Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şeyim hava yaparmi hdhshs

Namusun karakter olduğunu inş tüm erkekler öğrenir zihinler değişir
Sizler öğreteceksiniz, önce kendinize değer vermeyi, kendinize saygı duymayı öğreneceksiniz, sonra etrafınızdaki erkeklere öğreteceksiniz, yetiştireceğiniz kız ve erkek çocuklarına eşit davranıp insanları kadın erkek diye ayırıp kadına ayıp, erkeğe her şey serbest zihniyetinin yanlış olduğunu, hepimizin önce insan olduğunu, namusun kadını erkeği olmadığını anlatacaksınız, karakteri güzel çocuklar yetiştirip dünyanın ve düşüncelerin çevrelerinden ibaret olmadığını anlatıp farklı düşüncelere yaşamlara saygı duymayı öğreteceksiniz.

Her kadın bir dünya demek, toplumların temeli demek, kadın öğrenecek ve eğitecek, başka çözümü yok.

ben sizden alıntı alıp konunun ortalarında bir şey yazmıştım
kiz evleniyor düğün gecesi baskısi var zaten kan gelmesi akrabaya kanıtla kocaya kanıtla.malum çarşaf olayı kan gelmedimi ertesin gün baba evine yolla ve o kızın hayatını karart elalem lafı dünyası dönüyor işkenceye bide şu var
erkek ilişkiye giremiyorsa o aile içinde kalır saklıdır sırdır duyan olursa vay haline hiç ilişkiye girmeden evlilik yürüyenler de çoktur eminim
bakire değil kan yoksa bütün iki fazla taş daha atın ama erkekse aman susun bu nasıl adalettir
bu gunah değilmi toprak altı Üstü zaten yaşayan ölü gibi yasiyorlar yasamak denirse

benim yakınında var o gece kan gelmedi diye ettesin anne evine gönderdiler
o zamanlar küçüktük
evde abileri işkence yapmışlar abi eşleri hep başına kalkmis sonra evlerini taşımışlar mahalle baskısı en sonunda çok yaşlı bir adamla evlenmis

Bekaret kaldı mı yea diyenler var ama var, diktirme başlığı bunlarla dolu. Karşınızdaki erkek kadınların cinsel hayatı olması gerektiğini savunan biri bile olsa, gidip hiçbiriyle beraber olmamış, genç kızlarla evleniyor. Yani nedenle bizim memlektimizin kızları yapınca tü kaka, ama aynı zihniyete sahip biri gidip yabancıyla evleniyor. Ne yazık ki, insanları anlamak zor. 30 yaşında biriyle beraber olmamış biri hastalıklı değildir, kendi tercihidir. Yurtdışında yaşayan arkadaşım da, evlenmeden önce biriyle beraber olmak istemiyor. Güzel kariyerli biri, ailesi de dindar değil ama istemiyor. Tercih meselesi, tercihlere saygı duyulmalı. Cinsel ilişkiyi yaşayanlar da lütfen ilişki yaşamamış insanları '' ay kesin sorunlu'' diye yaftalamasın. Sizin de diğerlerinizden farkınız kalmıyor.

Namusun karakter olduğunu inş tüm erkekler öğrenir zihinler değişir
Inşallah önce kadınlar öğrenir. Onlar da erkek çocuklarına öğretir. Hala kendi zihniyetimizi değiştirmeden erkeklerden bekliyoruz. Onların normal olan şeyi normal görmesini bekliyoruz. Acaba kaç firin ekmek yememiz lazım daha

Kadınlar maalesef birçok konuda çifte standarda maruz kalıyor, bekaret namus kadınların canına mal olan kanayan bir yaramız, kadın evleniyor bekaret baskısı, onu atlatıyor hamilelik baskısı, insanız sağlık sorunumuz olabilir belki bizde hiç problem yoktur erkeğin tedavi olması gerekiyordur ama bu bile kadının sırtına yüklenir çocuğu olmuyor denir, o kadıncağız ağlar üzülür psikolojisi mahvolur kimse umursamaz, erkeğin durumu saklanır söyleme diye kadın tembihlenir çünkü erkek asla sorun yaşamaz, erkeğin bakiri aranmaz, erkek erkektir.

Erkek aldatır elinin kiri, kadın aldatır ....
Kadın dövülür çünkü erkeğe itaatsizlik cezalandırılmalıdır, kadın her daim susmalı sabretmelidir çünkü erkek evin direğidir.

Kadın cefakar olmalıdır, erkek dilediğini yaşamalıdır.

