Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

hymarry cnmmmm beklerizzzzzzzz muhakakk cnm herzaman ......

ayy wavyle ben konuşamadım yaa turkcelini arıyom ondanmı yaa ..offf işimde çokk öptüm kıslarrr

ayyy ömer ağladı geldimmm apla arzum çok iyii kullannnnnnnnnnn alllll pardonn

nan kocakarı usullerını bırakın .............dr a gıt hymary.............ınş gecer bı an önce................
ben bısey sorcam..........kullananlara sterışazoryun buharlı sebze pısırıcısı olanıda var ............o nasıl olur daha ıyı olmazmı...........alınca barıı bıçok ışlevı ols ..........arzumun var hem sterıl yapıyo sebze haslıyo yum haslıyo .............90 tl...............

canım ben de onu aldım..çok hoşuma gitti..sonuçta ilerde kısmet olursa bebeklerimize haşlanmış sebzeleri püre yapıp vermeyecek miyiz?
hatta ben o zamanlar gelince arzumun yoğurt yapma mak. ni de almayı düşünüyorum..6 cam kavanozu var içinde ister sade ister meyveli yoğurt yapabiliyosun..artık ağzı kapalı ürünlerden mümkün mertebe uzak durmak gerek..herşeyin doğalını bulabilsek yapabilsek keşke..o da 60 TL idi sanırım..ama sterilizatörü beğendim ve aldım..ister yumurta haşla,ister sebze haşla,ister biberon sterilize et,ister mama ısıt dört fonksiyonlu..iyi bişey bence al derim..

kızlar merhaba ben doktora gıttım gobegımdekı kızarıklıgın ve kasınmaının sebebı kullandıgım catlak kremı ımıs....lıerac kullanıyodum..doktor hıc fazla paraya gerek yok..bedem yagı yada bebek yagı sur dedı....

ayy canım ben de lierac kullanıyorum yıllardır bende hiç yapmamıştı öle şeyler..demek hassas cildin..olsun bebe yağı da kullanıyorum ve memnunum..badem yağı tüyleri arttırıp sertleştiriyomuş..aktara git çatlaklar için yağ karışımları var..onlardan al onların içinde de badem yağı oluyor ama az miktarda tabi..
sevgileerrr..

medine cnm bende senin gibi aşırı kusuyordum ..tansiyonlarım düşüyor yemiyor içmiyor
ağzımdan burnumdan kan geliyordu ...çöp poşeti ile yaşıyor....yataktan hiç çıkmıyorudm
ama yaşadığım tüm olumsuzluklara rağemen yeni yeniden anne olmak çok isterim
hemide ikiz annesi....keşke yatılı bir yardımcı tutacak o çocuklara bakacak gücüm olsada
donmuş yumurtalarımızı alıp koydursak.....ben çocuklarıma aşığım...içimdeki sevgi pınarı onlarla
çoştu ...taştı ...hayata bakış açımı değiştirdiler...korkularımı endişelerimi değiştirdiler

Hemen hemen seninle aynı canım işte ne bilim cok sıkıldımya bu yüzden diyorum belki yoksa kucagıma bir alım neler degişicek suan bile doktora gidince gördügümüzde deli oluyoruz.
Rabbim kolaylık verir inş..

Hymarry canım nazar diyorum baska bişid egil biz belki güzel niyetle bakıyoruz ama güzelliğede nazar degebiliyo ve nazar HAKtir
senin kendni dinlemenle alakası yok ki o yüzden bir yere gidicne oku duanı RAbbim korusun inş ..

slm kızlar az önce kontrolden geldik 7 hftlık meleklerimin kalp atışlarını gördük 10 gün sonra duyabilecekmişiz. boyları 12 mm ve 7 mm olmuş.

