Artık evlilikten eşimden soğudum.

Çok üzgünüm gerçekten şu an kendime de o kadar kızıyorum ki
Şu an mı kızmaya başladınız?
İlk mesajınızda bile sorunuz hala çocuk için katlanmali miyim? Çocuk için ne veriyor ki babası katlanacaksiniz?
Sizin yapmanız gereken derhal o çocuğu alıp annenizin evine gitmeniz, okul kaydınızı yaptırmanız ve cocugunuz için pedagojik destek almanız.
Maşallah herkes çok iyi anne. İnanamıyorum okuduklarıma.

Siz işe giderken yatan, cüzdanınızdan para çalan, dişinizden tırnağınızdan arttırdığınız altınları bozdurup bozdurup yiyen adamdan nasıl bunca sene soğumadınız? Siz iki kişiyken bile ayrı bir eve çıkıp geçindirmekten aciz bir adamın çoluk çocuğa bakamayacağı da başından belli zaten.

Olan olmuş artık. Boşanın bence. Bozmaktan korkacağınız bir düzeniniz ve refahınız da yok, kaybedeceğiniz tek şey kocanızın borçları olur

Ben çalışırken kendisi yatan erkekle bir dk durmam. Elalemin sorunlu oğullarına para yedirmek için değil aile olmak için evleniyoruz. Bunca şeye nasıl katlanabilmişsiniz şaşkınım. Çok mu aşıksınız kocanıza? Ben körkütük aşık olsam bile bu yaptıklarıyla aşkım tamamen tükenirdi

Madem aileniz arkanızda ne diye hem kendinize hem çocuğunuza eziyet ediyorsunuz? Eşinizin sorumsuzluklari yüzünden ev sahibi çocuğunuzu itmiş o çocuğun ne suçu günahı var yazık değil mi? Sizin eşiniz iflah olmaz kusura bakmayın ama resmen yıllardır hırsız gibi sizden almış sizi yine mağdur etmiş. Yapmayın Allah aşkına. Gerçekten çok üzüldüm siz mantıklı düşünemiyorsunuz bence. Çocuğunuz okula başlayamamıs doğru düzgün bir düzen kuramamissiniz eşiniz yüzünden. Çocuk için katlanmali mıyım diyorsunuz ne diye katlanacaksiniz çocuğunuza bile birşey yaptığı yok bu adamın. Lütfen ailenizin evine gidin ve geri dönmeyin. Kendinize yeni bir hayat kurun o eşiniz olacak adam da hiç bir halt yapamaz bir iki havlar sonra susar. Aileniz arkanızda gidin yanlarına bir iş bulun açın davanizi. Kendinizi düşünmüyorsanız çocuğunuzu düşünün. Hakkınızda hayırlısı olsun.

47 yaşındayım kendi anamın evinde kalamıyorum
illa kendi evim kendi düzenim olacak
düzeni ve muhtemel odası bile olmayan evinde elektrik dogalgaz kesilip belki soğukta kalan ordan oraya savrulan beş yaşında bir çocuk
neden
anasıyla babası sevişecek diye
başka bir işe yaramış mı bu insanlar
bi faydaları olmuş mu

Beni tanımadığınız için böyle konuşuyorsunuz doğal olarak. Çocuĝum benim canım ciğerim. Başka kimse beni ilgilendirmiyor.
o zaman neden cocugun da seni ilgilendirmiyor gibi davraniyorsun?
bir anda olan bir sey degil ki. su cocuk doğduğu gün sen biliyordun ki 2024 eylulunde okula baslayacak. kac senedir oturdugun evin sıkıntısını da biliyorsun. hatta gecen sene cocugun magdur olmuş. hala da bir şey yapmamissin. ev sahibi kovmasa ikametgahsiz evde yasamaya devam etmeyi düşünüyorsun.
sirf okul isi hallolsun diye annenin evinde yasiyor gostermek bile bir adim olurdu cocugunu düşünsen. haziran gecmis, temmuz gecmis, agustos gecmis, eylul gelmis, cocuklar okula baslamis.
hala daha diyorsun ki "esim bir ay icinde soyle boyle yaparsa"
sence cidden bu cocuk mu senin canin cigerin?
kuru sevgiden baska ne veriyorsun ki cocukcagiza?
hic esine kizma. esini baba yapan da sensin onca ay okula baslayacak cocuk icin bir adim atmayan da sensin. esin ne kadar sucluysa sen de o kadar suclusun

