🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Kilo bildirimleri:

BuRc

gecen hafta 69.7
bu hafta 68.9
fark 800
yüzde:1.147
---------------------
Civciv
Geçen hafta:70.4
Bu hafta: 69.9
Fark: 500 gr
Yüzde: %0.7
--------------------
humakaser

gecen hafta :56.700
bu hafta:56.05
fark:650
yuzde:1,146
----------------------
Deltavealfa
Geçen hafta 74,5
Bu hafta 73,7
Fark 0,800
Yüzde 0,93
------------------
MiLissy
gecen hafta:55.5
guncel:54.8
fark:700
yuzde:1,26
-----------------
melisa-

gecen hafta:66.6
guncel:66.4
fark:200
yuzde:0.30
---------------------
sudansebep
Gecen hafta: 66.7
Güncel: 66.4
Fark: 0.400
Yüzde: 0,600

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik balım şöyle bir torparladım. mesaiden cıkmadan atayım dedim :KK200:

:KK73:2. SPOR YARIŞMASI SONUÇLARI:KK73:

Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum hepimiz çok güzel mücadele ettik:21:

Puanlar başa baş gidiyordu hatta tabloda göreceğiniz üzere 2 gün 2. grup 1. grubu geçti. Ancak toplam puana baktığımızda birinci olan grup 530 puan farkiyla;

:sampiyon::sampiyon::sampiyon: 1. GRUP :sampiyon::sampiyon: :sampiyon:

Yeni bir yarışmada görüşmek üzere hoççagalin:KK31:

1. GRUP

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik

A Alyasena

@asliogretmen

@Deltavealfa

@sudansebep

2. GRUP

enerji_kusagi enerji_kusagi

@melisa-

L lisbethsalander00

@Humakaser

@_BuRc_

Eki Görüntüle 3202006

***Deltanin puanını beklemedim, beklesem de sonuç değişmeyecekti.
1.grup balları, canları 💕 1.yarışmanın 1.leri olarak sizleri çook tebrik ederim 💐 Azimle çalıştınız, başardınız 👏

Bu kadar birinciliği kazanıp da bir tanesini bile bize vermediğiniz için de çok teessüf ederim :KK70:

ellerine saglik canim. ben bidaha ki spor yarismasina katilmayacagim Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik

2 grup arkadaslarim cok spor yapamadigimdan sizi yariyolda birakmisim. sizlerden af diliyom
Balım öyle söyleme yaa üzüldüm, ne affı 😔 yapsan güzel olurdu ama yapamadın, canın sağ olsun 🙏
Hem sen niye spor yapamıyorsun bakiyim, vakit sıkıntısı mı, sağlık sorunu mu?

Emeğinize saglık 1 grup tebrik ederim :KK200: 2 . grup arkadaslarım enerji_kusagi enerji_kusagi bizim için çok ugrastın sana ektra teşekkür ederim:KK200:
Rica ederim Lisbetim, size tüm emekler feda olsun ❤ İlk takımım, ilk gözağrımsınız :KK8:
Canım canın sagolsun.Enerjiciğim dısında hıc bırımız hakkını veremedık . bi sonraki yarısma ınsALLAH güzel geçer:KK200:
Uğraştık da olmadı be Lisbetim, rekorda kırsak bizi yıkıp geçtiler, hiç acımadılar :KK70:

Argoda 'çalış çalış yine bir karış' dedikleri tam olarak bu olsa gerek :KK70:

Yani cok aşırı dikkat edemedim buradaki menulere bakarak, ama en azindan aynı cikardi 200 gr fazla cikardi yani 1 kg fazla cikti, tartıya başka yere koyup fln denedim aynı. Demekki yanlış yaptım bir yerlerde.
Canım yarın bir daha tartılabilir misin? Merak ettim yine o kadar artı çıkacak mı diye. Yarın eksi-artı durumuna göre tekrar konuşur düşünürüz yanlış ne olabilir diye 👌

Benim bütün motivasyonum bunun üzerine kaçamak da yapsam akşam yazıcam diye tutuyorum kendimi bu yüzden kaçamak sayılarım azaldı ve yeme ataklarım. Şimdi salmış devam etseydim net kilo da almıştım. Şimdi salsam da ertesi gün silkelenip sizi, çabalarınızı, sporlarıı görünce kendime geliyorum😍💜
Harikasın canım ❤ Evet salmayacağız, birbirimizi motive edeceğiz, düşsek de çabuk kalkacağız yoksa dediğin gibi yanlışlara yanlış ekleyerek, kilolara kilo ekleyerek yaşlanacağız çünkü biz buna çok müsaitiz 🙈

@Humakaser @MiLissy ben yüzdelerinizi hesapladım yazdım listeye Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik e en sona atıcam. aşagıya bırakıyorum nasıl hesaplandıgını.ilk sayfada da var ama gözden kacabiliyor bazen.

