Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

eski nesil diyetisyenler bunu savunuyor az az sık sık yemeyi. Şimdi fonksiyonel sağlık tam tersini öneriyor. Burda önemli olan senin bireysel değerlendirmelerin tabii ki. Ayrıca hamilelikte durum çok farklı oluyor

eski nesil diyetisyenler bunu savunuyor az az ve sık sık yemeyi. Şimdi fonksiyonel sağlık tam tersini öneriyor. Burda önemli olan senin bireysel değerlendirmelerin tabii ki. Ayrıca hamilelikte durum çok farklı oluyor ☺️sana o şekilde iyi gelmesine en azından bir yol tutturmana sevindim.
Gittiğim diyetisyen 4 5 yıllık bir diyetisyen gebelik sürecinde şeker yönetimini anca böyle daha doğru olacağını söyledi ben acaba genç doktor ya liste uzun çok öğun var kilo aldırırmı diye düşünüyordum aksi oldu normal bireyler için dediğiniz doğru olabilir ama yinede gebelık sürecinde olanlara bu tavsiyeyi vermeniz doğru değil diye düşünüyorum ben mesela şeker durumunu yenı öğrenmiş ve sizin yazınızı okumuş olsam kendimi aç bırakırdım şekerim daha çok yükselebilirdi ama belkı bu sizin kan şekerinize iyi gelebilir bana kesinlikle iyi gelmedi bilmeden yaptığım bir hataydı bilseydim ilk baştan diyetisyene giderdım yada kendim diyet yapar beslenırdim gebelerin aç kalmasını bence çoğu hekim önermez

hamilelikte farklı canım. benim mesela sabah açlık sekeri 85lerde filan saat 6 gibi sonra naparsam yapayım yükselmeye başlıyor. salatalık zeytin her neyse birsey atmam gerekiyor. ama normalde aralıklı oruç yapan biriyim. Ve şekerim gayet de düşük hamilelik metabolizması çok farklı beni zorlayan da bu sekeri çıkarmayan besinler cikariyor deneye yanila bugüne kadar elimde salatalık ve yumurta kaldı 🤣🤣🤣 bu gün unutmadım çektim
Benim sizden fazla kepek ekmeğine tost, eksiğim yeşillik. Bugün pazar var yeşillik alıp sabah beslenme çantama koyarım. Pazarda inşallah taze taş ceviz bulurum. Ben sabah kan ilacını içtikten sonra iş yerimde yapıyorum kahvaltıyı. Biraz gecikiyor ama daha rahat yiyorum. Afiyet olsun sana 🧿🥰

Gittiğim diyetisyen 4 5 yıllık bir diyetisyen gebelik sürecinde şeker yönetimini anca böyle daha doğru olacağını söyledi ben acaba genç doktor ya liste uzun çok öğun var kilo aldırırmı diye düşünüyordum aksi oldu normal bireyler için dediğiniz doğru olabilir ama yinede gebelık sürecinde olanlara bu tavsiyeyi vermeniz doğru değil diye düşünüyorum ben mesela şeker durumunu yenı öğrenmiş ve sizin yazınızı okumuş olsam kendimi aç bırakırdım şekerim daha çok yükselebilirdi ama belkı bu sizin kan şekerinize iyi gelebilir bana kesinlikle iyi gelmedi bilmeden yaptığım bir hataydı bilseydim ilk baştan diyetisyene giderdım yada kendim diyet yapar beslenırdim gebelerin aç kalmasını bence çoğu hekim önermez
Canım insanın aklı yok mu Burada yazılan bir tavsiyeyle hareket edecek? akıl var mantık var doktor var bilim var burada tanımadığınız bir insanın tavsiyesiyle niye hareket ediyorsunuz ki ya da niye hareket etsin:) hem ediyorsa da demekki burda olmazsa başka yerde tokezleyecek o kişi, ayrıca bu tavsiyeler ilacını kes ya da bu ilacı al gibi tavsiyeler değil gayet masum tavsiyeler herkes de kendine göre hareket eder zaten. gereksiz duyar kasmanın alemi yok.

Selamlar, inanılmaz bir mide yanmam var baya boğazım da acı içinde. Bu süreçte anti asit tablet kullanan var mı? Doktoruma cuma gidicem ama şu an çok fenayım çözüm bulamadım asla.