Hala çocuğum canım ciğerim diyorsun arkadaşlar eski konularından paylaşımda bulunmuş sen kocandan daha kötü bir insansın ya. O çocuğu keşke devlet falan alsa da en azından eğitimini verirler imkan sağlarlar zira sizin aileniz de çok iyi olsa o çocuğu böyle hiç etmenize izin vermez. Okula gidemiyor yemek yiyemiyor diyorsunuz ve hala kocam ev bulsa diye düşünüyorsunuz gerçekten bu kafalara gelmek için ne kullanıyorsunuz siz ? Hiç vicdanın sızlamıyor mu en önemli çağında çocuğunu bu ortama maruz bırakıyorsun ?

Annenizin evine neden aldirmadiniz ikametgahinizı? Şuan nerede yaşıyorsunuz ki? Zaten annengilde kalıp durmussunuz ben olsam oraya yazdirirdim. Eşiniz yapmadiysa sizin yapmanız gerekirdi bence sizde ihmal etmissiniz

Kesinlikle boşan böyle giderse çocuğunun iyi bir eğitim hayati ve de iyi bir psikolojisi olamayacak! !

Keşke cahiller üremese, çocuğa yazık olmuş...

Umarim boşanırsın

Boşanmayacaksınız belli o halde bir çocuk daha yapabilirsiniz. Sorumluluğunu öğrenir belki. (İroni tabi ki bu dediğim)
Bazı kadınlar elimdeki nimetin kıymetini bilmiyor. Aile, anne, boşanma durumunda yaşanacak ev. Hepsi mevcut. Ama işte. Allahım akıl fikir aydınlanma ihsan etsin inşallah.

Bir çocuğun başına gelecek en kötü şey düşüncesiz, sorumsuz bir annesinin olmasıdır. Sırf boşanmamak için çocuğu okula goöndermiyorsunuz, eğitim hakkını elinden alıyorsunuz. Birde hala soruyoruyor ya' çocuk için katlanmalımıyım' diye. Çocuk için katlanmaktan ne anlıyorsunuz gerçekten merak ediyorum?

Tek temennim bir an önce bu adamdan boşanıp ailemin yanına gitmek..Ama olur da ev tutabilirse ki(bu kısa sürede tutabileceğini düşünmüyorum) o zaman işim zorlaşır tekrar başa döneriz..

Hem tek temenim boşanmak diyorsun hemde bir sonraki cümlede de 'olurda ev tutarsa işim zorlaşacak' diyorsunuz buradan anlıyoruz ki boşanmayacaksinız. Ayrıca çocuğun eğitimini düşünmek yerine döndüğünüzde uğraşacağınız bir kaç sorunu düşünüyorsunuz. Cahil bir anne değilsiniz kötü bir annesiniz.

Çocuk sizin koca sevdanıza anaokuluna gidememiş.
Suçun büyüğü sizde hiç kocam demeyin:
Göre göre bu sorumsuz adama çocuk yap, tek sorun kaynanayla yaşamakmış gibi adamla tekrar barış. Kira fatura ödememiş. Kaç kere kesinti olmuş. Bunlara rağmen hala o adamla evli kal çocuğunu düşünme.
Şimdi çocuk ilkokula bile gidemesin.
Sizin gibi anne olmaz olsun cidden

Hayır konu başlığı bile evlilikten kocamdan soğudum.
Okul o kadar sizin için önemsiz ki araya sıkıştırmışsınız.
Azıcık akıllı düzgün bir anne olsanız o başlık oğlumun kayıt sorunu olurdu.
Gerçi sizde azıcık akıl olsa bu adam kiraları aksatınca annenize ikametgahi taşırdınız çocuğu düşünürdünüz. Çünkü geçen sene de bu nedenle anaokuluna gitmemiş bu çocuk. Anaokuluna bu sebeple gitmemişken ihmal etmişsiniz.
Siz ihmalkâr bir annesiniz kocanız kadar sorumsuzunuz

Ban yemek istemiyorum ama siz akıl nedir, nasıl kullanılır biliyor musunuz?

Çocuğunuz 1. Sınıfa başlayamadı öyle mi? Sizin konunuzu Cimer’e bi atayım. İlk defa böyle bir şey yapacağım ama koca diye ölüp evladını harcayan ebeveynlere sinir oluyorum. Eğitimden mahrum etmenin de cezası var sonuçta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…