*9 Mart - 1 Haziran Arası Kilo Verme Yarışması*

Sabah 2 küçük rendelenmis havuc bol nar ekşili
Öğle yeşil mercimekli salata ve Brokoli haşlanmış
Akşam balık alabilirsem fırında aticam yag tuz koymadan eğer alamazsam ton balık alicam konservede olanlar :)

3 Lt su içmeye çalışacağım
Evde egzersiz yapicam
Bugün ki menüm böyle :)
Regl olduğum için sadece iki kilo vermişim umarım bittikten sonda fazlasiyla veririm :)

Sabah 2 küçük rendelenmis havuc bol nar ekşili
Öğle yeşil mercimekli salata ve Brokoli haşlanmış
Akşam balık alabilirsem fırında aticam yag tuz koymadan eğer alamazsam ton balık alicam konservede olanlar :)

3 Lt su içmeye çalışacağım
Evde egzersiz yapicam
Bugün ki menüm böyle :)
Regl olduğum için sadece iki kilo vermişim umarım bittikten sonda fazlasiyla veririm :)

Afiyet olsuun :) Ama hatırlatmak istedim, nar ekşisinde protein hiç yok denecek kadar az iken, karbonhidrat çok yüksek. Tüketecekseniz bile az tüketmenizi öneririm. Onun yerine limon kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Bir de ufak bir hatırlatma, siz çiğ olarak tüketmişsiniz havucu ama bilmeyen arkadaşlar için, pişmiş havucun glisemik yükü fazla, pişmiş havuçtan uzak durmanızı tavsiye ederim. Çiğ havuç da bir o kadar faydalı, özellikle de damarlar için.

Harika bir sekilde özetlemişsin yaptıklarını tatlım. Ve bize bir örneksin. Kilom çok o yüzden çok gitti diye küçümseme. Kendi oluşturduğun düzenin sonucu bu. En güzel sekilde verimini aldın ve almaya da devam edeceksin.

Bizi motive ettiğiniz için ben teşekkür ederim gerçekten çok faydalı bir grup oldu.

Ben ilk kaydolduğumda, bilmeden asıl hedefimi yazmışım ama aslında 1 Haziran'daki hedefim 76 kg olmak. Ben 69 diyerek ideal olmam gereken kiloyu yazmışım :) O bir sorun teşkil etmeyecekse kalabilir, yoksa 1 haziran hedefiyse hedef, bir dahaki tabloda benim hedefime 76 yazalım, çok teşekkürler tekrardan. Umarım hazirana hepimiz hedeflerimize ulaşmış şekilde gireriz.

Afiyet olsuun :) Ama hatırlatmak istedim, nar ekşisinde protein hiç yok denecek kadar az iken, karbonhidrat çok yüksek. Tüketecekseniz bile az tüketmenizi öneririm. Onun yerine limon kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Bir de ufak bir hatırlatma, siz çiğ olarak tüketmişsiniz havucu ama bilmeyen arkadaşlar için, pişmiş havucun glisemik yükü fazla, pişmiş havuçtan uzak durmanızı tavsiye ederim. Çiğ havuç da bir o kadar faydalı, özellikle de damarlar için.[/QUOTE
Ben çiğ olarak tuketiyorum birde nar eksisi kilo aldırir diye bir dönem hic tuketmedim ancak bunu arastirinca hic kilo aldirici bi etkisi olmadığını hatta bi yarari vardi (ne oldugunu unuttum sjmdi)zayıflamaya yardimciymis o yüzden diyette iken tüketilmesi tavsiye ediliyormus :)

Arkadaşlar ben öğle yemeği yazdığım menüden hariç 1 tane sigara böreği yedim. Eşimle bizim afacana yapmıştım dayanamadım ben de yedim. Karşılığında leslie yaptıktan sonra 2500 adım atacağım artık. Akşam menümün dışına çıkacağımı sanmıyorum:KK48:

Kahvaltim 1 yumurta ve yarim yemek kasigi yulafkepegi ile yapilan omlet aksamda mevsimsalata 3 dilim salam esliginde.

