Bebeğim yeni doğdu ve eşimin yaşantısını çok kıskanıyorum? Onu sevmiyor muyum?

Keşke erkekler emzirebilse . Ben henüz doğum yapmadım ama eğer aynı şehirde olsam aynı durumu yaşayacağıma eminim. O yüzden hiç bir destek istemedim, arkadaşlarım dahil herkesi geri çeviriyorum. Çevremde yeni hayatımız için eşim dışında bir destek olursa eşimin rahata alışacağına eminim. O yüzden (annem vefat etti, annem yok o yüzden kayınvalidem kalacak bir süre) kayınvalideme bile açıkça söyledim eğer sen uzun süre etrafta olursan sana güvenecek diye. Benim bu konuda tek artım (veya eksim) herkesten farklı şehirde yaşıyor oluşum, bişeye ihtiyacım olduğunda eşim dışında başkasının hemen yanımda bitemeyecek oluşu.

Bence sizin de anneniz elini ayağını çekmesi lazım, mesela bebek yüzünden yemek yapmaya vakit yoksa yemek yapılamadığında eşiniz sorumluluk almak zorunda kalacaktır diye düşünüyorum

Eşiniz bayağı akıllıymış.. Bebeğim şuan 6 aylık, yeni doğduğunda eşim tüm gün işe gider (inşaat), gelir bir de evde yemek yapardı ikimize, bebeğe bakar bende duşumu falan alırdım.. Temizliği de büyük çoğunluk eşim yapardı.. Depresyona girerim diye korkuyordu :) Eşinizin rolünü anneniz üstlenmiş..

Bu hem ise giden hem de bebege bakan babalar gercekmis gibi gelmiyor bana benim esim de annem yanimdayken ilk 30 gun, kendi hayatina devam ediyordu. Yardima ihtiyacimiz olunca ediyordu tabii. Yalniz kaldigimizda da isten gelince o bebege bakar ben de yemek yaparim veya yapilacak is varsa onlari yaparim. Zaten adam 9 saat calisiyor gunde 15 bin adim atiyor neredeyse, hep ayakta. O yuzden ekstra hicbir sey beklemiyorum ondan. Ben bebegimle vakit gecirmeyi cok seviyorum bunalinca da aliyorum bebegimi disari cikiyorum. Esim de sag olsun benim isimi kolaylastirmak icin her seyi yapiyor. Robot supurge almak gibi simdi bebeginiz kucuk diye boyle hissediyorsunuz ama bir sure sonra duzeniniz oturacak. Bebis buyuyecek sadece emme-uyuma-gaz cikarma dongusunden cikacaksiniz, uzulmeyin

Eşime güvenmiyorum... Aç kalırız. O da söylüyor. Annen olmasa ben yardım ederim diyor. Ama onun "yardım" ona değil. Ortak olmasına ihtiyacım var. Bir yemek yapar her şeyi yaptım zanneder. Oturup onu eğitmek istemiyorum artık. Bana kimse annelik öğretmedi. Kendim öğrendim. Kimse teşekkür ederim de demiyor. Ben her yaptığı şey için teşekkür ediyorum. Artık sacma geliyor.

Evet ama ben o kadar yaralıydim ki. Eşime güvenemedim. 2 is rica ettim. En son patladı bana. Küstüm. İşte özür dilerim sana değil başka bir şeye sinirlenmiştim dedi. Yani hiç sanmıyorum. Gayette bana sinir oldu. Tek olsak aman sonra yaparım diyeceği işleri annem var diye erteleyemedi yüzü tutmadı ondan içten içe sinir oldu.

Biticdk mi cidden? Bizde bebeği en çok o istedi. Ben 5 sene erteledim. Daha da ertelemek istedim ama olmadı. Gerçi oğlumu çok sevdim ama sorumluluk sadece bende gibi hissediyorum ve bu beni çok bunaltıyor. Halbuki cocuk isteyen o idi. Ben sırf onu çok sevdiğim ve onayını istediğim için kabul ettim. Ama su an her şeyden o kadar soğudum ki. Evlilikten, cinsellikten, kocadan. Oğlumu çok ama çok seviyorum. Ama bu yeni hayatı kabullenemedim.

