Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

canan dedıgını sanırım anladım cunku ıkı gundur banada oluyo belıme bıcak gıbı ıkı üç kez sancı vurup gecıyo bende tedırgın oldum ama devam eden tarzda olmadı cok sukur............bu gece yıne vurdu gectı..............baska bı agrım ve kasılmam yok ya onemsemedım............ınş şu haftaları bı atlatsak ıyı olucak...............zor gecıyo............

olur hymarry.... bizde yazın genelde eylülde gidiyoruz....... hem daha uygun hemde kalabalık olmuyor...inşallah hayırlıyla o günlere gelelim..... gidelim inşallah

yaa hymarry cnm ben evdeyim tatlım duu çağrı atam sana sen beni arıyonda ben seni aradımmı katmadeğerli geliyor yaw ev tlf da yok evi arayabiliyom oysaa

yaa çocuklar emekleyince ne zormuş böylee temizlik işi oturma odasını temizledim ama nasıl aliyi mama sandaltyesine bağladım içeri yanıma aldım ömeri odasında bıraktım....sonra ömerde vızıldadı onu yanıma yer koydum....temizledim yatak odasınıda ikisini yere saldım temizledim....mutfak ve onların odası kaldı...aman yaa çamaşırdan bıktımm yer çarşaflarını yıka polarlarını yıka bizim çamaşırlar ...çocukların çamaşrı as kurut feleğim şaştı yaa....

canan cnm ben anlayamadım tam oı dediğini ama ne ağrınız olursa olsun doktora gidin derimmm ben önemsemedim dibine gelince gittim 5 hafta yattım geldimm

cananım şuan tam büyüme haftasındasınç..olacakk.kendini fazla yormaa..yat boşver.kız vallahi sana yakın olsam gelir her işini yapardım çok samimiyetle söylüyorum.canım yat inin doğunca ytamıuyorsun..umarım yenşi drden memnun kalırısnn..öpüldünn

marry ciğimm. çok özledim bende..kızların çok tatlı.kk teyzesşi yesin onlarıı...ben 25 kasımdan itibaren arayabileceğim..öpüyorum üçünüzüde..
muallim abla sende dinlenn...boşverin evi kocayı yemeği:kedi:

Hos geldin canım opuyorumnanaktan
biz iyiyiz hamd olsun sen naslsın yavrukartallarıda bizim yerimize öpp kocaman

canan geçmiş olsun canım inş önemli bişi yoktur

kevser canım ALLAH yardımcın olsun rabbim bundan sonra güzel hamilelik yaşatsın inş..

way nerde bugun hiç görmedim

iyi canancım ya, nolsun, artık hamişliğin tadını çıkarmaya başladım... keytfim ii maşallah...

biraz geç oldu ama olsun keşke 10.-15. haftandan sonra keyifli olmaya başlasaydı geldin 31. haftaya ama olsun bebekler sağlıklı olsunda biz anneler acıyı çekeriz geçen markete gittim tam okul çıkış saati öğrencisini alan anne markete uğramış çocuklar anneye bağırıyo çağırıyo istediğini almayınca arkadan tekme felan sallıyo ya o kadar üzüldümki biz neler çekerek onları dünyaya getiriyoruz ki hamilelik belkide işin en kolayyanı onu büyültmek dilinden anamak uykusuz aç kalmak hastalandığında ondan daha çok beter olmak hep annelerde yani acı hep anneler çekiyo çocuklar büyüyünce annelere böyle yapıyo ergen olunca sen ne anlarsın sonra beğenmeme kızlar duygusalmıyım bilmiyorum ama çocuğumun beni sevmemesi değer vermemesi umursamaması önemsememei çok kötü bunu düşünmek bile kötü allah çocuklarımızı iyi birer evlat olarak versiz annelere hayırlı evlatlar olsunlar işallah

belime vurunca acaba sancı bunudedim ama mesela adet sancısı gibi oluyo diyolar bacağa vuruyo diyolar bende hiç birisi yok sadece karnım taş gibi ve karnım tuhaf bi şekilde ağrıyo benimde geçiyo sürekli olmuyo ama oluyo işte bazı acaba her hamilede kasılma farklı şekillerdmei oluyo diycem ama saçma olacak

ya alttan muayne edilmek beni korkutuyo adam rastgele sokuyo hatta sen bile anlattın ya asistan açılmma baktı yırttı dahada çok açıldı felan diye bi kere gittim alttan muayne istedi istemiyorum dedim o zamans adece kalp atışların bakarız dedi baktı yaşıyolar dedi gönderdi bu haftamda gitsem nst ye felan bağlarlarmı acaba 25 deyım ben

canım benim allah razı olsun allahım darda koymasın seni çok temiz kalplisin yaparsın eminim bu sözleri yakınlarımdanda duymak istiyorum ama duyamıyorum maalesef tırnağın varsa kaşıycan diyrum o yüzden yormuyorum pek dinlenmeye başladım bende . ama mesela ilginç bişey söylüyim sizede oluyomu bilmiyorum mesela tuvalete gittim pantolonumu çekicem eğiliyorum ya kalkarken birden taş oluyo ağrı saplanıyo atıyorum bulaşık mk. tabak koydum eğildim ya kalkarken yine öyle oluyo sizede oluyomu böyle eğildikçe kızlarrr

