🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Kekim sen ne kadar temiz kalplisin ya 😘 Dünden beri seni etiket yapayım bir halini hatırını sorayım diyordum, girdim ki sabah yazmışsın :))
Lisbetim den aldık havadisi Ankara da oynayacak kadar çok yağmış :) Bizim yerimize de keyfini sürün 😄
Bizde kuru soğuk, ayaz, bol bol da don var 😔
Al bizden de o kadar😔
Millet kartopu oynuyor biz soğuğunu cekiyoruz:KK70: çok teesüf ediyorum :KK70:

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik yok ama makarna fistik ezmesi vardi bir önceki gün. Neyse artık olan oldu, toparlanip devam edeceğim. Cok spor yapmamistim, simdi spor ve aksam yemeginde sıfır karbonhidrat yapmaya calisacagim bu hafta, bir de suyu artirmaliyim sanki.
Aynen canım bu hafta beraber dikkat edelim bakalım. Ben de öyle bir şeyler denemeyi düşünüyorum bu hafta.

enerji_kusagi enerji_kusagi balım burası çok kalabalık ezilme tehlikesi geçirdim geçmişten gelirken o yüzden geri gidemiyorum :rolleyes:
Songülü etiketlemistin 3 şubat son demiştin.

sonngulen sonngulen balım sana artık Dr Songül hocam diyebilir miyim bitti mi bu is:KK60::sampiyon:
İnşallah bitmiştir sabırsızlıkla bekliyoruz ama çabuk gel konfetiler elimizde patlamak üzere bak:KK70:🍾🍾🍾konfeti emocisi bulamadım bunu öyle sayın:KK70:

Kekim sen ne kadar temiz kalplisin ya 😘 Dünden beri seni etiket yapayım bir halini hatırını sorayım diyordum, girdim ki sabah yazmışsın :))
Lisbetim den aldık havadisi Ankara da oynayacak kadar çok yağmış :) Bizim yerimize de keyfini sürün 😄
Bizde kuru soğuk, ayaz, bol bol da don var 😔
Temiz kalpliyim di mi 😍
Size de listeyi atıcam bugün 4.günüm iyi gidiyor 😍
Canım size de gelsin inşalah amin 😍 🙏

Al bizden de o kadar😔
Millet kartopu oynuyor biz soğuğunu cekiyoruz:KK70: çok teesüf ediyorum :KK70:
Canımm inşallah size de gelir 😍 🙏

2 Şubat menüm
Sabah 10 00 gilaburu suyu
Öğlen su
Akşam su 😂
2 saat de ev işi gördüm. 120 puan sıvı diyet günümdu.
Bugün tartıldım kızlar 56.05 çıktı geçen hafta sanırım 56 700 du 650gram eksideyim♥️
Tebrikler Hümacığım :KK9: Yine süpersin
Kilo Bildirimi
Geçen hafta:70.4
Bu hafta: 69.9
Fark: 500 gr
Yüzde: %0.7

Hiç istediğim gibi eksi gelmedi regl döneminden galiba, çünkü kaçamağım yok😒 tuvalete de hala çıkamadım. Zeytinyağı da içtim yok. Artık akşama çıkarım onun da tartıya bi faydası yok🙄 sinir oldum sabah sabah ya hakkaten
Civcivim regle ve kabızlığa göre yine de çok iyi. Tebrik ederim. :KK9:
kilo bildirimi
gecen hafta 69.7
bu hafta 68.9
fark 800
yuzde 1.147 dogru mu hesapladim kiEki Görüntüle 3201912
Tebrikler canım. :KK9:

:KK73:2. SPOR YARIŞMASI SONUÇLARI:KK73:

Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum hepimiz çok güzel mücadele ettik:21:

Puanlar başa baş gidiyordu hatta tabloda göreceğiniz üzere 2 gün 2. grup 1. grubu geçti. Ancak toplam puana baktığımızda birinci olan grup 530 puan farkiyla;

:sampiyon::sampiyon::sampiyon: 1. GRUP :sampiyon::sampiyon: :sampiyon:

Yeni bir yarışmada görüşmek üzere hoççagalin:KK31:

1. GRUP

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik

A Alyasena

asliogretmen asliogretmen

D Deltavealfa

@sudansebep

2. GRUP

enerji_kusagi enerji_kusagi

@melisa-

L lisbethsalander00

Humakaser Humakaser

@_BuRc_

Eki Görüntüle 3202006

***Deltanin puanını beklemedim, beklesem de sonuç değişmeyecekti.
Harikaaaaa :KK71::KK71: tebrikler takımım.:KK71::KK9::KK9:

