Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bir de beni geçen hafta sağlık ocağından aradılar D vit için. Sağlık bakanlığının protokolüymüş gebelikte doğumdan 6ay önce ve 6 ay sonra kullanmak gerekiyormuş. Doktora sordum, iMom omeganın içinde olmasına rağmen şimdi yaz 5 damla kullan kışın 10 damla kullanırsın dedi. Orada bi sinir oldum madem sen neden vermedin de ben sorunca kullanman lazım diyorsun😒
Sormayinca vermiyorlar. Bende de aynısı var.. içinde var yeter mi diyorum yeterli aslında diyor..

Birde demir hapıyla ilgili de bişey soracaktım. Hangi hapı kullanıyorsunuz? Ve kaçıncı haftada başlattı doktorlarınız. Sabah aç karnına yazıyor ilaç ama eczaneci mide bulandırır akşam yatmadan önce 2saat açlıkla iç uyu dedi. Sizler nasıl içiyorsunuz kızlar demir hapını ? Bana bugün verdi doktorum henüz başlamadım hiç bilmiyorum sizlere sormak istedim.
Canim ben demiri ve folik asitleri falan kahvaltıdan sonra alıyorum. Bi rahatsızlık vermedi o şekilde.

Günaydın kızlar. Hgb değerleriniz düşük olduğu için mi verdi doktor kan ilacını? Benim hayatımda ilk defa 13 oldu. Doktor vermedi, benim de aklıma gelmedi sormak. Bir de ben iMom Omegayı gece yatarken içiyorum, biraz aç oluyorum haliyle 3-4 badem atıyorum ağzıma ama. Kahvaltıda mı içmem lazım, tok karna yani 🤔
Canım kan ilacı yani demir hapı konusunda doktor genelde gebelerde belli bir aydan sonra otomatik başladıklarını söyledi ne kadar doğru bir uygulama bilmiyorum Ama

Teşekkür ederim. Kan degerim 9 olmuş. Bunu da yükseltir mi.acaba ?
Benim doktorum 12.haftada vermişti. 1 hafta sonra endokrinolog kontrolüm vardı, onun istediği tahlilleri yaptırınca ferritin değerimin düştüğünü gördük. Haziranda 41’ken ağustosta 14’e düşmüş (alt sınır 13). Demek ki doktorumun bildiği varmış da demir hapı vermiş dedim 😁
Yani benim kullandığım 17 mg’lık ama senin biraz daha düşük en iyisi sen doktoruna sor belki biraz daha farklı bir takviye verir.

Kızlar ben dün Migros’a falan gittim biraz havasızdı sıra beklerken ani bi bulantı geldi hemen dışarı çıktım sonra gözümün önü karardı aniden bayıldım kısa süreli ayıldığımda daha iyi hissettim bulantım falan geçti tansiyonum suan bu şekilde doktorumun asistanını aradım düşük tansiyon normal dinlen bol sıvı tüket dedi böyle bi durum yaşayan var mı 18.haftadayım

Eklentiler

• IMG_5478.jpeg
    IMG_5478.jpeg
    100,5 KB · Görüntüleme: 23
Benim doktorum 12.haftada vermişti. 1 hafta sonra endokrinolog kontrolüm vardı, onun istediği tahlilleri yaptırınca ferritin değerimin düştüğünü gördük. Haziranda 41’ken ağustosta 14’e düşmüş (alt sınır 13). Demek ki doktorumun bildiği varmış da demir hapı vermiş dedim 😁
Yani benim kullandığım 17 mg’lık ama senin biraz daha düşük en iyisi sen doktoruna sor belki biraz daha farklı bir takviye verir.
Belki iğne verir bana. Öyle halsiz ve iştahsızım ki

Kızlar ben dün Migros’a falan gittim biraz havasızdı sıra beklerken ani bi bulantı geldi hemen dışarı çıktım sonra gözümün önü karardı aniden bayıldım kısa süreli ayıldığımda daha iyi hissettim bulantım falan geçti tansiyonum suan bu şekilde doktorumun asistanını aradım düşük tansiyon normal dinlen bol sıvı tüket dedi böyle bi durum yaşayan var mı 18.haftadayım
Cok geçmiş olsun benim de hep düşüktür tansiyonum. Bayılmamak için ayakta çok durmuyorum.

Hamilelikte yüksek tansiyon tehlikeli düşük tansiyon önemli değil böyle düştüğü zaman tansiyonunu yükseltecek şeyler yap. Hamilesin hava sıcak havasız yerlerde çok durma kendini çok yorma. Yüksek tansiyondansa boşver düşük olsun 🙏

Benim de 9/4 sürekli. Açlık durumuma ve yorgunluğuma dikkat ediyorum sürekli. Azıcık da salatalığı tuzlayıp yiyorum o iyi geliyor

Ben kimyasal olan her şeye aşırı karşıyım ve yıllardır hayatımda yok. evdeki sabunumuz deterjanımız şampuanımız benim kremlerim yiyecekler her şey organik ilk hamileliğimde 2,5 yıl emzirdim hamilelik de dahil 3,5 buçuk yıl saçımı boyamadım ben de açık kumralla boyarım röfleler de var saçım siyah çıkıyor ve bana hiç yakışmıyorama bu hamileliğimde (çok zor elde etmemize rağmen hamileliği) boyadım dayanamadım çünkü diplerim çıkıyor ve bu sefer sanırım ona katlanamazdım doktorda boyayabilirsin herhangi bir şey olmaz dedi boyadım vallahi uygun bir boya ile
Teşekkür ederim. Yarın doktor onay verirse maske takıp kuaföre gitmeyi düşünüyorum. Açık havada beklerim kuaförde.

Merhaba kızlar . Aslında ben 2025 Nisan annesi grubundayim ama bir sorunum var belki yaşayan vardir diye buraya yazmak istedim. Dün 7+1 iken kalp atışı duymaya gittim ama karından duyulmadı. Bebek 5 -6 haftalık anca dedi doktor . Belki geç döllenmedir ama ben yumurtlama sonrası birliktelik de yaşamadım. Haliyle canım sıkıldı. Okuduğum kadarıyla bu şekilde ilerleyen gebelikler sonrasında çok sağlıklı olmuyor. Varsa bu konuda grupta tecrübesi olan yazarsanız çok sevinirim. Hepinize sağlıklı çok güzel hamilelikler diliyorum.

Canım demir ilaclarini aç karnına al yanında da mümkünse C vitamini olsun. Ve en az dört beş saat üzerine bir şey yeme. ben akşam yemeginden 3 - 4 saat sonra alırdım gece sabaha kadar o senin bağırsaklarında çalışır biraz kabızlık yapar ama yapacak bir şey yok işte
C vitamini derken ilaç mı yoksa meyve mi yiyorsun?

Günaydın kızlar. Hgb değerleriniz düşük olduğu için mi verdi doktor kan ilacını? Benim hayatımda ilk defa 13 oldu. Doktor vermedi, benim de aklıma gelmedi sormak. Bir de ben iMom Omegayı gece yatarken içiyorum, biraz aç oluyorum haliyle 3-4 badem atıyorum ağzıma ama. Kahvaltıda mı içmem lazım, tok karna yani 🤔
Adından anladığım kadarıyla içinde omega üç var sanırım, omega üç yağda eriyen bir vitamindir yani yağlı bir şeyler yedikten hemen sonra almak daha uygun olur sabah kahvaltıyla birlikte olabilir

X