Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Doktora gittiniz mi bu süreçte hiç?

ben gittim hic bir skintim yokmus tum tahlillerime bakildi.. 8 aydir istiyoruz evet ama su durum da var ilk zamanlar yumurtlama gunumu hesaplamam imkansizdi acikcasi surekli regl oluyordum 1 hafta arayla oldum resmen doktor birseyin yok dedi.. doktora gittikten sonra duzelmeye basladi 23 24 29 gune bir oldum.. bu ayda 2ay da gunumde geldi.. ama bu ay yumurtlama donemimde esim sehir disindaydi gotmeden degerlendirelim dedik oda olmamis nasip artik diger aylara bakiyoruz.. hayirlisi insAllah

sormaa.. bizimki de bi sarki tutturmustu bi ara iki kardesim olsa biri kiz biri erkek diye

ben oldum canim dün.. gec dollenme olabilir belki insAllah oyledir.. Hayirli haberler alirsin tatlim.. kac gun gecti peki
Gelecek aya insallah hayirli olur.Iki gun gecti canim.ama bir qram agrim sizim yok ve kahverengi akintim da durdu

Gözünüz aydın rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :) belirtiler nelerdi ? Benim bat 21 ama 1 haftadır regl agrısı gibi bir agrım var. İnşallah kırmızıları görmem.

Bugün aşılamamın 13.günü. Bat'ım dündü hala regli olmayınca Kan tahlili yaptırdım mmalesef sonuç 1.20 çıktı. Doktorum biraz daha bekleyelim regli olmazsan Pazratesi muayneye gelirsin dedi. İkinci aşılamayı denermiyiz bilmiyorum..

Off kızlar ya cumartesi günü adet günüm ama kafayı yicem düşünmekten oldumu olmadımı diye düşünmeden edemiyorum test yapmayı çok istiyorum ama negatif çıkacak diye korkuyorum napsam sizce

canım benim hangi erkek ailesi konusunda heleki annesi konusunda hashas değilki
o stres sadece sende olmuyor inan sanırsın sadece kendi aileleri var
hakkınızda hayırlısı kalp kırgınlığı ile zor bu işler
Öyle güzel ozetlemissin ki canim..Gönül kirginligi olugunca o kadar zor ki her sey..hayirlisi rabbimden...

Brn aşılamadan sonra once idrar testi yapmıştım..orda bile ikinci cizgi cikmadi..ne bileym ilaclarin etkisiyle vs diye cikar diye ummustum..ama bekle bi kac gun daha inan hayt mucizelerle dolu..hayirlisi inşallah. .

Gözünüz aydın rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :) belirtiler nelerdi ? Benim bat 21 ama 1 haftadır regl agrısı gibi bir agrım var. İnşallah kırmızıları görmem.
Amin Allah razı olsun benim adet olacakmış gibi belirtilerim harici birşey yoktu aslında.. sadece ara sıra hafif garip batmalar giriyodu kasıklarıma ama önemsememiştim hiç. Hala daha belirtim yok, öyle mide bulantısı, baş dönmesi vs yok. :) İnşAllah görmezsiniz

Off kızlar ya cumartesi günü adet günüm ama kafayı yicem düşünmekten oldumu olmadımı diye düşünmeden edemiyorum test yapmayı çok istiyorum ama negatif çıkacak diye korkuyorum napsam sizce

Öyle iyi anlıyorum ki. Çok zor sabır işi. An oluyor ki insan umut dolu oluyor.. Allah gönlünüze göre versin. Benim de tahmini bat 25 mayıs. İnş isteyen herkeste gebelik vardır :)

Kızlar merhaba ramazana girmeden 2 gün önce dişim apse yaptı . Şuanda ağzım şiş Bi şekilde acı çekiyorum yetmiyor gibi öte yandan da grip oldum boğazım enfeksiyon dolu ve ciğerlerim. Tüm bunların üstüne de doktorum 3 gün önce klomene başlatmıştı herşey üst üste geldi oruç da tutmaktan geri kalmak istemiyorum . Psikolojim bozuldu sağlığım hiç bir açıdan yerinde değil .ne yapacağımı bilmiyorum en son iki ay önce antibiyotik tedavisi görmüştüm idrar yolu enfeksiyonumdan.her üç ayda bir antibiyotik tedavisi görüyorum Bi yerimden hortluyor sürekli enfeksiyonel bir hastalık. İyice ne yapacağımı şaşırdım biri bana akıl versin: grip klomen ramazan diş eti iltihabı ağır iltihabi geniz akıntısı boğaz bademcik hafif de akciğer enfeksiyonu . Neararsan var . Ben nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum bu kadar acı çekiyorum doğal yollainmez mi dişim . Böyle Bi durumdakalmamıştım hiç ağZım beni mahvetti . Oruç tut sıhhat bul demişler sabahtan beri orucun faydalarını araştırıyorum oruç iltihabı azaltır diyor araştırmacılar . Sizce orucu tutmaya devam etmeli mitim kendiliğinden iyileşir mi bu hastalıklarım ?

Hastalık bu ihmale gelmez ya özellikle diş apsesi antibiyotikle geçer 3-4 güne iyileşir zaten acı çekerek oruç tutmak bilemedim yani iyileştikten sonnr niyet eder tutarsın tekrar canım

Öyle iyi anlıyorum ki. Çok zor sabır işi. An oluyor ki insan umut dolu oluyor.. Allah gönlünüze göre versin. Benim de tahmini bat 25 mayıs. İnş isteyen herkeste gebelik vardır :)
Evet şu iki gün geçse ya sabır sabır başka bişi değil inşallah canım aminnn dileklerimiz kabul olur inşallah

Hastalık bu ihmale gelmez ya özellikle diş apsesi antibiyotikle geçer 3-4 güne iyileşir zaten acı çekerek oruç tutmak bilemedim yani iyileştikten sonnr niyet eder tutarsın tekrar canım
Canım geçen sene de ramazan da diş apsesi olmuştu bende . DOktor 20 iğnen verdi sabah akşam. 10 gün oruç tutamadım aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum hatta iğneleri bittiği gün bile şişim daha inmemişti penisilin vurulmak istemiyorum

Oo seninki penisilinle geçiyorsa zormuş geçmiş olsun canım dr.a sorsaydın keşke hap olarak yutsan iğne yerine

Dr a gidip antibiyotik kullanman şart bende de genelde seninki gibi önce sağlık ben de çatlatma iğnesi kullanırken antibiyotik kullanıyordum bunda bir problem yok ki başka da bişey kullanma Dr tavsiye etmedikçe hatta diş doktoruna söyle gebelik tedavisi görüyorum diye
Grip de dinlenmeden geçmez. Dinlen ve beslenmene dikkat et oruç şu sıralar tutman zaten sıkıntı olabilir her türlü ilaç kullanacaksın zaten
Çok geçmiş olsun canım bol bol su iç grip ve enfeksiyon için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…