Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Anaaaa demin bunu bişeyler yazmıştım ama yollamayı unutmuşum
İki dakika da olsa size bakayım dedim ama hemen kaçmak zorundayım

bana müsaade

Bugün Allah razı olsun Annem ben pazarlık almaya çıkamayacağım için benim yerime pazara gidip eksiklerimi alacakmış birazdan gelir bende o arada az iş yapayım yoksa gelince başlar yine kız sendemi kızla bütün gün yatıyorsun diye

Haftaya cumartesi günüm var ve ben Cumartesi günü itibariyle dip köşe temizliğe gireceğim
Cumartesi Mutfak dolaplarını ve fayansları silerim diye düşündüm
Eşimde yardım ederim ben merak etme sen mutfağı temizlerken ben salonu hallederim dedi
Pazar Amcamlara gidiceğiz öğleden sonra o yüzden o gün birşey yapamam ama Pazartesi Banyo fayanslarını falan temizlerim diye düşünüyorum ondan sonrada yıkanacak çamaşırlarım ve ütülenecek kıyafetlerim var
Cuma günüde tekrar üstten yapar ertesi gün için birşeyler yaparım ki sabah uğraşmak zorunda kalmıyayım

Bu arada kızlar bildiğiniz bayatlamayan bir gün evvelden yapabileceğim peynirli yada zeytinli poğça tarifi gibi birşey bilen varmı kendim yemeyi düşünmüyorum zaten ama tek çeşit börekle ( anam sağ olsun yaparım dedi ) olmaz diye düşünüyorum çünkü 14 kişi olacak
Börek ve poğça haricinde bir tek kısır ve güllaç ikram edeceğim ( güllaçı Allahtan sevmiyorum )

YOk canım eşimin yengesi benle aynı boyda ben iyisimi bir ara çaktırmadan onunla ayakta resmimi çektireyim birde sizden fikir alayım acaba kocammı beni motive etmek için uyduruyor ama inan çoğu insan aynısını söylüyor

Ben ulaşamadım annem de dalga geçti

Hiç üzülme ve pes etme yarına kadar daha vakit var ve ben eminim bol su içip lavaboya koşturmak zorunda kalırsın azda olsa yaklaşırsın hedefine ( eksi olduğunu zaten düşünüyorumda hedefe var sanırım yani ben öyle algıladım )

Canım başınız sağ olsun
Rabbim sizlere sabırlar versin merhumuda Cennetine kabul etsin...Aminnnnnnnnnnn
Evet gerçekten hayat kısa ama Merveninde dediği gibi doğmak kadar ölmekte doğal ve Allahtan gelen birşey. Bazen bende aklıma getirdiğimde kötü oluyorum ama inan KPnin hastalık döneminde devamlı gözümün önündeydi ve hep düşünüyordum bugün birşey olursa eşim maf olur toparlanamaz diye ama Rabbim onun sabrını veriyor demekki evet ağladık hatta en çok benim canımı yaktığı halde ben ağladım ama hayat okadar tuhaf ki bazen insan zaman geçince sanki o ölen kişinin yaşamış olması bile hayal gibi geliyor insana ( yani benim acımdan genelde öyle gibi oluyor )
Rahmetli dedemler olsun, babannem olsun hatta daha şurada bir kaç ay evvel kaybettiğim Anannem olsun hepsini inan çok seviyordum ama şimdi düşünüyorumda herşey sanki rüya gibiydi Eskiden ölümden korkan ben Anannemin cenazesinde Annem yüzünü görmek istedi diye bir cesaret ben kefenini açtım yüzünü Anneme göstermek için belki tuhaf gelecek ama o an Anannem bana çok güzel göründü hatta kokusu bile çok hoş geldi

Hepimiz Rabbimiz tarafından birilerine emanetiz ( eş olsun ana baba olsun ) evlatlarımızda tabi bizlere emanet ve Rabbim dilediği an verdiği gibi alabilir bunun bilincinde olarak yaşamayı öğrenmek zorundayız maalesef

Hep diyorum Rabbim herkese hayırlı ve düzgün bir hayat, hayırlı ve zamanlı ölümler nasip etsin....Aminnnnnn
Büyüklerimizede sağlıklı uzun ömürler versin....Aminnnnnnn

Allah size uzun ömürler versin başınız sağolsun..yaşamdan ölüme kısa bir hikaye bizimkisi..

