Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

eksik anlatılmış açık ve net.

benimde iki çocuğum var ve hareketliler saat 9-10 gibi yatırıyoruz oğlum tüm gün okulda ama kızım evde bakıcımızla beraber .bazen kuduruyor zilli ama sürekli peşindeyiz alt katımızdaki komuşumuzla konuştuk kusura bakmayın gürültümüz geliyor istemeden ..çocuk onlar diyorlar ama kul hakkı bu şakaya gelmez bende istemem kimseyi rahatsız etmeyi çocyuğuda bağlayamıyorsun sonuçta ..birde duvarlar artık o kadar inceki yan komuşumun masaya koyduğu bardağın sesini bile duyuyorum ben ..
konu sahibi bizi olayın içeriği ile ilgili aydınlatırsa daha iyi olur çünkü bu durumda benim çoktan karakolluk ve mahkemelik olmam gerekirdi bende iki tane yaramaz var çünkü

inanamiyorum boyle sacma seyler icin insanlarin birbirine dava acip, yargiyi adliyeleri mesgul etmesini..
sonra adalet niye yok.

bende annemin evine ses ölçme aleti koyucam.üst kattaki eşekkadar çocuk langır lungur koşturuyor.artık nasıl duvar varsa annemin sırasındaki en üst kattaki kadının torunlarının bile sesi geliyor.biz 2. katta onlar 5

Muhtemelen sizde biraz görmezden geliyorsunuz bebeğinizin çıkarttığı gürültüyü.
Oğlum yürümeye başladıktan sonra evde sürekli koşardı sabahın köründe ve ben sırf alt komşu rahatsız olmasın diye tüm işimi bırakıp onunla oyun oynardım.Sizin bebek yürüyor dediğiniz sesi evde siz yürürkende çıkartırsınız,komşunuz rahatsız bir tip olsa öncesindede sizi uyarırdı evde yürümeyin diye.
Bana siz fazla rahat geldiniz,madem bir iki kez uyarıldınız,kapınıza polisle geldiler,insanların hassasiyetini anlayıp bebeğinizi koşmadan veya yere birşey vurmadan oynatabilirdiniz öğlene kadar.
İnsanlar sizin gürültünüzü çekmek zorunda değiller.

arkadaşım bizde ve bizim altımızda yaşayan komşuda peygamber sabrı var sanırım.aşağıda ki komşumun 2 çocuğu var, benim 7 aylık bir kızım ,üst komşumun 4 yaşında kızı var. kızım yürüteçle yürüyor. sağa sola koşturuyor. oyuncaklarını yere vuruyor ya da atıyor. bende gördüğüm zaman kusura bakmayın lütfen diye konuşuyorum. ama üst komşumun kızı pilates topuyla sağa sola zıplaya zıplaya gidiyor. evde televizyonun sesini kısıp onların evden gelen sesle istediğim herhangi bir programı izleyebiliyorum:) kendilerini kayınvalidem uyardı. ve bizim evden sizin eve ne sesi geliyomuş bakimmm diye resmen azarlamışlar kadını. yukardan sigara içer külü aşağı atar. yukardan tükürür vs. tüm bunlara rağmen şikayetçi olmadım. onlar yapıyor biz utanıyoruz azıcık ses oldu mu?

Bence herhangı bırsey olmaz bence sızde onlara karsı dava acın 2 kez sızı haneye tecavuzden tacız etmekten ayretten cocugunund abu durumda etkılendıgınden bahsedın
gercek dısı gıbı konu ınanılması elle tutulur bır yanı yok

ay parkon cok sasırdım yazıklarına?
nasıl ne yapacaktı oglene kadar cocugunu kucakta mı tutacaktı?
cocugun kosma sesı evet lamınattan cok cıkar eyvallah ama oyle bırını uyandıracak kadar oldugunu hıc sanmıyorum
ayrıca nasıl ıfade etmelıyım bılmıyorum ama sızce ufacık gelısdım cagında bır cocugun 12 kadar baskılanması dogrumu?

Konu sahibi konuyu açmış ve de kaçmış.hiç bir yoruma soruya cvp yok.belli anlatmadığı şeyler var.olay sadece yürüme sesi değil anlaşılan
evet benimde bu dikkatimi çekti
konu açıp hemen çıkmak ne ki anlamadım
bakalım yazarsa bizde cvpları alabiliriz.

