Annem hep beni dışladı,ablama daha yakın oldu

geçmiş olsun umarım önemli bişey değildir. çabucak atlatırsın.
hiç kimse kendi isteğiyle annesizliği tercih etmez.
ne yazık ki yaşananlar bu noktaya itiyor insanı.
ben de o soruları hep soruyorum neden böyle oldu diye. keşke diğer anne kızlar gibi olsaydık diye.
nedenini inan bulamadım.
düşünmenin de bir faydası yok ne yazık ki.
bende mi sorun var diye düşündüğüm de çok oldu.
ama diyorum çocuk halimle ne yapmış olabilirim ki.
çocuğu istediği gibi bir çocuk olmayabilir de. ama bu çocuğun suçu mu.
annenin o çocuğu sevmemesi için sebep midir.

canım nerde telefon açmak,hiç merak dahi etmiyor,çoçuklarım bir keresinde bizim ne suçumuz var..özledik deyip aradıklarında cevap dahi vermeyip kapattı telefonu....ama artık 10 yıldır görüşmüyorum...yakınlarımda anne kız ilişkisi gördüğümde çok ama çok imreniyorum.bazen diyorum bana mı denk geldi böyle anne.....tabiki insan içindekilerini paylaştıkca biraz olsun hafifliyor.....konu sahibi arkadaşımada söylüyorum seni sevsin diye uğraşma...ben başaramadım ipleri kopartım sonunda.böyle annelere soğuk olacaksın...ne halleri varsa görsünler...yıpranan yine bizler oluyoruz..kendim çok uğraştım hastalandım..çok yaşlandım...saçlarım bembeyaz oldu...ne oldu sonunda kendime yaptım..[/QUOTE]

ben de senelerdir görüşmüyorum. ilk zamanlar çok sordum senin gibi bana mı böylesi denk geldi diye.
iyiye karşı iyilik elbette ama canını yakanın da canını yakacaksın. yoksa hasta olursun.
su yolunu buluyor zaten.
senin kopma noktan neydi çok merak ettim. iplerin tamamen kopması için bir patlama anı gerekiyor çünkü. lolo henüz patlama yaratacak bişey yaşamamış. olagelen sorunların içinde sıkışmış.
çıkış yolunu bulamıyor. ancak bariz bir olay olunca -boşuna kendimi kandırıp durmuşum benim annem malesef bu işte- dediğinde yolunu ayırmada buluyorsun çıkışı, yada ondan daha acımasız gaddar ve güçlü olup onun sana yaptıklarını ona yaparak onu sindirerek kendini kutarabiliyorsun.
evlatlarını her ne şekilde olursa olsun hasta eden hayatını kendisini dert ederek geçirtmek zorunda bırakan annelerden nefret ediyorum.

nasıl alışılıyor kiibenimde hiç neden demesini bilmeyen,beni düşünmeyen kardeşimi çok düşünen bir annem var hep yanımda istedim onu ama olmadı evli de değilim ama içimde ki duygu bana hep dedi ki 'sen evlenip gidince kimse arkandan bakmicak ve kapı da sımsıkı tutulcak' ben onu hayatımın heryerinde görmek istedim.

'evlatlarını her ne şekilde olursa olsun hasta eden hayatını kendisini dert ederek geçirtmek zorunda bırakan annelerden nefret ediyorum'

canım bi süredir giremiyorum bu gün sizi merak ettim bi bakim dedim
salı günü ameliyat oldum hala iyi değilim kendime gelemedim ameliyat umduğumdan daha zor geçti
neyse annemin yaptıklarınıda anlatıcam ama inan hiç halim yok bu yazıyı bile zor yazıyorum şunuda bil annem gerçektende bana karşı bencilmiş bunu öğrendim beni o halimle hastanede bıraktı gitti bende onu sildim defterimden ayrıntıları iyileşince yazıcam

kendine çok iyi bak ben artık neden dememek için iyileşir iyileşmez kendi hayatıma çeki düzen verieiicem

çok çok geçmiş olsun canım.
inşallah çabuk iyileşirsin.
iyi olduğunda yazarsın.
sen de kendine çok iyi bak.

