Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ya az önce lavaboda peçeteye kırmızı kan geldi endişelendim acile gitmeli miyim?

Kızlar merhaba yeni katıldım aranıza.
Sat:28.04
Gebelik:8+1
3gün önce çok fazla yoğun parçalı kanamayla acile gittim ve şükür ki ultrasondan baktığımızda kalp atışları devam ediyordu fakat gebelik kesesi 7+5 14mm gözüküyordu.(Gebelik kesesi aşağı doğru kaymış biraz)
Bugün taburcu olduğumda kendi doktoruma gittim,kalp atışları güzeldi ve 8+1 olması gereken kese yine 7+5 14mm çıktı.Normalde 1 gün fark varken 3 gün geriden takip ediyor şuan.
kanamam çok azaldı
Kesenin altında ufak kanama alanı görüldü,fakat bebek gelişmiyor mu acaba bilgisi olan var mı?
Bir sonraki kontrolüm 1.5 hafta sonra merak ediyorum.
Teşekkür ederim

Kırmızı geldiyse doktoruna bi danış istersen
Kendi doktorumun iletişim numarası yok ya sabah gitsem geç olur mu? Kırmızı böyle zar gibi ince 5 kuruş kadar hemen hemen sonrasında sildikce ip gibi çok küçük kırmızı lekeler vardı

Kendi doktorumun iletişim numarası yok ya sabah gitsem geç olur mu? Kırmızı böyle zar gibi ince 5 kuruş kadar hemen hemen sonrasında sildikce ip gibi çok küçük kırmızı lekeler vardı
Takip et sen içini ferah tut olmadı gidersin

Bi kaç saat daha takip et bakalım tekrar olacak mı. Ağrın var mı aynı zamanda? Bir de progestan kullanıyor musun
Progestan kullanıyorum 1 saat kadar önce kullandım ama zaten ilk tuvalete gidişimde çoğu çıkıyor geri ağrım bir iki saat önce vardı az bişey şuan yok ağrım falan

Altıeylül deyim bende doktora orda mı gidiyorsun özel hastane falan var mı orda doğum için
Evet bitane özel hastane var ama cumartesi Bursa Acıbadem e gidicem çünkü burada ki hastane çok yetersiz kalıyor. Doktorum iyi ama çok yoğun. Devlet hastanesi gibi benimle toplamda 3 dk fln konuşuyor sonra maşallah hayırlı olsun ilaçlara devam hadi güle güle yani ben istiyorum ki bana biraz anlatsın şunu ye bunu yeme işte ne belirtilerin var ne yaşıyosun bana sorsun biraz duygusalım ben balık burcuyum elektiriğimin tuttuğu doktoru bulana kadar arayışa devam

Progestan kullanıyorum 1 saat kadar önce kullandım ama zaten ilk tuvalete gidişimde çoğu çıkıyor geri ağrım bir iki saat önce vardı az bişey şuan yok ağrım falan
Anladım canım cok gecmis olsun. Yani kendi doktoruna ulasamıyorsan istersen bi süre bekle uzan ani hareket yapma kontrol et bakalım devamı gelecek mi. Ama içim rahat etmez diyosanda bi git acile istersen en azından bişey olmadığını görür rahatlrsın

Takip et sen içini ferah tut olmadı gidersin
Bu gün ultrasonda kesenin üstünde bi alan görmüştü doktor iğne falan verdi zaten ama hiç kanaman olabilir falan demedi riskli bişey de demedi. İki kez sorduk önemli bi durum varmı diye önemli bi durum yok dedi

Daha sabah ultrasona girdim o da zararlı eğer artarsa giderim dediğin gibi biraz takip edicem

Daha sabah ultrasona girdim o da zararlı eğer artarsa giderim dediğin gibi biraz takip edicem
Benim anlattığınız sekilde pembe olmustu,doktoruma yazdım bol istirahat et progrstana başla hap olarak korkmana gerek yok dedi. Ama ben duramadım tabi yakında başka hastaneye gittim hemen kücük bi kanama alanı görünüyo zararsız devamlı uzan dinlen falan dedi. Lekelenmem kahverengiye döndü 2 gün sürdü az az sonra geçti çok şükür bugün hiç gelmedi mesela. Belki benzer zararsız bi durumdur stres yapmayın yinede rengine ve miktarına dikkat edin siz

Doktor önemli birşey olsa söylerdi ama çok geçmiş olsun. İçin rahat etcekse git acile. malesef yeterli bilgim yok bu konularda.

Kızlar merhaba Nasipse bende subat Ayı Annesi olacağım 5+4 deyim bugün kontrol için gittim kese gözüktü ama doktor yolk kesesi ile ilgili birsey söylemedi şimdide bos gebelikte ilgili şeyler okuyunca biraz endişe ettim sizce varmı yolk kesesi anlayan varsa çok sevinirim.

Eklentiler

• 1000007972.jpg
    56,8 KB · Görüntüleme: 45
Benim 10 mayıs son adet tarihim şun 5+4 üz Geç döllenme olmuş bende dün keseyi gördük 10 gün sonra kalp atışı için bidaha gidicez inşallah

Aynıyız canım bende 5+4 üm bugün gördük keseyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…