Gülşencim Allah sabır versin bitanem merhumada Rabbim rahmet eylesin ailesinede sabır ve dayanma gücü versin .
Ölüm malesefki hepimiz için dqyanması ne kadar zorsa rabbim sabrınıda veriyor bir şekilde.babacığımı kaybedeli 40 gün olacak ben hala rüyada gibiyim hala inanamıyorum bir şekilde dayanmaya çalışıyorum.tüm ölmüşlerimize Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun kabirleri nur solsun inşallah aminnn...
Onların tek ihtiyacı dualarımız bitanem kendini toparla ve elinden dilinden geldiğince dua et.kocaman öpüyorum...

Başın sağolsun canım. Bence yanlız kalmak yerine saydığın herkese ayrı ayrı sıkı sıkı sarılman gerek. Hayat çok kı

hamara
t hatun kimbilir neler doktureceksin canm malesef bende öyle tarifler yok daha o kisima hic bulasmadim deneyimlerin yok:) o zaman senin daha sıkısindir kuzum yengene gore hem de vücudun daha orantilidir herkes öyle diyorsa va
rdir bi bildikleri boşver takma bu kadar

banucum içine sirke koy hem gevrek olur hem bayatlamaz. pişince soğur at buzluğa misafir sabahı çıkar 20dk beklet sür soğuk fırına aç 150 derece oh mis taptaze.

H Herseyguzelolacak38 başınız sağolsun canım.

askrhpozitif yolun açık olsun tatlım, sevindim senin adına

herkese merhabalar.Dün giremedim, abimin tatlı alışverişini yaptık.Biraz yorucuydu ama sonuç olarak tatlıya hazırız
Dünkü menüm
1 haşlanmış yumurta
2 çatal incir reçeli
2 dilim köy ekmeği
şekersiz çay
Öğleden sonra
Adana Kebap
Yayık ayranı
Öğle yemeğini geç yeyince akşamı meyveyle geçiştirdim

Bügün ise
Kahvaltı
1 yumurta
1 dilim ekmek (kahvaltı sofra çok fakirdi,canım hiçbişey istemedi)

Öğle
Paça çorbası

AKŞAM
Patatesli Kemik haşlama
Yoğurt

Tsk ederim canm
Güle güle git canım hayırlı yolculuklar. Çekirdek ailene kavuş
sagol bitanem amin inşallah saat sayiyoruz artik :)

Selamün aleyküm kızlarrrrrrrrrrrrr

Yine ben geldimmmmmmmm

Anacığım sağ olsun geldi gitti
Kadıncağız bir sürü şey alıp gelmiş Bir sonraki cumartesi günüm olduğunu bildiği için bir hafta içinde yapacağım işleri sıralarken kız bir kovaya su koy birde bez getir bana da şu beyaz tekli koltuğunu ben sileyim gelmişken bari onla uğraşma dedi sağ olsun
Ben yaparım ben ederim desemde gel beraber iki dakikada halledelim nasılsa köşe koltuğun temiz silmek gerektirmez dedi ve her ne kadar sen yorulma dediysemde bir güzel beyaz koltuğumu sildi

Meşhur tursiliyle koltuğumu sildik ve cidden tertemiz oldu
Daha evvel ben bazı yerlere domestosla bile müdahale etmiştim ama çıkmamıştı
Kadıncağız zaten hep söylenir bize bir sürü şeye boşa para ödüyorsunuz Tursil ( bildiğimiz çamaşır toz deterjanı ) herşeye yeter diye Hatta hep dalga geçerim ben kız herşeye Tursil diyip duruyorsun Allah geçinden versin ölürken yanına bir torba Tursil koyacağım rahmetli çok severdi hesabı
Ama cidden şaşırdım hiç uğraştırmadan tertemiz oldu

Tüllerimi yıkıyacağımı söyleyincede kızım tertemiz tüllerin daha yeni yıkadın kendine iş çıkarma dedi hayret ettim çünkü normalde temizlik söz konusu olduğunda hiç yeter demezdi

