Bana Bedava tatile gelecekler

Eşine aynen şöyle diyorsun madem kabul ettin aen ağırlayacaksın. Onlar gelincede bizde mutfak işlerini eşim yapıyor diceksin arkadaşıyla beraber girsinler mutfağa yapsınlar yada gelen kadın yapsın. Siz hizmet etmeyin onlar gidincede evi eşinize temizletin bir güzel,dışarda gezmeye biz eşlik edemicez diye en başından söyleyin geldiklerinde yorgun oluyoruz deyip geçin.
Yada hiç uğraşmayın ve kaç yazdır gelmek istiyorsunuz anlıyorum ama ben evde olmıcam eşim bu kısmı unutmuş anneme gidicem falan deyin o yüzden ağırlayamıcaz onun için aradım deyin söz hakkı vermeden bi sn kapatı arıcam kapı çalıyor deyip kapatın geri aramayın.

Yakın akrabam dışında yatılı misafir istemem. Gitmekte istemem rahat edemem. Diken üstünde olurum. Eşimin tatile çağıran çok akrabası var yazlık yerlerde gitmek istemiyorum ne gerek var. Otele para yetmiyorsa airbnb ve apart kiralanan evler var çok uyguna. Önümüzde ki hafta o şekilde tatile gidicez. Kimseye yük olmaya gerek yok. Ne kendim darlanayım ne kimse darlansın.

El iyisi denir boylesine. Millete hayir diyemiyor diye evde size terror estiriyor. Ne ala memleket. Eğer zorda kaldığı için, boş bulunduğu için veya kirmamak için tamam gelin dediyse de bir sure sonra durup dusunup geri vites yapmasi lazim. Aslında onun da üstünden maddi yuk de almış oluyorsunuz. Misafir bedava agirlanmiyor.

Ben annem ve babam dışında kimsenin evinde kalamıyorum. İnsanlarda ki rahatlığı da anlayamıyorum. Biz de turistik değil ama yeşilliği bol bir ülkede yaşıyoruz. Eşimin bir arkadaşı aramış geçenlerde bize yakın başka bir ülkeden. Ben hayatımda görmedim. Karısı buradaki bir şelaleyi çok merak ediyormuş da bize gelmek istiyorlarmış üç çocukla. Bir de araçsız geleceklermiş. Biz şoförlük yapacağız. Yakın arkadaş ve aile dışında kimseyi kabul etmiyor eşim prensip olarak dedirttim eşime. Arkamdan söylenmişlerdir muhtemelen hiiiçç umrumda değil.

Size insancıl olmadıktan sonra yedi düvele olsa ne olur. O adamla siz yaşıyorsunuz, bakın elin adamı gelip bir hafta yatıp kalkıp evin huzuruna edip gidiyor ama sonra o insancıl görünümlü ile siz kalıyorsunuz. Siz sıkıntı çektikten sonra başkalarına insancıl olsa ne olur. Evdekini düşünmeyeni ben de düşünmem.

Yiğeninize yaptıklarından dolayı asla ama aslaa kabul etmeyin. Ezdirmeyin kendinizi. Hatta yoldalarsa daha güzel arasın eşiniz bi aksilik çıktı desin geri çevirsin eşiniz bir daha siz yazlıktayken onların aramalarına dönmesin bundan sonra kışın iletişimde kalmaya çalışsın.

ben olsam, kadının telefonunu alır, eşlerimiz bizlere sormadan plan yapmış ama ben uyamıycam bu plana müsait değilim deyin ve uzatmayın hiç lafı uygun olunca arar detaylarını anlatırım deyin geçiştirin. konuşmak istemiyorsanız da mesajla yazın ama net ve kararlı olun.
ben kesinlikle kabul etmem, kendime zor bakıyorum, hem maddi hem manevi, kimseyi eyliyemem artık. sonuçta kimseye yaranılmıyor.

Evinizde istemediğiniz insanlara eve almayinm

Onların ortakları habersiz çaycı almış sizde benim kocam habersiz sizi kabul etmiş ama ben müsait değilim başka program cizmistim kendime de geç karşıya Allah aşkına kimseyi üzülecek kırılacak diye bakmayın kendinizi düşünün

Ne yapayım sizce ya gelmemeleri için yada gelirlerse ne yapayım
Vallahi evden gideceğimi söylerdim ve geldiklerinde de giderdim. Uğraşsın dursun eşiniz bakalım nasıl oluyormuş. Her yaz sıkıntısı çıkmasına rağmen, istemediğinizi bilmesine rağmen, dahası bir ( 1 ) kez işiniz düşüp yapmamalarına rağmen eşiniz hala nasıl gel diyebiliyor? Eş, dost, akraba, kendi ailem herkesi düşünür, uygun olanın yanına giderdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…