Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

bende bugünkü hesabımı vereyim

ılık limonlu su
kahvaltı
10 zeytin
1 dilim peynir
2 ceviz
domates yeşillik
1 haşlama yumurta

arada
2 kuru kayısı
1 kuru hurma
1 haşlama yumurta

öğlen

1ç.b antep fıstığı

akşam
fırında tavuk but
salata
brokoli haşlama
kırmızı turp

arada
yarım erik

3 lt su
1 yeşil çay
9 lu ot çayı
spor yok

ekmek var lahmacun pogoca gofret var benim kesinlikle kilo yaptıgına inandığım şeyler yemişsin

Ekmek sabah ki hani bi dilim ekmeğin ucundan bir ısırık aldım bıraktım yani kahvaltım yoktu:) Öğle menüm idare eder ama evet abur cubur çok gibi. Regl olunca öle yemek filan canım istemiyor fazla.

kızlar bugün mülakatım vardı burs için. güzel geçti haftaya açıklanacakmış ve çarşamba aksilik olmazsa evime gidiyorum. ayrıca bugün göz doktoruna gittim gözlük yazdı artık gözlük kullacağım :26:

iyi geceler kızlar
kusura bakmayın:26:
ben aslında öğlen kilo bildirimi yaptım ama galiba burada görünmüyor ben yazdıktan sonra cevapla dedim sonra koptu net demekki
bizim iş yerinde internette sorun var snırım o yüzden
çok üzgünüm ama kilo bildirimi yaptım aksilik oldu galiba
hatta kilom sabit
tabii artık kabul edilirse

geçmiş olsun tatlım ama yinede güle güle kullan canım
sorun ne uzak mı yakınmı

Bugün çoooook kötü bir menüm vardı sabah

2 dilim ekmek
Domates salatalık
1 elma

4 gibi de
300 gr etsiz çiğ köfte

Su 2 lt
Spor yok bütün gün ayaktaydım

bu kötü menüyse artık ben öleyim
canım çok güzel zaten hep ayaktaymışsında takdir ettim doğrusu

ve... ceza aldık!
çok üzgün bir o kadar da kızgınım...

Kızlar ben ayrılmak istiyorum böyle zor oluyo iyice yoğunlaşıyor benim derslerim yapamıyorum burda devam edicem ama kilo vermeye ..
bu konuyu ilk yazdığında kararına saygı duyduğumu söylemiştim ama sen okumadığın için haliyle görmedin.cuma zayıflama yarışmaları ciddilik ve süreklilik istiyor,'bu hafta bende varım, haftaya yapamıcam ayrılıyım 'dendiğinde bu tüm takımı etkiliyor.bugün en azından biraz zaman ayırıp kilo bildirseydin kimbilir belkide kilo vermişsindir ve takımımızın ceza almasını engellerdin.yada en azından bu hafta paylaşımdan önce ayrılmak istediğini söyleseydin listede ayrıldı diye belirtirdik,haftaya listede yer işgal edip ortalamayı düşürmezdin.şimdi senden şunu rica ediyorum,haftaya cumaya kilo vermiş olki, en azından son listende kilo bildirimin olsun.kilonda 2 ye bölünecek.

takım 14 kişi,işinden,gücünden,çoluğundan çocuğundan vakit çalıp,gayret gösterip paylaşımda bulunan ve kilo vermeye çalışan diğer arkadaşlarımızada saygısızlık olarak nitelendiriyorum.

hepimizin sorumlulukları var bizler boş vakit öldürmek için burada değiliz.benimde bir eşim 2 çocuğum ilgilenmem gereken de evim var bunun yannda bende aöf 3.sınıf öğrencisiyim ve ciddi ders çalışmam gerekiyor ,ayrıca ingilizce kursum bu hafta başlıyor onada vakit ayırmalıyım ve bunların yanında birde yeni evimle,eşyalarla uğraşıyorum.oğlum nişanlı onunda evliliği,işi,diğer oğlumun okulu..kafam bir dünya yani...
şunuda belirtmek isterim,sitemim senin nezdinde tüm takımadır.herkezin bunları okuyup,şöyle bir düşünmesini rica ediyorum.

özlemcim kusura bakıyorum ,tekrar bir dakikanı ayırıp baksaydın görecektin.haftaya kilon 2 ye bölünecek diğer arkadaş gibi.bu belkide tekrar takımın %30 un altına düşmesi demek ki bu olursa 2.bir cezayı yemiş olucaz.

8.takım kaptanı:moni
kaptan yardımcısı:efsax

14/09/2013 tarihi itibari ile;

8.TAKIM KURALLARI:

* Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü en geç 11:00 kadar yüzde hesabı ile bildirmekle yükümlüdür...

