Annem hep beni dışladı,ablama daha yakın oldu

Annelerin ayırım yapabileceğini düşünmüyorum.Muhakkak sizide seviyordur.Üzülmeyin nolur:)

canım bayramın kutlu olsun. naptın. gittin mi. nasıl geçti merak ettim.
özür dilemesi çok ilginç. kabul ediyor galiba bazı şeyleri. samimi mi değil mi zaman içinde anlarsın zaten.

canım bayramın kutlu olsun. naptın. gittin mi. nasıl geçti merak ettim.
özür dilemesi çok ilginç. kabul ediyor galiba bazı şeyleri. samimi mi değil mi zaman içinde anlarsın zaten.

seninde bayramın kutlu olsun

evet bayramın 2. günü gittim anneme beni çok özlemiş gelmeseydin sizin kapının önündeki parka gelip orda beklicektim oğlunu görürsemde çağırcaktım diyo

neyse 1 gece kaldım fakat beni özlemiş seviyo ama ablamla kardeşimin yeri apayrı haa bide burdaki yazdığım yazıyı okuttum anneme çok duygulandı neden öyle düşünüyosun dedi ben seni çok seviyorum dedi bana sarıldı öptü

ben pek sarılmadım akşam yatağına yattı gel yanıma sarılim sana dedi gitmedim yanına
şöyle bi yaşadıklarımızı gözden geçirdim anneme baktım içimden artık anneme ihtiyacım olmadığını eskisi kadar anne özlemi çekmediğimi anladım böyle düşünmemede annemin ablamla kardeşime olan tavrı sebep oldu
onların yeri apayrı
sanırım benim artık evliliğimi oturttuğumu kendi başımın çaresine bakabildiğimi düşündüğü için artık ona ihtiyacım olmadığını düşünüyo
ee ablamda 10 yıllık evli şimdi 3. çocuğuna hamileymiş onada annem bakıcak anlıcan artık hiç onlardan ayrılamıcak
neyse ben annemden çıktım baya bi yürüdük oğlumla otobüs durağına varmak için
durağa geldik bi süre sonra telefonum çaldı
kardeşim abla beni kurtar beni bırakma gel diye ağlıyo meğerse kardeşimle ablam kavga etmişler ablam kardeşimin burnuna vurup kanatmış burnunu
zaten kardeşimin morali bozuktu nişanlısıyla aralarının açık olduğu için bu olayıda bahane edip kıza eziyet etmişler
bende dayanamadım taksi tuttum kardeşimi aldım bana getirdim
yaa annem öyle bi alıştırdıki kardeşimide ablamıda
kocaman kızların ağzına kaşıkla yemek veriyo her şeyi annem yapıyo akşamı aramış beni kızıma süt içir diyo bende kızdım 6 aylık bebeğinmi bende dedim
kocaman 22 yaşında kız annem zannediyoki annnem olmadan kardeşimde ablamda yaşayamaz
sabah beni aradı dün niye telefonu kapattın felç geçirtceksiniz bana sinirli bi şekilde bağırıyo
bende kızdım niye habire arıyosun ben o saatte uyuyodum seninlemi konuşucam dakkada bi dedim
bana ben seni merak etnmiyorum neslihan için arıyorum diyo
bende bırak artık şu kızın yakasını kızın sokakta tanımadığın insanlarlamı ablasının yanında niye bu kadar kendinede kızada eziyet ediyosun dedim
napim dayanamıyorum diyo ben senin çocuğun değilmiyim hiç beni bu kadar merak etmiyosun kardeşimi habire arıyosun dedim
o bensiz duramaz kendi başına bişey yapamaz diyo
öylede bi yapıyoki dedim eve geldi ben senin annen gibi seni nazlamam yemek yersen yersin yemessen zorlamam
acıkıncada dolap orda bişey istiyosan al ye ben ye iç demem dfedim
ilk geldiği gün kardeşim bendende annemin davranışlarını bekledi göremeyince kendi başının çaresine baktı
annem kendisi olmadan yaşayamayacağını zannediyo çokta güzel yaşıyo

