Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Valla benim de öyle diş taşı bile temizletirken içimden iç gidiyor
Saat 14.45de babam aradı gel ben seni götürcem diye niye diye sordum hem hamilesin dönerken zorlanma hem de yine kaçma dedi. Adam malını biliyor evden çıktım dişçi koltuğuna oturdum dişçi iğne yaparken tef gibi gerildim dişçi de 10 yere batırdı hani sonra ohhh bir rahatım çekti kanırta kanırta acıdı hissettim enfeksiyon yüzünden hatta doktor lütfen elimi ısırmayın dedi adamın elini ısırmışım ama hiç sıkıntı değildi o saatten sonra

Ahahah valla iyi dayanmışsın neyse ki baban yanında destekçi olarak gelmiş

Merhabalar arkadaşlar. Şubat sonu inşallah doğumum 14 haftalık. Rabbim sağlıkla kucağa almayı nasip etsin. 2 bebeğim. Cinsiyetimiz dün belli oldu %95 erkek dedi . Sizinleyim
Listeye ekleyelim seni de canım. Yaş, sat,şehir, kase,kalp atışı da ekler misin?

Kızlar daha demin bir tane yan dişimi ve 1 tane yirmilik dişimi çektirdim. Yani aynı anda 2 diş çektirdim Aşırı korka korka gittim baya da canım yandı
Pazartesi de 2 tane yirmilik çektircem çarşamba ya da perşembe kalan son 20lik dişimi çektireceğim
Maşallah çektirebildiyseniz benim tam çene cerrahisinde sıram gelmişti hamile olduğumu öğrendim ve doktorum müsade etmedi çektirmeme. 12.haftada şişti iltihap oldu ve antibiyotik kullanmak zorunda kaldım yirmilik iki dişim kaldı ve başıma bela oldular. Kaçıncı haftadasınız ? Birde diş çekimi hamilelikte zararlı değil değil mi belli bir aydan sonra. Acaba bende cektirebilir miyim doktorumla görüşeceğim. Acısına nasıl dayanırım onuda bilmiyorum çekim için öncesinde yada sonrasında diş doktorunuz herhangi bir ilaç verdi mi? Ve çok geçmiş olsun bir an önce acısı dinsin iyi olsun

Gerçekten helal olsun ben bekarken 2tane çektirdim. Birini çektirdikten sonra iki yıl ara verip diğerini çektirebildim yirmiliklerin Gerçekten cesaretinden dolayı tebrik ederim. Bende mecbur kalacağım çektirmem gerekiyor. Diş tedavisi olamadan hamile kaldım. Ve iltihap yaptı.

Canım şimdilik bir acı yok uyuşukluk geçtiğinden beridir bol bol listerin ile gargara yaptım ve tuzlu suyla. Pütürsüz süzme mercimek çorbası ve ayran içiyorum. Işık su içiyorum bi sorun yaşamadım. İlk dişçiye gittim muayene oldum antibiyotik verdi ama üstüne basa basa doktoruna sor dedi burda gittiğim doçente sordum antibiyotik iç dişlerini de çektir dedi. 20liğe izin var mı çektireyim mi diye 2 kere sordum çektir dedi. Röntgene izin vermedi. Lokal anestezi de sorun değil dedi. Kadın doğumcudan izin aldım yani. Dediğim gibi çekimden önce 2.5 gün antibiyotik kullandım. Bitene kadar da antibiyotik kullanacağım. Bence sen de git dişçiyle konuş sonra da kadın Doğumla. Diş iltihaplanması hamilelikte bebeğe zarar veriyor ve erken doğuma sebep olabiliyor.

Ben de kendimi tebrik ediyorum o kadar ödlek olmama rağmen yaptırıyorum ama doktor ile konuştum doğumdan sonra 6. Ayda falan gelip tüm dişleri elden geçiricez beni komple anestezist ile bayıltıp 2 seansta implant ve kaplamamı yapacak

Valla Allah razı olsun hem bilgiler için hem örnek olmuş oldun bana hemde yapılabilirliğini görmüş oldum. Bende önce kadın doğumcumla görüşeceğim bu diş çektirme olayını. Özelde mi çektirdin peki canım? Cerrahi işlem oldu mu yarılıp mı alındı yoksa direk tutup mu çekti yirmilik dişini? Ben çene cerrahisinden randevu almıştım yirmiliklerim için. Tekrar dişçiylede görüşmem gerekecek. İnşallah ağrın sızın olmaz bir an önce iyileşirsin canım

Rica ederim canım Özel bir klinikte 2 çekime toplam 3000 tl ödedim. Normal çekim oldu ameliyat olmadı. Ama normal yan dişimi normal çekti yirmilik dişim önceden kırıldığı ve iltihap sebebiyle yıpranıp döküldüğü için kök çekim yapıldı yani kök çekme aletiyle kırarak parça parça çekti. Teşekkür ederim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…