Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Yok hiç ayak yanması olmadı ben şeker ölcüm cihazı aldım ondan takıp ediyorum arada yükseliyor farkındayım diyet yaparak kilo alımını durdurmaya çalışıyorum endokrine gidip detaylı tahlil yaptırcam çünkü iki dilim tatlı yada pilav makarna yediğimde yemekten 1 saat sonra ölcüyorum 200 e kadar çıkıyor bariz şeker var ben bir ayda 5 kilo aldım 2 haftadır durdu çok şükür sabit kaldım ama o 1 ayda aşırı tatlı şeyler yiyordum

Bana pilates çok iyi geldi 1 aydır gidiyorum hamilelik öncesi de aktif yapıyordum hem esneme için hem spor amaçlı çok güzel gidiyor ama eğitimi olan bir hoca olmalı
Bende gittim baya 6 ay önce bıraktım çok zorlandım evde hiç denemedim ama koşu bandı alcam galiba sürekli pc başında hareketsız kalıyorum biraz yürüyüş sonrası evde pilates te yapmayı istiyorum online dersler oluyo diye duymuştum onu denerim

3 ay kücük olur mu diye düşünüyorum içindede kıyafet olacak ya 6 da büyük mü olır acaba peluş kalın bir şey arıyorum astronot tulumları çok, kalın olur diye ilk oğlumda aldım çok kullanamadım sevmedi birine vermiştim

Merhaba güzel anneler
19 haftalık ikizlere hamileyim.Allah nasip ederse kızlarımı bekliyorum
Normalde 06.03.2025 doğum tarihi ama bu tarihi göremeyeceğimizi söyledi
Benim gibi ikiz bekleyen anneler var mı?Hareketlerini ne zaman hissettiniz?

Benimde son kontrolde 540 gr olmuştu o zaman ben be eğe almışım diyebilirim neysee sağlık olsun hallederiiz sıkmayalım canımızıı
Ya canım bayağı sıkıldı bu gün, kilom gün geçtikçe artmaya devam ediyor düzensiz artıyor bir sıkıntı mı var acaba ya az önce tartıldım 77 kilo çıktı ödemim var bol su içiyorum ama ödem de gitmiyor napıcam bilmiyorum. Diyetisyen ile mi görüşmeliyim yoksa önce bi kadın doktoruna mı gitmeliyim onu da bilmiyorum

Aynı ben . Her tarafım şiş ağırlaştım zaten. Sanki 9 aylık hamileyim gibi acaba kendime diyorum ki naz mi yapıyorum ben diye. İnsan kendine de naz yapar mi ya
Ya nasıl gidecek bu ödem bilmiyorum varmı tavsiyen. Bende kendimi 9 aylık gibi hissediyorum karnım gerim gerim geriliyor

Girdim şeker sanırım yüksek o yüzden bebeğin suyu 76 çıktı 80 sınırmış. Yani bebeğin suyu fazla şekerine dikkat et ve muhakkak şeker yüklemesi yaptır dedi.

Canım istersen doğunca al. Bakarsın bebişin boyuna kilosuna gelişimine
Sen acaba günün farklı saatlerinde mi tartılıyorsun ? Öyle yaparsan sürekli farklı çıkar. Sabahları idrarını yapıp bir şey yiyip içmeden tartıl. Eğrisi o şekilde daha mantıklı olur. Aksi halde İçtiğimiz bir bardak su bile etkiler. Bir de bu ay ve önümüzdeki ay biraz hızlı kilo alacağız. No panik

Biliyorum canım hep sabah aç karna tuvalet sonrası tartılıyordum ilk kez bu akşam tartıldım 77 çıktı. Keske tartılmasaydım. Yarın sabah tekrar tartılacağım ama 76 falan çıkar diye düşünüyorum oda çook daha doğuma çok var ve kontrolsüz kilo almak istemiyorum böyle giderse 80 de de duramayacağım gibi

Yok canım sadece suyu sınırda dikkat et dedi. aslında ben tüp mideliyim bana şeker yüklemesi ilk gebelikte yapılamamıştı bakalım bunda yapsınlar da ne ne değil anlaşılsın. 7 Kasıma şeker yüklemesi yazmış plana.

