Artık evlilikten eşimden soğudum.

Böyle konuları okudukça keşke devlet çocuklar için daha sıkı denetimler yapsa da çocuklar ya başka ailede ya da kurumda daha rahat bir yaşam elde edebilseler diye düşünüyorum. Çocuğunuza rezil bir hayat yasatiyorsunuz ben okuyunca düşündüm bu çocuk ne yiyor neyle besleniyor? Sürekli bu maddi konulara tartışmalara maruz kalıyor psikolojisi nasıl diye siz aynı evde düşünemiyorsunuz.
Ayrıca bana niyeyse instagramda çocuğuna özverili beslenme hazırlayan annelere bulamayanlar var biz koyamıyoruz az düşünceli olun yorumu yapanları hatırlattınız. Bu kadar kötü durumdaysaniz instagramda işiniz olmamalı. Bir işe girip temizliğe gidip temel ihtiyaçları karşılamalısınız. Ev sahibinizde tabi ikametgah almanıza karşı olur ne yaptığınız belli değil eve icra mi gelir ne olur diye düşünüyordur ne kira düzenli ödeniyor ne faturalar. Yazdıkça yazacak bir dünya şey çıkıyor sinir bozucu bir konu

Yahu bu kadar imkansızlık da çocuk neden yaptınız?

Madem evlenmişsiniz sizde eşinizle birlikte çalışsaydınız.

Bazen erkeklere acıyorum. Bazı kadınlar evliliği yan gelip yatma yeri zannediyor. Belli yani adam yettiremiyor.

Adamı bile bile cekmişsiniz, değişmedi değişmeyecek.Baba evinde kalıp bir işe girip düzeninizi kurmak yerine koca peşinde hem kendinizi hem evladınızı helak etmişsiniz neden ????"başımda erkek olsun "diye.........
Kadın sorumsuz olursa erkek bir gün çekmez,ama önünde fazlalık var diye sorumsuz, hırsız adam ,senelerce çekilir .....

Yok yaaa adam kesin bir halt yiyor anasının evinde bile kalırken altınları çaliyormuş.Bu adam bariz sorunlu,ihmalkar ,tembel işi bile olduğundan şüpheliyim

Yok yaaa adam kesin bir halt yiyor anasının evinde bile kalırken altınları çaliyormuş.Bu adam bariz sorunlu,ihmalkar ,tembel işi bile olduğundan şüpheliyim
Çalması, alması zaten abes.. Onunda sebepleri vardır.

Fakat, asgari ücretle çalışan vasıfsız biriyse tek başına eşya da alamaz, ev de tutamaz , karın da doyurmaz.

Bu zamanda tek maaşla olmaz iki kişi çalışmalı.

O konuda hem fikirim.Olay baştan saçma, işsiz güçsüz evlenmek,anne evine gelmek,çocuk yapmak iki kişinin akılsızlığı sonu husran hiç değişmiyor ......

O zaman boşanma kocanla sizin için ultra lüks şartlar oluşana kadar çocuğunun okula gidebilmesi için annende kal ve çocuk okula gitsin

Konu sahibi o kadar mıy mıysın ki, bugün gidip hallettin mi ikametgah işini? Aldır annenlere ne bekliyosun hala. Ne kocaymış ne evlat ne bi şey görüyo gözünüz. Hala ev tutarsa bilmem ne diyosunuz madem bakamayacaksınız verin devlete çocuğu, en azından karnı doyar eğitimi olur geleceğini garantiye alır. Büyüdüğündede sizin bi güzel yüzünüze tükürür, şimdi gözünüz görmez büyüdü mü anne/babalık haklarınız meydana çıkar.

Okuduklarınızdan bunu mu çıkardınız?? Resmen yüzde yüz suçlu benmişim gibi konuşmayın...