çok çok geçmiş olsun canım.
inşallah çabuk iyileşirsin.
iyi olduğunda yazarsın.
sen de kendine çok iyi bak.

sağol iyi dileklerin için

bu gün biraz daha iyiyim dikişlerim hala alınmadı ama iyiyim şükür
hatta dün oğlumu hastaneye götürdüm çok ağrım oldu ama mecburdum annelik işte önce evladın dimi
oğlum dersanede düşmüş kafasını çarpmış hastaneye götürdüm ama içime sinmedi araştırma hastansine byin cerrahisine götürücem
oğlumun kafasını çarpması bizim için çok ciddi bi olay çünkü! oğlum yaklaşık 3 yaşındayken 3. kattan düştü
kafatası kırıldı ve ben o günden beri kafasına darbe almamasına dikkat ediyorum
ee malum şimdi büyüdü heryere benimle gitmediği için koruyamıyorum allaha emanet yavrum allahım onu korusun diye hep dua ediyorum arkasından

neyse

ben ameliyat için hastaneye yattım. pazartesi yattım hastaneye ,o gece yanlızdım ertesi gün ameliyat olucaktım,annem aradı bende gelicem dedi gelme gerek yok dedim yok rahat edemem gelicem dedi
büyük ihtimalle bayramda anneme ettiğim sitemler yüzünden gelmek istedi
yani gidimde gelmedi demsin en azından diye
neyse annem kardeşim geldi eşim zaten sabahtan gelmşti
ameliyata girdim ameliyat sonuçta her an kan lazım olabilir yada bi sorun olabilir yakınlarıma ihtiyaç duyabilirler
ameliyattki hastayı hasta çıkana kadar beklemek lazım
kardeşim hemşire olduğu için nöbetten çıkıp gelmiş yorgunmuş
beni beklerken eşimle beraber eşim anlatıyo bunları bana
sürekli canı bişeyler istedi diyo enişte acıktım dedi tamam dedim götürdüm tost ısmarladım karnını doyurdum diyo sonra enişte canım çay istedi demiş eşim almış eşime enişte sende burda otur çay içelim falan demiş
yaa ben ameliyattayım kardeşimin yaptığına bakın
eşimde yok kızım sen otur benim ablanın yanında olmam lazım deyip gitmiş yanından
zaten diyo ya mesajlaştı ya telefonla görüştü çok rahattı diyo eşim
sonrada zaten nişanlısı gelmiş onunla takılmışlar falan
şunu söylim benim kardeşim yada annem ameliyatta olucak ben o kapıdan bir saniye olsun ayrılmama nolur nolmaz diye
zaten eşim meraktan delirmiş beni ben biraz geç çıkmışım ameliyattan noldu diye çok merak etmiş
o arada annem yukarda odadaydı büyük ihtimalle diğer insanlarla sohbet ediyodu

ameliyattan çıktım odama geldim yani çıkışımı hatırlamasamda odadaki halimi hayal meyal hatırlıyorum
annem yanımda yanındaki kadınla sohbet ediyo eşim benim vidyomu çekmiş telefonuna sonradan bakim diye
videoda kardeşim çok mutlu eyleniyo annem koyu bi sohbette ilgisizler yani