Herkese günaydın,

Bu hafta ödemlerimi atsam da, 1. olmak gurur verici ve oldukça motive edici. Tabi bunda verilecek kilomun sizlerden fazla olmasının da katkısı muhakkak vardır.

Başladığımda 91,1 kiloydum, dün 85 ile kapattım. Bugün uyandığımda 84,6'yı gördüm. Sanıyorum çok yakında kilom sabitlenecek ve direnme başlayacak, işte o zaman çok yorucu bir süreç başlayacak.

Boyum uzun evet, 1.76 - 1.77 arası. Bundan dolayı zaten bu kadar rahat kilo almam, hep bir şey olmaz nasılsa uzunum dedim, çevremdekiler de hiç göstermiyorsun 75 falan mısın diyip gaza getirdiler beni :) Ama artık bitti. Size de kendime de söz, bir daha asla 90'ın üstüne çıkmayacağım. Şu 80'leri kapatınca da 80 için söz vereceğim :)

İlk etapta 76 kilo olmak istiyorum, bu da sanıyorum mayıs ayında gerçekleşecek.Planlarıma göre mayıs sonu. Öyle olursa, boyla kilo aynı olacak ve bir şekilde şişman sınıfından çıkacağım, balık etli olacağım.

Günlük öğünlerime gelecek olursak, sabah 1i sadece beyazı 1i sarılı 2 yumurta. Peynir, domates, kırmızı biber, salatalık, maydonoz.

Ofise gelince sade türk kahvem, kesin.

11 gibi yeşil çayım.

12de yemek vakti, köfte salata genelde. Ofiste köfte pişirtmek daha kolayıma geliyor.

Akşama kadar acıkmıyorum iş güçten ötürü, ama çok acıkırsam pınarın kücük light yoğurdunu yiyorum.

Akşam da değişiyor, ya tavuk sote, ya patlıcan yemeği, ne olursa o gün işte.

Ama, yemekten sonra ki bu 6 bucuk 7 bucuk arasında değişiyor her gün, hiçbir şey yemiyorum, sadece çay ve bazen kahve.

Gün içinde de bol miktarda su içiyorum.

Spora gelince, hiçbir zaman çok sportif bir insan olmadım. Yüzme haricinde. Çok seviyorum yüzmeyi ama ona da vakit yok maalesef.

Eve eliptik bisiklet aldım. 3 gündür onu yapıyorum bir de 30 days squat challenge yapıyorum 3 gündür. Bugün merdiven inemedim, o derece hamlamış bacaklarım.

Benim özetim bu, yardım isteyene seve seve yardımcı olurum, ama işin püf noktası yediğinden çok yakmak sanıyorum, bir de karbonhidrattan uzak durup gece yememek. 2 gece önce o kadar açtım ki, instagramda makarna fotoğraflarına bakıyordum :))

Herkese bol kilo vermeli bi hafta olması dileğiyle...

Herkese günaydın,

Bu hafta ödemlerimi atsam da, 1. olmak gurur verici ve oldukça motive edici. Tabi bunda verilecek kilomun sizlerden fazla olmasının da katkısı muhakkak vardır.

Başladığımda 91,1 kiloydum, dün 85 ile kapattım. Bugün uyandığımda 84,6'yı gördüm. Sanıyorum çok yakında kilom sabitlenecek ve direnme başlayacak, işte o zaman çok yorucu bir süreç başlayacak.