Bu yıl ilkokula başlaması gereken çocuğunuz bayağı evde boş boş oturuyor öyle mi?
Siz iyi misiniz konu sahibi?
Yaşıtları ana sınıfına gitti, kalem tutmayı öğrendi, sosyalleşti, okul ortamına alıştı. Şu an gayet ilkokula hazır bir şekilde başladılar, iki hafta oldu. Sizin çocuğunuz hiçbir şey bilmiyor farkında mısınız?
Çocuğunuz şu an 2-0 geride. Hayatından iki yıl çaldınız çocuğun.
Daha koca derdindesiniz, pes. Bir evladı on kocaya değişmem. Cidden siz ne yapıyorsunuz ya?
Benim üç yaşındaki yeğenime oyun ablası, dil eğitimi veren kreş araştırıyoruz. Sizin çocuk birinci sınıfa gidemiyor daha.
Aradaki uçuruma bakın.

Olay eşinizin yuzde kaç sizin yüzde kaç suçlu olduğunuz değil ki
Çocuk uzerinde ortak sorumluluk sahibi olsaniz güzel olurdu evet ama o olmuyorsa siz onun yerine de olacaksiniz çünkü annelik bu demek
Çalışıp çabalayıp çırpınıp cocuk için elinden gelenin en iyisini yapmak demek
Çocuğa dair bir şey yazıldığında tek suçlu ben değilim vs demeniz çok saçma

Eşim bosanmaz kabul etmez demişsiniz ederse anlaşmalı etmezse çekişmeli olur sizin eşiniz bosanmayi kabul etmeyen ne ilk ne de son erkek merak etmeyin

eşinizi bir kenara bırakın kendi potansiyelinizi ortaya koyun ve gereken ne varsa yapın o çocuğa yazık günah

Ekim 2018 doğumlu. Oturduğumuz dairede ev sahibi ikametgah vermiyor. Bu sebepten dolayı okul işini halledemedik.
Anladım, nüfus müdürlüğüne giderek ikametgah işlemlerini yaptırabilirsiniz. Şu anki evimize 3 ay önce taşındık, benzer bir sorun yaşadık. Nüfus müdürlüğünde hallettik.

Bu şekilde yaparsanız, minikte zaman kaybetmeden en azından okul öncesi olarak okula başlayabilir.

Sizsiniz tabi suçlu
Eş olmayacak adamı eş diye seçmişsiniz onca hatasına rağmen tutmuş baba yapmışsınız
Defalarca gidip gidip geri gelmişsiniz
Çocugunuzu ev sahibinin bile iteklemesine göz yummuşsunuz
Çocuk en temel hakkı olan eğitimden bile sizin yüzünden uzak kalmış
Hala daha yok ev tutarsa şu bu

Onu da denedim geçen sene gittim adımıza ait herhangi bir fatura ve ev sahibinin onayı gerek dediler

Çocuğum için katlanmalı mıyım demişsiniz de, çocuğuna babalık yapan birisini göremiyorum ben bu hikayede. Çocuğuna güvenli bi ev, sıcak su, doğal gaz vs sağlayamayan, onun için geleceğe yatırım yapmayan, eğitimini bile önemsemeyen adama ben baba demem. Bence hemen boşanmalısınız çocuğunuz için ama şunu da bilin ki bu adam boşandıktan sonra 5 kuruş vermez çocuğunun giderleri için (sanki şimdi bi faydası var da).

Benim bildiğim çocuk için katlanılan evliliklerde çocuğunda anneninde en azından maddi açıdan konforu olur baba çocuğuyla ilgilenir çocuk babaya bağlıdır. Ama sizin evliliğinizde ikiside yok. Motivasyonunuz ne tam olarak? Ev tutması için şans vermişsiniz onu da becerememiş. Boşanın ve işe girin annenizin yakınlarında olun çocuk büyümüş okuldan alıp bıraksalar o bile yeter siz işteyken.
Ama üzgünüm ki bu hiçbirzaman olmayacak çocuğunda psikolojik olarak sorunlu bir hayatı olacak üzüldüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…