annem yanımda kaldı o gece eşim kalamadı erkekleri kadınların yanında bırakmıyolarmış
annemin kaldığı gece anestezinin etkisiyle ben ağlayarak yanımdaki teyzeye içimi döktüm bütün dediklerimi hatırlamıyorum ama bazı şeyler aklımda
annemi şikayet ettim annemde yanımda
bi süre sonra teyzeyle annem konuşuyolar
teyze :bak kızını çok üzmüşsün demekki yaptıkların içinde kalmış diyo
annem :ilk demekki üzülmüş diyo
sonra ama sen benimde yaptıklarımı bi bilsen bana hak verirdin diyo
annem benim o hadeki söylediklerimden bi ders çıkaracağı yere gene kendisini haklı görüyo
kendisini savunuyo
sabah erkenden eşim geldi eşim gelmeden doktorlar vizit yapıcak diye çıkartmışlardı refakatçıları
annem kapıdaydı eşim geldi elinde poğaçalarla annemi sordu kapıda dedim yol parasıda yokmuş kardeşimden almayı unutmuş dedim tamam dedi
annemin karnını doyurmuş eşim yol parasınıda vermiş annemin o arada annemin teli çalmış arayan ablam anne çocukların toplantısı var sen git benim yanımda olduğunu biliyo ablam toplantıdan bahsediyo anneme
annemde eşime çocukların toplantısı var gitmem lazım demiş eşim kal bu gecede demiş annem kalamam çocuklar ortada kaldı demiş
eşimin demesine göre annem gidiyomuş eşim kızını gömedenmi gitcen demiş annemde yanıma geldi bay bay dedi öptü öprkende elini ameliyatlı yerime bastırdı uunutmuş ameliyat yerimi neyse gitti yabancı gibi
zaten ilk gece anestezinin etkisiyle hep uyudum kimseye ihtiyaım yoktu doktorlar kesinlikle kalkmasın suda içmesin demiş
sadece gece boyu sanırım 3 kez dudağımı ıslak peçeteyle sildi o kadar boş yatakta vardı yattı uyudu
ertesi gün yavaş yavaş kalkabilirsin dedi doktorlar sondamı ve burnumdaki şeyin ismini bilmiyorum dren gibi bir şeydi neyse onları çektiler
o gece eşimi bırakmadılar erkek diye yanıma kalıcak kimseyi bulamadık eşime sen git dedim yanımdaki hastanın refakatçısıda ben bakarım için rahat olsun dedi
neyse o gece yanlız kaldım annem aradı yanlızım kimse yok yanımda dedim yanındaki kadınlarda bakar sana olsun bişey olmaz dedi
ben zaten çok hasta oldum yolda ıslandım dedi çocukların toplantısına giderken ıslanmış yani
hafta sonu gelirim dedi
neyse perşembe eve geldim
hafta sonu oldu gelmicenmi anne dedim ablam çalışıyomuş kocasıda izin alamamış
ii gelme dedim bende
dün beni aradı 2 aralıkta kardeşimin nikahı var gitcenmi dedi gitmicem dedim bana bi ton laf saydı ablası değilmisin falan filan
kardeşim nişanlısının evine taşındı bize sormadan annemide dinlememiş zaten bana danışanda olmadı herşeyi kendileri yaptılar
ablam işten izin alamıyomuş yanlız annemle ablamın kocası gidicekmiş sende gel illa dedi gelmicem dedim
bi ton lafını işittim ben suçlu oldum
onların herşeyinde ben yanlarındaydım o günleri unuttular ben çok kötü ve gaddarmışım
annem vicdanıma oynuyo ama yoookk bundan sonra yok
anlıcan yine annem eski annemdi bencil ve kendsini düşünen kişiliğini yine göstermiş oldu
artık eşimde diyo seni o halde gördü ve bıraktı boşver diyo kendi hayatına bak napcan anneyi diyo eşim

kardeşimin nikahına gitmediğim için beni suçlu çıkarıp vicdanını rahatlatıyo annem bencil benim annem baya bi bencil hemde