bırak artık çocuklarını kendi hallerine sorumluluklarını bilsinler yeter artık zarar veriyosun dedim anneme
yaa annem böyle devam ederse gerçekten kötülük ediyo kıza çok zarar vericek farkında değil
ben iyice olanları düşündüm konuşsamda çok samimi olmucam küserse kendi bilir hiç uğraşamam gerçekten içim baya bi soğumuş
ama hala çok fazla vicdanlıyım benimdde başıma ne gelirse vicdanım yüzünden gelicek

senin annen de başka bi model.
benimki sevmiyor tamam ama öyle kardeşiminde ağzına yemek falan vermez yani. kimseye düşkün değildir.
senin ki ablana da kardeşine de bu kadar düşkün seni neden ayırdı acaba. asiydin güçlüydün diye mi. çözemedim tam.
kardeşinle acayip bir ilişkileri var.
herkes başının çaresine bakar elbette. ne demek koskoca kıza yemek yedirmek. ben ondan da küçükken çalışıyordum ya anneciğim unuttun mu deseydin keşke.
neyse ya boşver kimse değişmez.
sen fazla yüz verme ilişkini de koparma bence sizin durumunuzda en iyisi bu galiba.
sen uzak durdukça onlar sana yanaşmaya çalışacaklar emin ol. bu da senin lehine olur.
ileride çıkacak sorunlarda senin güçlü taraf olmanı sağlar.
ablanın da kardeşinin de senden çekinmesini sağla. ki sonradan tepene çıkmasınlar.
had bilmeyen hak bilmezmiş.seninkiler biraz haddini bilmiyor gibi.
ne maddi ne manevi hakkını kimseye yedirme canım.

olmuyo işte ne kadar da zorlasam anne kız olamıyoruz
anneme sorduğumda sen evliliğini oturttun iyisin işte zamanında sanada yaptım aynısını diyo
yoo ben çokta bi desteğini görmedim zamanında diyoya evliliğimin ilk 3 yılı sadece
genelde hep annemle eşim arasında kalıp eziliyodum eşimde o zamanlar anlayışsızdı off neler çektim neler
annem eskiden beri bana karşı ilgisizdi iplerin tam kopması benim oğlum doğduktan sonra oldu
benim oğlum 1 ay erken 2.5 kilo doğdu tam anne desteğine ihtiyacım olduğu zaman beni tamamen bıraktı
mahallesinden sen doğuramadın bak kızın erkek doğurdu gibi laflar söylemişler anneme annem her geçen gün bana ve oğluma gıcık kapmıştı sanki beni rakibi gibi görüyodu
millete benim oğlum olmadı ama bakın çok güzel bi torunum oldu buda benim kanım canım diyememiş
bana gıcık olmuş erkek doğurdum diye
gerçekten inanmak gelmiyodu içimden böyle şeyleri başkalarından duysam hadi be senin kuruntundur o derdim
malesefki gerçek ben yaşadım ve yaşıyorum
ablamlada az kavgalarımız olmadı bu sebep yüzünden
ablamın geri kafalı kocası erkek çocuk isteyip 2 tane çocuk yaptılar 2 side kız oldu
adam delirdi şimdi 3. yede erkek olur diye hamile kaldı tabi bütün çocuklara annem bakıyo
ben ablama eskiden gittiğimde ablam sen buraya oğlunla gelme kocam oğlun olduğu için kıskanıyo bana eziyet ediyo demişti
düşünün ablam okumuş üniv bitirmiş güzel bi bankada yönetici
demekki okumakla çağdaş olunmuyo ben bunu anladım