*cuma kilo bildirimlerinde, mutlaka o haftaki yapılan sporların toplamı da yazılacak.

* Kilo bildirimini önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere aksatan yada geciktiren takımdan uzaklaştırılır.

* Her üye günde en az 5 mesaj yazmak zorundadır. Yapılan kontrollerde önceden mazeret bildirmeksizin 5 kere bu kuralı ihlal eden takımdan uzaklaştırılır..mesajlarınızı numaralandırınız...

* Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür... Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.

* Her üye gün sonunda menüsünü + içtiği su miktarını + yaptığı spor aktivitesini süresi ile bildirmekle yükümlüdür..

* Kaçamak yapanlar yaptıkları kaçamağın kalorisine göre,aynı gün içerisinde ekstra sportif faaliyette bulunacak ve bunu takıma yazacaklar.

* 3 Hafta arka arkaya kilo veremeyen takımdan çıkarılır...

* yeni üyenin deneme süresi 4 haftadır,yeterli paylaşım ve takıma uyum sağladığı kanaatine varılınca listeye dahil edilir.

*her üye haftalık hedef belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır...%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur...

*cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

* Takım kuralları ilerleyen zamanlarda güncellenecek ve yeni kurallar eklenecektir.

MUTLAKA OKUYUNUZ...!!!
***13. takımdan alıntıdır***
Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

EK OLARAK;
Kardeş takımlarımız: 3. ve 5. takımdır.
kardeş takımlarımızın arada sırada topikleri ziyaret edilecek ve yardıma ihtiyaçları olduğunda yardım edilecek.
aynı şekilde bizimde yardıma ihtiyacımız olduğunda yardım istenilecek.

şu 3 linkdeki güncellemelerin son sayfalarını hergün okuyun,takip edin.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...yiflama-yarismasi-nedir-karar-defteri-15.html
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...mans-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.html

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...-yarismasi-uyelerinin-paylasim-alani-934.html

HER ÜYE TAKIM LİSTESİNİ HAZIRLAMAYI ÖĞRENMEK ZORUNDADIR

1- YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞI KİLONUN YÜZDE HESABI NASIL YAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82

TAKIM YÜZDESİ HESAPLAMAK

yüzdeleri toplanarak, kişi sayısına bölünüyor...

SPOR KONUSU İSE ŞU ŞEKİLDE;

spor başlangıç >>cuma günü sabahı
spor bitiş >>perşembe akşamı

yani cuma günü sporlarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar gelecek haftaya dahil ediliyor...

kilomuzu ve sporumuzu şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk

menüm,
3 günlük şok diyetimin 1.günü,dışarıda olduğumdan tam uyamadım, yemediğim öğün ve yiyeceklerim kaldı.

sabah

ballı limonlu sıcak su

kahvaltı

beyaz peynir
1 bardak süt
1 haşlanmış yumurta

ara
yarım nar
2 kaşık yoğurt

öğlen
ızgara et
salata

ara
yok

akşam
beyaz peynirli salata
1 kase yoğurt

ara
ıhlamur çayı

2,5 litre su (gün içinde)

spor :60dk
adımsayar: 12000

ayşe ablacım haklısın ne diyeyim
tekrar özür dilerim
bilirsin hiç böyle birşey yapmadım ben sorumluluklarını bilen biriyimdir
işler yoğun yazıp çıkmam grekiyordu ki şlerin yoğun olduğunu yazmıştım
intenetinin kopaağını düşünemedim malesef keşke düşünebilsydim ama olmadı

Sabah : domates - peynir - zeytin - yumurta - rezene çayı - 2 dilim ekmek

Öğle : et yemeği - yoğurt - az sadr soda

Akşam : bal - ekmek

vaktim yok diyen varsa lütfen izne ayrılsın

Monicim takımın ceza almasına üzüldüm...Umarım bir sonra ki hafta toparlanır tekrar.
İzinden döndükten sonra bir türlü toparlanıp yarışmaya adapte olamadım.Evet çok koşturuyorum ama bir türlü düzenli spor ve diyet yapmak istemiyorum.Evet yapamıyorum değil yapmak istemiyorum gibi.
Eğer izin verirsen ben bir süreliğine daha izine ayrılmak istiyorum.Daha önce izine ayrıldığımda olduğu gibi kilomu kontrol altında tutacağım ve hazır olduğumda tekrar döneceğim.

Yüzme kursuna yazıldım!

Hafta sonları birer buçuk saat, bugün başlıyorum.

Ayrıca bir beslenme planı yapmalı mıyım?

Tavsiyeleriniz var mı?

kızlar lahana diyetine başlasam diyorum aranızda yapan oldumu sizce yapmalımıyım haftada 5 kiloya yakın verilhbiliyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…