Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

Ua inanmiyorum o yavrucagi ne kadar tutabilirsin ki en fazla hicmi komsuluk insanlik kalmadi
Bendede var ayni bela adam gunduz uyur gece calisirmis
Gunduz ses cikarmicakmisiz gunduz saat 3 te ev supurdugim icin kapima dayandi uyuyacakmis pasa

Allah bizi anlayışlı insanlarla karşılaştırsın. . Çocuktur ses çıkarır yapacak bişey yok bence. . .
Ev sahibimizin oğlu sabahları yüksek sesle müzik açıp oğlumu defalarca uyandırdı. . Ama gençtir bizde sesli müzik dinlerdik diye hep aklıma gelir..
Veya benim oğlumun ağlamasını duyan alt komşum çocuk iyimi hasta değildir inşallah diye halini hatrını sorardı. .
İşiniz zor anlayışsız insanlarla

Bilmem kaç kez kapınıza şikayet nedeniyle gelindiginde çözüm aradınız mı? Ayakkabısını değiştirdininiz mi mesela. Yada yerlere kalın halı, örtü vb birseyler serdiniz mi?
Benimde çocuğum var yanlış anlamayın. Çocuğa dur yapma etme demekle olmuyor maalesef. Size düşen basit önlemler almak yukarıda bahsettigim tarzda. Şu an tam birseyleri atma, koşturma çağında bebeğiniz, haliyle durdurmanız mümkün değil biliyorum. Önlem almalısınız mümkün mertebe. Sanmıyorum sadece yürüyor diye bu kadar tepki çektiğinizi
Biraz dönüp kendinize bakmalısınız bence.
Ben aynı yollardan geçtim, geçiyorum buna rağmen sizdede sorun olabileceğini düşünüyorum. Benimde üst katımda kocaman kadınlar topuklu ayakkabıyla geziyordu tak tak tak geceyarısı duyunca sesleri çıldırma noktasına geliyordum. Uyardım kesildi hala devam etseydi ısrarla. Gidebileceģi yere kadar şikayetçi olurdum çünkü insan evinde biraz sukunet arıyor, kimse kimsenin ısrarla sürdürdüģü gürültü patırtıya tahammül edip, eyvallah demek durumunda değil.

Evet bebek koşar,tutabildiğin kadar oyalarsın,olmuyorsa başka çözümler bulunur.Çocuğun koştuğu yerler halıyla kaplanır ses gitmesin diye mesela.
Komşu rahatsız olmayabilir,veya idare edebilir,ama konu sahibinin komşusu hassassa bu konuda biraz önlemini alacak.Dediğim gibi sırf yürüme sesinden rahatsız olsalar bebek yürümeye başlamadan onların yürüdüğünden de rahatsız olurlardı.Bir ses var ki şikayet edilmiş.
Ya nasil olucak ta koca ev hali ile kaplanicak yani buldugunuz cozum bunu kostugu alan diyr birsey mi var evlatlaein

Bence anlatılmayan bir şeyler var.Benim oğlum çok hareketli kaldı ki evde araba sürer,bisiklet sürer tabi sürmek bir yana uçuyor resmen kolidorda.Ona rağmen şikayet gelmiyor hatta üst komşum evde yoktun herhalde diyor :)Ben odaları değiştirdim komşular oturma odasında oturuyor ben çocuk odasında.Halılarım kalın mesela.Ben oynarken değil ama bağırdığında ceza veriyorum.Geçen akşam saat 6 da süpürge açabilir miyim? Diye alt komşuma izin almaya gittim.Buna rağmen benim çocuğum gibi hareketli çocuğa rağmen evde yok sanıyorlarsa bence başka ses vardır.

ben de üstteki komşuya tav olmuş durumdayım.
telefonunu laminant parkenin üstüne koyuyor muhtemelen. sabah 7.30 da titreşimle alarmı çalmaya başlıyor ve 5 dk da bir erteliyor. böyle böyle tam 8.30 a kadar kalkmıyor.
5 dk da bir telefon titreşimi sinirimi bozuyor.
haftasonu da 9'a kuruyor.

çocuk da güp güp mü koşuyor acaba?

eşim de yürürken topuklarını yere vurur. ben rahatsız oluyorum, alttaki komşu deliriyodur. kapıları falan sert kapatıyor mesela eşim. ayağına yumuşak altı olan terlik verdim. bütün koridora da baştan sona kadar yolluk kapladım.