neyse ben annemden biraz uzak durmak istiyorum benim içimi yakan küs oluşumuzmuş
şimdi barıştık herşey gene aynı ve annem hiçbir zaman değişmicek
amaaan artık annemi kafama takmıcam tamamen alışıcam annem belkide doğru söylüyodur ne yapıcam anneyi evlendim çoluk çocuğa karıştım anneye ihtiyacım yok artık bu annemin görüşü tabiki ama annemin lafını dinlicem bu kez
benimde kendime göre sıkıntılarım var bide bunların beni üzmelerini istemiyorum
bak napsalarda gene ilk ihtiyaçları olduğunda ben koştum annem bu davranışımın hoşuna gittiğini söyledi
benim için hiçbir anlamı yok
ben artık ailemden kimseyi görmek istemiyorum sadece meraba meraba bide bayramlarda

sen en iyisini yapmışsın ailenden tamamen uzak durmakla
ama sakın annene olan öfkene yenilip kendini yıpratma lütfen
bak ben bi şans daha verdim olmadı annemin hiç bir zaman değişmeyeceğini anladım artık küste değiliz nefrette etmiyorum benden uzak mutlu olsunlar
böyle kendimi daha iyi hissediyorum

merhaba

konu sahibi olarak sizler yaşarken ve yazarken üzülüyorsunuz

bizlerde okurken üzülüyoruz inanın ben isizn yaşadıklarınızdan çok etkilendim...

annenizin adil olamamak ve anne hassasiyeti taşıyamamak gibi çok ciddi

bir problemi var maalesef..siz elinizden gelenin bence fazlasını yapmışsınız ve artık bıçağın kemiğe

dayandığı noktada mesafe koymuşsunuz kendisine..ben de bu kararınızın mantıklı olduğunu düşünüyorum

zira annenizle görüşmediğiniz süre zarfında sizin yokluğunuzu bir nebze olsun anlamış,idrak etmiş demek ki..

bu yola devam edin,herşeyin dışında bırakın kendinizi bir süre ..bu gerekirse bir ya da birkaç yıl olabilir..her aradığında size ulaşmaya çok alışmış anneniz,sizin her yükü sırtlamanıza da...bu gidişe bir son vermek en iyisi..

anlasın ki sizin onlara yaptığınız fedakarlıkları o da zaman ayırarak size yapmalı..sizi özlediğinde kendi gelmeli sizi görmeye..kendi mücadele etmeli gönlünüzü yapmak için..bunları başarmak için de mesafeli evlat durumunu lütfen bir müddet bırakmayın..

eğer böyle kendinizi daha iyi hissediyorsanız annenize karşı bu mesafeyi hep koruyun..çünkü onun etrafında siz pervane oldukça bunu sizin için bir mecburiyet saymış kendisi...kızım beni düşündüğü için bunları yapıyor dememiş..

bazen anne ve babaların da derslere ihtiyaçları vardır..yaptırıma gereksinimleri vardır..

artık onlar size ulaşsın sesinizi duymak için,onlar adım atsın..atmıyorlarsa sizde kendinizi yormayın artık

vicdanınız da gayet rahat olsun..suçluluk duymayın ..içinizden geldiği gibi davranın annenize..çünkü sizin ve ailenizin psikolojisi bundan yara almaya başlamış..

Allah yolunuzu açık etsin..
anlayışlı ve sizi seven bir eşiniz ve de delikanlı olma yolunda bir oğlunuz varmış
enerjinizi kendi ailenize akıtın,alan gönüllerle daha çok ilgilenin..

anneniz de birgün anlayacaktır yaptığı cahilce davranışları hiç merak etmeyin...