Yazık gerçekten, kadın zaten korkuyla evleniyor yetmeyip aşağılanarak baba evine gönderiliyor, yetmiyor abiler üzerine çullanıyor, o da yetmiyor mahalle baskısı.
Hiç kimse de itiraz etmiyor, en çok da kadınların dedikodu malzemesi oluyorlar, dedikoducular kadınlıklarında da utanmıyor.

sağlıklı olmadığını fark etmeniz çok güzel. sürekli hatırlatın kendinize bunu. taraflar razı ise çok keyifli bir durum cinsellik. bekaret de namus da kadını kontrol altına almaya çalışan eril zihniyetin dayatması. tabi böyle düşünen her kadın gördüğü her erkekle sevişmiyor yanlış anlaşılmasın ama kimsenin sizin cinsel hayatınızı, duygularınızı kontrol etmeye hakkı yok, ne ailenizin ne de partnerinizin. umarım tamamen yıkabilirsin kafandan bu düşünceyi.

Normal olan şeyin açıklamasını yapmak zorunda hissetmek ne kötü farzedelim demedi evlenince sordu bana söyledim belki de hayatı zindan edecek

Ülkedeki tüm fırınların ekmeğini yesek belki ancak değişiriz dr_yad.

Eskiden oturduğum bir semtte bir kızcağız tecavüze uğradı, annesi yaşlı, babası da vefat etmiş arkası olmayan bir kız, semtin çoğu kadınının cadı kazanı kaynamaya başladı, kızın yaralarını sarmak dayanak olmak yerine hamile mi değil mi dedikodusu yapılıyordu, ne utanıyorlardı ne bir şey, böyle dedikoduları sevmediğim için ne zaman konuşulsa ayıptır yazıktır deyip ortamı terk ediyordum ama bir gün gıybetlerinin ortasında ortamı terk ettiğim için şişinmiş bir kadın yolda beni çevirdi bir şey diyecek sandım, baaaak ben demedim mi hamileymiş deyince nevrim döndü.

Dedim bu kadar konuşuyorsun ya, bir mazlumun hakkına giriyorsun, oğullarım var diye sevinme, sana öyle gelinler gelir ki feleğin şaşar, şaşsın da isterim belki biraz vicdan kırıntısı varsa bir zamanlar bu kızla ilgili konuşmalar aklına gelir de utanırsın.

İyiler üzerine alınmasın ama kötü düşünceli, insanların hayatına burnunu sokup dedikodu, iftira her türlü fenalığı yapmayı kendine hak gören kadınları sevmiyorum, böyle kadınlardan nefret ediyorum, hemcinsim oldukları için utanıyorum, o yüzden çok fazla kadın arkadaşım yoktur uzak durmayı tercih ederim.

aynen bunlari yapanlar da kadın,
Aslında dünyayı yöneten kadın ve ülkemizi de o erkegi yetiştirip kendini ustun varlık olarak gormesi sağlayan kadın erkege her şekilde sahip çıkıp hem cinslerini edende kadın adet diye dayatan da kadın elalem ne der diyende kadın birinde.bir eksik görüp bunu bas bas bağıran da kadın toplum baskisi kuranda kadin ben anneanem babannem zamanalrina bakıyorum gerçekten cok üzülüyorum bu dünyadan gittiler rahmetli oldular ama bu dunyada varlarmiydi bilmiyorum kapıdan kafayı uzatıp bakmazlarmis biri görecek laf olucak diye annemde öyle yetişmiş ama annem evlenip o evden çıkınca kendini yetistirmis baskısı elbette vardı ama eskiler gibi değildi
eskiler daha çok mağdur olmuş biraz biraz bekaret ve toplum baskısini açsakta yine kökten gelen acayip iğrenç adetler yüzünden nefes alamayan çok aileler var malesef
kadınların daha bilinçli olmasi gerekiyor ve bu düzenin bir işe yaramadığını anlaması gerekiyor

Geçen kendi öz halam aileye yeni gelen gelin hakkında yani yeğeninin eşi sanırım nerden duyduysa evlenmeden önce tatile gittikleri mi duymuş anlatıyor nasıl yapmış bilmem ne namusuna laf atıyordu ben de dedim kimse kimseyi alakadar etmiyor onların kendi tercihi suan evliler neden konuşuyorsun yani bunu kadın yapıyor

Evlenmemiş de olsalar kimsenin ahlakıyla alakalı dedikodular yapılmaz, hiç mi dedikodu yapmıyoruz, ay falanca koltuk takımı almış dünya para vermiş bir deee diye gıybet yaparız çoğumuz ama koltuk takımının dedikodusu alan kişinin hayatını etkileyecek bir etki yaratmaz ama namus, ahlak vs kimse kimse hakkında böyle dedikodular yapamaz, halanız için bu bir ayıp bir kusur ise bile ayıp saklanır kusur örtülür ayyuka çıkarılmaz, bu yaşa kadar öğrenemediyse yazık etmiş geçen yıllarına.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…