Annem hep beni dışladı,ablama daha yakın oldu

allah bağışlasın canım sen böyle pozitif ol rahat ol bak görücen allah ikinciyi, üçüncüyüde nasip edicek canım benim :=)
bak dediklerin çok mantıklı kendin ve çocuğun için yaşamalısın...başkalarını düşünerek bu acımasız hayat geçmez...herşeyde bi hayır vardır...neyseki annen sağsalim hayatta en azından her ne kadar soğuk olsanızda çok çok özlediğinde ona ihtiyaç duyduğunda bi sesini duyabiliceksin...ya hiç olmadığını düşün..o belki dahada kötü allah kimseye anne-baba, evlat acısı yaşatmasın....hadi bakalım sen yolunu almışsın gerisi sen istedikten sonra elbelt gelir....

lolo'cuğum iyi olmanıza sevindim. her ikinizin de.
sınava girecekmişsin. ne kadar güzeeeel. inşallah istediğin gibi olur.
daha 30 yaş nedir ki. inan hayata yeni başlıyorsun canım benim.
keşke ben de 30 olsaydım şimdi. :)
herkes kendi tercihleriyle yaşar. annen de kendi tercihleriyle yaşıyor.
sen de öyle yapmalısın. kendi hayatını yaşa.
ayrıca elindeki artık sadece senin hayatın da değil. eşin ve oğlunun da senin hayatında hakkı var. değil mi.
onların da hakkı olan birşeyi böyle arpacık kumrusu gibi harcayamazsın. yazık olur. seninle beraber onlara da yazık olur.
geleceğinizi düşün. kendini eşini oğlunu nerde nasıl görmek istiyorsun ilerde. bunun için adımlar at.
işe girmen çoook iyi olacak. bırak herkes ne hali varsa görsün. öbür tarafta hesaplaşacağız nasıl olsa.

haklısın dahada vakit geçmeden kendime toparlamaya karar vermem bencede çok iyi oldu
şu aralar annemi pek düşünmüyorum sınavım var ona çalışmam lazım
matematiği nasıl çözebilirim diye düşünüyorum bu aralar ezber dersler kolayda matematik tek başına olmuyo birinin anlatması gerekiyo öyle biyerlerede gidemiyorum bu aralar o yüzden bu sınav çok iyi geçmeye bilir fakat sonraki sınava daha hazırlıklı giricem
dediğim gibi bu aralar tek derdim matematiği öğrenebilmek
allah daha büyük sıkıntılar vermesin inşallah
dün dikişlerimi aldırdım fakat hala yemek yemekte çok zorlanıyorum özellikle su hiç içmiyorum inşallah ben düzelene kadar böbreklerime bişey olmaz
gerçi suyu karşılamaya çalışıyorum sulu şeyler tüketiyorum ama yinede suyun yerine geçermi bilmiyorum

hayırlısı olsun ne diyim nasibimde vasa olur tabi
annem ölürse allah gecinden versin tabiki çok üzülürüm çokta vicdan azabıda duyarım belki
ama bu halimden çokta farklı olmaz sadece değişen tek şey artık ilgisiz bi annem var demem

su neden hiç içmiyorsun. uzun süre içmeyeceksen bence serum takılmasını iste. hiç olmazsa iki günde bir taktırabilirsin.
susuz olmaz..!!!
açlığa bir ay dayanabilir insan ama susuzluğa en fazla bir hafta.
sadece böbrekler değil bütün organların yaşaması için su şart.
mutlaka serum iste mutlaka.. doktoruna sorabilirsin. ihmal etme.

doktoruma su içemediğimi söyledim dikişlerim alınırken ama bişey demedi
sulu şeyler ye dedi sadece
bende oralet aldım su yerine içiyorum
çay falanda içemiyorum sadee oralet o kadar oda dünden beri
22 sinde ameliyat oldum sadece ilk günler su içebildim yani 22 sinden bu yana toplasan anca yarım litre su içmişimdir

gerçi yediklerim genelde sulu eşim tavuk suyuna çorba yapıyo çorbanın suyunu içiyorum

geceden beri çok kötüydüm bu sabah doktora gittim 10 tane iğne yazdı akut faranjit dedi ciğerlerimde bişey çıkmadı
öksürdükçe midemin dikilen yedi ağrı yapıyo
olmazsa hafta içi bi doktora görünüp su içemediğimi söylerim bakalım ne dicek

canım ukalalık yapmak istemiyorum ama oralet su yerine içilir mi napıyorsun sen.
oralet falan içme boyalı kimyasal şeyler onlar çok zararlı.
çay oralet içebiliyorsan su neden içemiyorsun gene anlamadım gerçi ama
en azından doğal şeylerle beslenmelisin bence.
10 günü geçmiş toplam yarım litre çok az.
kendine zarar veriyorsun.
pipetle içmeyi denesen işe yarar mı acaba.
en azından bir kere serum almanı tavsiye ederim. bu güne kadarki eksiğini karşılar.

