Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her aile farklı benim ailem herseyi anlat derdi sevgilimi söyledim bu sefer buluşmama laf ederdi 20 yalında falandım o zaman bu sefer buluşmayı gizlerdim ne bilim bazı arkadaşlar annesine sevgilisi ile öpüştüğünü bile anlatırdı her aile farklı hangisi doğru o da tartışılır

karar sizin ama bence bu adam başınıza kakacak. belki bazı şeyleri eksik yapmak için bunu bahane edecek. lütfen karşısında dik durun.

Ben yetiştirilme ortamına ve şartlarına bişey demiyorum. Belli ki sizin elinizde olmayan şeyler vardı. Fakat sonrasında hala tüm bunları haklı göstermenize kızıyorum.
Diyorsunuz ki tertemiz geldim, benim bildiğim temizlik yıkanma, el ve vücudun kirden arınmış olması ve anlamına gelir.

Gurur duydum peçeteyi uzattım diyorsunuz, madem sizin için bu belirti namus neden başkalarına gösteriyorsunuz, ayıp değil mi? İç çamaşırınızı ulu orta serin desek sermezsiniz

Son olarak farzedinki anatomik yapınızdan kaynaklı kanamanız olmadı, o zaman " pis" mi olacaktınız? Veya ilk günün heyecanından cinsel birleşme yaşayamasaydınız, o peçeteyi gösteremeseydiniz o zaman nolacaktı?

Bir şeylere körü körüne inanmayın, eğer inanıyorsanız karşılaşacağınız diğer ihtimallere de hazırlıklı olun

Son düzenleme:
Esime tertemiz geldim ve yetistirildigim cevrenin verdigi baskiylada o peceteyi gosterirken kendimle gurur duydum.
Sizin gelin gittiğiniz aile, eşinizin kriteri böyleymiş. Ben 2 aileye gelin gittim. Ebeveynler oğullarına aldığın kız bakire mi çıktı deme cüretini gösterebilecek tarzda değildi. Bu herkesin kendi özelidir. Benim gelin gittiğim aileler gelinin eğitim durumunu, kendi ayaklarının üstünde durup durmadığı gibi özelliklere bakan daha farklı zihniyetteydi. Madem okumamışsınız kızınıza herşeyden önce okumasını, özgüven sahibi olmasını aşılayın. Seçimleri de o yönde olacağı için sizin yaşadığınız şeylerle karşılaşmaz o zaman.

Kendini yetiştiren aile önemli bir arkadaşım Diyarbakırlı biri ile evlendi kendisi Karadenizlil evlilik önces birliktelik yaşamışlar ailesi oğluna demiş çarşaf ister misin oğlu yok ne yapacan annesi demiş birlikte olduysanız söyle ayıp değil evet demiş çocuk pat. annesi geline ne laf etmiş ne birşey kız I el üstünde tutuyormuş hatta aile önemli gerçekten erkek te önemli

bak yazmıcaktım ama gene yazıyım belki dogru söylüyorsundur bi kere bakireligin sadece seni ilgilendirir kimseyi ilglendirmez insan oglu ister bilerek yapar umursamaz ister cok asık olur güvenir isterse coccukluk de bosver bizi ilgilendirmez ama eger evleniceksen de bunu sorun yapmıcak biriyle evlenmen gerekirdi ki söylemende yanlıs olmus simdiden suratı düsen adam bunu 1 kere diye degil bu kız kim bilir kimlerle ne yaptı diye düsünür bence sen bu evlilikten vazgec cünkü yarın sana her türlü siddet ve hakareti layık görürü ve seni tehtit eder ailene söylerim evlenmeden önce söyle böyleydin diye bence baska bi seyden cıkar bi cıngar ayrıl laf cıkarsada ayrıldım diye iftiara atıyo dersin

Benim annecim de ilk gördüğümle evlendim sanıyor. Geçen gün eşime anlattım da annemin bana yaptıklarını ağzı açık kaldı. Bir gün bekaretini kaybedersen git gelip bir şey olmamış gibi sakın yüzümüze bakma, git kendini boğaz köprüsünden at demişti 16 yaşımdayken falan. Ay ne ağır bir laf düşünüyorum da. Neyse ki o zamanlar yav hehe kafasında bir kızdım. Kızmıştım sadece ne cahil diye galiba.

çocuğun algısı, karakteri de çok etkiliymiş bu konuda. Daha saf salak bir şey olsam gerçekten hayatımı bekaret takıntısıyla geçirebilirdim.

Bir de liseye başladığımda okula babamın zoruyla otobüsle gitmeye başladım annem servisle gitsin diye kendini yataklara atsa da. Sonra annem beni sıkıştırıp yorgan iğnesi vermişti. Biri taciz ederse saplarsın diye. Neden bağır dememişti mesela. Başıma bir şey gelmedi iğneyi de taşımadım kullanmadım. Çok şükür.
İstanbulun göbeğinde yaşayan maddi durumu iyi mutlu bir aile, üniversite mezunu anne bunu yapan
Neyse ki bol bol kitap da okutmuştu da annem beyin kıvrımlarım gelişmiş biraz.