2. Grup ballarını da yürekten kutluyorum. Harika bir haftaydı.
Süperiz ❤️
54.8 toplam 700gr gitmiş hesaplamayı bende bilmiyorum
tebrik ederim.
Kilo bildirimi yapayım
Geçen hafta 74,5
Bu hafta 73,7
Fark 0,800
Yüzde 0,93
deltacığım tebrikler , aynı şekilde devam ediyoruz. 😅 :KK9:
Gecen hafta: 66.7
Güncel: 66.4
Fark: 0.400
Yüzde: 0,600
sabah tartılmayı unutup bir güzel kahvaltı yaptım :kızgın: ben anlamıyorum gerçekten yesem de tartılsam da aç da kalsam kaçamak da yapsam bünye sabit 300 400 le haftalık vererek gidiyor. Neyse buna da şükür ne diyim bu hafta depar atıcam hadi yeni grupları kuralım :süslü: ayrıca tebrik ediyorum grubumuzu :KK9::sampiyon:
tebrik ederim :KK9:
Merhaba kızlar
66.6 dan 66.4e düşmüşüm:KK12:
0.30 oluyor yüzdem
canım eksi eksidir. Tebrik ederim :KK9:
Kilo bildirimleri:

BuRc

gecen hafta 69.7
bu hafta 68.9
fark 800
yüzde:1.147
---------------------
Civciv
Geçen hafta:70.4
Bu hafta: 69.9
Fark: 500 gr
Yüzde: %0.7
--------------------
humakaser

gecen hafta :56.700
bu hafta:56.05
fark:650
yuzde:1,146
----------------------
Deltavealfa
Geçen hafta 74,5
Bu hafta 73,7
Fark 0,800
Yüzde 0,93
------------------
MiLissy
gecen hafta:55.5
guncel:54.8
fark:700
yuzde:1,26
-----------------
melisa-

gecen hafta:66.6
guncel:66.4
fark:200
yuzde:0.30
---------------------
sudansebep
Gecen hafta: 66.7
Güncel: 66.4
Fark: 0.400
Yüzde: 0,600

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik balım şöyle bir torparladım. mesaiden cıkmadan atayım dedim :KK200:
Sennnn muhteşem bir cansın :KK36:
Bi bildirim yapacak fırsat bulamadım bugün :110:
Diyetisyenimde fırçaladı beni:KK42:

Geçen Cuma 71.1
Bu Cuma 69.8
Fark - 1.300

Yüzde 1828,41
Hemdemimmmmm harikasın . :KK9:
Adam diyor ki;
Diyette yenilenler ile günlük hayatta yenilenlerde fark oluyor. Biz yarın bir gün diyet bittiğinde hiç diyet yapmıyormuş gibi beslenmeyi günlük alışkanlığa adapte edeceğiz, ki diyet bitsede bitmemiş gibi, sanki hiç diyet yapmıyorsun gibi devam edeceksin. Normal yemen ile bu kiloları yavaş yavaş vereceksin. Asıl kiloyu yemekten daha çok spor ile vermiş olacağız. Vücudu oruç açlığı halindeki insanların robotlaşması gibi aptallaştırmayacağız, vücut dinç olacak, canlı olacak, aktif olacak. Menü de eksiltmeyi kısa sürelerde yapmayacağız. Hocam peki süreci biraz hızlandıramaz mıyız dedim. Hedefin kaç kilo olmak dedi, 53-56 civarı dedim. (Yaklaşık 1 ay önce gittiğimde 74.1dim, şimdi 69.8). Bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı kilo verirsen fazlası ile bunları geri alırsın, bu kesinlikle böyle olacak. Bir sürü örnekler verdi, galiba haklı çünkü ben her verdiğim kiloyu eskisine birkaç kilo ekleyerek geri aldım 😑 Devam etti anlatmaya;
Yani sen bir an önce vücudunun %30 unu kaybedeceksin, (söyleme şeklinden bir organım aniden kopmuş gibi) bunu kısa sürede istiyorsun. Bu kadar kısa sürede hangi insanlar çok kilo kaybeder? Ciddi hastalığı olan insanlar. Vücut bunu da hastalık gibi algılar, dengesini bozar ve kendi kendini hasta eder, diyet bitince de hızla açığı kapatmak için hızlıca verdiklerini geri alır dedi. Bazal metabolizmanın ayarını bozmayacağız, uzun süre açlık yapmayacağız, hedefine ulaşmak için bunu yaklaşık 2 yıla yayacağız 🙈 (bunarada şöyle bir tıp bilgim var, yağ hücreleri de hormon salgılıyor, hızlı gitmesi vücudun ayarını ondan da bozuyor olabilir?)
Tatlı krizini de konuştuk, dedim hepsi geçti, spor mu geçerdi? Hayır dedi, rafine ve adi şeker tüketmedin, karbonhidratı en kaliteli ve temiz şekilde bakliyattan aldın. Uzun sürelerde şekeri düşürdüğü için düzeldi. Oysa aynı miktarda karbonhidratı çikolata yiyerek de alabilirdin, bir anda fırlatır pat diye düşürür sonra da döngüye girerdi dedi. En çok bulgurda(buğday) var dedi karbonhidrat. Ekmeği onun için vermiş. Ve listeyi eksiltmedi, 1 ay daha aynı miktarlarda yiyeceğim. Lisbetim bu konuşmalar olurken senin hızlı kilo vermen kafamda şimşekler çaktırdı. Bu yeni listen ve vücut direncinin düşmesi falan kafamı karıştırdı. Acaba dediği gibi hızlı verince vücut kendi kendini hasta eder dediği bu muydu dedim. Birde hızla gidenin fazlasıyla geri döneceğine o kadar garanti verdi ki, bir sürü şey anlattı, popüler diyetler, şok diyetler, if 😑 Civcivimin diyetle ilgili istek ve tezleri de tutuyor böylece ve aslında onun stres yaptığı bazı şeyler bu durumda gereksiz oluyor.

Uzun oldu balım kusura bakma, kızlarda okursa faydası olur. Birde kim ne düşünüyor bu konuşmalar için merak ediyorum, diyetisyen tecrübesi olanlarımız var. Şahsen bana tarzı geleneksel, makul ve de mantıklı geldi.
Ben bayıldım yalnız diyetisyenin görüşüne. Çok haklı değil mi hemdemim ?
Kilo bildirimi:
gecen hafta :83.9
guncel:83.2
fark:700
yuzde: 0,834

bu farli göreceğimi bile inanmıyodum. hem beslenme olarak bozdum hem de tuvalete çıkamama sorunu ve regl yüzünden. insALLAH gelecek hafta daha iyi sonuçlar alirim 🥰🥰
tebrikler liabetim :KK9: Hep mutlu ol e mi? Az önceki mesajın üzdü 🥺
Ya resmen aynıyız 🤣
evettttt :KK60:
Kesinlikle bende de aynı şey oluyor balım iyi ki varsiniz😍

Canim regl yakın mı? Tartidan önce hamur ya da fazla pilav ekmek yedin mi? Ya da abur cubur..

Yaa lisbetim ellerine sağlık iyi ki varsın cidden🤩

Balım tebrik ederim çok iyi eksi🤩
Neden fircaladi dicektim ama geçmişte gordum:KK70:

Balım fark cidden çok az. Siz de az daha birinci oluyordunuz gerçekten iyi mücadele ettiniz🤩

İyi misin balım noldu:KK43:
Olsun sabit ol incelmissin önemli olan sayılar degil😍

Dur bu mesajı ayrı alıntı yapıyım enişten her an gelebilir yanıma kapatmak zorunda kalmiyim:KK70: uzun bi mesaj olacak:KK70:

Balım dediğin gibi bu popüler diyet şeysine uyan diyetisyenlere ben de uyuz oluyorum.. öyle olmaması güzel.
Aslında adamın söylediği şeyler bana da çok mantıklı geliyor. Ama daha önce de dediğim gibi biz sabirsiziz biraz haklıyız da yani. 2 sene beklemek nere 3 ayda ulaşmak nere.. ama geri almak da var sağlığını bozmak da var.
Ben de dengeli beslenip az kilo vermekle az yiyip çok kilo vermek arasında gidip geliyorum balım ya çok kararsızım o konuda😑
Bu hafta 2 akşam yoğurt kuru yapacaktım sonra dedim yapma düzgünce yemeğini ye :KK70: yapsam daha çok verirdim kesin ama. Yani işte bilmiyorum ya tek bildiğim adam çok haklı. Bu kiloları 1 ayda mi aldık da 1 ayda verelim😐

Yaa ne güzel evet bu sefer güzel yağdı instadan goruyorum😍
Balım sakın ol bulucaz bi yolunu💚 görüştün mü diyetisyeninle konuscam demişsin ? Gerekirse enercimin dediği gibi değiştirirsin.
Bence de erken azalttı sanki listeni ya. Tabi o daha iyi bilir ama.

