🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

burda cok guzel kar yağıyor. oglum iglo yapalim diyr tutturdu. esim ben buyuk oglum ciktik tabi kime kaldi ihale bana :) 2 saat kadar kar doldurdum taşıdım resmen spor oldu:) ama eve geldik kriz geldi. karsbugday patlagi yiyeyim dedim kesmedi. yine hosbes yedim. kizlar aglicam artik ya. hatta ağlıyorum.

Benim tıp sektöründen çıkma sebeplerinden en birinci sebebi bu. Aynı dersleri görüp, aynı tahlilleri yapan 2 doktorun dahi koyduğu teşhisten yazdığı ilaca kadar acayip farklılıklar olduğunu görmek, 2 kere 2, 4 etmiyor mu, bilim kişisel mi dememe sebep oluyordu. Sende bunu sorguluyorsun haklı olarak. Bu diyetisyenin klasik bakış açısı daha akla uygun ve ikna edici gibi, macerayı, abidik gubidik şeyleri onaylamıyor, temkinli olması falan güven verici. Diyetisyenin vücudun robotlaşması, aptallaşması, tepkilerde bile bozukluk dediği, oruçtaki sersemliği anlatması vs senin anlattığına benziyor Konuş tabi Lisbetim, gerekirse diyetisyeni değiştir, önce senin sağlığın,mutluluğun, eşin uzaktan gözlemleyen ve seni seven birisi olarak en iyi o görüyor durumunu.
Şimdi hızlı kilo verdiren diyetisyen başarılı diyetisyen algısı varya, popüler kültür, bunun herkesi memnun edeceğini düşünüyor olabilirler. Belki onun için sana sormadan bir yol çizdi, doğru yönlendiremedi. İşte bu da diğer bir ayrılma sebebim, insan değil ticaret odaklı olması. Bilgisizlikten olduğunu düşünmek dahi istemiyorum ki o zaman daha fazla şey sorgulamak gerekecek.

Burası da yağmurlu, şimşekli, keşke kar yağsa :) oh ne güzel olmuş balım, evin erkekleri ihaleyi sana kitlemiş olsada :)))

Afiyet olsun balım, hem 2 saat kar taşımışsın, yanmış gitmiştir onlar :)

Kilo bildirimi:
gecen hafta :83.9
guncel:83.2
fark:700
yuzde: 0,834

bu farli göreceğimi bile inanmıyodum. hem beslenme olarak bozdum hem de tuvalete çıkamama sorunu ve regl yüzünden. insALLAH gelecek hafta daha iyi sonuçlar alirim

Eklentiler

• 20230204_083146.jpg
    39,7 KB · Görüntüleme: 24
o kadar haklısın ki balim. kafam çok karıştı benim . bakalim bugun duruma göre belli olacak.
enerjicigim yansa gitse de bu kadsr emegimi aksam yedigim gofretler icin heba etmek beni cok uzuyo. cunku gündüz ciddi anlamda dikkat ediyorum. bi de yürüyüş vs . ama aksam olunca tüm emeklerim cöp oluyo.

Bilgi eksikliği olabiliyor, Bazen aynı bilgiyi farklı analiz ediyorlar, bazen moda formüllere, popüler kültüre ayak uyduruyorlar bazen de başka başka ekolleri benimsiyorlar. Şimdi instagrama bi bakıyorum hepsi olmasa da çoğu diyetisyen sabah şunu için şu ürünü kullanın şu formülle yağlardan kurtulun diye fenomen olma peşinde veya ürün satma.. Ve ben de ilgiyle takip ediyorum kahveme ne damlatacağımı falan söylemeleri, mucize beklemek hoşuma gidiyo

Hayırlı öğlenler kizceler, sizleri cok seviyorum enerjilerinize hayranım
3 Şubat menüsü
Sabah 10 00 greyfurt suyu zencefil çörekotu yağı ve bal içtim arkasına tahin pekmez ve karakılçık ekmeği
Öğlen 12 30 türk kahvesi ve iki adet hurma
Akşam 18 00 kuzu incik haşlama içinde havuç ve patates yanına da turşu ve turşu suyu
Akşam 20:00 soda
Günüm bu şekildeydi. Kızlar yine akşamın bı vakti bir tane kıvi yedim aseriyorum resmen boyke ekşi ekşi canım istiyor ki ben hayatta ekşi sevmem bu diyet beni çok değiştirdi. Bol su içiyorum bol ekşi . Tatlidan biraz daha uzağım şükür. Kızlar ben bu hafta spor bölümüne katılmasam olur mu ? Çünkü temizlik yapacağım dip köşe

Kesinlikle bende de aynı şey oluyor balım iyi ki varsiniz
Kizlar ben kilo vermek soyle dursun kilo almisim hem de 1 kg. Moralim cok bozuk sabahtan beri.
Canim regl yakın mı? Tartidan önce hamur ya da fazla pilav ekmek yedin mi? Ya da abur cubur..
Yaa lisbetim ellerine sağlık iyi ki varsın cidden
Bi bildirim yapacak fırsat bulamadım bugün
Diyetisyenimde fırçaladı beni