Azalarak bitsin inşallah bu zihniyetler

Ben evlenirken bakireydim ama bu benim tercihimdi.
Eşim de hiç sormadı ama bakire olmadan da evlenseydim bu da benim tercihim olurdu.
" Eziklik " olarak değil de tercih meselesi diye bakarsan hayat senin için daha yaşanır olur.

Ayrıca yazmışlar zaten, madem senin için bu kadar önemliyse neden evlenmeden birlikte oldun ?

bakire olmadan evlenip mutlu olabilen tabii ki yok tatlım.
biz evlilik öncesi cinsel ilişki yaşadık diye lanetlendik, pislendik, kirlendik, mahvolduk.
artık yüzümüz gülmeyecek ve alnımızdaki bu kara leke ile yaşamaya mahkumuz artık.
çünkü saf duygularımızı şehvetle kirlettik. ahlaksızız ve mutlu olma hakkımızı kaybettik.
ibret alın bizi

Böyle bir durum yaşadım hayatta ne olacağı belli olmuyor tabi evleneceğim inşan düşündüğüm kişi ile fikir ayrılıkları bazı sebeplerden terkettim ben hatta evlenmeye mecburuz gibi baskı yaptı boyun eğmedim suan hayatıma yeni birini aldım .hep su kafa vardı aileden bakire gitmezsen kocan bakına kakar mutlu olmazsın dikkat et tarzı ben kişiliğim oturunca aslında iki kişi arasında özel birley yaşanabilir bu evleneceği insanı ilgilendirir ama bu tarz laflar aklıma gelince beynim sağlıklı düşünmüyor

Gecmise bagli travmalar var, anneannem 16 yasinda sevdigine kacmis, sirf oglan fakir diye geri almislar, kacti diye evde etmedikleri eziyeti, dayagi, hakareti birakmamislar. Evden kurtulmak icin kendinden yasca buyuk, alkolik, kumarbaz biriyle evlenmek zorunda kalmis. Cok cekti, cocuklari da öyle. Anneme kendisi gibi olmasin diye cok baski yapmis. Regl bezlerimizi nereye saklayacamizi bilemezdik, buldu mu doverdi diyor. Annem annesine gore cok daha iyiydi, pedimi o aldi, regl donemini anlatti, kanamam cok oldu, gece acile goturdu. Ilk gece kanamasinin, acinin kizlarin kocaya kacmasin diye abarttildigini soyledi. Bunlar zamanla degisecek seyler. Annem cok degisti, eskiden bekaret diye tutturan kadindi. Simdi bosanmis, cocuklu kadinlarin hic evlenmemis erkeklerle evlenebildigini, hic sorun olmadigini gordu mesela.
Benim cocugum yok, ama kizim olsaydi eger, erkek arkadasini saklamamasini isterdim, nasil olsa gizli de olsa, olacak. Bari sacmasapan biri olursa haberimiz olsun diye eve yemege cagir tanisalim derdim.

bunu adamın neden yaptığını görmüyor musun?sen onu bırakma diye mecbur bırakmak istemiş.ha böyle düşünen adamlar yok mu?var ama olsun bu bunun yanlış olmadığını göstermez seni seven sen olduğun için sevsen

Benim anneannemin de böyle bir travması var biliyor musun. Anneannemin kız kardeşi sevgilisiyle birlikte olmuş yıl 1960 falan. Tecavüze uğradım demiş ama bilmiyoruz artık o kadarını. Bizce değil. Birbirini çok seven bir çiftti allah rahmet eylesin. Apar topar evlenmişler onlar mutlu mesut yaşamış o ailede hiç travma yok ama bize kalmış travması.
Anneannem nişanlıymış. Neyse o evlenmiş gitmiş bu olayın lekesi anneanneme ve diğer kızlara sıçramış. Hepsi hakkında dedikodu çıkmış onlar kız değildir diye. Nişanlar atılmış uzun süre evlenememişler zar zor birilerine kakalamışlar kötü evlilikler yapmışlar. Anneannem de annemi çok sıkmış aynı bu sebeple. Hep erkenden evlendirmeye çalışmış okumasını engellemeye çalışmış vs vs. Annem bir şekilde okumuş ama o zihniyetten tam çıkamamış. Benim annem de şimdi daha normalleşti daha normal yorumlar yapabiliyor. Ama kızı büyüyüp öğrettikten sonra. Ben iyileştirdim bence onu

Anlayisli biri olsa bunun muhabbetini bile yapmazdi, ne ayıp zaten kim kimle kac kere sevismis cetelesini tutmak.
Inandiklari dinin Peygamberi bile daha once evlenmks bir kadinla evlenmis, bekareti dert etmemis ama bizim arizona kertenkelesi kilikli erkeklerimiz ille ellenmemis kadin ariyorlar. Prim vermeseniz soylari coktan tukenmis olurdu.

en okumuşundan en cahiline kadar zar takıntısı var Z kuşağı bunu yok edecek gibi bakalım

B
en okumuşundan en cahiline kadar zar takıntısı var Z kuşağı bunu yok edecek gibi bakalım
Züğürt tesellisi bunlar, gayet sallamayan önemsemeyen erkekler var, sizler hanzo buluyorsunuz diye her erkeği aynı sanmanız komik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…