Canım RAbbim kucagına almayıda göstersin..
Ne güzel boylarınıde söylemiş bana hiç demedi yada ben sormadım bidahaki sorucam inş opuyorumnanaktan

gelişiolar canım ya, merak etme, özellikle ilk 4 ay senin depolarında ne var ne yok sömürüyorlar, tabi senin depolar ne kadar kuvvetliyse sen o kadar az hırpalanıyorsun, benim kalsiyum depom çok ii idi mesela dişlerim hiç ağrımadı, çürümedi, ama kanım azdı, yani demirim beni çok halsiz bıraktı ve tansiyonum 3lere indi kandolaşımıyla ilgili çünkü, kan takviyesi aldım yani iğne ve ilaçlar dokunduğu için serum yoluyla aldım, aman o serumlarda alerji yaptı, hep damarlarım patladı ay çok iğrençti o günler neyse, sonrta toparladık birazs, ve böyle olunca ben gıdayla almayaa çalıştım demiri , kırmızı et ve sakatat yemeye çelıştım öğüre öğüre ama 4 ay sonunda tabi o ilk mide bulantıları varken mümkün değil o kadar da yiyemezdim, neyseki artırdık biraz demiri, şimdi de protein ağırlıklı besleniyyorum, et-tavuk-balık-hergün 1 yumurta, süt.. hamurişive kızartma istesemde yiyemiyorum çünkü midemdeki ülserin bıraktığı daralma yüzünden spazm geçiriyorum yer yemez, yani şu saydığım şeyleri zoraki yiyorum, sırf bebeklerim için.. ama maşallahları var , tek bebek kilosu gibi gelişiolar, ablamla aynı haftalarda hamile tek onun tabi ama kiloları eşit gidiyor..

Canım seninki daha sıkıntılıymıs şükürler solun ki bende böyle bişi yok ne bilim dişlerim agrmıyo sadece halsizlik oluyo oda dinlenerek geçiyo insan her haline şükretmeli yaa her zman kötüsüde olabilir..
Seninde az kaldı inş ..Rabbim kolaylıklar versin inş.. En güzel zamanda gelsinler inş opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
Hemen hemen seninle aynı canım işte ne bilim cok sıkıldımya bu yüzden diyorum belki yoksa kucagıma bir alım neler degişicek suan bile doktora gidince gördügümüzde deli oluyoruz.
Rabbim kolaylık verir inş..

Hymarry canım nazar diyorum baska bişid egil biz belki güzel niyetle bakıyoruz ama güzelliğede nazar degebiliyo ve nazar HAKtir
senin kendni dinlemenle alakası yok ki o yüzden bir yere gidicne oku duanı RAbbim korusun inş ..

Canım RAbbim kucagına almayıda göstersin..
Ne güzel boylarınıde söylemiş bana hiç demedi yada ben sormadım bidahaki sorucam inş opuyorumnanaktan

Canım seninki daha sıkıntılıymıs şükürler solun ki bende böyle bişi yok ne bilim dişlerim agrmıyo sadece halsizlik oluyo oda dinlenerek geçiyo insan her haline şükretmeli yaa her zman kötüsüde olabilir..
Seninde az kaldı inş ..Rabbim kolaylıklar versin inş.. En güzel zamanda gelsinler inş opuyorumnanaktan

c<nım zaten 4. aydan sonra başladı tansiyon ve kansızlık, ilk 4 ay yiyemediğim çin depolarım tüketildi kızlarım tarafından e bana da bişey kalmadı, daha şimdi toparlandım yaa

sende halsizlik falan olduda öyle mi anladın canım

canım görüntükayboluyordu bende , rengim kireç gibi oluyo ve hhoop yığılıyordum olduğum yere,elim ayağım uğuşuyor tutmuyo zaten kolun bacağın, günde 15-20 kere , oturu pozisyonda bvile düşüyordu, çook yığıldım alışveriş yapçam derken biyerlerde, gerçi ciddi yasağım vardı evden çıkarmadılar beni, yalvara yakara çıkarıyorlardı, o da gittiğimde yatacak yer varsa, pijama almaya gittik bigün, mağazada yer yok dediler, eşim hemen aldığımızpaketleri koydu yere yattım ayaklarımı diktim toparlanınca doğğru eve, bi daha da çıkarmadılar zaten, hatta evde bile emekleyerek gittim vwc ye, evde hep bi refakatçi kaldı 2-3 ay sürdü budurum çok şükür, şimdi iyiyim ama, yiine de korkuyoruz pek çıkmıyoruz ama tansiyonumu dr. ilk defa geçen gün 12 ölçtü dşün, 3-6 idi hep...

