek ,

erkekler biraz inat yapıyorlar bu olayı yıllarca yaşadım , şimdi nezaman gittiğimi bilmiyorum

Mesafe koy çok uzun bi yazı olmuş aklımda tutamadim fakat bunu dışında iyi insanlar gibi bişey yazmışsın bana kalırsa iyi değil iyi görünümlü yakinda cikar gerçek yüzü de .canım dikkatli ol.o bitanemleri ben iyi bilirim.

kayınvalide iyide kötü de olsa iş kesinlikle eşte bitiyor.. dengeyi kursa sizin içn dert edecek hiçbi şey olmayacaktı. cidden pasifmiş

X