bencil az kalıyor gibi.
bi kere sen daha yeni iyileşiyorsun. nikaha gitmiyorsun diye sen mi gaddar oldun yani.
iki kız kardeş bir anne varken sen hastanede yalnız kalıyorsun o halinle ama onlar gaddar olmuyor çok ilginç.
ben duygusuz insanın nasıl bir felaket olduğunu çok iyi biliyorum.
biraz insafı acıması vefası yoksa bırak ondan uzak durmak lazım. ezip geçerler insanı.
eşin haklı. anladığım kadarıyla eşinden yana şanslısın. Allah bozmasın.
hayatta yalnız değilsin senin en yakının eşin ve oğlun.
ne kadar sahtekar ne kadar kurnaz insanlar ya. aynı benimkini anlatmış gibisin.
bu kadar olur.
hastanedeki teyzeler bakarmış sana ha. gülermisin ağlarmısın.
ben olsam eve çıktığımda sormazdım gelecekmisin diye. hala sen onun peşindesin.
ama anlıyorum da yanlış anlama. eleştiri falan değil.
ama ben tacrübe ederek öğrendim ki sen onun peşinde olduğun sürece sana değer vermeyecek.
acımasız bir yorum daha yapayım.
-yaşlanıyorum bana gene sonunda lolo bakar nede olsa yufka yürekli saf öbürleri yaşlılığımda canıma okur benim.- diye seni yedekte tutuyor olabilir.
neyse sen iyisin ya. hayatta sağlıktan daha önemli hiçbişey yok. inşallah oğlun da iyidir.
iyi demişler zaten sen evham yapmışsın biraz ama götür gene için rahat etsin. sağlık işi ihmale gelmez.
tekrar geçmiş olsun canım ikinize de.
sevgiler

2 değil 3 tane daha kardeşim var 4 kız kardeşiz biz
en büyük ablam aramadı bile
az önce annem aradı beni cepten açmadım telefonu kapatmadımda sessize aldım
açsaydım telfonu kim bilir neler dicekti bana
yaa gene kendi menfaati için benim nikaha gelmemi istiyo
karşı tarafa gösteriş yapıcakya hayır canım artık annemin istediği değil benim istediğim olucak
bana 14 yaşında yaptığım hataları söylüyo yaptıklarım öyle büyük şeylerde değildi ergenlik fevri hareketler tabi bunda yine anneminde payı varya neyse
sen şöyleydin sen böyleydin diyo bana annem
çocuğunda sana aynısını yapcak diye vicdanıma oynuyo resmen

dediğin gibi beni elinin altında tutmak istiyo ama ben buna izin vermicem
ben gaddar değilim aslada olamam annem öyle bilin beni umrumda bile değil
değilmiki beni o halde bırakıp gidebildi
inan eşimin çektiği videoya bakıyorum ameliyattan çıktığımda gerçekten çok kötü bi durumdaymışım
anne yüreği dayandıysa ben hayli hayli dayanırım

yazılarını okudukca kendimi gördüm sanki...ağladım.. sanki benim yaşadıklarımı hemen hemen anlatmışsın...canım benim böyle anneye nasıl anne diyorsun....yedi kat yabancı dahi yapmaz bunu...ben artık böyle şeyleri yaşamıyorum....çünkü şimdiye kadar annemle kontakt olsaydı....ömrüm kısalırdı.....belkide ölmüştüm derten.....ameliyatına da af olsun diye gelmiş sadece değişik kişilerle sohbet için...bence uzaklaş mesafe koy... annenden belki daha rahat edersin....

mesafe koydum canım yanarakta olsa koydum
bende alışıcam buna zamanla herşey kendiliğinden olucak zaten
artık beni aramasını istemiyorum yaa
çok canımı yaktı çok

tek korkum allahtan anneler dinimizde çok önemli yer teşkil ediyo anneye of bile dedirtilmez nolursa olsun o annedir sen evlat
böyle şeyler aklıma gelince günaah işliyo olabileceğimden korkuyorum

tek korkum bu yani
yoksa annemle görüşmek istemiyorum artık

aslında sizin yazılarınızı okuyunca yanşış anlamayın ama seviniyorum
demekki tek ben yaşamıyorum yanlız değilim yani sorun bende değil annelerde böyle kötü olabiliyomuş diye seviniyorum
yıllarca hep suçu kendimde aradım
acaba hangi yaptığıma annem bu kadar öfkelendide bana böyle davranıyo ne zaman dinicek bu öfkesi acaba derdim
yıllarca sabırla annemin bana iyi davranacağı günü bekledim ama olmadı hep kendimi kandırmışım