Bu mesajı sadece her kelimesine katılıyorum demek için alintiladim😂

Balım tebrik ederim inşallah daha da güzel olacak kendini strese sokma hic🤩

Tebrikler balım çok iyi🤩
Cikabildin mi lavaboya balım?
evettt çıktım civcivim :cool:

Temiz kalpliyim di mi 😍
Size de listeyi atıcam bugün 4.günüm iyi gidiyor 😍
Canım size de gelsin inşalah amin 😍 🙏

Canımm inşallah size de gelir 😍 🙏
Ayy çizkekim başka bir şey istesek olacakmış kar başladı bu mesajı yazdıktan sonra😍
Kahvemi aldım izliyorum cok mutluyum şu an :rolleyes:
Sende yii
civcivim,🤩
Yiyim hümam:KK60:
Civcivim sen sormuştun sanirim bulamadim mesaji . diyetisyenle az once görüştüm bütün sıkıntılarımi ve enerjicigimin yazdığı şeyleri sordum. uzun uzun yazicam size . ama suan beni mutlu edecek şekilde yazıldı listem. insALLAH daha verimli ve daha motivasyonlu bi şekilde devam edecegim🥰
Evet balim ben sordum. Ayy iyi bari çok sevindim lisbetim modun yükselmiş zaten belli🤩
Tamam haberleri bekliyoruz o zaman müsait olunca💚
herkese iyi akşamlar

daha önceden de bir gruptaydım ara vermiştim . bi geldim baktım grup falan kalmamış anlamadım .kilo verme serüvenine geri dönmek istiyorum diyetten çok spor programı yapmayı düşünüyorum aslında şuan .sizin grup kurallarınız nedir acaba
Hosgeldiniz ilk sayfadaki kurallar gecerli😊
Eğer sadece spor düşünüyorsanız geçici listemiz var orda kalabilirsiniz, sorun olmaz yani. Spor yarışmaları yapıyoruz motive olacağınızı düşünüyorum 🌸

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik boşbuldum teşekkür ederim . ben yemek konusunda da dikkat edicem tabi ama kısıtlamalı diyetleri svemiyorum , yeme bozukluğuna sebep oluyolar dengeli menüler paylaşmaya çalışırım ama :)
Tamamdır o zaman ekleyelim 🤩
Kendini tanıtır misin?
Bir de Başlangıç kilon ve hedef kilon nedir?

29 yaşındayım , eviliyim , çalışıyorum :)

daha önceden diyet yaptım cuma yarışmasında çok da güzel kilo verdim evlenince fazlasıyla geri aldım , eşimle aynı yemekleri yiye yiye :) :KK51:

şuan 69-70 kilo arasında değişiyor kilom , en yüksek 75 i gördüm 69 a inince ara verdim 2 ay önce şimdi tekrar başlıcam inşallah . yo yo olayına döndü yani kilo al ver al ver , o yüzden diyetten çok sağlıklı beslenme ve sezgisel beslenme konusunu başarmaya çalışıyorum :) hedef kilom da şuan için 62 olsun

daha önceden diyet yaptım cuma yarışmasında çok da güzel kilo verdim evlenince fazlasıyla geri aldım , eşimle aynı yemekleri yiye yiye :) :KK51:

şuan 69-70 kilo arasında değişiyor kilom , en yüksek 75 i gördüm 69 a inince ara verdim 2 ay önce şimdi tekrar başlıcam inşallah . yo yo olayına döndü yani kilo al ver al ver , o yüzden diyetten çok sağlıklı beslenme ve sezgisel beslenme konusunu başarmaya çalışıyorum :) hedef kilom da şuan için 62 olsun
Hosgeldiniz :)insALLAH sağlıkla ulaşırız hedef kilolarimiza:)

Ben de 29 yaşındayım evliyim çocuğum yok, kpssye hazırlanıyorum. Biz de (cogumuz) takımlarda kilo verip koruyamadik. Sağlıklı beslenmeye çalışıyoruz.

Tam yerine geldin yani😁🤩

X