Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi biz tanıştırıldık 5 ay olcak hemen hemen arada tanıdık olunca öyle çok birsey sormadı herkesim geçmişi geçmiş dedi ama sevgili anlamında dedi sanırım ben öyle anladım ikerleyen zamanda bunu kendim dedim yani benim için önemli demişti aslında neden en başta demedin dedi e dedim sen geçmiş dedin ama o boyut sanmadı suan lafını etmiyor inş etmez

İleride kızım olursa regl olduğu zaman bunu kutlayacağım. İlk çiçeğini ben alacağım regl olduğu gün ki maydanoz bile almaktan aciz insanlardan çiçek beklemesin ileride diye. Bir kolye ya da takı hediye edeceğim kızıma ilk regl olduğu gün , ileride kızına bu geleneği devam ettirmesi için ve bunun utanılacak bir şey olmadığını, aksine bedeniyle ve kadın olmasıyla gurur duyması gerektiğini anlatacağım bunu ona. Sadece kızım için de değil , kız yeğenim olursa aynısını ona da yapacağım. Halasından bir hatıra, bir bilinç kalsın diye. Neden utanıyoruz ki biz regl olduğumuz zaman.
Erkeklerin nasıl vücudu ergenliğe girip sakalları çıkıp bedeni gelişiyorsa bizim de vücudumuz gelişim gösterip tıbbi olarak doğal sürecine giriyor. Ah maalesef bu geri kafalı zihniyet asla değişmeyecek Mune Abla.

Bakire olmadan evlenip mutlu olan çokça vardır da; bakire olmadığı için kendini "değersiz" gören, eziklik hisseden kadınla, "bu kadın bakire değilmiş" diye tepki gösteren, yüzü düşen, söylenen herifin evliliğinin mutlu olacağını pek sanmıyorum. Bu zihniyetteki bir yaratık her fırsatta kadının yüzüne vuracaktır bunu çünkü.
Siz ne diye değersiz hissediyorsunuz ki, ne saçma. İstemişsiniz, yaşamışsınız, o sırada bu erkek kişisi hayatınızda mıydı, ona ne? Kime ne?

her cümlesine katılıyorum senin kendini sevmen değerli görmen lazım ki karşıdaki da sana öyle davransın

sen kendi değerini bakire olmak/olmamak ile belirlersen, karşındaki insan da ona göre davranış sergiler tabi ki. nişanlından önce sen kendini yargılıyorsun.

Ben varım açıkçası açıklama gereği bile duymadım hiçte suçlu hissetmiyorum oda benden önce ilişki yaşamış benden aynı şeyi bekleyemez istemeyende defolsun gitsin yani siz bu kafayla düşünürseniz ezen çok olur bana kimse soramaz bile bunu anında tekmeyi basarım

hah tam olarak bu. elele tutuşmak günahtır ama iki insan arasındaki en mahrem anların kanıtını istemek inançtır ! hadi ordan !
alenen bu iki insan sevişti diye el aleme yaymak hangi bakış açısına sığıyor keşke anlatsalar..

Senin gibiler üniversiteye gitse ne olacak zaten iyi ki gitmemişsin hayat amacını gerçekleştirmişsin :)

Gerçekten çok ilginç, hatta maalesef, çok iğrenç bir zihniyet ya.
Bir kadının eteğinde pantolonunda kazara regl kanı görecek olsa ayıplayacak insanlar, ilk sevişmenin kanıtı kanlı çarşafın peşine düşüyor. Hiç de utanmıyorlar, ama sorsan her şey ayıp, günah.
Bir de "gururla" kanlı peçeteyi kocişine gösteren gördüm ya, vallahi ne desem bilemiyorum..
"başkası adına utanma" duygusunu iliklerime kadar yaşadım sabah sabah.

