Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Hem diyetisyenim hemde doktorum günde 6 öğun az az sık sık yemeyi önerdi gerçekten ben faydasını gördüm dediğiniz gibi aç kalan biriydim bazen yemek yemeye vaktim olmazdı sonraası hüsran oldu benim için şekerım böyle böyle çıktı öncesi şekeri düşüp çıkan biri değildim karbonhidratı şekeri kesip günde 6 öğun yapıyorum 18 gündür diyetteyim arada kaçamak yapsam da aşırı yükselmedi öncesi 180 190 bile gördüm bu benım için çok yüksek bır değerdi yanı gittiğim 3 uzman hekimde dediğinizi önermedi aksini söyledi benim için de çok faydası oldu hamileyken kilo vermek imkansız derdim buna rağmen 2 kilo da vermişim yanı 7 kilo almıştım bunu 5 e düşürdüm

Bende öyleyim ya 20.haftada 7 kilo almışım.. 1 ayda 3 kg bir anda nasıl aldım bilmiyorum.. çok kötüyüm daha şeker yuklemesine de var ama bende de çıkar büyük ihtimal..

Örnek bir listen var mı benimle paylaşır mısın?

eski nesil diyetisyenler bunu savunuyor az az sık sık yemeyi. Şimdi fonksiyonel sağlık tam tersini öneriyor. Burda önemli olan senin bireysel değerlendirmelerin tabii ki. Ayrıca hamilelikte durum çok farklı oluyor
eski nesil diyetisyenler bunu savunuyor az az ve sık sık yemeyi. Şimdi fonksiyonel sağlık tam tersini öneriyor. Burda önemli olan senin bireysel değerlendirmelerin tabii ki. Ayrıca hamilelikte durum çok farklı oluyor sana o şekilde iyi gelmesine en azından bir yol tutturmana sevindim.

hamilelikte farklı canım. benim mesela sabah açlık sekeri 85lerde filan saat 6 gibi sonra naparsam yapayım yükselmeye başlıyor. salatalık zeytin her neyse birsey atmam gerekiyor. ama normalde aralıklı oruç yapan biriyim. Ve şekerim gayet de düşük hamilelik metabolizması çok farklı beni zorlayan da bu sekeri çıkarmayan besinler cikariyor deneye yanila bugüne kadar elimde salatalık ve yumurta kaldı bu gün unutmadım çektim

Eklentiler

• 1000016380.jpg
    139,1 KB · Görüntüleme: 53
Ben de normal hayatımda aralıklı oruçla ilerleyen ve çok faydasını gören biriyim özellikle gece açlığı ama tahlillerde şekerim düşük çıkıyordu doktor bebek tolere edemeyebilir kan şekeri düşüklügnü dedi ben de sabah öğle ve akşam yemeği şeklinde 3 öğün gidiyorum çok acıkırsam ara öğün yapıyorum kilom sabit kaldı 1 aydır yani kişisel değerler düzgünse ben de sizin gibi düşünüyorum çok sık yemek sürekli insülin salgilatiyor

Aynen canım hamilelikte iflahımız şaşıyor :)) tabak harika görünüyor eline sağlık ben de salatalık alayım bak şimdi

Ben ingilizce öğretmeniyim bilingual yetiştirmek ben de çok istiyorum ama yetişmesi için evde bir kişinin komple ingilizce bir diğer kişinin de komple ana dil konuşması gerekiyor çocuğun kafasının karışmaması açısından. Ama çocuğa yabancı şarkılar, yabancı hikaye kitapları okunabilir türkçe destekli.Tavsiyem komple ingilizce gidilmemesi. Arkadaşımın çocuğu şu anda 20 aylık, ingilizce bazı kelimeleri söylüyor ama türkçe hiç konuşmuyor.

Aynen benim de şeker düşük çıkıyor doktor bu iyi bir şey dedi. Ama çok düşürmüyorum tabi hamileyken. Yiyorum bir şeyler yemezsem dayanmıyorum zaten enerjim kalmıyor.

Hareket ediyo musunuz sık sık yürüyüş ödeme çok iyi geliyor yapma imkanınız var mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…