sevgiler

Son düzenleme:
valla benim de şu hayattan öğrendiğim bişey varsa, kimse kimseye hiçbişey anlatamaz.
konuşarak anlaşmak biyere varmak diye bişey asla yok. hasbelkader iki taraf da zaten yaradandan aynı ruh ve beyin yapısında ise, zaten aynı çizgidelerse anlaşma oluyor. değillerse bırak konuşmayı bi tarafını yırtsan anlatamazsın.
ister anne kız ister karı koca ister kardeş ister arkadaş kim olursa olsun.
uymayınca uymaz.
annelerin (ki bunlar da bu dünyada yaşamakta olan kadınlar, anne başka bir tür değil. melekler aleminden falan gelmediler yani) çok büyük oranda kızlarıyla rekabet halinde oluyor bu bir gerçek.
bazıları kendini bildiği için bu durumu kontrol ediyor bazıları edemiyor. böyle olmayan kadınların kızlarına ne mutlu.
oğlu olanlar da gelinleriyle bu hastalıklı rekabet duygularını yaşıyor ne yazık ki.
erkek çocuk meselesi senin durumunu çok aydınlattı şimdi.
kıskançlık deyip geçme, dünya kıskançlık ve korku üzerinde dönüyor.
herşeyi yıkıp geçebilecek güçte iki duygu bunlar.

umarım anlar fakat ben inanmıyorum annemin yaptığı hataları anlayabileceğini

annem hep haklı kendince artık anneme kendimi anlatmaya çalışmıyorum anlamasın annemden annelikte beklemiyorum artık
ben pes ettim insanlarla uğraşmaktan kendimi unuttum artık stres tek beynimi değil bedenimide hasta ediyo

ben şunu anladsımki naparsam yapim annem anlamıcak hiç bir şey değişmicek belki biraz düzelir sonra gene aynı bu yüzden bende artık bu kadar sabır kalmadı bitti bittim

aynen kimseye bişe anlatamıyosun eğer anlamaya niyeti yoksa sen ne yaparsan yap anlamıyolar
bende artık anlatmaya çalışmıcam kendisi anlıyosa anlar anlamıyosa yolu açık olsun

ben evlat ayrımı yapmıyorum yapmama asla
kızın olsa ilerde damadın oluyo oğlun olsa gelinin ne farkederki

kardeşimin bende kalası annemi gerçeklerle biraz daha yüzleştidi sanırım
besiz yaşayamaz sanıyodu meğerse yaşarmış iyo
bazen anlıyo galiba yaptığı hataları geçen telefonda kızım beni affet yanlış yaptım ben dedi
sanırım hatalarını farkediyo ama geri dönemiyo
annemle konuşurken aslında yaptıklarının çok günah olduğunu kardeşleri birbirine düşürdüğünü anlatım
evet annemin bu davranışı bizi birbirimize düşürdü
önceden aramayan annem günde 4 5 posta arıyo kardeşim için
bu gün kardeşime sabah gelcenmi diye sor dedi bende annen sabah gelcenmi diyo deim niye annen diyosu
annem demiyosun bu kadar aramamın seni kıskandıracağını biliyodum dedi
yaa inanın aklıma kıskanmanın k sini bile getirmedim
sadece aramak istese arayabiliyomuş diye düşündüm annem kıskandığımı sanıyo yzık ne diyim
anneme ablamın çocuğuna bakma sorumluluklarını alma demiştim o zaman bana düşman olmuşlardı kıskanıyosun diye bazen haklıymışsın diyo bana keşke bu kadar yüz vermeseydim diyo
bazende değişiyo başka konuşuyo sanırım annemde denge sorunu var annemin bi dediğini bi dediği tutmuyo malsef

okurken ağlamamak için zor tuttum kendimi çok kötü bir durum annemle bizde genelde kavga ederiz istemem ilerde bu derece olmak.Kimsenin başına gelsin istemem..

Ağlamamak için tuttum ama okudukça okudukça çok dokundu, dayanamadım. Sanırım doğru kararlar almışsınız siz de, sabır diliyorum, eşiniz ve oğlunuzla mutluluğunuz sürsün inşallah.