eğilmemeye çalış canım, eğilerek değildizlerinle belin dik pozisyonda otur, eğilip doğrulmak çok sakıncalı, sancı girer tyabi..
annbeliğe gelince, ben artık annemi daha çok özlüyorum, anneme kızamıyorum messela, o yorulunca ben daha çok yoruluyorum.. anneliğin kıymeti böyle anlaşılıomuş,
bir de arkadaşım mükemmel anne olmaya çalışmamak lazım, biliyorum elimizde olmıycak ama, uzmanlarbunu öneriyormkemmel anne olmaya çalışarak ya da bu uğurda kendini parçalasanda sadece kendini hırpalıyormuşsun, tabii ki her anne mükemmel bence, sadece beynimizi buna hazırlamalıymöışız, nasıl yapacaksak, daha karnımızdayken onlar için en iyi pozisyonu alıyoruz, aman opnlar büyüsün diye sevmediğimiz şeyleri yiyoruz....zor bee:1no2:

haklısın kevsercim şimdidens onlar için fedakarlık yapıyoruz sevmediklerimizi yiyip sevdiklerimizden fedakarlık yapıyoruz bende annemi daha çok anlıyorum üzdüğüm zamanlar aklıma gelince üzülüyorum ama insanoğlu işte hep başına gelince anlıyo allahtan annelikte müthiş bir affetme duygusu var bizi her şekilde seviyolar kaydirigubbakcemile2
mükemmel anneliğe gelince herkes hep en iyisi olmak ister belki mükemmel anne olamam bilemiyorum olmak içinde ne kadar uğraşırım ama çocuğum beni sevsin isterim mesela kızımla arkadaş gbi olmak isterim oğlumlada öyle hep konuşalım birarada olalım isterim yaşlandıımda yada yaşilerleyince çocuklarımın desteğini görmek isterim bunları ona aşılayacak olan benim küçüklüğünde ne kadar çok aşılarsam öğretirsem büyüdüklerinde meyvesini yerim diyorm ama tabi yapabilirmiyim onları sıkmadan eğitebilirmiyim yani onları nasıl eğiticem fikri kafamı çok karıştırıyo bazende zaman diyorum zaman hepimizi hizaya sokacak ben öğretemiyeceğim belki ama zaman öğretecek doğa öğretecek olaylar doğaçlama gelişecek şimdileik sadece dua ediyorum bütün anneler için oğlum için sorun var diyolar ya allahım kimseye çocuğunun acısını göstermesin diyorum her anneye evladını sağlıcakla versin diyorum sağlık oldumu gerisibi şekilde gelir sanırm

katılıyorum canım, inşallah hakkımızda hayırlısı,
oğlunun ne sorunu var?

katılıyorum canım, inşallah hakkımızda hayırlısı,
oğlunun ne sorunu var?
kalbinde 2 tane parlaklık gözüküyo down sendromu belirtisi olabilir dedi doktor 2. düzeye felan girdim ordada aynısını söylediler ama şuan yapılacak bişi yok amniyosentezde yapmadılar zaten yaptırmazdımda bişeyi yoktur diyolar ama aklım takılıyo işte ya varsa diye doğumunu bekliyoruz sorularımızın cevabını bulma için

ya kızlar şu takvimleri yapmışsınız yeniden siz bi arkadaş burdan yapılıyo diye linki vermişti bende yapayım acaba tekrar verebilirmisiniz linki

ayyy oğulcanlarım uyumuştu bende mutfağımı sildim kilimini silkeledim....yatak odamı sildim
antreyi sildim ...süpürdüm ...bulaşık makinasının üst sepetini çalıştırdım aksama gidecez barim biberonlar temiz olsun dedim çalkalayıp strelizeye atmaya üşündim......çamaşır astım
ikinci çamaşırımı asarken uyandılar mama yaptım içiyolar.....alişim çok acıkmışşş

ömer oynuyor ...yesinler üzerlerini değiştireceğim hemen odalarını süpüreceğim sileceğim...

arkadaşlar bu şeker yüklemesi testi nedir niye yapılıyo yaptırmayan varmı?
dr hiçbi açıklama yapmadan direk randevu verdi 25.hafta gel diye

arkadaşlar bu şeker yüklemesi testi nedir niye yapılıyo yaptırmayan varmı?
dr hiçbi açıklama yapmadan direk randevu verdi 25.hafta gel diye

canım gebelikte oluşan veya önceden olupta gebelikte ortaya çıkan şeker hastalığına bakılıyo önce 50 lik ykleme yüksek çıkması durumunda 100 lük şeker yüklemesi yapılarak değerlerine bakılıyo ona göre perhiz felan tedavi veriyo hepimiz yaptırdık bende cumartesi günü yaptıracağım için rahat olsun her gebelikte yapılan bi test bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…