Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar yarın yine dişçi randevum var dediğim gibi Çar-per tekrar gideceğim. Cuma kadın doğuma buradayken tekrar görünsem mi yoksa 12 Eylülde almanyada zaten randevum var direkt ona mı gitsem bilemedim.

Merhaba arkadaşlar bebeğimin cinsiyeti mi öğrendim kızım olacakmış. İsim önerileri alabilir miyim ilk kızımın adı Nehir.

Bu arada soranlar olmuş ilk hamileliğimde 12.hafta bitene kadar aşırı derecede mide bulantım ve kusmam oldu ikinci de 1 kez bile kusmadım ama ikisi de kız yani cinsiyetle ilgisi olmuyormuş. Va
ladin19 ladin19
Kızlar benimde kızım olucak Zümra ismini çok seviyorum abimin kızının ismi o yüzden koyamayacağız, benim de aklımda Elif İnci, Gökçe, Mihra, Parla, Deva ve İpek var
Sena, Şura, Mira, Sıla, Yüsra, Mehlika, Umay, Hilal, Bade isimleri de çok hoşuma gidiyor ama eşim pek beğenmedi bunları

ladin19 ladin19
Kızlar benimde kızım olucak Zümra ismini çok seviyorum abimin kızının ismi o yüzden koyamayacağız, benim de aklımda Elif İnci, Gökçe, Mihra, Parla, Deva ve İpek var
Sena, Şura, Mira, Sıla, Yüsra, Mehlika, Umay, Hilal, Bade isimleri de çok hoşuma gidiyor ama eşim pek beğenmedi bunları
Doğrudur canım güzel isimler de var aralarında ama ben çok fazla dini isim sevmiyorum açıkçası. Almanyada yaşadığım için Türkçe karakter içeren isimler ve Almanların telaffuz edemeyeceği isimleri de koymak istemiyorum. Hatta annemler direkt alman ismi koymamı istiyor ama milli görüşüm alman ismi koymaktan yana değil 😅

Doğrudur canım güzel isimler de var aralarında ama ben çok fazla dini isim sevmiyorum açıkçası. Almanyada yaşadığım için Türkçe karakter içeren isimler ve Almanların telaffuz edemeyeceği isimleri de koymak istemiyorum. Hatta annemler direkt alman ismi koymamı istiyor ama milli görüşüm alman ismi koymaktan yana değil 😅
Hmm Almanların dil yapılarını telaffuz şekillerini pek bilmediğim için bu konuda fikrim yok 😊İnşallah içine sinen güzel bir isim bulursun

Türkçe karakter (ş,ı,ç,ğ,) koymak istemiyorum. Onların dilinde ö ve ü harfi var ama onu da ilerde başka ülkede yaşamak isterse diye koymak istemiyorum. Almanlar V harfini fau olarak okuyor. Yani V yerine F diyorlar. Z harfi tze şeklinde okunuyor. Vs vs o yüzden işte her dilde aşağı yukarı aynı şekilde söylenen isimlere bakıyorum.

Selam arkadaşlar. Bebeğimin cinsiyeti belli oldu. İkinci kez Kızım olacak nasipse :) ekleyebilirseniz sevinirim.
Bende isim konusunda kararsız kaldım. İlk kızımın ismi Mihra çok içime sinmişti. Gel gör ki bunda zorlanıyorum kafama yatmıyor. Yinede düşündüklerim var.. tek isim seviyorum Meyra, Meva , Melda , Mehlika 🌸
Mihra ile uyumlu olsun istiyorum. Bende Zümra yı beğeniyorum ama kuzenim verdi kızına o yüzden bilemedim.

ladin19 ladin19
Benim kızım olsa Parla koyacaktık biz🥰Parla ismi çok güzel🌸

Merhaba güzel anneler 🌸
Aranızda nipt testi tekrarlanan oldu mu? Şu an 13+5 gebeyim. 23 Ağustosta nipt testi için kan vermiştim. Dün sonuçlanmış ama bazı değerler referans dışı olduğu için raporu yazmayıp bugün tekrar kan vermemi istediler. Başınıza böyle bir durum geldi mi?

Selam arkadaşlar. Bebeğimin cinsiyeti belli oldu. İkinci kez Kızım olacak nasipse :) ekleyebilirseniz sevinirim.
Bende isim konusunda kararsız kaldım. İlk kızımın ismi Mihra çok içime sinmişti. Gel gör ki bunda zorlanıyorum kafama yatmıyor. Yinede düşündüklerim var.. tek isim seviyorum Meyra, Meva , Melda , Mehlika 🌸
Mihra ile uyumlu olsun istiyorum. Bende Zümra yı beğeniyorum ama kuzenim verdi kızına o yüzden bilemedim.
Maşallah saglikla gelsin bebis🙏🏻 Ayyy yıllar sonra artık kendi ismimi yeni bebislerde görmek 🥹 Bence bunlardan kısa olanlardan birini tercih et canım Meyra Meva daha kullanışlı olur🙏🏻😍

1 kilo almışım şimdiye kadar ama karnım çıktı biraz vücut yapısı ile alakalı galıba çıkar elbet 😀 dert etme son ayda yürümek bile zor oluyor o göbekle 🤣
Evet doğru diyorsunuz 🙈 Gerçi şu son bir haftda sanki biraz şişti ve kilo aldım kusmam bitince. İlk başladığımdan bu yana kilom aynı ama kusunca 2 buçuk kilo vermiştim onları aldım yanaklarım şişti hemen 🙈🙈🙈