ağlamayın kızlar ben alıştım artık

inşallah sizler iyi olursunuz
benim için bi umut yok artık malesef

nedir bu yaa boşuna dememişler eşşek olunca sırtına semer vuran çok bulunur diye

annemle aramız belki düzelir demiştim bayramda gittim o kadar laftan sonra

yok yaa bi insan bu kadarmı düşüncesiz olur bu kadarmı doğurduğundan nefret neder
onlara destek olursam istediklerini yaparsam benden iyisi yok
ama en ufak itirazımda benden kötüsüde yok

yeter artık yeter

her konuşmamızda her canı sıkkın olduğunda
sende böyleydin sende beni dinlemedin sende kocaya gittin erken yaşta
azdınız kudurdunuz yaa olmazki bu kadar 16 yıl oldu evleneli
hala sen ggittin mevzusu

benim yaptım evliliğim hata değildi en azından gurursuz bi insan olmadım hiç
kendi kızları ne yapsa ceremesini ben çekiyorum hep
kafam kazan gibi oldu artuık
yaa allahtan korkmasam annemden nefret edicem
iyiki doğurdu beni iyi halt etti doğurmasaydın benmi istedim
niye bana bu kadar zulüm ediyosun
sabahtan beri en az 10 kere aradı kardeşimin nişanlısıyla arası bozuk sürekli yaptığı hataları söylüyo tamam canı sıkılıyo destek olmaya çalışıyorum
fakat 4. kızını vericek aynı hataları yine yapıyo vede kabulde etmiyo çok bencil bi annem var çoookkkk
her olayda neden sende böyle yaptın şöyle yaptın deniyo bana anlamadım
sanki çok kötü bişey yaptım evlendim altı üstü
rahatlık battığı için zaten erkenden evlendim
o kadar öfkeliyimki şu an ....
arama beni dedim arama artık yaaa yeter evlendim yıllar oldu hala kurtulamadım
en sonunda bu şehirden gidicem
soğuttu beni kendinden buz gibiyim artık anneymiş hıı adı anne

pazartesi hastaneye yatıyorum ameliyat olcam
bu kızımında sıkıntısı var rahatsız etmim dicene
hep kendi derdi kendi istekleri
hep kendisini düşünüyo bizi düşündüğünü söylerken bile kendini düşünüyo

neden anne deyip sarılamadım hiç bir gün
neden seni düşündüğümde hep aklıma kötü anılarımız geliyo
neden ben anne şefkati görmedim
neden hep sen büyüdün napcan anneyi dendi bana
anne ihtiyacının yaşımı vardı acaba ben bilemedim
bilseydim anneme sarılmamın yaşı olduğunu sarılacağım yaşlarda sarılırdım
aa anneme sarılacağım yaşlarda annem çok yoğundu ama her çalışan anne evladına bu kadar soğukmu davranır ben o yaşımda bütün annelerin öyle olduğunu sanardım
halbuki sadece benim annem soğukmuş
arkadaşlarımın anneleri kızlarını severken ben anlamsızca hep seyrederdim çok tuhafıma giderdi çünkü
aslında tuhaf olan benim hayatımmış bilemedim
anneme sarılcam annem çalışıyo
tamam çalışmadığı zaman sarılim olmaz!
annemin işi var çünkü
işi bitince sarılim olmaz!
kardeşim oldu ona bakmamız lazım
bende kardeşime sarıldım anneme sarılamayınca zaten abla oldum benim değil kardeşimin ihtiyacı var anneme
ee kardeşimde büyüdü şimdi sarılim olmaz
neden artık büyüdüm olsun ben genedfe anne sevgisi istiyorum olmaz
evlendim artık kocam var
ee anneye ne zaman ihtiyacım olsa bi sebep vardı
şimdi ne olcak !

ben neden bu kadar salağım anlamadım bırak işte olmuyo olmadı hep kötü oldum ben benim anneye hiç bir zaman ihtiyacım olmadıki
şimdi niye annemi unutmaya çalışmak beni bu kadar yıpratıyo peki

demekki dünyada bir ben değilim....yazıların hemen hemen benim yaşadıklarıma benziyor....kötü günlerimde yanımda değildi..benim kide kardeşime düşkündü ben ise üvey evlat gibi büyüdüm....torunlarına dahi çok soğuktu.....anlıyacağın ömrüm boyunca bende dışlandım....seni çok iyi anlıyorum....ilk defa adetim olduğunda dahi söylediğimde defol git başımdan dedi......en yakın arkadaşlarım bana anlattı ne olduğunu.....ben böyle anneyi haketmedim veee 10 yıl kadar görüşmüyoruz...istemiyorum artık.en ufak şeye bana beddua ederdi.dayanamadım....şimdi kendisi ölüm döşeğinde.....hiç bir zaman hellallaşmıyacağım.....öbür dünyada dahi görmek istemiyorum....