su neden içemediğimi bende anlamıyorum
su içince midemin üstünde tıkanıyo mideme çok zor giriyo ve canım yanıyo üstüne bide mide bulantısı yapıyo

acaba çorba falan sıcakya suyuda sıcakmı içmeliyim belkide oda sıcaklığında olduğu için geçmiyodur midemden

ameliyatım sırasında midemin girişinede bi dikiş atılmış mideme yiyeceklerin zor girmesi bu yüzden
az önce çorba içtim çorbanın içinde küçük bi et parçası vardı yiyim dedim
ayy o neydi öyle ölücem sandım midemin ağzını yararak ilerlemeye çelışıyo sanki çok kötüydü yaa inanırmısın 20 dk falan midemden geçmesi için uğraştım ama mahfetti beni
ayrıca ayıptır söylemesi cır cır da olmuşum ne yersem hemen çıkıyo su gibi
bide su yerine maden suyu aldım soğuk ve gazlı olduğu sürece yavaş yavaş içebiliyorum

bıktım doktora gitmekten aslında üşeniyorum gitmeye doktora gittiğimde naz yapıyorum sancaklar çorbayı içen suyuda içebilir dicekler ama inan içemiyorum öyle kötü oluyorumki içince gelde anlat doktorlara şimdi

senin dediğini yaptım kendimi kötü hissedince hastaneye gittim serum taktılar ve bu şikayetlerim devam ederse beni ameliyat eden doktora gitmemi söyledi doktor
dün annem aradı ilk aramasında açmadın 2. sinde açtım sanki ben annemle hiç tartışmamışım gibi herşey normalmiş gibi konuştu benimle
evlerine hırsız girmiş ablamın çocuğu erkekmiş falan filan bunlardan bahsetti bana ben hastaneye gidiyorum dedim
bak bende onun için ameliyat olmak istemiyorum çok zor ameliyat dedi ee çok zordu ameliyatta neden bana hiç bi faydan olmadı peki dimi
ben soğuk davrandım en son ben artık ablanın çocuklarına bakmak istemiyorum bakmam dedim zaten 3 çocuğu yaparken yapıyosunuz kendiniz bakın
benim gidecek yerim var her ay bi kızımda kalsam bile yeter bana demiş ablama bana bakmıcanmı gelirsem diyo bana yaa bilmem allah bilir dedim neyse hstanedeyim dedim kapattım telefonu
ayy kendini düşünüyo hala sen damadına iyi yüz gösterme sonra sizde kalırım ded yaa elin adamıda bakar
yaa hiç bişey olmamış aramızda hiç bişey yaşanmamış gibi davranıyo eşim artık annemle görüşmek istemezken ben nasıl annem bizde kalıcak diyebilirimki
halbuki zamanında eşim anne sana ben bakıcam gel yanıma diye resmen yalvarıyodu zamanında kıymet bilmedi şimdi baktıki kızı 3. bebekte doğunca kapıya atıcak korkmaya başladı
boşuna ne ekersen onu biçersin dememişler

öncelikle serum alman iyi olmuş. normale dönene kadar hiç olmazsa arasıra taktır.
kendi doktoruna durumunu anlatabilirsin. onlar bilir böyle şikayetlerinin olabileceğini acayip karşılamaz merak etme.
sıcak su içebilyorsan kaynatmadan ısıtıp içebilirsin. aynı şey.
eşinin annenle yaşamak isteyeceğini hiç sanmam. lafını bile etme.
aslında kendisinin de şu anda öyle bir niyeti yok. ileride olabilecek durumların hesabını yapıyor.
seni gözden çıkartamıyor. senin soğuk davranman onda gelecek kaygısı yaratmış belli.
daha önce de yazmıştım bunları. bencil. duygusuz ve acımasız. bi de yüzsüz.
bana bakmazmısın diye sormuş ya, ben hastanede yatarken senin bana baktığın gibi bakarım hiç merak etme deseydin keşke.
öbür kızlarıyla arası iyi olabilir ama onların senin gibi olmadığını biliyor.
bazı kadınlar çok kurnaz yaa. onlarla arası iyi çünkü onlar kendisine benziyor. ondan iyi anlaşıyorlar.
kendisine benzedikleri için onlara bel bağlayamayacağını da biliyor tabi. demek ki onlarda da vicdan acıma merhamet senin kadar yok.
bu açıdan dişine göre olan sensin. seni kaybetmek istemiyor. yaşılılığına senle yatırım yapıyor.
ablanın çocuklarına bakmış madem sen de böyle bişey istesen ne yapar acaba.
iyileşene kadar çocuğu sana bıraksam sen bakarmısın üç beş ay desen. mesela sen yeterince iyi bakamıyor olsan bu aralar.
senin için de yapar mı merak ettim yani. senin için ne kadar ne yapar. yada hastane masraflar çok zorlandık biraz maddi destek olurmusun desen.
yani bişey yapsın diye değil ne yapacağını görmek için.