Hahaha idrarını son damlasına kadar yap üzerine hafif bir şeyler al ve çık o lanet olası baskülün üstüne göster ona gününü :) canım elbet alacağız son aylar bi sonraki ay azalır korkma. Gece yemeyi azaltsak aslıdna. Bakma sana diyorum da bende iştah deli gibi arttı hem de bu iki haftadır böyle. Öncesinde canım hiçbir şey istemiyordum midem bulanıyordu iştahım yoktu şimdi sabah uyanır uyanmaz buzdolabını açıyorum ağzına bir şeyler atıyorum çünkü şekerim düşüyor fark ediyorum ve canım sürekli bir şeyler istiyor açıkçası korkuyorum şeker çıkacak diye biraz durdurmam lazım özellikle tatlıyı hamurişi karbonhidratı abartmamak iyi olur

Sen ne zaman dönüyorsun. Almanyada mı yapacaksın şeker yükleme testini?

Yaa Allah iyiliğini versin hiç güleceğim yoktu benimde son iki haftadır iştahım açık ama öyle çok yiyemiyorum iki lokma yiyorum zaten midem şişiyor tıkanıyorum. Buna rağmen nasıl alıyorum onu da bilmiyorum. Bide ben su tüketemiyorum son zamanlarda içesim gelmiyor midem şişiyor diye. Geceleri de meyve yeme alışkanlığım var saat kurmuşum gibi 3 4 arasında uyanıp deli gibi meyve yiyorum Hareketsizlik desen var ama artık her gün yürüyeceğim yarım saat de olsa evde de youtubedan plates videolarına başlıycam. Az da olsa bi faydasınolur inşallah

Sen ne zaman dönüyorsun. Almanyada mı yapacaksın şeker yükleme testini?
Yarın dönüyorum Tr saatiyle 15.30 uçağım. Aynen 14 Ekimde alman perinatoloji doktoru ile detaylı ultrason 7 Kasımda da kendi kadın doğum doktorum şeker yüklemesi testi yapacak.

Yarın sabah erkenden kalkıp kahvaltı-bulaşık-etrafı toplicam- süpürcem. bavulları hazırlamam lazım. Sonra Esenboğaya 1.5 saat arabayla gitcez. 15.30 Berlin uçağı. 3 saat sürüyor Ankara’dan. 1 saat geride Almanya 18.00da Brandenburg’da ineceğiz. Komşumuz alcak bizi. 2.5 saate eve varırız. perişan olacağım öff 1 tam gün iptal.

Bu arada kızlar reflü yağı, ebebek oda kokusu, dalin bebek kolonyası, ve 1 tane hastane çıkışı aldım

Eklentiler

• image.jpg
    160,3 KB · Görüntüleme: 8
Aaaa canımm sakın gece uyanıp yeme hele meyve sakınnnnn. Şeker riski var aman aman. Mümkünse akşam yemekten sorma bir şey yemeyelim. Eğer bir şey ye ek istersen su iç ya da maden suyu ama asla çiğnenecek bir şey atma azgına. Piliiissss

Kız sen en azından gece kalkıp meyve yiyormuşsun. Ben dün gece 4 anam kalktım eşimin halası 250 gram bütün Antep fıstıklı çikolata getirmiş pastaneden almış söylemesi ayıptır. Onu bir yedim gözüm dönmüş gibi kendimi kaybettim ama nasıl yiyorum sabah eşim benle dalga geçiyor dün doktor sana şekerine dikkat et demedi diyor doktoru bilmem napıyım derken ağzımdan çikolata akıyordu açken bana bulaşma diye bağırdım arkasından.

Hamile insanın nefsiyle uğraşmayı halt sanıyor doktorlar yesin ya meyve çikolata değil ki fruktoz yazık günah ya

Yaa biliyorum da işte o uykudan uyanınca soğuk soğuk elma mandalina falan çok çekiyor canım ama kesicem inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…