Boyum uzun evet, 1.76 - 1.77 arası. Bundan dolayı zaten bu kadar rahat kilo almam, hep bir şey olmaz nasılsa uzunum dedim, çevremdekiler de hiç göstermiyorsun 75 falan mısın diyip gaza getirdiler beni :) Ama artık bitti. Size de kendime de söz, bir daha asla 90'ın üstüne çıkmayacağım. Şu 80'leri kapatınca da 80 için söz vereceğim :)

İlk etapta 76 kilo olmak istiyorum, bu da sanıyorum mayıs ayında gerçekleşecek.Planlarıma göre mayıs sonu. Öyle olursa, boyla kilo aynı olacak ve bir şekilde şişman sınıfından çıkacağım, balık etli olacağım.

Günlük öğünlerime gelecek olursak, sabah 1i sadece beyazı 1i sarılı 2 yumurta. Peynir, domates, kırmızı biber, salatalık, maydonoz.

Ofise gelince sade türk kahvem, kesin.

11 gibi yeşil çayım.

12de yemek vakti, köfte salata genelde. Ofiste köfte pişirtmek daha kolayıma geliyor.

Akşama kadar acıkmıyorum iş güçten ötürü, ama çok acıkırsam pınarın kücük light yoğurdunu yiyorum.

Akşam da değişiyor, ya tavuk sote, ya patlıcan yemeği, ne olursa o gün işte.

Ama, yemekten sonra ki bu 6 bucuk 7 bucuk arasında değişiyor her gün, hiçbir şey yemiyorum, sadece çay ve bazen kahve.

Gün içinde de bol miktarda su içiyorum.

Spora gelince, hiçbir zaman çok sportif bir insan olmadım. Yüzme haricinde. Çok seviyorum yüzmeyi ama ona da vakit yok maalesef.

Eve eliptik bisiklet aldım. 3 gündür onu yapıyorum bir de 30 days squat challenge yapıyorum 3 gündür. Bugün merdiven inemedim, o derece hamlamış bacaklarım.

Benim özetim bu, yardım isteyene seve seve yardımcı olurum, ama işin püf noktası yediğinden çok yakmak sanıyorum, bir de karbonhidrattan uzak durup gece yememek. 2 gece önce o kadar açtım ki, instagramda makarna fotoğraflarına bakıyordum :))

Herkese bol kilo vermeli bi hafta olması dileğiyle...
Tebrikler canım darısı bize insallah

Alımlar bitmiş yarışmamız başlamıştır.

Kurallarımız

• Her çarşamba tartı günümüz. Aksatmadan bildirimimizi yapacağız.
  • Günlük menü, içilen su miktarı ve yapılan spor paylaşılacak.
  • Dileyen dilediği diyeti yapabilir fakat kaçamak yapmak yok. Oldu ki yapıldı telafi etmek için ekstra spor yapılacak.
  • Hergün min 30 dk spor yapılacak. Ya da haftada 3 gün 1 er saat spor yapılacak.
  • Hergün muhakkak 2 litre su içilecek.
  • 2 hafta bildirim yapmayan listeden çıkarılacak.

Eki Görüntüle 1797115

9-16 Mart Haftası Sonuçları
1. arkadaşımız DukaneLLa86 DukaneLLa86
2. arkadaşımız I IRMAKK70
3. arkadaşımız S Seyma1999242
3.olması gereken kişi bendim sanırım.
Şeyma'dan 100 gr fazla vermişim
Gözden kaçtı herhalde:KK66:

3.olması gereken kişi bendim sanırım.
Şeyma'dan 100 gr fazla vermişim
Gözden kaçtı herhalde:KK66:

Verilen kilo değil baz alınan, asıl kilonuz ile verilen kilo arasındaki yüzdelik ölçüt. Öbür türlüsü haksızlık olur zaten, 50 kilo birinin benim gibi 91 kilo olan biri gibi 6 kilo vermesi beklenemez :)

İyi akşamlar kızlar :KK66:

Kahvaltı:
(Gojiberry,karadut kurusu,kuru kayısı,siyah üzüm kurusu,ceviz ve 3 kaşık yulaf ezmesi ile birlikte bir kase süt) kendi müslim (400 civarı)

Ara:
Sütlü kahve(88)