Vallahi çıkıyo cute.
Dedim ya benim oğlanda koşuyodu sabahları,komşu şikayet etti 2 kez ,bende sabahları tüm işimi bırakıp onu oyalardım.Kucakta taşımak gerekmiyor ki.Beraber oturup oyuncak oynarsın,hamur oynarsın,boyama yaparsın.Çizgifilm izlersin,en azından saat 11 e kadar.Ki bu baskılamak değil,kaliteli vakit geçirmek olur.
Duvarlar çok inceyse ve komşular rahatsız oluyorsa bir çözüm bulacak yani çocuk sahibi anneler.Başkalarının özgürlüğünün kısıtlandığı yerde bizim özgürlüğümüz biter.

14 aylık çocuğun neyinden şikayetçi olacaklar birde bu bebek daha istediği saatte ağlar istediği seside çıkarır otur yat kalktan anlasa söylesin annesi daha bebek ya neyden anlayacak ... benim kızda 18 aylık bazen gece 3 te kalkıyor ağlıuor durduk yere napabilirm ben istermiyim ağlasın... sakinleştirmeye çalışıyorum o kadar yani büyük çocuk olsa neyse yani ... yada sizin sesinizden rahatsız olsa hadi derim tamam çünkü üst katlardan altkata çok ses geliyor

sahsen yenı yurumeye baslayan bebeklerın oyle bır kac saat aktıvıte yapacak kıvamda olmadıklarını dusunuyorum
evet tamam otursun oynasın ama benım oglum suanda 5 yasında kı ortalama bır cocuk ben onu 4 saat hıc kosmadan kovalamadan herhangı bırseyle oyalayamam o kadar uzun sure bırak onu ben konstre olamıyorum
ayrıca 1 yasındakı cocuk cızgı fılm ızlemek ıcın gercekten cok erken kımse bunu sallamıyor yada cok az kısı salıyor ama
bızım apartmanda bır cocuklu bızızı orta katız macta oynuyoruz kosuyoruzda zıplıyorda yerı gelıyor bende onların koca ınsan gurultulerını cekıyoruz o sebeble kımse kımseye mudahale etmedı henuz
ha bana dersen ben uyurken sadece ama sadece altı sert terlıklerle halısız yerlerde cok yurundugunde evet uyanabılırım

Vuvvvv seni o catlak komsun benim apartmanda olsa polis jandarma eksik olmazdi herhalde..benim bitisik komsularum aksama kadar kapulari acik ve cocuklari cok yaramaz bagriss cagriss cildiriyorum ustelik benimde kızım var cocuk uyuyamiyo bile buna ragmen bi defa bile uyarmadim... ne terbiyesiz insanlar var ya.. canim cocuk felan bahane onlar sizi goze almislar bi kere ne yapsan degistiremezsin bosver akisina birak sende ona dava ac kapina gelmis bagirmis sana hakaret davasi ac sende kisasa kisas...

bunlara komşu denmez
biz yıllardır üst ve alt kattan gelen bilimum dayanılmaz seslere tahammül ediyoruz
alt kattaki kadının oğlu 6 yaşlarında durmadan çığlık atıyor kadın süpürgeyi açıyor çocuk ulur gibi sesler çıkarıyor bir gün susturmadı çocuğunu aşırı yaramaz anne babada hiç takmıyor
sabahın 8 inde kalkıyorlar her gün bağırış çağırış,kapılar devamlı vuruluyor
üsttekiler zaten ayrı dert yatak odası sesinden uykumdan uyandığımı bilirim yada gece 4 te patır patır terlikleriyle geziyorlar
daha bir sürü şey kiracıyız yıllardır çekiyoruz duvarlarda çok ince
dava açmayı aklımdan bile geçirmem alttakilere bişiy yapamıyorum zaten üsttekilerede tavana vuruyorum en fazla
1 yaşında çocuğun çıkaracağı sesten nasıl bu kadar etkileniyorlar 1 gün bizim eve gelseler kan çıkartırlar herhalde!

Sizi tebrik ederim hassasiyetinizden dolayı.

Evet bebek koşar,tutabildiğin kadar oyalarsın,olmuyorsa başka çözümler bulunur.Çocuğun koştuğu yerler halıyla kaplanır ses gitmesin diye mesela.
Komşu rahatsız olmayabilir,veya idare edebilir,ama konu sahibinin komşusu hassassa bu konuda biraz önlemini alacak.Dediğim gibi sırf yürüme sesinden rahatsız olsalar bebek yürümeye başlamadan onların yürüdüğünden de rahatsız olurlardı.Bir ses var ki şikayet edilmiş.

Geçen alt komşuma indim.Kapıdan söyledim"oğlum çok hareketli,sesi rahatsız ediyorsa kusura bakmayın"dedim o da "olur mu kızım çocuk o bağlayamazsın ya bırak çocukluğunu yaşasın "dedi.Çok mutlu oldum.Sizede böyle komşular nasip olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…