Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Sormayinca vermiyorlar. Bende de aynısı var.. içinde var yeter mi diyorum yeterli aslında diyor..
Kızlar hiçbir doktor sizi tam anlamıyla takip etmez, kendi doktorunuz bile. onun için hep derim herkes kendi kendinin doktoru olsun ve kendi kendinizi takip edin sorun araştırın ne gerekiyor herkesin kullandığı ilacı kullanacağız diye de bir şey yok. ihtiyaçlar doğrultusunda yani. ben mesela doktora gitmeden hangi tahlilleri yaptırmam gerektiğini biliyorum gidip yaptırırım. bazen hastaneleri doktorları sadece bunun için kullanıyorum. gidip tahlillerime baktırıyorum. eksik olan bir şey varsa doktora söylüyorum ne alayım ne yapayım diye ya da araştırıyorum ona göre gerekirse takviye alıyorum ya da sebeplerini araştırıyorum. bence herkesin bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor. bilinçsiz takviye kullanmak da kullanmamak da doğru değil bence

Benim normaldi neden böyle oldu anlamadım bebek için yüksek tansiyonun tehlikeli olduğunu söyledi

Hamilelikte tansiyon düşmesi çok normal bir yandan da iyi bir şey. ileride yükselme ihtimalinin çok düşük olduğunu gösterir bu. çünkü 20. haftalardan sonra yükselirse gebelik zehirlenmesi preeklampsi gibi ciddi durumlar söz konusu oluyor bu anlamda biraz şanslısınız öyle

Ya zaten çoğu demir ilaçlarının içinde C vitamini koyuyorlar eğer yoksa demir ilacının içinde yarım limon sıkıp içebilirsin bir şey yememek daha mantıklı
İçine dedim yanlış olmuş yanında yani ilacını içersin ardından da yarım limon suyu sulandırıp içebilirsin

Haklısın canım ama hergun hamile kalmıyorsun ki.. illa ki doktor a döktüğüm o kadar paranın karşılığında biraz da olsa ilgi güven ve yönlendirme istiyorsun..

Haklısın canım ama hergun hamile kalmıyorsun ki.. illa ki doktor a döktüğüm o kadar paranın karşılığında biraz da olsa ilgi güven ve yönlendirme istiyorsun..
İstiyorsun okey de veriyor mu sorun o vermiyorlar istese de veremez çünkü dalgın oluyorlar unutabiliyorlar ben de isterim bir hizmet alıyorsam sonuna kadar isterim ama sağlık bu ben de riske atmam kendimi her şeyi doktordan beklemem hoş beklesem de yapmıyolar zaten:)

Ben de bir sürü kadin dogum doktoruna sağlık ocağına vs gittim tatilde olma sebepli. d vitamini düşüktü görüyorlardi ona rağmen bir şey demediler sonra bir kadın doğum doktoru d vitaminin mayısta düşük gelmiş başlattılar değil mi dedi yok deyince kadin nasıl ya niye baslanmadi falan dedi özel hastaneydi ondan sonra başlamıştım ben de

Bu benim normal tansiyonum hep böyleyim kötü hissedersen tuzlu salatalık, tuzlu limon ,tuzlu ayran iç ferahlarsin sıcaklarda etkilemiştir

Benim de tansiyonum hep böyle canım birşey yapamıyorlar maalesef hamilelikten dediler vana da evde dinleniyorum dışarı çıktığımda da sık sık dinlenerek yürüyorum

Kız hepsi üst üste seni zorlar ben bir tane çektirdim bekarken 1 hafta yemek yiyemedim. Konuşamadım ağrıdan
Canım mecburum çünkü 20liklerim sıkıntılı ve almanyadayken iltihap oldu antibiyotik kullandım bu şekilde bırakırsam sürekli şişip iner ve iltihap hamilelikte bebeğe zararlı. Ben en fazla 1 hafta sıkıntı yaşayım ama çocuk zarar görmesin hem kadın doğum doktorum da diş problemi bebeğe daha zararlı türkiyedeyken hallet dedi. Almanyada bir diş çekimi 300 Euro. Ve randevu almak çok zor

Ee uyuşturmuyorlar mı nasıl çektirdin balım bana doktorum hamilelik öncesi dişlerini hallet dediği için kanal dolgu çekim hepsini yaptırdım
Kadın doğumcudan onay aldım antibiyotik ve lokal anestezi için. Lokal anestezi hiç sıkıntı değil yaptır ağzında iltihap olması daha kötü dedi. Benim gebelik planlı değildi ben dişlerimi çözemeden ve hamilelik öncesi folik asite başlayamadan hamile kaldım canım.

İyi bari onay verdiyse inşallah kolaylıkla atlatırsın bu süreci

İyi bari onay verdiyse inşallah kolaylıkla atlatırsın bu süreci
Canım valla bir de benim aşırı derecede dişçi korkum var o koltuğa oturup iğne vurulana kadar kalp krizi geçirecek gibi oluyorum. Tir tir titriyorum perişan oluyorum. İğne vurulduktan sonra isterlerse ağzımı oysunlar sorun değil

Valla benim de öyle diş taşı bile temizletirken içimden iç gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…