Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Kızlar yarın bebek görmeye kalabalık bi grup misafirim gelecek.malum pasta borek tatlı yapmam gerekiyor. Tuhaf bir durum olmasa salata çeşitleri, meyveler ikram etmek isterdim malum daha sağlıklı
Güzelim pasta börek yapsan bile mutlaka kendine görede bişeyler yap
Ve bu hafta kaçamak hakkını kullandığını hatırla

Betül Hanım’ın 26 yaşında ve yaklaşık 7 yıldır kilo problemi yaşıyormuş. Önceden hep 45-50 kilo arasındayken sonra aldığı birkaç kiloyu önemsemiyor ve en son 85 kiloya kadar çıkıyor.

Diyet yapmayı denememiş. Ancak 85 kilo olduğunu görünce artık kafasına dank etmiş. Rahat hareket edememesi, istediği kıyafetleri giyememesi, beğendiklerini yakışmadığı için bırakması kilo vermek için çalışmalara başlamasının asıl nedeni olmuş. İlk başta biraz tereddüt yaşasa da zamanla bu düşünceyi aşmayı başarmış. Üstelik diyet sırasında kendini hiç halsiz ve aç hissetmeden bunu yapmış. Bazı dönemlerde kilo veremediği düşüncesine kapılsa da kendi gibi kilo vermeye çalışan arkadaşlarıyla görüşerek motivasyonunu yüksek tutmaya çalışmış. Bu süreçte herhangi bir takviye almamış, sadece diyetisyen desteğine başvurmuş. Betül Hanım şu an 58 kilo ve daha da vermeyi hedefliyor.

Aşırı kiloları olan herkes hayatlarında bazı sorunlarla karşılaşmaktadırlar. En büyük sıkıntı, sağlık ve sosyal hayatta yaşanan sıkıntılardır. Günlük hayatta rahat hareket edememe sorunu, kıyafetleri kendine yakıştıramama, aynalara, dolayısıyla kendine karşı küslük, farklı değerlendirilmenin verdiği üzüntü, bilinen yaygın sıkıntılardır. Bu durumlar kişide psikolojik baskı yaratmaktadır. Çünkü kilo vermek isteyen herkes gerçek kilosunun ve gerçek benliğinin o olmadığını düşünmektedir. Bu duygunun farkında olan kişiler birçok diyet programı uygular ancak çok az kişi hedeflerine ulaşabilir. Bunun sebebi yanlı diyet ve uygulamalardır. Daha da kötüsü bu yanış uygulamalar çoğu zaman yeni eklenen kilolarla son bulmaktadır.

Sen yap ama az ye . Yeme diycem de misafire ikram edip sen yemezsen ayıp olur. Gerçi hizmet ederken zaten yiyemezsin

Güzelim pasta börek yapsan bile mutlaka kendine görede bişeyler yap
Ve bu hafta kaçamak hakkını kullandığını hatırla
Yarın akşamki menüm hazır, közlenmiş patlıcanlı yoğurtlu meze,salatalık
Bu hafta akşamları khidrt yemeyeceğim karar verdim

10 yaş gençleşmiş ne kadar güzel olmuş

teşekkürler canım ama biliyosun daha yeni toparlanıyorum

kızlar ben menümü yazıyorum
sabah
beyaz peynir
domates
salatalık
yarım simit
kaşar peyniri
2 çay kaşığı reçel
1 tatlı kaşığı bal
öğlen
türk kahvesi
akşam
3 yk bulgur pilavı
5 tane köfte
ayran
su ölçemedim
spor yok

Dünkü Menüm:
Sabah: 2 dilim ekmekle yapılmış biber salçalı peynirli tost, 1 bardak ayran.
Ara: 1 elma.
Öğlen: 5 tane z.yağlı lahana sarması, 3 kaşık sarımsaklı yoğurtlu biber kavurması, salata.

Akşam: 2 tane fırınlanmış baget, salata.

Su 2,5 litre
Spor yok.

Bazen böyle salmalarda iyi oluyor cnm
Zamanın kıymetini daha iyi anlıyosun
Seni bu bi süre götürür
Kesinlikle öyle ablacım. Açtım takvimi ve dedimki şuan 85 bile olabilirdim. Ama iyi geldi bu durum şuan ilk başladığımdan daha azimliyim :)
Inşallah 6 ları göreceksin ben inanıyorum.
Canımm Allah razı olsun. Inşallah sende 5 leri görürsün en yakın zamanda hayırlısıyla

F Fittek
Kamilem geçmiş olsun cnm kendine dikkat et kuzum
Teşekkür ederim ablacım bqya kötü oldum gripte degil değişik bi hastalık eklemlerim butun kemiklerim hele belim mahvoldum btaraftan bas agrusi mide bulantısı ne hikmet anlamadım ama bugun daha iyiyim sadece belim ve basim ağrıyor

10 yaş gençleşmiş ne kadar güzel olmuş
Ay bizde böyle olurmuyuz ki
Arada 9 kilo var ama fark belli olmuyor yaa.mavili bugünden
Eki Görüntüle 1701608
aslinda azda olsa belli biraz daha dar giyinsen daha belli olur

Kızlar yarın bebek görmeye kalabalık bi grup misafirim gelecek.malum pasta borek tatlı yapmam gerekiyor. Tuhaf bir durum olmasa salata çeşitleri, meyveler ikram etmek isterdim malum daha sağlıklı
Canım sütlü hafif bir tatlı yapabilirsin çok az yersin
Ya da pasta börek yanında meyve de koyabilirsin yine olur.

Arada 9 kilo var ama fark belli olmuyor yaa.mavili bugünden
Eki Görüntüle 1701608
Bence fark var canım ama bol giydigin için biz çok farkedemeyiz sen aynada fark görmüyor musun kuzum

Menü güzel canım
F Fittek canım çok çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…