kızlarrrrrrrr canlarım yavrularımm selam..umarım herkes iyidir..bende geçmişi okumaya çalışacağımm.tunam kucağımdaa..geceden beri anca bağlandımm..offf keşke bilg. getirseydimm..karşı komşudan yararlanırdım..çok sıkılıyorumm kkya girmeden çok merak ediyorum sizleri..hepinizi çok özledimm...

canan dırım marry kevser medine vi,l biv kaswa wavy.........nasılsınızz.
kızlar bu arad CANBEBK VE PENSES nerelerde...

kızlarrrrrrrr canlarım yavrularımm selam..umarım herkes iyidir..bende geçmişi okumaya çalışacağımm.tunam kucağımdaa..geceden beri anca bağlandımm..offf keşke bilg. getirseydimm..karşı komşudan yararlanırdım..çok sıkılıyorumm kkya girmeden çok merak ediyorum sizleri..hepinizi çok özledimm...

canımhoşgeldin, biz de seni özledik, hepimiz iyiyiz çok şükür.. yavru kartallarımız nasıl iiler mi?

kızlar şimdi evde misafir var..ben çay vereceğim..hepinizi öptümm..ben buradlardayımm düşmediğim sür içinde

canancığım bu arad nasılsın..ne yaptınn canımm

hymarry gidelim kız çok güzel olur..... önceden anlaşalım ki eşlerin izinleri için.... rezerv yaptrır gideriz.
çocuk bakmaktan tatil yapabilirmiyiz ki.........................
anam salarız kız çoluğu çocupu peşlerinde koştururken geçer gider nolcak,bizi bizden başka kimse anlamaz da..
Ramazan bayramı sonrası Eylül sonu-Ekim gibi hatta süper olmaz mıııı,
yazın çok sıcak oluyor biz ilkbahar ve sonbaharı seviyoruz hem çok da uygun oluyor,
senin Korel de 2 günde verdiğin paraya gideriz kızzz
nan kocakarı usullerını bırakın .............dr a gıt hymary.............ınş gecer bı an önce................
ben bısey sorcam..........kullananlara sterışazoryun buharlı sebze pısırıcısı olanıda var ............o nasıl olur daha ıyı olmazmı...........alınca barıı bıçok ışlevı ols ..........arzumun var hem sterıl yapıyo sebze haslıyo yum haslıyo .............90 tl...............
ben hiç bilmem o işleri,
hiç de sevmem haşlama sebze,bıııyyyggh
ınş dıyeyım kısmet..............genelde karadenıze gıdıyorum.............hele o zaman gelsın ınş ...........cok da ıyı olur...............
sonbaharda giedriz biz deeee,
o zaman gelmez misiiinnnopuyorumnanaktan
kızlar merhaba ben doktora gıttım gobegımdekı kızarıklıgın ve kasınmaının sebebı kullandıgım catlak kremı ımıs....lıerac kullanıyodum..doktor hıc fazla paraya gerek yok..bedem yagı yada bebek yagı sur dedı....
ben de lierac kullandım,ben de yan etki yapmamıştı,
badem yağı bebek yağı da kullanmama rağmen çatladım benn:nazar:
hymarry cnmmmm beklerizzzzzzzz muhakakk cnm herzaman ......
ayy wavyle ben konuşamadım yaa turkcelini arıyom ondanmı yaa ..offf işimde çokk öptüm kıslarrr

nerelerdesain yaaaaaaa:gitme:

iyiler kevserciğ-imm..sizn bebişleri bekliyorlarr.. vallahi çok cifileştiler benişmkiler..gelirsek yerizz bebişleri..hadi canım az kaldı min 6 hafta dediğin nekii göz açıp kapayana kadar geçerr..sanırım bu topikte tek suyu gelip doğuma giden benimm..allahım kimselere yaşatmasın..öpotüm

kızlar şimdi evde misafir var..ben çay vereceğim..hepinizi öptümm..ben buradlardayımm düşmediğim sür içinde

selam kuşum özledik seni yaaaw:eek:,Şeniz
ben de bi türlü denk gelemiyorum sanaaa mafoldumben