Bu arada birde hazır başbaşayken bol bol sohbet ettik ve çoook sevindiğim birşeyin sözünü verdi
Senelerdir banyo ve küçük tuvaleti bir araya getirip banyoyu büyütmeyi düşünüyorduk ama malum fayansdı bilmem neydi derken baya bir masraf çıkıyor diye hep erteleyip duruyorduk
Bir kaç ay evvel artık yaptırın olmadı usta parasını ben veririm diyordu ama bugün bütün masrafları üstelendiğini söyledi üstelik onlada kalmadı evin kapılarını değiştirmek istediğimide bildiği için onlarıda kattı işin içine

İnanılmaz sevindim gerçekten çünkü ilk eve taşındığımızdan beri kapıları hiç beğenmiyordum hatta eşime hep diyordum bu eve para harçamak dahi istemiyorum okadar çok hoşuma gitmeyen şey var diye Allah razı olsun Anneciğim yine dayanamadı herkes güzel güzel evlerde oturuyor ( kendi kızkardeşi köydeki evini bile süper yaptırmış onu görüncede kendi kendine ulen varken niye benim kızımında daha güzel evi olmasın demiş )
seninde banyon ve kapıların yenilenince bir tek mutfağın kalıyor ( ki mutfağım aslında güzel ufakta olsa ) onuda ileride kocan yaptırır biraz toparlanınca dedi

Tabi bu aramızda ufak bir sır olacak kimse bilmesin zaten herkese gerekeni ben yapıyorum ilan etmenin alemi yok dedi malum erkek kardeşim özellikle kendine yapılanları görmez fesatlık yaratır üstelik eşiminde rencide olmasını istemiyor hani millet sonra ulen hep KVsi yapıyor demesin diye
Kızkardeşine bile söyleme dedi en son o banyosunu yaptırırken aslında annem onada ufakda olsa bir destek oldu ama şimdi geçmişte yapılan unutulur bozulmasın dedi
Hatta kimse anlamasın diye Annemler Martta Almanyaya gittiklerinde yaptıracağız nasılsa evde yatıya kalamayabiliriz bari gidip Annemlerin evinde kalırız o ara üstelik kimsede Annemin sponsorluğundan şüphelenmez

Valla bu kadının hakkını ben hayatta ödeyemem
Hayalimdeki banyoya ve kapılara kavuşacağımmmmm

banucum içine sirke koy hem gevrek olur hem bayatlamaz. pişince soğur at buzluğa misafir sabahı çıkar 20dk beklet sür soğuk fırına aç 150 derece oh mis taptaze.

Tüyo için teşekkür ederim dediğin gibi yaparım hem misafirler geldikten sonra kuran okunurken ısıtmış olurum sona doğru daha güzel olur sağ olasın

Bu arada kizlar bizim yolculuk basladi çok şükür ama biraz zor geçecek gibi aksam 12-1 gibi evimde olurum insallah

Canım sana hayırlı yolculuklar ....Rabbim eşine sağ sağlim kavuşmayı nasip etsin size

Kızın sınavı nasıl geçmiş canım

Selam kızlaaarr askrhpozitif iyi yolculuklar tatlm

oynakbasi34 şimdiden hayrlı olsun tatlm kapılarn banyon annenden de allah razi olsun anne işte yaaa

Akşama manti açtm aç bük pişit ye anca fırsat oldu buraya bakmaya
menümü de yazim gelmişken

SABAH : 1 haşlanmış yumurta
15gr süzme peynir
yarm dilim kaşar
1 dilim salam
2 siyah zeytin
2 yeşil zeytin
1 buçuk dilim çavdar ekmeği
şekersiz çay
360 kalori

ÖĞLE: 1 küçük elma
yarım armut
1 kaşık tam yağlı yoğurt
8 fındık
şekersiz sütsüz kahve
215 kalori

ARA: 10 fındık
şekersiz sütsüz kahve
92 kalori

AKŞAM YEMEĞİ: 1 küçük tabak mantı 7 silme kaşık
1 salatalık turşusu bi kaç biber turşusu
256 kalori

Toplam 923 kalori
ayyy inşallah yarına hedefimi tutturmuş olurum kızlar
spor 30 dk stepper
1 buçuk litre su şimdilik

Cecom inşallah gönlüne gore guzelce yaptirirsiniz inşallah anneler hep kiyamiyorlar kuzularina boşuna cennetlik degiller:) sağol kuzum az kaldi inşallah simdi kutahyadan hareket ediyoruz aksilik olmazsa 11 buçuk gibi istanbuldayim 12 gecede evimde olurum onsallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…