Benim sizden fazla kepek ekmeğine tost, eksiğim yeşillik. Bugün pazar var yeşillik alıp sabah beslenme çantama koyarım. Pazarda inşallah taze taş ceviz bulurum. Ben sabah kan ilacını içtikten sonra iş yerimde yapıyorum kahvaltıyı. Biraz gecikiyor ama daha rahat yiyorum. Afiyet olsun sana 🧿🥰
ayy tost çok özledim sizin kahvaltı da çok güzel besleyici ve doyurucu olmuş. Ben buna arti badem ve kabak çekirdeği de yedim

Selamlar, inanılmaz bir mide yanmam var baya boğazım da acı içinde. Bu süreçte anti asit tablet kullanan var mı? Doktoruma cuma gidicem ama şu an çok fenayım çözüm bulamadım asla.
gaviscon içilebilir gebelikte yine doktorunuza sorup alabilirsiniz. normal bir durum iç organların yeri değişti haliyle mideyi yukari itiyorlar

Canım ama tavsiye vermeyelim lütfen ciddi bir şey olabilir. Kimse kimseye tavsiye vermesin lütfen:)
ama canım dra sor diye belirttim. mide yanması çok da onemsizlestirilebilecek bir sorun değil.

Çok sevdiğim bir arkadaşım bunun dikkate alınması gerektiğini kalp ile ilgili ciddi sorunların belirtisi olabileceğini söyledi daha geçen bana. bilmiyordum bunu dra bilgi verip gerekiyorsa ilaç kullanılmalı. hamilelikte öylesine aman normaldir geçer denmez en basit bir şey bile ciddi bir sorunun belirtisi olabilir.

ama canım dra sor diye belirttim. mide yanması çok da onemsizlestirilebilecek bir sorun değil.

Çok sevdiğim bir arkadaşım bunun dikkate alınması gerektiğini kalp ile ilgili ciddi sorunların belirtisi olabileceğini söyledi daha geçen bana. bilmiyordum bunu dra bilgi verip gerekiyorsa ilaç kullanılmalı. hamilelikte öylesine aman normaldir geçer denmez en basit bir şey bile ciddi bir sorunun belirtisi olabilir.
Hah tamam oldu o zaman. Doktora sor diye belirtelim tabi. 👏

Selam kızlar. Ben 17. Haftadan beri bebisin hareketlerini hissediyorum hatta sertti daha coktu hareketleri. Şu an 21. Haftadayim aşağı yukarı 1 haftadir hareketlerinde azalma ve tekmelerini de daha hafif hissediyorum ilk zamanlara göre. Sizde de böyle oldu mu. Acaba rahim yukarı çıktığı için mi böyle oluyor bununla ilgili bilgisi olan var mı.
Bilgim yok ama benim de aynen böyle oldu. Bebek iyi bu arada daha yeni detaylı çektirdim ama 21.haftayla beraber hareketler azaldı sanki. Ben de bi endişelendim. Analığın her evresi ayrı delilik.

Bilgim yok ama benim de aynen böyle oldu. Bebek iyi bu arada daha yeni detaylı çektirdim ama 21.haftayla beraber hareketler azaldı sanki. Ben de bi endişelendim. Analığın her evresi ayrı delilik.
Benımde bu hafta azaldı 22. Haftadayımbi kaç gundur korku ile takip etsem de arada hareket ediyor gün içinde nadir ama akşamları daha hareketlı oluyor

Anti asit tablet kullanmadım da şurup var doktor önermişti genelde yediğim şeylerden arada kullandığım oluyor

Süt bana anlık iyi geliyor denedin mi? Bir çay bardağı kadar

Benımde bu hafta azaldı 22. Haftadayımbi kaç gundur korku ile takip etsem de arada hareket ediyor gün içinde nadir ama akşamları daha hareketlı oluyor
Sağlık ocağında basit ultrason cihazına benzer kalp atışlarını takip eden bir cihaz oluyor. Ben teteonoz aşısı için gittigimde ebe dinledi. Ben evde olsam arada panik olsam sağlık ocağına gidip kalp sesini dinlerim hemde paniğim geçer.

Hareket ediyo musunuz sık sık yürüyüş ödeme çok iyi geliyor yapma imkanınız var mı
Yapıyorum 3 gündür öyle çok aktif olmasa da kısa yürüyüşler iyi geldi gerçekten ödemim de azaldı sabah da tartıda 75.3 çıktı 23 haftalık oldum 7 kilo aldım. Biraz daha zayıflamaya çalışıcam inşallah

Sağlık ocağında basit ultrason cihazına benzer kalp atışlarını takip eden bir cihaz oluyor. Ben teteonoz aşısı için gittigimde ebe dinledi. Ben evde olsam arada panik olsam sağlık ocağına gidip kalp sesini dinlerim hemde paniğim geçer.
Güzelmiş bilgi için teşekkürler sorarım evde bakmak için de oluyor sanırım minik bir şey alanlar var sosyal medya da görmüştüm bi ara acaba alsam mı dedim sonra oğlum oyuncak eder sürekli yapalım der diye vazgeçtim 😄 evde meraklı bir çocuk daha olunca bazı şeylerden vazgeçmeyi öğrendim ama sağlık ocağına sorayım yarın bağlı olduğum ebe hemşire de pek sert hanımefendi inşallah vardır bakarlar

X