Geçen Cuma 71.1
Bu Cuma 69.8
Fark - 1.300

Yüzde 1828,41
Balım tebrik ederim çok iyi eksi
Neden fircaladi dicektim ama geçmişte gordum
Balım fark cidden çok az. Siz de az daha birinci oluyordunuz gerçekten iyi mücadele ettiniz
Merhaba rezalet bir gün geçirdim bildirim yapamadım
Her hafta olduğu gibi yine 57.0 sabitim
İyi misin balım noldu
Olsun sabit ol incelmissin önemli olan sayılar degil
Dur bu mesajı ayrı alıntı yapıyım enişten her an gelebilir yanıma kapatmak zorunda kalmiyim uzun bi mesaj olacak
Balım dediğin gibi bu popüler diyet şeysine uyan diyetisyenlere ben de uyuz oluyorum.. öyle olmaması güzel.
Aslında adamın söylediği şeyler bana da çok mantıklı geliyor. Ama daha önce de dediğim gibi biz sabirsiziz biraz haklıyız da yani. 2 sene beklemek nere 3 ayda ulaşmak nere.. ama geri almak da var sağlığını bozmak da var.
Ben de dengeli beslenip az kilo vermekle az yiyip çok kilo vermek arasında gidip geliyorum balım ya çok kararsızım o konuda
Bu hafta 2 akşam yoğurt kuru yapacaktım sonra dedim yapma düzgünce yemeğini ye yapsam daha çok verirdim kesin ama. Yani işte bilmiyorum ya tek bildiğim adam çok haklı. Bu kiloları 1 ayda mi aldık da 1 ayda verelim
Yaa ne güzel evet bu sefer güzel yağdı instadan goruyorum
Balım sakın ol bulucaz bi yolunu görüştün mü diyetisyeninle konuscam demişsin ? Gerekirse enercimin dediği gibi değiştirirsin.
Bence de erken azalttı sanki listeni ya. Tabi o daha iyi bilir ama.
Bu mesajı sadece her kelimesine katılıyorum demek için alintiladim
Balım tebrik ederim inşallah daha da güzel olacak kendini strese sokma hic
Mutlu Hafta Sonu Ballarım

4 Şubat Kilo Bildirimi

28 Ocak 74.50
4 Şubat 73.70

Fark : - 0,800 gram

Yüzdeliği : -1.073
Saricivcivcikcik
Tebrikler balım çok iyi
Cikabildin mi lavaboya balım?

Balım zaten her hafta yapmiyorz spor yarismasini sıkıntı yok yani
Afiyet olsun
Ne güzel anlattın eksi eksi benim de kivi yiyesim geldi

Günaydın kızlaar Ankarada da çok güzel kar var hatta yıllardır ilk kez bu kadar gördüm balkona bakıyorum en az 10 cm
Kekim sen ne kadar temiz kalplisin ya Dünden beri seni etiket yapayım bir halini hatırını sorayım diyordum, girdim ki sabah yazmışsın :))
Lisbetim den aldık havadisi Ankara da oynayacak kadar çok yağmış :) Bizim yerimize de keyfini sürün
Bizde kuru soğuk, ayaz, bol bol da don var

Balim buzluk duzeldi sukur ikisi de iyi su an
Balım hala kolum belim ağrıyor ne alaka anlamadım Balım ne yemek yapsam dedim baktım buzlukta yaprak var. Birazını buzluğa attım sarıp birazını yedik kendimize yaptim
Buz demişken haberde okuduğun buzlu cam şeysi neydi ki balım merak ettim cama su fışkırttım dedim, sen yapmayın demişler dedin
şey diyordu iste hava sogukken arabanin cami buzlandiysa cozulsun diye su atmayin diyordu daha kötü olur diye hele sıcak su hiç atmayın diyordu
Balım cikamadim valla. Dün taaa öğleden sonra cikabildim e geçmişler olsun yani kahvaltıdan sonra yani.
Balım nasıldı biliyor musun çok afedersin çıkmam lazım bağırsaklarım dolu hissediyorum ama çıkamıyorum.
Kimyonu bitirdim yenisini aliyim dur az kaldıydı onu da yuttum hep
Menuleri Takip et Balım da canıma tak etti artık bu hafta bi detoks mu yapsam diyorum akşamları naneli yoğurt detoksu. 3 gün. O beni hem lavaboya çıkarıyor hem de ekşi görüyorum tartıda.
Birde satışı halledebildiniz mi?
Balım olacak gibi oldu olmadı. Ya otomatik araba alacaktık ama bulamıyoruz ki bulduğumuz da anında satılıyor öncesinde bizim arabayı satmak lazım. Onu da satacaktik vazgeçtik gibi bir şey oldu. Onun yerine ev borcuna gireriz belki.
Bu arabayı da seviyoruz bi yandan çünkü ilk defa bi araba satılacak diye üzüldüm otomatik alsak çok rahat olacaktı da işte kısmet bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…