canan gelmişşş, geçmişi okuyor

geldim kuşum baktım geçmişte doğuran eden varmı diye anca bitti naber nasılsın

iyiyiz annecik sen nasılsın canbebek ve penesten haber yok ammlesef doğurmuş olma ihtimalleri yüksekk

taze anne misafirde ağırlıyo maşallah maşallah iyiyim canım bende kocişin eğitimi var evde yalnızım bende akşam 6 da gelecek daha öğlen yemeğinin tepsisi tezgahta duruyo o derece tembelim düşün bu hafta bende şeker yüklesi yaptırıp doktora gidicem yeni bi dr yeni bi hastane memnun kalırsam orda devam edicem bu hafta belli olacak anlayacağın
iyiler kevserciğ-imm..sizn bebişleri bekliyorlarr.. vallahi çok cifileştiler benişmkiler..gelirsek yerizz bebişleri..hadi canım az kaldı min 6 hafta dediğin nekii göz açıp kapayana kadar geçerr..sanırım bu topikte tek suyu gelip doğuma giden benimm..allahım kimselere yaşatmasın..öpotüm

kız senin doğum zaten tam olaylık hamileliğinde hastanelerden çıkamadın pat diyede doğumun geldisenden bi tane daha yok hehe neyse sağlıklılar ya

marrycim eski formuna dönmüş buldum snei hafta sonu pek aktifmişsin bizi güzel tecrübelerinle yine bilgilendirmişsin canım öğretmenim benim ameliyatıda çok güzel anlatmışsın merakımızı gidermişsin çok sağolll canımm

dirimcim babanın iyi olmasına sevindim bak boşuna üzdün kendini yoğun bakıma girecek kötü olacak diye kız bu kadar hamile kadın dua etti sana cenabı hak bu kadar hamilenin duasını geri çevirirmi nasılsın ne var ne yokk

wavy cim gittim demstoca ama pek bişey kalmamıştı erkeğe hiç bişey kalmamıştı zati otokoltuğu aldık 30 liraya maalesef sadece 1 tane vardı kıza alamadık şifoniyer beğendin bi tane 149 lira idi ama yapılmış olduğu için eşim bunu götüremeyiz kamyon lazım dedi alamadık 7 li badi aldım çıyçıtlı uzun kollu 31.90 lira tanesi 4.5 geldi havuzlu hanla aynı fiyat ığluma 2 tane boğazlı kazak tarzı bişi aldım ikisi 9.90 ikitanede zıbın aldım ikisi 1.90 bu kadar :) aramışsın telefon eşimdeydi o esnada oda alt kattaydı çıkınca canana vereyim arasın demiş bende eve gidince arayım dedim çok yorulmuştum eve gelincede sızmışım birazdan arıycam snei ama bak gelecektim görecektim demişsin çok kötü oldum çok üzüldüm yaaaa keşke hemen arasaymışım salak kafam canım ya işallah bidaha gelirizo zaman görüşürüz tabi sen doğurmuş olurmuusn o zamana bilmem evin yakınsa sana geliriz bebişleri görmeye

ve kalan tüm hamiş arkadaşlarım nasılsınızzz

ya kızlar bişi soracam bende bişiler oluyo ama kasılma değil yani adet sancısı gibi değil ama belime ağrı vuruyo böyle içim acıyo inliyorum mesela ama bıçak batması gibi değil adet sancısı gibi değil tarifi yok sadece içim ağrıyo karnım ağrıyo doktora gidecektim gece ama dedim gitsem bu ağrıyı nasıl tarif edicem bilemeidm bide alttan muayne edebilirler diye kokrtum gidersem o saatte okmeydanına gidebilirm malum orda doktor alini nasıl sokar bilemiyorum şimdi ciddi bişey yoktur sırf alttan muayne oldum diye kötü bişey olur boşa pimpiriklendim başıma bunlar geldi diye üzülürüm diyorum ay ne bilimm ya bi bardak süt içtim zeytin ekmek yedim biraz oturdum sonra yattım uyumuşum

sizce bu durum nedir yani normalmi olabilirmi yoksa siz hiç yaşamadınızmı ne dersiniz kızlar

iyi canancım ya, nolsun, artık hamişliğin tadını çıkarmaya başladım... keytfim ii maşallah...

X