🍇🍇🍇YÜZDE HESAPLAMA🍇🍇🍇
*** Geçen haftaki kilodan bu haftaki kilo çıkarılır.
*** Aradaki fark 100 ile çarpılır.
*** Çıkan sonuç geçen haftaki kiloya bölünür.
*** Örnek ile açıklayacak olursak;
GEÇEN CUMA: 73.0
BUGÜN: 72.3
FARK: -0.7 olan bildirimin yüzdesi

73.0-72.3= 0.7 kg
0.7×100= 70
70÷73.0= 0.9589

*** Virgülden sonraki 4.rakam 5 ve 5 'den büyük ise, önündeki sayıya (virgülden sonraki 3.rakama) 1 ekliyoruz ve yüzdemiz 0.959 oluyor.
Yicem seni bak bu kadar tatlı olma :KK60:

Leydim Diana m, hayır olsun ne oldu 😨

Almaktan iyidir yinede, sen korumaya geçmedin di mi daha?
Hayır benim hedefim 50yi görmek ama yine direnç kilomdayım olsundu elbet o da kırılır ben esas kilo verme sürecimde 63 kiloda 5 ay kaldım öyle dirençli dönemlerim var malesef

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik balım, biraz ilgileneyim seninle :)) hazırsan seni ufak bir imtihan edecem bazı sorularım var 🙈 Ne yaptın, nasıl oldun? Belin ağrırken bir de sarma mı sardın Civcivim 😔 Sarmalar buzluk için miydi, buzluk düzeldi mi? Buz demişken haberde okuduğun buzlu cam şeysi neydi ki balım merak ettim :KK70: cama su fışkırttım dedim, sen yapmayın demişler dedin :KK70:
Wc ye çıkabildin mi peki? Niye senin bağırsak böyle tembel civcivim, onu tokatlayasım var şu an :KK67:

Kimyon nasıl wc ye çıkarmadı ilginç 😳 Sen ama onu birkaç gün daha yut. Kimyon sinameki gibi değil. Sinameki, acıçehre, ingiliz tuzu gibi şeyler ishal yapıcı, uzun kullanıma uygun değil, bağırsak tembelliğini artırma, alışkanlık yapma, florayı bozma riski var. Bunlar geçici, anında etkili ve kuvvetli olan ama doğal şeyler. Kimyon ise daha nazik, ve ishal yapıcı değil, belirgin özelliği düzenleyici olması, bunun tıbbi çalışmaları var deniyor bağırsağa faydaları hakkında. Birde kabız/ishal denilebilmesi için süreler var, mesela günde 1 ve 2 günde bir normal dışkılama sayılıyor. Ve senin menülerini lif yönünden de takip edicem artık❤

Birde satışı halledebildiniz mi?

Hayır benim hedefim 50yi görmek ama yine direnç kilomdayım olsundu elbet o da kırılır ben esas kilo verme sürecimde 63 kiloda 5 ay kaldım öyle dirençli dönemlerim var malesef
Hımm, kilo ideale yakınlaştıkça kilo verme durur diye biliyorum sadece ama 63te niye o kadar uzun durdu ki? Senin ideal kilon kaç olmalıymış canım? Spor mu değiştirmek lazım şimdi yoksa beslenmen mi değişmeli. Senin diyetisyen tecrüben çok, daha iyi bilirsin :)

enerjicigim biraz azalttığın ici mi fırçaladıktan? bu arada mükemmel eksi tebrik ederim balim❤❤
Lisbetim çok kilo vermişsin fırçası attı :KK70:

Allahtan gerçek kilomu görmedi çünkü çok çişe sıkışmış tutuyordum tartıldığımda 🙈

Kaç diyetisyen çok kilo verdin diye fırçalar bilmiyorum :KK70: Ama anlattıkları çok mantıklıydı, aklıma direkt sen geldin, hasta oldunya bi de 😔

Yazacam birazdan bebeğim, bir çıkmam lazım.