aynen herkesin yaşantısı aynı değil aldığı kültür yetiştiği ortam şehir ilçe kasaba köy insanın herseyini etkiler
heleki aile mesele nikah öncesi birbirini gördü diye düğünü ertelemek kadar cahilce düşünce
cahilce diyorum bunun ne dinde yeri var ne insanlıkta
sadece görgü töre adet insanları örümcek ağı gibi örmüş o ağ içinde büyümüş etrafı görmeden yaşamış beyinlerine o kodlanmış başka şeye kapanmış garip düşünceler bunlar
farklı yaşantılar oldugu için rahat olmayan özgür olmak için her şeyi verecek kadar baskıda büyüyen bir dünya insan var

fakat namusuma sahip çıktım kendimi kocama sakladım peceteyi gururla gösterdim bunlar yaşadığınız hayat böyle ve sizin tercihiniz sizin seçiminiz
başkasının secimi birlikte olmaksa ilişki yaşamaksa o namussuz olmuyor üniversiteye gidenler erkeklerle her halti yapar diye ailem yollamadı diyorsunuz sizede bir şey diyemem yasam tarzınızdan dolayı ama ben kanı gösterdim kendimi sakladım demekte yalnis üniversite okuyup ilişki yaşayan namussuz olmaz
çocuklarınız var oğlunuz belki bakire olmayan birini sevecek yada kızınız ben biriyle birlikte oldum diyecek
ben çok gördüm ahkam kesen ben yaptım en doğrusu bu diyenlerin büyük laflarını o lafları nasıl ıkına ıkına yuttuklarini

Bundan sonra bdv'ye konu açan herkese özellikle kv eş konularında ilk soracağım şey bakiremi evlendin diye soracağım sanki bakire evlenen kadınlar çok mutlu evlilik yaşıyor eşleri hep el üstünde tutuyor birde bonus olarak aldatıyorlar rüya gibi evlilik yaşıyorlar.
Eşleri bakire oldukları için plaket falan takıyorlar yapmayın kadınlar yapmayın size bakirelik naraları atan adamlar fırsat bulsa ebenizle bile yatar.
Kızlarıma ergenlik döneminde cinsellik eğitimi vereceğim onlara koruma yöntemlerini öğreteceğim ve en önemlisi manipüleci erkekleri anlatcağim cinsellik için söyleyeceği yalanları falan filan.Ve en önemlisi anne babası eski kafalı çocuklardan uzak durmalırı gerektiğini.

Namusun, ahlakın ne olduğundan bir habersiniz.
Ve daha kendi bedeniniz üzerinde söz sahibi değilken, universiteye gondermemeleri şaşırtıcı değil.
Biraz zaman alacak cinsiyet eşitliğini anlayabilmek ama yine de deneyin derim ki normal evlatlar yetiştirebilin.

Böyle güçlü
Çevre ortam etkiliyor beynimi herkesin düşüncesi bir olcak değil tabi önemli olan eşinle benim aramda kalması ama bana göre sevgili olan insanların sevşlmesi normal aöa çevrene göre anormal kendim gibi düşünen de az rastlıyorum bu yüzden kendimi kötü hissediyorum adam öldürmüş gibi

bana göre karşısındakini sadece bacak arası ile, peçetedeki kan ile değerlendirmek o insana yapılmış bir hakarettir. o noktaya gelene kadar insanız, insan.
nice kadınlar var bekaretine halel getirmeden herşeyi yaşayan.. aman kocişleri ve kaynanoşları kan görsün diye farklı yollarla ilişkiye giren. iki damla kan çıkınca onlar pirupak oluyor da, sevdiği erkekle isteyerek bir şey yaşayanın adı çıkıyor. ben de bunu anlamıyorum..

Annem bana cok tembih ederdi, yok dikkat et ,soyle yap, yok adin cikar, yoknseni kimse istemez, o donemde 25 yasinda sevgilisini saklayan bir ben varimdir.
Yillar sonra bana kurdugu cumle : her onune gelen erkekle cikan kizlar sahane evlilikler yaptilar, her erkegi tanidiklari icin karsilastirip, secme sanslari oldu. Sen gittin ilk gordugun erkekle evlendin esimi pek sevmez de.

O kadar çok doğru söylediniz ki peki erkekler bu tarz durumları bildiği halde neden hala zar beyinliler anlam veremiyorum ya da kanı görünce eşi sudan çıkmış Akkaşık mı oluyor ne hissediyorlar bilmiyorum

benimkide kimsenin evine gitme, almaz evine gittiğin adam, bu kız herkesin evine gider der demişti.
seneler sonra bir arkadaşım için "iyi ki kız taa ingiltreye bile gitti geldi bu çocuk için de evlendiler" dedi
sdfklsşdkşflsd

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…