Bende nefret ettim apartman hayatindan omrum coxuklarima yapma etme vb ile geciuor
Gece gec vakit yada sabah erken dese anlarim ko o saatte cocuklarim zatej uyuyor adam gunduz uyucakmis ses cikarmicakmisiz supurge supurmucekmisiz en cirkini tavana birseylerle gum gum vuruyorlar ev sahibi olmasan tasinmistim kesin

Ya nasil olucak ta koca ev hali ile kaplanicak yani buldugunuz cozum bunu kostugu alan diyr birsey mi var evlatlaein
Yok mu?
Oğlan çocukları genelde koridorlarda koşarlar.tamamını halıyla kaplamayorsanız,heryere küçük parçalar atsın.
Yani ben hakikaten anlamadım ,''bebektir koşar'' diyip herkes anlayışla karşılamak zorunda mı?
Anlayıla karşılayandan ''Allah razı olsun''.Ama ortaokulda çocukları varmış,belki çoCuk gece ders çalışıp gündüz uyuyor.Bu söylendiyse insan bir şekilde çözüm yolları bulur.

İşte bunlar hep hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük neticeleri..
"Ego"lar devreye girince, insanlık devre dışı kalıyor ne yazık ki.

Umarım komşunuz davayı kanamaz ve ağzının payını alır.

Hey yarabbim ya insanlarda anlayis denrn bisey kalmadi. Hayir napmani bekliyorlar bebegini iple baglayip bagirmasin diyede agzini bantlamani felan mi bekliyorlar acaba kucucuk bebek ya ne kadar gurultu yapabilir ki o kadarcik da olur apartman hayati sonucta. Onlar gurultulu ust komsu gormemisler gelsinler benim eve de ust kattaki teyze onlara gurultu ne demekmis ogretsin sabah ezanindan gecenin 2 lerine kadar.

Yok mu?
Oğlan çocukları genelde koridorlarda koşarlar.tamamını halıyla kaplamayorsanız,heryere küçük parçalar atsın.
Yani ben hakikaten anlamadım ,''bebektir koşar'' diyip herkes anlayışla karşılamak zorunda mı?
Anlayıla karşılayandan ''Allah razı olsun''.Ama ortaokulda çocukları varmış,belki çoCuk gece ders çalışıp gündüz uyuyor.Bu söylendiyse insan bir şekilde çözüm yolları bulur.
Belki sizin sahiy olduklariniz oledir fakat ben sabit kosma yeri olan bir cocuk heniz gormedim
Tabikide cocuklariniza mudahale etmeyin doyasiya kossunlar demiyorum fakat cozumunuzun uygulanabilir birsey oldugunu dusunmuyorum

Ben de kendimi çok anlayışlı bilirdim ama her gün her gün üst komşumun iki çocuğu var kurulu saat gibi 6'da uyaniyorlar, bebek olan sadece ağlıyor. Büyük maximum 4 yaşında ve her gün kriz geçiriyor tabiri caizse. Sonra annesi başlıyor cinnet geçirmeye bebek de korkuyla ağlıyor,eşi yemeğe geliyor sesinden biz korkuyoruz o çocuk korkmuyor. Dün bütün gün topuklarını yere vura vura ağladı eşyalari çarptı. Annesi sinirden bazen kapiya koyuyor galiba apartman boşluğunda yankılanıyor sesleri. Bir de oyuncak büyük kamyoneti var ve sanırım koridorlarındaki laminant halıyla kaplı değil. Eğer aglamiyorsa bütün gün onu sürüyor...Alttakinin de bebeği hasta heralde o da bir haftadır ağlıyor. Ben de hamileyim gece ağrıdan uyuyamıyorum tam sabaha karşı dalacağım zaman durum bu yani. Ama gidip iki kelam laf etmedim. Apartman toplantısı vardı dün eşime adam kendisi demiş bizim oğlan çok gürültü yapıyor doktora da götürdük, psikologa da götürdük diye kardeşi doğduktan sonra böyle oldu demiş. Ama çözüm için o kamyoneti kısıtlı vermiyorlar yeter ki sussun diye ya da halıyla kaplamıyorlar. Keşke birikimimiz olsa da müstakil ev alsak olduk artık. :KK43:

Anlattığınız gibiyse siz haklısınız benimde hiperaktif bir oğlum var bir saniye yerinde durmaz oradan oraya oradan oraya

illaki ben ne kadar uyarsam dikkat etsem de ses oluyor
alt kattaki amca ilk zamanlar zırtt pırt kapıya gelirdi bizden gelmeyen gürültüler için bile
tabi ki anlayışla karşıladım kimse kimsenin gürültüsünü çekmek zorunda değil fakat söz konusu olan
küçücük bebekse ne yapılabilirki başından ayrılmasanda her saniye kucağında bile tutsak illa ki bırakmak zorundasın
insanız bir sürü işimiz var yemek temizlik kişisel ihtiyaçlar o arada yine yapar yapacağını

Ben bizim üst kattaki 50,60 yaşındaki insanların

gürültülerini bağırışlarını çağırışlarını çekiyorum (sabahın altısında halı çırpıyor balkonun camına vurarak)
cam bile çatlamış oradan
bir kaç kere uyardım

insan gibi dinlemediler

öyle hiç şikayet etmek mahkemeye vermekte aklıma gelmedi

Belki sizin sahiy olduklariniz oledir fakat ben sabit kosma yeri olan bir cocuk heniz gormedim
Tabikide cocuklariniza mudahale etmeyin doyasiya kossunlar demiyorum fakat cozumunuzun uygulanabilir birsey oldugunu dusunmuyorum
Ben 2 tane çocuk yetiştirdim ve ilk oturduğum apartmanda duvarlar inanılmaz inceydi.Ben çocukların sesini engelleyebildiysem komşumun rahatsız olmayacağı şekilde yapılmayacak birşey değil .Her odada genelde halı olur zaten Türk evlerinde,koridorlarda olmaz,orayada yolluk atarsınız bolca olur biter.

siz konu sahibinin avukatı mısınız hanımefendi
burada o kadar konu açıp işine gelmeyince kaçan var ki
doluyum bu konuda o yüzden yazdım
arkadaş yazıp çıkmış madem müsait değildi sabah açsaydı konusunu

ne işine gelmicek kaçacağı bi durum mu var. sende gece yazsaydın.

Neden uygulanabilir değil?
Çocuğu emeklerken taşa, parkeye değmesin diye evin her tarafını halıyla kaplayan aileler varsa, ses aşağı kata gitmesin diye de aynı şey yapılabilir.
Size çocuğum emekliyor ev soğuk ne yapmalıyım diye sorulsaydı halı ser kilim ser derdiniz, öyle değil mi?

Ben de kendimi çok anlayışlı bilirdim ama her gün her gün üst komşumun iki çocuğu var kurulu saat gibi 6'da uyaniyorlar, bebek olan sadece ağlıyor. Büyük maximum 4 yaşında ve her gün kriz geçiriyor tabiri caizse. Sonra annesi başlıyor cinnet geçirmeye bebek de korkuyla ağlıyor,eşi yemeğe geliyor sesinden biz korkuyoruz o çocuk korkmuyor. Dün bütün gün topuklarını yere vura vura ağladı eşyalari çarptı. Annesi sinirden bazen kapiya koyuyor galiba apartman boşluğunda yankılanıyor sesleri. Bir de oyuncak büyük kamyoneti var ve sanırım koridorlarındaki laminant halıyla kaplı değil. Eğer aglamiyorsa bütün gün onu sürüyor...Alttakinin de bebeği hasta heralde o da bir haftadır ağlıyor. Ben de hamileyim gece ağrıdan uyuyamıyorum tam sabaha karşı dalacağım zaman durum bu yani. Ama gidip iki kelam laf etmedim. Apartman toplantısı vardı dün eşime adam kendisi demiş bizim oğlan çok gürültü yapıyor doktora da götürdük, psikologa da götürdük diye kardeşi doğduktan sonra böyle oldu demiş. Ama çözüm için o kamyoneti kısıtlı vermiyorlar yeter ki sussun diye ya da halıyla kaplamıyorlar. Keşke birikimimiz olsa da müstakil ev alsak olduk artık. :KK43:
Gercekten cok zor apartman hayati

Neden uygulanabilir değil?
Çocuğu emeklerken taşa, parkeye değmesin diye evin her tarafını halıyla kaplayan aileler varsa, ses aşağı kata gitmesin diye de aynı şey yapılabilir.
Size çocuğum emekliyor ev soğuk ne yapmalıyım diye sorulsaydı halı ser kilim ser derdiniz, öyle değil mi?
Ben iki cocugumdada uygulamadigim bir deyi neden baskasina tavsiye edeyim ki?
Evin her bir bolumune hali dosemek benim icin olmucak birsey kaldiki cokta saglikli oldugunu dusunmuyorum

X