Hımm, kilo ideale yakınlaştıkça kilo verme durur diye biliyorum sadece ama 63te niye o kadar uzun durdu ki? Senin ideal kilon kaç olmalıymış canım? Spor mu değiştirmek lazım şimdi yoksa beslenmen mi değişmeli. Senin diyetisyen tecrüben çok, daha iyi bilirsin :)
Ya aslında o süreçte hiçbir şeyi değiştirmedik çünkü şok kilolar geri alınıyor hemen. Sabrettim aynı düzene devam ettim ölçü olarak sıkılaştım görüntü olarak inceldim ama tartıya yansımadı. Yine aynı süreçteyim bence
Pek de umrumda değil tartı ben mezurayla ölçü alıyorum çok şükür incelmem var

enerjicigim biraz azalttığın ici mi fırçaladıktan? bu arada mükemmel eksi tebrik ederim balim❤❤
Adam diyor ki;
Diyette yenilenler ile günlük hayatta yenilenlerde fark oluyor. Biz yarın bir gün diyet bittiğinde hiç diyet yapmıyormuş gibi beslenmeyi günlük alışkanlığa adapte edeceğiz, ki diyet bitsede bitmemiş gibi, sanki hiç diyet yapmıyorsun gibi devam edeceksin. Normal yemen ile bu kiloları yavaş yavaş vereceksin. Asıl kiloyu yemekten daha çok spor ile vermiş olacağız. Vücudu oruç açlığı halindeki insanların robotlaşması gibi aptallaştırmayacağız, vücut dinç olacak, canlı olacak, aktif olacak. Menü de eksiltmeyi kısa sürelerde yapmayacağız. Hocam peki süreci biraz hızlandıramaz mıyız dedim. Hedefin kaç kilo olmak dedi, 53-56 civarı dedim. (Yaklaşık 1 ay önce gittiğimde 74.1dim, şimdi 69.8). Bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı kilo verirsen fazlası ile bunları geri alırsın, bu kesinlikle böyle olacak. Bir sürü örnekler verdi, galiba haklı çünkü ben her verdiğim kiloyu eskisine birkaç kilo ekleyerek geri aldım 😑 Devam etti anlatmaya;
Yani sen bir an önce vücudunun %30 unu kaybedeceksin, (söyleme şeklinden bir organım aniden kopmuş gibi) bunu kısa sürede istiyorsun. Bu kadar kısa sürede hangi insanlar çok kilo kaybeder? Ciddi hastalığı olan insanlar. Vücut bunu da hastalık gibi algılar, dengesini bozar ve kendi kendini hasta eder, diyet bitince de hızla açığı kapatmak için hızlıca verdiklerini geri alır dedi. Bazal metabolizmanın ayarını bozmayacağız, uzun süre açlık yapmayacağız, hedefine ulaşmak için bunu yaklaşık 2 yıla yayacağız 🙈 (bunarada şöyle bir tıp bilgim var, yağ hücreleri de hormon salgılıyor, hızlı gitmesi vücudun ayarını ondan da bozuyor olabilir?)
Tatlı krizini de konuştuk, dedim hepsi geçti, spor mu geçerdi? Hayır dedi, rafine ve adi şeker tüketmedin, karbonhidratı en kaliteli ve temiz şekilde bakliyattan aldın. Uzun sürelerde şekeri düşürdüğü için düzeldi. Oysa aynı miktarda karbonhidratı çikolata yiyerek de alabilirdin, bir anda fırlatır pat diye düşürür sonra da döngüye girerdi dedi. En çok bulgurda(buğday) var dedi karbonhidrat. Ekmeği onun için vermiş. Ve listeyi eksiltmedi, 1 ay daha aynı miktarlarda yiyeceğim. Lisbetim bu konuşmalar olurken senin hızlı kilo vermen kafamda şimşekler çaktırdı. Bu yeni listen ve vücut direncinin düşmesi falan kafamı karıştırdı. Acaba dediği gibi hızlı verince vücut kendi kendini hasta eder dediği bu muydu dedim. Birde hızla gidenin fazlasıyla geri döneceğine o kadar garanti verdi ki, bir sürü şey anlattı, popüler diyetler, şok diyetler, if 😑 Civcivimin diyetle ilgili istek ve tezleri de tutuyor böylece ve aslında onun stres yaptığı bazı şeyler bu durumda gereksiz oluyor.

Uzun oldu balım kusura bakma, kızlarda okursa faydası olur. Birde kim ne düşünüyor bu konuşmalar için merak ediyorum, diyetisyen tecrübesi olanlarımız var. Şahsen bana tarzı geleneksel, makul ve de mantıklı geldi.