canımm...bazı anne ve çocukların araasında böyle soğukluklar oluyor duyuyorum,görüorum,
bi evladın her zaman anneye ihtiyacı vardır.ama anne varken bulunamıyorsa bu en acısıdır...allahım seni evlatlarından ayırmasın sen annenin yapmadıklarını onlara yap..içinde neye hasret kaldıysan bence hepsini çocuklarınla gelecekte olucak torunlarınla yap...ama aklım almıyor gerçekten..öz evlatlarını insan ayırırmı ya büyük konuşmak istemiyorum her ne kadar zıt gitsemde ayıramam çocuklarımı allah yaşatmasın çok zor yaşadığın bir annenin varken yok olması düşünemiorum bile..benim annem melek gibidir...inan geliniyle bile ayırmaz bırak öz evladı...dicek o kadar çok şey varkii ama ekrana dökemiorum...sen sen ol çocuklarına annenin yaptığını yapma...yapmıcağındanda eminim zatenn sen iyi bir annesin :)) canım benimmm inşallahhhh annende pişman olur er geç anlr yaptığının hata olduğunu....

Ben böyle bişi yaşamadım,daha çok annemi özlüyorum yanımda olsaydı diyorum.Kaybedeli 2 yıl oldu.onsuz nişanlandım,düğünüm oldu.O kadar zordu ki annesiz kalmak.Ama annesi olup da destek göremeyen de var,sizin yazdıklarınızı okudukça üzülüyorum.Hayatın yükünü çocuk yaşta üstlenmişsiniz,anneden destek görmemişsiniz üvey baba dayağı da var işin içinde.kim sizin yerinizde olsa asi olurdu,erkenden evlenip kurtulmak isterdi.Ama böyle bir anneye rağmen yine de çok iyi bir evlatsınız.Sizi tebrik ediyorum.
Bu arada geçmiş olsun..

çok üzüldüm herneyse ağlayacaktım yazıya ama maalesef var bu sorun.siz annenizi sevdikçe onun sizlen ilgilenmesi için elinizden geleni yapınca o tam aksini yapıyor.tabi ki annelerin eşit sevme gibi bir zorunluluğu ben de konuyu açan kadar yaşamadıysamda aynı sorunu bir dönem ben de yaşadım. gerçi hala eskilerin etkileri var alışkanlıktan mıdır nedir bilemem o benden ne kadar uzaklaşsa ben o kadar yakınlaşıyordum zorla sevdiriyordum kendimi. bir ton yüzsüzlük yaptım hatta hiç utanmadan.ama bir süre sonra bu durumu taşımak zor oldu ve açık açık bağıra bağıra konuştum ben şanslı bir insandım çünkü dinleyebilen bir anneye sahiptim biraz da duygusal. annemde şimdi biraz pişmanlık var. bu sefer şimdi arayıp sormuyorum ben; o arıyor beni merak edip olayı tersine çevirdim gibi. belli süreden sonra illa ki özlüyor:)ama hiç bir sevgi anne çocuk sevgisinin yerini tutamaz bu bir gerçek.

o senin annnen bu da benim her insan farklıdır
sen anneni yola getirmişsin bu annenin kişiliği sayesinde olmuş
fakat benim annem yola gelicek bi insan değil

ameliyattan çıkmışım her yermde hortumlar drenler var sayıklayarak anneme beni ne kadar üzdüğünü söylüyorum
annem yanındaki kadına bende çok şeyler yaptım bi bilsen diye kendini savunuyo
bırak pişmanlığı hemen savunmaya geçiyo kendini
kendisi haklıya zaten benim annem böyledir hep o haklı ben konuşsam bile mız mız cı oluyorum
çok duygusalmışım herşeyi çok fazla kafama takıyomuşum geçen bayram ablam öyle diyo hep hastalıklar çıkmaya başladı sende niye kafana takıyosunki diyo
ee tabi kendisi rahat annesi gak deyince koşuyo yanına her ihtiyacında yanında olan bi annesi var
ya ben ...

