Artık evlilikten eşimden soğudum.

Benim tek suçum bu adamla evlenmem ve bu adama defalarca şans vermem. Ama çocuğumun okula gidememesi benim suçum değil. Ben uğraştım çabaladım olmadı. Ama babası hiç okul mevzusuyla ilgilenmiyor
Sen var ya insanı sinir krizine sokarsın..
Sen anne mi oluyorsun şu durumda?
Hala daha ev tutarsa falan filan..
Adam her yere borç takmış bir asalak ev tutsa ne olacak ödeyecek mi bu defa?
9 senedir bu şekilde yaşayan bir hırsız aniden neden değişsin?
Of leş gibi bir konu daha.
Yazık o çocuğu bazıları gerçekten anne baba olmasın..
Bir bitmediniz ya..
Banlanırsam da okey gerçekten okey…

Boşanmak için neyi bekliyorsunuz.

Hayır artık soğudum gerçekten çok pişmanım bu adamla evlendiĝime ama ne yazık ki geçen yıllarımızı geri getiremiyoruz

Hayır artık soğudum gerçekten çok pişmanım bu adamla evlendiĝime ama ne yazık ki geçen yıllarımızı geri getiremiyoruz
Çocuğunuzun geçen yılları da mı ziyan olsun diyorsunuz?
Senelerdir aynı şey olmuş. Daha ne şansı? Çocuk anaokulu eğitimi alamamış. Eğitim almasına engelsiniz.
Başlarım kocasına evliliğine.
Ne biçim annesiniz siz hala bu adamı tutuyorsunuz

Amin saĝolun. Tek temennim o zaten.

Kıçını kaldır bugün ikametkah işini hallet o zaman. E devletten yapılıyor o işlem. Anne-çocuk ikametkahı aldırsa yeter okul kaydı için babaya gerek yok.

Azıcık insan olsan çoktaaan bugün o okullara gider tek tek görüşürdün kayıt işi nasıl olacak diye. Zaten sınıflar kontenjanlar belli git bak nasıl olacak şu iş.

Hala mıy mıy cevap yazıyor.

Derdi çocuk değil ki derdi koca.
Bu zamanda bu çocuğun akranları en az iki sene anaokulu eğitimi alıp başlıyor okula. Bu çocuk onlardan zaten geri. Bir de ilkokula da başlatmamış. İleride babası gibi boş gezen olsun istiyor herhalde.
Umru değil çocukmuş, eğitimmiş, yaşıtlarından geri kalmış falan. Dert koca

Annenizin evine neden aldirmadiniz ikametgahinizı? Şuan nerede yaşıyorsunuz ki? Zaten annengilde kalıp durmussunuz ben olsam oraya yazdirirdim. Eşiniz yapmadiysa sizin yapmanız gerekirdi bence sizde ihmal etmissiniz
Annem bana biraz uzak ben Bağcılar'da o Sultançiftliğinde. Ama ev sahibiyle birçok kere konuştum evin adresini vermiyo.Ben kaç kere okuls gittim. Nüfus müdürlüğüne de gittim sordum. Ev sahibinin onayı olmadan ve adınıza ait bir fatura olmadan bi ißlem yapamayız dediler.Ev sahibine misafir ikametgah olarak yapalım dedim bu çocuk okuluna gitsin diye. Onu da kabul etmediler. Son çare olarak gittim yalvardım bu çocuk için yapın bari diye yok kabul etmediler. Bu yapılan yorumlar bana çok ağır geldi artık kendime de kızıyorum. Bu adamla evli kaldığım sürece ben de suçluyum.

Tabii kocayla yaşamak çocuğun okulundan önemli.
Sizin yerinizde olsam ben giderim ikametgahı anneme alırım orda yaşarım ama yine de çocuğumu okuturum.
Oğlumla oğlunuz neredeyse yaşıt. İki sene anaokuluna gitti sonra ilkokula geçti. Sizinki daha okul ne bilmiyor. Yazık o çocuğu harcıyorsunuz

Şu an tek sorun koca mı cidden? Hala şans vereyim mi diye soruyorsunuz ya hu. Çocuğunuzu okula göndermemişsiniz hanımefendi farkında mısınız? Hadi kocanız leş bir insan belli de, bir anne olarak siz nasıl bu kadar geniş davranabildiniz? Çocuğa yazık değil mi? Diğer sene okula başlasa arada sırıtacak ister istemez. Anaokulu vs de yok. Sizin evde de bir şeyler yaptırdığınızı sanmıyorum açıkçası. Yazık günah cidden.

Başka konuda beş saat instagramda takılıyorum demiş. Yaşıtları İngilizce renk sayıp çizgi çekerken sesleri öğrenmişken bu çocuk da ekran bağımlısı olmuş. İleride babası gibi işsiz güçsüz ziyan olsun istiyor belli ki. Rol model zaten baba

ben hesapladim ekim dogumlu oldugu icin bir ayla yasal sinira takilmiyor

Sizin gerçekten evliliğinizin çocuğunuzun üzerindeki etkileri görmediğinize inanmıyorum ve hala burada çocuğum için devam etmeli miyim diye söylemeniz de çok garip. Sırf boşanmış olmamak için olmayacak bir evliliği sürdürüyorsunuz. Çocuğunuz gelmiş 6 yaşına ne bir okul öncesi eğitim görmüş ne de aileden ilgi sevgi görmüş kusura bakmayın bu çıkarımı yaptım çünkü çocuk altına yapıyor. Mesela çocuğu hiç mi doktora götürmediniz diyabet mi var bu çocuğun başka bir sıkıntısı mı var? Tamam İstanbul'un en berbat semtlerinin ikisini söylüyorsunuz ikisini de biliyorum çevreden mahalle baskısından korktuğunuz için evliliğinizden vazgeçemiyorsunuz? Yoksa bu sorumsuz adamı çok mu seviyorsunuz ya da siz çok kötü bir insansınız çocuğunuza derin yaraları açmak için and içmişsiniz başka da bir mantık bulamıyorum özellikle aileniz sizin arkanızdayken yaptıklarınızı bana mantıklı gelmiyor. Ayrıca eşim bu kadar sorumsuz olsa beni elaleme rezil etse borç taksa herkese büyük konuşmayayım gene de boşardım.

Seçtiğiniz hayatı yaşıyorsunuz işte. Size gram üzülmedim ama o çocuğa yazık, sizin gibiler anne baba olmamalı. Çocuğu yapana kadar 3 yıl boyunca düşünemediniz mi bu adamdan baba olmaz diye? Alttan alınamayacak şeyler var, alırsanız da anca böyle dert yanarsınız sağda solda. Elinizden başka bir şey gelmez. İşiniz varmış, anneniz ne güzel arkanızdaymış ne zorunuz var da o adamı çekiyorsunuz? Sinirden elim ayağım titredi. Çocuğunuzu annenize verin, onun da hayatını karartmayın bari.

İnanılmazsınız ev sahibinin oğlunuzu iteledi ve onun yanında silahlarından mı bahsetti?
Daha kim bilir ne kavgalara şahit oluyor bu yavrucak da hala alt ıslatıyor.
Herkes hata yapar.
Bir kere yaptınız evlendiniz.
İkinciye hamile kaldınız.
Ama siz çocuğunuzu bu huzursuz ortamda yaşatmaya devam ederek her gün yeniden hata yapıyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…