demeki benim annemin modelinden 1 adet yokmuş

ee tek doğurmak anne olmaya yetmiyo malesef
bizim annelerimiz böyle yapıcak tek şey var oda annesizliğe alışmak

selam yeniden.
Lolo'nun konusunu başından beri takip ediyorum.
benzer sorunları yaşayanları gördükçe bir tek ben değilmişim diyor insan gerçekten. bunları burda paylaşmak bile
büyük ölçüde hafifletiyor insanı.
lolo, henüz vicdanını aşamadığını biliyorum. çoook zor olduğunu da tabi.
senin annen senin yakanı bırakmayacak türden malesef.
sen zayıfsın diye böyle bence. hep dediğim gibi daha güçlü ve kararlı dur karşısında.
on kere arıyorsa her telefonu açma. artık yeter diyebilmelisin.

artık diyorum bazen açmıyorum telefonunu

aslına bakarsan vicdanımda eskisi gibi değil sanırım
daha az düşünüyorum annemi
yarın hastaneye yatıyorum inna annem aklımda bile yok
bayramda iyiki gitmşim en azından vicdanım hafifledi
değişmediğini gördüm
tamamen ilişkimi kesmicem ama eskisi gibide her aradığında beni bulmasınada izin vermicem

alışıyorum bu duruma ama
hala neden böyle oluyo demedende edemiyorum hani daha farklı olsaydık
diğer aileler gibi olamadık bi türlü bu saatten sonrada oamaz zaten
kaderim deyip razı olmak tan başka bi seçeneğim yok
şu vicdanımıda tamamen yenebilsem iyi olucak
kendime eziyet ediyorum bazen annemin umurundamı hayır tabiki
yine arada kaynadım vay be hep benden öncelikli oldu herşey ne güzel

demeki benim annemin modelinden 1 adet yokmuş

ee tek doğurmak anne olmaya yetmiyo malesef
bizim annelerimiz böyle yapıcak tek şey var oda annesizliğe alışmak

ben alıştım bile annesizliğe,diğer kardeşlerime iyi davrandıkca kıskanmıyor değilim tabi,maddi olarak onlara çok yardım ederken,ben sefalet içindeydim ama 1 kuruş yardım görmedim....belkide ölürse bende rahat ederim....çünkü bir anne olarak görmüyorum...hayatta kaldığı süre durumları iyi olduğu halde para yardımı yapıyor onlara ....diyeceksiniz ki ne kadar kötü insansın insan annesine böye dermi....kardeşlerim bundan sonra nerden para yiyecekler onu merak ediyorum....

canım nerde telefon açmak,hiç merak dahi etmiyor,çoçuklarım bir keresinde bizim ne suçumuz var..özledik deyip aradıklarında cevap dahi vermeyip kapattı telefonu....ama artık 10 yıldır görüşmüyorum...yakınlarımda anne kız ilişkisi gördüğümde çok ama çok imreniyorum.bazen diyorum bana mı denk geldi böyle anne.....tabiki insan içindekilerini paylaştıkca biraz olsun hafifliyor.....konu sahibi arkadaşımada söylüyorum seni sevsin diye uğraşma...ben başaramadım ipleri kopartım sonunda.böyle annelere soğuk olacaksın...ne halleri varsa görsünler...yıpranan yine bizler oluyoruz..kendim çok uğraştım hastalandım..çok yaşlandım...saçlarım bembeyaz oldu...ne oldu sonunda kendime yaptım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…