o senin annnen bu da benim her insan farklıdır
sen anneni yola getirmişsin bu annenin kişiliği sayesinde olmuş
fakat benim annem yola gelicek bi insan değil

ameliyattan çıkmışım her yermde hortumlar drenler var sayıklayarak anneme beni ne kadar üzdüğünü söylüyorum
annem yanındaki kadına bende çok şeyler yaptım bi bilsen diye kendini savunuyo
bırak pişmanlığı hemen savunmaya geçiyo kendini
kendisi haklıya zaten benim annem böyledir hep o haklı ben konuşsam bile mız mız cı oluyorum
çok duygusalmışım herşeyi çok fazla kafama takıyomuşum geçen bayram ablam öyle diyo hep hastalıklar çıkmaya başladı sende niye kafana takıyosunki diyo
ee tabi kendisi rahat annesi gak deyince koşuyo yanına her ihtiyacında yanında olan bi annesi var
ya ben ...

allah rahmet eylesin annenize mekanı cennet olsun

evet annesizlik çok zor bişey heleki varken yok olması inan dahada zor
anneme bunları anlatamıyorumki
sen şöyle yaptın böyle yaptın diyo
daha 14 -15 yaşında yaptıklarımı başıma kakıyo hala
bıktım artık bu suçlayıcı tavırlardan inan çok yoruldum benden ne istiyolar anlamadım
kendileri bana karşı hiç bir sorumluluklarını yerine getirmiyolar ama benim herşeyi dört dörtlük yapmamı istiyolar
çok yordular beni artık kimseyi düşünmek istemiyorum
2 hafta sonra sınavım var sınavıma odaklanmam lazım annem inanmıyo ama ben bu yaştan sonra kendime yeni bi meslek sağlıyabileceğime inanıyorum
kaç yaşına kadar yaşayacağımızı allah bilir
eğer benim bi bukadar daha ömrüm varsa boşa harcıyacağıma
hayallerimi yerine getirmek için çabalayarak ömrümü geçiririm

ayrıca geçmiş olsun dileklerin için çok teşekkür ederim

amin allah kimseyi evlatlarından ayırmasın
tabiki ben oğluma annemin bana davrandığı gibi davranmam asla
allahım bana bir tek oğlumu nasip etti aslında 2 tane çocuğum olsun isterdim ama olmadı nasip
allah oğluma uzun ömürler versin
benim tek çocuğum olmayıp 3-4 tane olsaydı yinde ayrım yapamazdım ya her biri ayrı bi can ayrı bi kişilik bunları neden kabul edemiyo anneler
yok canım benim annem pişman olmaz kardeşimin nikahına gitmedim diye aksine bana daha çok kinlenicek
olsun annem kendi vicdanını rahatlatmak için beni kötü bilsin artık hiç birşey umrumda değil
kendi idaallerim var yapmam gerekenler var oturup artık annem beni niye sevmiyo diye düşünmemeye çalışıcam
en azından bunları düşüncek vakit bırakmıcam kendime
yaşım geçmeden hayata biyerlerden tutunmam lazım
30 yaşına geldim elimde koca bi 0 var
olsun hiç bir şey için geç değil varsın hayata bir adım geç başlim öçnemli olan herşey bitmeden bunların farkına varabilmek
artık hiç kimseyi takmıcam ve kendi hayatımı değiştiricek adımlar atıcam

amin Lolo..
sen de o kadar takıp üzme kendini artık,biliyor musun hastalıklar hep dertten,sıkıntıdan ürüyor..zayıf anını yakalayıp ortaya çıkıyorlar.o yüzden seni tınlamayan bir anneyi sen de tınlama yoksa o hiç akıllanmıcak olan sana oluyor yine sana olacak.gerçi tınlama demek kolay da anne işte vicdanı rahat bırakmaz insanı.

haklısın şu kahrolası vicdanımı yok edebilsem her şey tamam olcak

daha bu yaşımda tiroit hastasıyım ve büyüyen sert bi nodülüm var
ameliyat oldum ama sadece yakınmalarımın bir kısmı geçti değerleri ömür boyu benimle kalıcak
dediğim gibi ilk olarak kendime bir iş bulucam ve derslerime çok çalışıp okulumu bitiricem
ayrıca eşimi ve oğlumuda ne kadar yoğun olursam olim ihmal etmicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…