Adam diyor ki;
Diyette yenilenler ile günlük hayatta yenilenlerde fark oluyor. Biz yarın bir gün diyet bittiğinde hiç diyet yapmıyormuş gibi beslenmeyi günlük alışkanlığa adapte edeceğiz, ki diyet bitsede bitmemiş gibi, sanki hiç diyet yapmıyorsun gibi devam edeceksin. Normal yemen ile bu kiloları yavaş yavaş vereceksin. Asıl kiloyu yemekten daha çok spor ile vermiş olacağız. Vücudu oruç açlığı halindeki insanların robotlaşması gibi aptallaştırmayacağız, vücut dinç olacak, canlı olacak, aktif olacak. Menü de eksiltmeyi kısa sürelerde yapmayacağız. Hocam peki süreci biraz hızlandıramaz mıyız dedim. Hedefin kaç kilo olmak dedi, 53-56 civarı dedim. (Yaklaşık 1 ay önce gittiğimde 74.1dim, şimdi 69.8). Bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı kilo verirsen fazlası ile bunları geri alırsın, bu kesinlikle böyle olacak. Bir sürü örnekler verdi, galiba haklı çünkü ben her verdiğim kiloyu eskisine birkaç kilo ekleyerek geri aldım 😑 Devam etti anlatmaya;
Yani sen bir an önce vücudunun %30 unu kaybedeceksin, (söyleme şeklinden bir organım aniden kopmuş gibi) bunu kısa sürede istiyorsun. Bu kadar kısa sürede hangi insanlar çok kilo kaybeder? Ciddi hastalığı olan insanlar. Vücut bunu da hastalık gibi algılar, dengesini bozar ve kendi kendini hasta eder, diyet bitince de hızla açığı kapatmak için hızlıca verdiklerini geri alır dedi. Bazal metabolizmanın ayarını bozmayacağız, uzun süre açlık yapmayacağız, hedefine ulaşmak için bunu yaklaşık 2 yıla yayacağız 🙈 (bunarada şöyle bir tıp bilgim var, yağ hücreleri de hormon salgılıyor, hızlı gitmesi vücudun ayarını ondan da bozuyor olabilir?)
Tatlı krizini de konuştuk, dedim hepsi geçti, spor mu geçerdi? Hayır dedi, rafine ve adi şeker tüketmedin, karbonhidratı en kaliteli ve temiz şekilde bakliyattan aldın. Uzun sürelerde şekeri düşürdüğü için düzeldi. Oysa aynı miktarda karbonhidratı çikolata yiyerek de alabilirdin, bir anda fırlatır pat diye düşürür sonra da döngüye girerdi dedi. En çok bulgurda(buğday) var dedi karbonhidrat. Ekmeği onun için vermiş. Ve listeyi eksiltmedi, 1 ay daha aynı miktarlarda yiyeceğim. Lisbetim bu konuşmalar olurken senin hızlı kilo vermen kafamda şimşekler çaktırdı. Bu yeni listen ve vücut direncinin düşmesi falan kafamı karıştırdı. Acaba dediği gibi hızlı verince vücut kendi kendini hasta eder dediği bu muydu dedim. Birde hızla gidenin fazlasıyla geri döneceğine o kadar garanti verdi ki, bir sürü şey anlattı, popüler diyetler, şok diyetler, if 😑 Civcivimin diyetle ilgili istek ve tezleri de tutuyor böylece ve aslında onun stres yaptığı bazı şeyler bu durumda gereksiz oluyor.

Uzun oldu balım kusura bakma, kızlarda okursa faydası olur. Birde kim ne düşünüyor bu konuşmalar için merak ediyorum, diyetisyen tecrübesi olanlarımız var. Şahsen bana tarzı geleneksel, makul ve de mantıklı geldi.
soyledikleri bana da mantıklı geldi balim. ama anlamadığım şu var . hepsi ayni okulu okuyor. benim diyetisyen de bilmiyor mu bunları. yarin bi konusacagim. ben hızlı kilo vermek istiyorum demedim hic ona. benim derdim kontrol altında gitmek kendim basaramadigim icjn. ciddi anlamda bu hafta zorlandim. ruh halim de göçtü. mutsuzum. yani bu sekilde benim için de surdurebilirligi yok. 2 hafta da 4 kg hedef dedi. ama mümkün değil. normalde ayda 2 kg veriliyor. bilmiyorum balim brnim de kafam karışık. bugun esim neyin var dedi. kendime gelemiyorum bi turlu dedim. o da ayni şeyi söyledi. bu kadsr kısa sürede bu kadsr kilo vermen anormal diye.

X