Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

zaydek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2013
112
57
Gecenin ikisi gozume uyku girmiyor. Aylardir bu boyle. Ara ara tabi...
14 aylik bir oglum var. Kiraciyim. 6 ay oldu tasinali. Ali 12 aylikken yurudu ve olaylar basladi...
alt komsum aile. Orta okula giden bir kizlari var. Kiz okulda oglenciymis. Gec kalkip dinlenmesi gerekiyormuss. Ve benim o esnada 12 aylik yeni yurumeye baslayan oglumun ayak sesleri onlari uyandiriyormus. Saka gibi degil mi? Iste tam da bu sebepten uyuyamiyorum!! Tam iki aydir kapimiza 5 kez polis,1 kez belediyeden geldiler. Iki kezde kendileri geldi ama ne gelmek... kapiyi yumruklayarak... bu sabah bi baktik ki ifade vermek icin karakola cagriliyoruz... hukuki surec ne olur bilmiyorum ama son zamanlarda ulkemizdeki hukuk sistemi beni korkutuyor.

Konuyu ayrintili bir sekilde bir kez daha anlatayim. Ilk kapimiza geldiklerinde 'sizi uyariyorum gencler,sabah saat 8 dedik mi uyaniyoruz!' Dedi. Bende Onlem alacagimi soyledim,yolladim. Gelen adam buarada.bunlarin yatak odasina gelen odaya,yere battaniye uzerinede hali serdim. Oglanin ayaklarinada ilk adim ayakkabisi falan degil bildiginiz çin isi pofidik patik giydirdim. biraz sure gecti. Gece oglan ateslendi. Aa bi baktik bunlar tavana vuruyor. E yuh yani. Bende isterim gece uyanmasin. Manyak bunlar dedik gectik. Bir pazar sabahi saat 09.00 esim firina gitti. Bizim kapi nasil yumruklaniyor anlatamam. Giris katta annem oturur. Bisey oldu sandim. Actim panikle. Adam bana nasil bagiriyor. Ne bicim insansiniz,sabahin koru. bende kapatmak istedim kapiyi. Bu arkadan kapiyi tuttu iceri dogru itti. Sonra elini cekti ve kapattim. Hemen polisi aradim. Polis gelene kdr esim geldi. Anlattim olani. Esim asagi indi. Adama bi daha benim kapima gelme diye bagirdi. Bi sure sonra polis geldi. Bu durumlarda polis uzlasin yonlendirmesi yapiyor. Esim ben gittim uyardim bi daha gelmez olay buyumesin alti ustu bebek dedi. Aradan bi hafta gecti. Kapi caliyor polis tabi. Gurultu sikayeti var dedi. Offf bu boyle devam etmesin diye aksam 9 da yatmasi gereken cocugu gece 10 da 11 de yatiriyorumki sabah gec uyansin. Bi sure hic sorun olmadi. E bebek bu bi sabah kalkti yine sekiz. Oyunlar oynatayim oturdugumuz yerde diye kastim durdum ama adamin karisi takmis durumda bize. Yine geldi polis. Kadin nasil anlatayim su degisik tiplerden elinde telefon surekli belediyeyi arayan tiplerden iste. Adami sisirip sisirip yolladi bize. buarada bize kendilerinin onerileri su annem giris katinda ya ben sabahlari bebegimi alip anneme goturmeliymisim. Evet aynen bu. Simdi iki seyi daha cevplayayim. Yazdim ciktim cunku dun gece saat iki de yazdim bebegim agladi biraktim ciktim. Ne kadar kotu niyetlisiniz. sinirden stresten zona oldum. Bi kac saat bakmadim diye kotu olmusum. Ikincisi anlatmadigim hic bir sey yok. Almam gereken iko onlemi aldim. En onemlisi bebegimin gelisimini olumsuz etkileyecek uyku saati degisimi. Daha ne yapayim. Bize takmis durumdalar

Son düzenleme:
Var boyle insanlar..
bir tanidigimin cocugu ranzadan dusuyor..
kut diye ses geliyor..
alt katinda oturan sahislar resmen dairenin kapisina dadaniyorlar..

kavga gurultu tehditler derken bir senedir mahkemeleri hala devam etmekte..

Dava acmislardi ama kendileri kaybettiler..
cocuk bu duse kalka hoplaya oynaya buyuyor sonucta..