Öğle yemeği:
Sade kahve(7)
Çeyrek armut(50)
5 fındık(63)
2 ceviz(66)
(geç kahvaltı yaptığım için canım yemek istemedi)

Akşam:
Kereviz yemeği(3 kaşık yulaf ezmeli)(320)
Ispanak yoğurtlama(140)

Son:
Hibiskuslu çayım

Toplam: 1134 civarı
Bugün dinlenme günüm, 3 litre su

Umarım sorunsuz geçmiştir gününüz :KK24:

Verilen kilo değil baz alınan, asıl kilonuz ile verilen kilo arasındaki yüzdelik ölçüt. Öbür türlüsü haksızlık olur zaten, 50 kilo birinin benim gibi 91 kilo olan biri gibi 6 kilo vermesi beklenemez :)
Yuzdelik olçüt oldugunu unutmuşum.
Kilo verme yarişmalarina katilmayali çok oldu ondan herhalde

Merhaba arkadaslar hepimizn fit olma dilegiyle oncelkle...bende araniza katilmak istiyorum kg vermk giydklermn korsesiz yakismasni istiyorum gobegm ve bel cevremdn kurtulmak istiyorum.araniza kabulumu ve onerilrinizi istiyorum.bu arada 24 yasmdaym 59 kg 1.60 boy.yeni sezaryenle dogm yaptm 1 ay oldu o yuzdn pek spor yapamyrm yuruys dahil bebgm ve malum hava sartlari.2 aym dolunca insallah mekik aleti aalicm.smdilk sadece dusuk kalorili beslenmeye calisyorum.simdiden tesekkrler.

Merhaba arkadaslar hepimizn fit olma dilegiyle oncelkle...bende araniza katilmak istiyorum kg vermk giydklermn korsesiz yakismasni istiyorum gobegm ve bel cevremdn kurtulmak istiyorum.araniza kabulumu ve onerilrinizi istiyorum.bu arada 24 yasmdaym 59 kg 1.60 boy.yeni sezaryenle dogm yaptm 1 ay oldu o yuzdn pek spor yapamyrm yuruys dahil bebgm ve malum hava sartlari.2 aym dolunca insallah mekik aleti aalicm.smdilk sadece dusuk kalorili beslenmeye calisyorum.simdiden tesekkrler.
Canım bol bol süt yapıcı sağlıklı şeyler ye bulgur yeme süt yapar diye güzel beslen bol bol emzir şu an sana en çok kilo verdirecek şey emzirmek

Arkadaslar beni su iki uc gun affedin giremiyorum.18 mart canakkale bizde o yuzden cok yogunum.baskasi olsa bu yogunluga iki uc kilo verirdi eminim ama bende tik yok .vucuduma hayranim inatciligi konusunda

Eki Görüntüle 1797116
Baya bir fire vermişiz. Geçen hafta ben hiç ilgilenemedim. Bugünde biraz işim yoğun olacak ama yarından itibaren daha ilgili olacağım.
Geçen haftadan beri ben menü yazmadım kimsede sen niye menü yazmıyosun demedi :KK43:
Neyse dediğim gibi yarından itibaren kendimde menü vereceğim hergün ve herkesin menülerini de görmek istiyorum. Fire vermeden 1 haziranda hedefimize hep beraber ulaşmış olalım.
Canim benim aklimda vardi senin menun yok diye soracaktım annem rahatsizdi demistin ve iste çalıştığın icin yogunsun diye düşündüm. Bende bu ara yazamıyorum ama yediklerime özellikle sporumu ve günlük 3 lt suyumu içiyorum. Bu saatte yazdim annem rahatsız acille ugrastik.opuyorum sizi kendinize iyi bakin.

Gunaydinlarrrrr herkese
Dunku menum

Kahvalti
2 yumurta
1 bardak sutlu kahve

Ogle
1 kutu ton baligi
Bolca salata

Ara ogun
1 dl ekmek
10 tuzsuz zeytin

Aksam