Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

derinn95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2021
374
178
29
Merhaba arkadaşlar daha önceki yazılardan hatırlarsınız belki suan ki konuştuğum erkek arkadaşıma açıkladım bakire olmadığımı o da ilk başta sorun etti söylendi yüz ifadesi düştü sonra düşündü karakterin kişiliğin daha ağır bastı dedi Haziran da isteme olacak kısmetse ama ben hala kendimi kötü hissediyorum değersiz gibi çünkü beni öyle bilmiyordu o da zor kaldırdı ama anlayışlı biri tabi hatta bir daha bu konu açılmasın dedi ben hala içimde yara kalmak gibi ilerde nasıl anne olacağım diyorum çünkü ailem beni bu konuda çok tembihlerlerdi benim daha önce bu hatayı yapmam Kendime bile yediremem ilerde evlensem mutlu olcakmıyım diye sorgulamalar .benim gibi olup evlenenler bu psikoloji ile nasıl başa çıktınız?

Başkalarinin mutsuzlugu mutluluğu size fayda sağlamaz ama dunya uzerinde bakire olmadan evlenen ilk kadin degilsiniz.
Siz kendinizi bu konuda devamli ezerseniz, mahcup olursaniz, eşinizin sizi "kabul etmesini" anlayişlilik olarak degerlendirirseniz ileride eşiniz bunu çok kirici bir şekilde önünüze getirebilir haberiniz olsun.

Tek başiniza yapamiyorsaniz psikolojik destek alin. Bu kadar bakirelik duskunu olup nasil evlilik disi iliski yasayabiliyorsunuz hayret

Ben. Evlendiğimde bakire değildim. Yaklaşık 10 yıldır 9 yıllık erkek arkadaşım vardı aynı evde yaşadığımız. Eşimle sevgili olduğumuzda bu konu geçmedi bile. Zaten bakire olduğumu düşünmemiştir bile. Evlenmeden önce de birlikte olduk. Benim çevremde bu çok çok normal ve sağlıklı bir durum. 30 yaşında evlenen biri bakire olsa acaba cinsel sorunları mı var diye düşünülür hatta. Çok da mutluyum.

Sizin için önemliymiş ki bu konuyu eşinize açmışsınız. Ben olsam söylemezdim onu ne ilgilendirir eski hayatım diye. Neyse. Eşiniz de bir daha açma konuyu demiş. Lütfen bir daha bu konuyu hiçbir yerde ve koşulda açmayın. Eksik ya da ayıplı mal değilsiniz. Sağlıklı bir kadınsınız. Kimsenin sizi değersiz hissettirmesine izin vermeyin. En çok da kendinizin sizi değersiz hissetmesine izin vermeyin.

Şimdi canım bu bakirelik yetiştirilme tarzimizla alakalı.tabii ileride pişman olmamak için erken birliktelikler den kacinmamiz lazım ama birlikte olduysak olduk ne yapicaz.
Şimdi evlendigimiz erkeklerin hiç kadın geçmiş yok mu.
Yada 2. Kez evlenen kadınlar bakire değilim hatta çocuğum var diye düşünüp hayatı zehir mi etmeli.
Şimdi ben kocama onceden birlikte olduğu kadınlar varsa ki vardır tavır mi alacağım.
Bunu en baştan kabul etmek ve durumu kabullenmek gerekir.
Ama senin sevgilin bunu zor kabullenmiş ileride sorun olacağını düşünüyorum ben.
Sen kendini bakire değilim diye eziklersen karşındaki ne yapmaz.
Yada herkes kendi ailesini,çevresini iyi bilir.bakirelik en başta her aliyorsa buna göre yaşamak gerekirdi bence.cunku bu hep karşımıza çıkar.
Mesela bizim için eğitim çok önemliyse her seferinde eğitimle alakalı sorunlar yaşarız yada eğitimle yaşarız gibi.
Bende sen bı destek al.ve emin olmadan isteme evlenme olaylarına girme.

Öncelikle siz bu yaşadığınızı hata olarak gördüğünüz sürece çok sorun yaşarsınız. Erkek arkadaşınız bir lütufta bulunamamış ayrıca. Bu adam sizin ilerde başınıza kakar gibi geliyor ama benden söylemesi. Doğrusuyla yanlışıyla yaşadıklarınızın arkasında durmalısınız. Yaşadım bitti bu beni ilgilendirir diyebilmelisiniz

Erkeklerin de çoğu bakir değil. Sadece biz onların lafına inanıyoruz. Elbette bakir olanları da vardır. Sevdiği kişi ile cinsellik yaşayana bişey diyemem ama çoğu tek gecelik ilişki yaşıyor. Ben demenizi ne onayladım ne de onaylamadım. Çünkü ilk gece sıkıntı çıkarırdı beni kandırdın moduna girerdi. Kendinizi mahcup etmeyin. Ve anne olma konusu ne alaka. Bakire olmayıp evlenen tek kişi siz değilsiniz.

. Kendisi yapmadığını söyledi ve 30 yaşında bilmiyorum

Ben değilim ve daha geçen bunu bilen biri bana evlenme teklifi etti kabul etmedim o ayrı. Bu değersizlik nedir ya söylemene bile gerek yoktu. Neden yüzü düşmüş ona neee. Allah aşkına bırak mantıklı davran duygusallık sadece hata yaptırır hep yüzüne çarpacak bunu

Tek söyleyebileceğim tedavi olun lütfen. Yıl olmuş 2021 ve hala adamın yüzü düşmüş, hatadan falan bahsediyorsunuz. Üstelik bir suç işlemiş gibi mutlu olamamaktan söz ediyorsunuz. Geçmişiniz kimseyi ilgilendirmez. Ama size tavsiyem karşınızdaki adam doğru adam mı diye gözden geçirin derim.

Kaçıncı yüzyıldayız soruya bak
Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum
Erkek arkadasın bakir miymiş
Yüzü falan düşüyor
Bir kadının kendi seçimi
Kendinizi bu kadar değersiz hissetmeyin
Kimseye de bu hakkı vermeyin lütfen
Sözleşme imzalıyormuşsunuz gibi karşı tarafla bakire değilim kabul eder misin gibi konuşmayın artık daha neler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…