son yazılarına kendimi tutamayıp güldüm yanlış anlama sakın annemi gözümün önüne getirip güldüm
annemden senin dediklerinden herangi birini söylesem
bana vereceği cevap çocuğun çok yaramaz kızları döver uslu dursa bakarım tabi niye bakmim ama alttanda nasıl olcakki falan der bakmaz yani
para istesem eve hırsız girdi kardeşinde evlendi bu aralar zaten durumum çok kötü olsa valla verirdim
yanıma gel bana biraz bak desem yaşlı kadından ne istiyosunuz yaa ben zaten hastayım kendime bakamıyorum kocan var yanında o baksın sana
bu cevapları vereceğine eminim
en son aramasından sonra hastaneye gidiyorum demiştimya merak içinmi artık bilemiyorum beni bir kaç kere aradı hiç birindede açmadım telefonu yüzünede kapatmıyorum kırılmasın diye sessize alıyorum telefonu arayıp duruyo
eşim niye hergün arıyo annen dedi bende hastaneye gidiyorum dedim ya merak etti heralde dedim merak eden gelir uzaktan aramaz diyo çok doğru merak ettiysen gel dimi

dün geceden beri gene kötüyüm dün akşam yemek yedik oturduk falan bi anda boğazım hafif acımaya başladı yarım saatin içinde boğazımda sanki kocaman bi et parçası varmış gibi oldu ve midemin sağ tarafına doğru çok fazla ağrım oldu sabahı zor ettim biraz sonra hastaneye gidicem bakalım ne dicek doktor

ne dedi doktor.
inşallah çabuk iyileşirsin. beslenme çok önemli. aman dikkat et yediklerine falan.
annenin senin için bişey yapmayacağı malum canım. :)
ama sen gene de sor bence, sor ki o sana borçlu çıksın.
sonra günü gelir sen üste çıkarsın.
istemiştim de bi çocuğuma bile bakmamıştın dersin mesela
şimdi yazarken bile bana da komik geldi aslında. sanki o zaman bahanesi olmayacak. imkanım olsaydı bakmazmıydım deyip bi de küser dimi.
ay aynı benimki sanki. hep kendini bi şekilde haklı çıkartacak. hiç şansın yok yani. hep o haklı. herşeye bir açıklaması var.
amaaann boşveeeer... herkes kandi yoluna..
Allah başka dert vermesin. en büyük derdin bu olsun hayatta.

endoskopiye girdim doktor böyle sıkıntıları bi süre daha yaşayacağımı söyledi
hortumu yiyince kendime geldim sanki midemin ucu hafif açıldı gibi yani daha rahatım sanki
az azda olsa su içmeye başladım hala tansiyonum düşük kendimi yorgun hissediyorum ama biraz daha iyiyim
belkide doktor mide koruyucu iğne yaptı damardan mide koruyucu ilaçlarımıda içmiyorum ondanmı oldu acaba diye düşünüyorum sonuçta şu ana midem korumasız ve zayıf
çok zormuş mide ameliyatı kesik acımı nerdeyse hiç hissetmedim ama mideme yaptıkları dikişler falan çok rahatsız etti beni
neyse bunada şükür geçicek biraz sabırlı olmam lazım
bu gün açık öğretim sınavım var şans dile bana inşallah iyi sonuç alırım

annem pes etti sanırım daha aramıyo bi kaç kez aradı açmadım dahada aramadı
çok yoğundur zaten torunlar falan arıcak vakti yokturki nasıl olsa işide düşmemiştir bana niye arasınki şimdi durup dururken dimi
demek senin annende aynı tek olmamak güzel bişey hani derler ye cennet annelerin ayakları altında anneler kutsal falan filan
ee anneler o kadar yüceyse evlat ayırımı nasıl yapabiliyo o yüce varlıklar demekki annelikle bunun alakası yok
kimisi evlat ediniyo bi annenin verebileceğinden daha fazlasını evlatlık çocuğa verebiliyo kimileride evlat buluyo bunuyo bizim annelerimiz bulupta bunayanlardan sanırım.

inşallah iyi geçmiştir sınavın. yeni bir sayfa açarsın.
kendine iyi bak zordur nekahat dönemi.
sınavın sonucunu bildir merak ederim ben şimdi :)

canıımm cok duygulandım evlenince bende senin gbi olacagım biliyorum

inşallah iyi geçmiştir sınavın. yeni bir sayfa açarsın.
kendine iyi bak zordur nekahat dönemi.
sınavın sonucunu bildir merak ederim ben şimdi :)

idare eder çok süper geçmesede bazı çalıştığım konular işe yaradı

sonuç ocağın 5 inde çıkıcak tabiki seni merakta bırakmam söylerim
üff zormuş yaa ameliyat sonrası hele benim gibi biri için yatmaktan nefret ediyorum
gerçi artık yatmıyorum ama çopk fazlada iyi değilim hiç hastalanmadan önceki halime dönmeyi çok istiyorum

tüylerim diken diken oldu resmen ya,gerçi benimde annem bikere bana kızım deyip sarılıp öpmemiştir,kayınvalidemle bile daha samimiyiz

tüylerim diken diken oldu resmen ya,gerçi benimde annem bikere bana kızım deyip sarılıp öpmemiştir,kayınvalidemle bile daha samimiyiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…