Merhaba güzel anneler 🌸
Aranızda nipt testi tekrarlanan oldu mu? Şu an 13+5 gebeyim. 23 Ağustosta nipt testi için kan vermiştim. Dün sonuçlanmış ama bazı değerler referans dışı olduğu için raporu yazmayıp bugün tekrar kan vermemi istediler. Başınıza böyle bir durum geldi mi?
merhaba başıma gelmedi ama başta bilgilendirdiler alınan örnekte fetal dna yeterli olmazsa tekrar istenebilir test demişlerdi. Aşırı kilolu annelerde daha sık karşılaşılan bir sorunmuş ama bazen kilodan bağımsız da bebeğe ait yeterli dna toplanamayınca tekrar isteyebiliyorlar. Güzel sonuçlar alırsınız inşallah

Kızlar merhaba, geçtiğimiz hafta lekelenme sonrasında düşük riski vs derken raporlu ve progestanla geçen bir sürecim oldu. Bugün kontrol vardı bir sıkıntı yok ama doktorum serviks kısalığına bakalım bi sonraki kontrolde mutlaka dedi. Rahim ağzı yyetmezliği erken doğumlara ve düşüğe neden olabiliyormuş.
Başına gelen var mı böyle bir şey? Bir de bu durum yani serviks uzunluğu her hamilelikte değişen bir durum mudur ilk hamileliğimde böyle bi sıkıntı yaşamamıştım.

merhaba başıma gelmedi ama başta bilgilendirdiler alınan örnekte fetal dna yeterli olmazsa tekrar istenebilir test demişlerdi. Aşırı kilolu annelerde daha sık karşılaşılan bir sorunmuş ama bazen kilodan bağımsız da bebeğe ait yeterli dna toplanamayınca tekrar isteyebiliyorlar. Güzel sonuçlar alırsınız inşallah
Teşekkür ederim cevabınız için. Çok sık rastlanan bir durum değil sanırım, sonuç beklerken tekrar kan vermek biraz rahatsız etti beni. İnşallah güzel sonuçlar gelir.

Teşekkür ederim cevabınız için. Çok sık rastlanan bir durum değil sanırım, sonuç beklerken tekrar kan vermek biraz rahatsız etti beni. İnşallah güzel sonuçlar gelir.
Pek sık olmuyor muhtemelen ama herhangi bir sorunla karşılaştıklarından değil aslında sonuç raporunda bir oran var test için o dna miktarının yeterli olduğunu gösteren. Muhtemelen yeterli örneği alamadılar ondan istediler. İçinizi ferah tutun güzel sonuçlar olsun inşallah

Canım kan sulandırıcı kullanımıda etkılıyormus freksıyon oranını bana oyle demıslerdı.guzel düşün hep guzel sonucları alınca bızımlede paylas🙏🙏🌸

Canım kan sulandırıcı kullanımıda etkılıyormus freksıyon oranını bana oyle demıslerdı.guzel düşün hep guzel sonucları alınca bızımlede paylas🙏🙏🌸
Kan sulandırıcı kullanmıyorum canım. Test hk görüşürken söylemişlerdi sonucu etkilediğini. Sonuç dün çıkmış, bugün raporlama yapamamışlar. Referans değerin altında çıkmış değerler. Sanırım böyle söylediler. Tam hatırlamıyorum bile ne dediklerini. O kadar üzüldüm ki. Ağlamaktan duymadım bile doğru düzgün söylenilenleri. Genetik bozukluk anlamına gelmiyor, hemen üzülmeyin vs dediler ama ikna olamadım. 13+5 oldum, kaybetme korkusu yüzünden çocuğa bağlanamadım bile. Tekrar aynı şeyleri yaşama ihtimali çok korkutuyor beni.

Kan sulandırıcı kullanmıyorum canım. Test hk görüşürken söylemişlerdi sonucu etkilediğini. Sonuç dün çıkmış, bugün raporlama yapamamışlar. Referans değerin altında çıkmış değerler. Sanırım böyle söylediler. Tam hatırlamıyorum bile ne dediklerini. O kadar üzüldüm ki. Ağlamaktan duymadım bile doğru düzgün söylenilenleri. Genetik bozukluk anlamına gelmiyor, hemen üzülmeyin vs dediler ama ikna olamadım. 13+5 oldum, kaybetme korkusu yüzünden çocuğa bağlanamadım bile. Tekrar aynı şeyleri yaşama ihtimali çok korkutuyor beni.
Ben hatırlıyorum kuzum seni biliyorum yasadıgınıda..Hiç üzülme benim aklıma fetal freksıyon oranının düşük çıkması geldı.O düşük olunca yeterlı degerlendırmeyı yapamadıkları ıcın tekrardan kan istemişlerdir🙏bizede yaz mutlaka sonucun çıkınca.ağlama üzülmesin minnoş sonra,böyle testlerın handikapı da bu işte.gereksiz bi stres yükü oluşuyor insanda,eşinle akraba durumu yada ense kalınlıgı burun kemıgı olcumunde bı sorun cıkmadıysa korkma hıc🙏🙏

Canım belirsiz bir sonuç için neden ağlıyorsun ki fetal fraksiyon oranı yani senin kanındaki çocuğun dnası yetersiz olduğu için bir daha kan alacaklar yani yetersiz kan örneği alınmış. Bunun için üzülmeye değmez. Sakin ol lütfen 🙏

X