Ayyy bin kez nefret ettim komsuluktan..
Dag basinda ev alicam keyif caticam yeminle..
Herkes herkesi sikayet ediyor yok sevisme sesi yok bebek seni yok o sesi yok bu sesi..
Ebesinin sesine baslarim diye dalasim var yani..
Komsulara sormak lazim artik nefes alip verme sesim sizi rahatsiz ediyor mu gidin onuda sikayet edin diye..

anlamıyorum gerçektende bazı insanları kucucuk bebek ne kadar ses cıkarabilirki ya ayrıca bebek yani çıkarsa ne olcak bizim apartmana gel ahanda biraz önce üst kat girdi yine birbirne napcak alıştık onlarada artık normak geliyo kavga etmeseler şaşırıyorum

başka rahatsız edici sesler olabilir mi acaba?12 aylık bi bebeğin yürüme sesinden ne olacakki.ablamında üst katında bi aile var.3 yaşında çocukları var.öyle böyle değil çok ses yapıyorlar.çocuktan çok çocuğa bağıran annesinin sesi çınlatıyor apartmanı.geceleri saat 2-3-4 hiç farketmiyormuş.sizin evde böyle bişey yoksa sadece yürüme sesindense çok saçma takıntılı insanlarmış

Komşuculuk böyle değildi ya ne kadar yozlaşmaya meyilli bir toplumuz.komsu komşunun külüne muhtaçtır,ev alma komşu al vs vs birsürü atazözlerimiz bile var.madem ayak sesinden bile rahatsız olacaklar o zaman müstakil ev alsınlar,evin içinde kanat takıp uçacak değilsiniz ya.ayrıca ayak sesi alta gidiyorsa bina yalıtımında problem vardır Buda sizin sucunuz değil

biz kac ay usteki bebegin aglayıslarını cektik gece yarıları sonra balkon demirlerine sabahın korunde vuran cocuklarmı dersin ayaklarını yere vura vura kosan cocuklarmı sikayet etmedik bizde soru vardı heralde 14 aylık bir bebegin ayak sesini merak ettim nasıl duyabilmişler..

Sadece ayak sesinden öyle birşey olmasının imkanı yok çünkü belirli bir sınırın üzerinde olması lazım çıkan sesin..O da sadece ayak sesiyle olmaz..Bence siz daha yüksek ses çıkartıyorsunuz ki komşunuz dava açmış..5 kere polis gelmesi,belediyeden gelmeleri ve ifadeye çağırmaları bu olayın daha farklı olduğunun göstergesi..Bence konuyu ayrıntılı anlatın...

Türkiye'de nasıl bilmiyorum ama Almanya'da cocuk gürültü yapıyor oynarak diye polis çağırıldımı polis görevini yapıp tabiki geliyor ama ne yapalım bu cocuk eve bağlanmaz denilip gidiliyor. Cocuk illaki oynicak cok saçma komşunuzun yaptığı

Çok saçma görevliler gelir gider mahkeme de boş çıkar küçücük çocuk yürüyüşü bahanesi ise bişey çıkmaz .sizde biraz dikkatli olun çok ses yapmasın.yürümekle değil sert cisimleri yere vurması vs .elinden alın

Evdeki sesin sınırı 50 desibel demekki bu sınırı geçtiniz. Valla benşmde üstümde var bi çocuklu aile panik atak olucam onların yüzünden bunyüzden komşunuzu haksız bulmuyorum uyurken birden patırtıyla uyanmakngerçekten çok kötü, tüm gününüz kötü geçiyor. Ancak ben daha hiç yüzyüze gelmedim üst komşuyla,

Bence çocugunuzda olsa apartmanda yaşadığınızı unutmayın..çocuğunuzu kontrol etmeye çalışın. Tabiki insanız , onlar daha çocuklar ama gerçekten patırtıyla uyanıp tekrar daldığımda ne kabuslar gördüm ve evdende soğudum. Tekrar söylüyorum apartmanda yaşadığınızı unutmayın

Bu durumlarla ilgili para cezaları var ki devamı durumda kişi ev sahibide olsa tahliye edilebilir.
Çocuklar enerjilerini atamıyorlar onların suçları yok ama anneler biraz fedakar dagranıp parka götürebilirler bence enerjilerini ordabatar çocuklar

Yeni binaların duvarları falan artık inanılmaz ince. Yan komşumla yaşadıklarımla ilgili bir başlığım var hatta.
Biz yere bişey düşürdüğümüzde ses bize çok gelmiyor ama, sanırım bu ince yapılarda yerdeki parke sesi bizim için emerken, bir tür tünel görevi görerek boğuk ama daha yüksek bi şekilde alta iletiyor.
Onçün, o bebeğin ayağında ev ayakkabısı tarzı bişey varsa, alta çok gidiyor oluşuna inanırım.
Aşağıda okula giden bir kız olmasaydı, komşular komple haksız konumda olurdu, fakat işin içinde okul ve küçük kız olunca onlar da kendilerince haklılar.
Olay nasıl davaya gelmiş bilmiyorum ama, sizin yerlere sesi emecek birşeyler sermeniz şeklinde orta yol bulunabilirdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…