Manipüle ediyor seni kurnaz. Annen bu kadar yardimciyken hiç bir şeye yetisemiyorsan bir yerlerde terslik var. Eşin telefonu hayatınız stabil olana kadar bırakacak, uykusundan feragat edecek.
Oğlumuz 31 gündür sarılık olduğu için 2 saate bir beslemek zorundayım. 1,30 saatte bir uyandırıyorum. Besledim vs deken 1,30 saatte bir 1 saat beslemek rutini oluyor. Daha banyosuydi vs. Derken. Annemde çok koşturuyor tek başına. Kıyamıyorum. İyileşince biraz yardım etmek istiyorum. Sütüm sadece uyursam geliyor. Uyuyamıyorum. Şu an yanımda horlaya horlaya uyuyor. Eşime o kadar kızıyorum ki. Misafir gibi takılıyor. En son dün isyan ettim. Çocuğu kucağına vermek istiyorum "üstüm pis", altını değiştir diyorum. Tırnaklarım pis olabilir. Ya pardon da sigara içme o zaman. Deliriyorum. Bende sigara içiyordum ve bıraktım hamileyken ama onun hayatı zerre değişmedi. Çok sinir oluyorum.

İşten çıkmak mı.? Ben onu da yapsam depresyona girerim. Önceden işe gitmem falan diyordum ama özledim işi. Ama çocuk +is nasıl olur dayanabilir miyim bilmiyorum... Ben eşime azıcık isyan ettim beni tersledi. Oturup tüm ailemin evde olduğu gün ağladım sessiz sesszi. Çünkü anne babamın üzülmesini, kardeşlerimin üzülmesini ve kocama öfke duymalarini istemiyorum. Aynı evde yaşıyoruz ve benim sorumluluğum gibi geliyor o huzuru sağlamak . Ama eşimden beklediğim anlayış yok. Eskiden yapmadığı bir şekilde arada gelip uyurken öpüyor bu. Yani gerçekten ben çok daha fazlasını bekliyorum ondan ama üstten sıkıp alttan yalatiyir derler öyle bir tavır içinde.

Muhtemelen ilerde telefon bağımlısı olursa sebebi babası olacak. Ben tüm çocuk şarkılarını ezberledim. İlerde telefondan açmak zorunda kalmayayım diye. Babasının elinden tel düşmüyor

İnsan sevdiğini de kıskanır öncelikle konudan bağımsız. Ama eşiniz dümdüz duygu sömürüsü ile sorumluluktan kaçıyor benden söylemesi.

Bebeğiniz kaç aylık ya da kaç günlük?

Neden hep birlikte yaşıyorsunuz ?

Esinj takdir ediyorum

Bu mesajı 6da yazmışsın. 6da nasıl uyuyabilir işten yenimi geldi çokmu yorgunmuş. Seni halini görmüyor mu. Utanmıyormu uyumaya. Onu horultusunda boğarım. İzin verme uyumasına

Evet bende öyle bir şocupu karnında taşıyıp doğurmak ona bakmak öyle zoraki cidden mucize givi erkekler bunu anlamıyor normal görüyor bizim görevimiz givi görüyor bence onlar elinden geleni yaptığını sanıyor ama bize yetmiyor. Bende aileme pek bişey demem ben iki güler yüz görsem unuturum ama onlar unutmaz

Bebeğiniz kaç aylık ya da kaç günlük?
31 günlük ve uzamış sarıligi var
Srlurekli ne kadarıni beklediğimi ölçüyor bir şeyler yapmaya çabalıyor ama ne kadari benden bekleniyorsa o kadar yapayım fazlasını yapmak aklına gelmiyor
Bende eskiden anneleri bu kadar iyi anlamıyordum. Sanırım onlardan da anlamalarını beklemek zor. Ama eşimle emzirmek dışında aslında ikimizin bebeği. Benim tek farkım memem.

Bu mesajı 6da yazmışsın. 6da nasıl uyuyabilir işten yenimi geldi çokmu yorgunmuş. Seni halini görmüyor mu. Utanmıyormu uyumaya. Onu horultusunda boğarım. İzin verme uyumasına
Evet işten geleli 2saat olmuştu. Ya birde önümde uyuyor daha bir sınır oluyorum. İşi de öyle yorucu bir iş değil eminim günün %50si sigara çay muhabbet ile geçiyordur. Yani bunu az önce anlattım ve biberonlari yıkamaya gitti. Galiba burda herkesin dediği gibi annemin olması onu tembellige sürüklüyor. Ben anlatırım da sıkıldım artık evlilik sürecini anlat, çocuk sürecini anlat. Kimse bana bu süreçleri anlatıp beni ikna etmeye çalışmadı. Ben kendim bu işe girdim diye sorumluluk aldim

1 aylık olmuş bebek annenin kalmasına gerek yok artık. Gitsin evine eşinde sorumluluğunu bilsin. Evlerinizin mesafesi ne kadar 2-3 günde bir destek olmaya gelebilir mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…