Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bugün eskiden olan hidrayatik kist için doktora gittim. 4 mm böbrek taşı varmış. Doktoru göremedim sâdece kadın doğum doktoruna gösterdim o da ürolojiye git dedi. Önemsiz gibi geldi ama doktor çok önemli falan dedi moralim bozuldu.

İşte implant işine ben giremezdim 🥲 Normalde de aşırı korktuğum bi şey 😟
Ben de aşırı korkuyordum ama hiç acımadı. Kanal tedavisi olacak diş yüzünden ama üç gün, acı içinde kıvranıp ne yemek yiyebildim ne uyuyabildim. O 3 günde 3 kilo verdim. Neyse ki onu yaptık şimdi geriye kalanları halledeceğiz bakalım:)

kızlar karnında yalancı kasılmalae yaşayan var mı taş gibi oluyo karnım yusyuvarlak kalıyo 16 hafta ya da daha erken başlayabilirmiş yalancı kasılmalar ama ben endişeliyim erken doğum düşük vs çok korkutuyo beni haftaya cuma doktora gittiğimde söyleyeceğim

İkili testi bende yaptırmadım direk fetal dna yaptırdım,şeker yüklemesi tam olarak ne oluyor?yaptırmazsak arada bir şekerımızı gıdıp ölçtürmek mi gerekiyor?bide son soru🫣🤭tetenoz aşısı olmalımıyız oldunuzmu?aıle hekımınden arayıp söyledilerde benimde aklım karıstı
Açlık tokluk kan şekerinin öilçilöesi lazım canım ne olur neolmaz diye,bide rafine şeker tüketimine dikkat edersen rahat olur için. Tetanoz aşısı ilk gebelikte iki dozdu sanırım ikincisinde sadece bir doz yapılıyor sanırım bana da söylemdi tek diz yapaılacak.o mecburi değil sanırım ama ameliyat durumunda oluşacak dişler için yapılıyor

kızlar karnında yalancı kasılmalae yaşayan var mı taş gibi oluyo karnım yusyuvarlak kalıyo 16 hafta ya da daha erken başlayabilirmiş yalancı kasılmalar ama ben endişeliyim erken doğum düşük vs çok korkutuyo beni haftaya cuma doktora gittiğimde söyleyeceğim
Ya kasılma değilde benimde karnım taş gibi oluyor sanki bir yerde toplanıyor rahim ve taş kesiliyor genellikle yatarken daha çok hissediyorum

Kızlar ya benim 2. Trimestr çok kötü geçiyor yeni grip atlattım kulak iltihabı olunca mecburi antibiyotik kullandım. Bir hafta geçti ilaç biteli şimdi boğazım indi. Geceleri hiç uyuyamıyorum dün böbrek ve sırt ağrısıyla uyandım böbreğim çok ağrıyordu. Bağısıklık için neler yapıyorsunuz

Bende de oluyor son günlerde. 15. haftadayım.Taş gibi oluyor karnım ve kasığımda bi yerde yuvarlak oluşuyor sanki. Ben de anlam veremedim

Selam kızlar ben geldimm 🤗🥰 bu ay çok önemli bir sınavım var o yüzden çok bakamıyorum buralara nasılsınız hamileliğiniz nasıl geçiyor pek çok kişi cinsiyeti öğrenmiş maşallah 🥰 bende durum genel olarak iyi mide bulantılarım geçti ama bir aydan fazladır sürekli hapşırma ve burun akıntısı var bazen kanama da oluyordu gebelik nezlesi gibi bir şey olabiliyormuş. Dr nazal nem önerdi şükür kanama geçti ama diğerleri hiç geçmedi. Aranızda böylesi bir durum yaşayan var mı

Benim bir kaç gece öyle oldu ama o zaman bağırsak sorunlarım çok yoğundu gaz problemi vs ona bağladım sonra geçti tamamen

Selamm kızlarım 15+6 dan bende sizi selamlarım. arada sırada yazıyordum buraya ama bayağ geç kalmışım. Fetal yaptırdım onun stresiyle yazamamıştım. Herkes de iyi maşallah okuduğum kadarıyla. Erkek bebişleri çoğalttık :)

Selam kızlar ben şeker yüklemesi yaptırmayacağım çünkü ilk gebeliğimde yapılamamıştı bana mide rahatsızlığım yüzünden ve şişmanken zaten şeker hastasıydım ameliyat olunca hiç şekere dair bir problemim kalmadı açlık ve tokluk bakıp konuyu kapatmışlardı. Almanya’daki sistemi o açıdan bilmiyorum. Tetenoz Aşısını da sezaryen olursan diye her ihtimale karşı yapıyorlar yaptırın çok mühim bir şey değil. Bi zararı yok bence. İlk gebeliğimde yaptırdım ben de. Kızımın adına sonunda karar verdik. Marin olacak. 🩷🩷 bu sefer değişeceğini sanmıyorum 😅

Benim 14 haftaya kadar hep çıkıntı var hem de bariz pipi görüyorduk fotoğrafını bile çekmiştim ama kızlarda bazen klitoris şişiyor pipi gibi duruyor. sonra fetal dna testi ile kız olduğunu öğrendik bu hafta da ultrasonda doktor kız olduğunu gösterdi
Canım benimde bir oğlum var hamileyim şuanda p.tesi farklı doktora gittim erkek dedi gösterdi ama ben kız hissediyorum birde bana nedense oğlumun pipisinden farklı geldi sende çıkıntılı ultrason kağıdı var mı acaba varsa paylaşabilir misin benimkinin görselini ekliyorum buna mi benziyordu

Eklentiler

• ABD0CB9B-581D-41BF-AB60-C7A5535F5587.jpeg
    ABD0CB9B-581D-41BF-AB60-C7A5535F5587.jpeg
    84 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_9514.jpeg
    IMG_9514.jpeg
    84,1 KB · Görüntüleme: 36
Ya şansıma tüküreyim marin de kayınpederimin Bulgar adıymış bu da iptal 😢 Oturdum hüngür hüngür ağladım bu duruma nedense kocamı da engelledim her yerden durduramıyorum ağlamamı

Ya şansıma tüküreyim marin de kayınpederimin Bulgar adıymış bu da iptal 😢 Oturdum hüngür hüngür ağladım bu duruma nedense kocamı da engelledim her yerden durduramıyorum ağlamamı
İçine sinen farklı bir isim bulursun üzme kendini stres yapma hiç 🐣

X