Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

E çok iyi bayağı vermişsin. Ben şöyle yapıyorum sofraya gelen yemeklerden önce sebze salata ne varsa onlarla karnımı doyurmaya çalışıyorum tabi doymuyorum sonra protein varsa onu yiyorum en son karbonhidrat yer kalırsa işte pilavlı makarnaydı birkaç kaşık onları yer kalınca yiyormuş şekilde yıllardır kilomu koruyorum. 178 cm boy 62-63 ün genelde. Şimdi 64 oldum. Bana göre 13 hafta doktora göre 14 hafta.

Sen çok iyiymişsin eşin de uzunsa, uzun boylu bebiş kaçınılmaz
Yaptığın çok mantıklıymış ben de öyle deneyeyim, salata çorba vs üzeri protein üzeri yer kalırsa karb

Aslında çok dert edilecek kilolar değil. Ha ben neden dert ediyorum ben iki sene önce bacaklarımdan venöz yetmezlikten dolayı ameliyat oldum kesinlikle kilo almamam gerekiyor hem hamilelikte venöz yetmezliği arttırıyor hem de genetik yatkınlığım var yaş ileri kiloda alırsam daha sıkıntılı olur ileride diye ben de korkuyorum doktor da 12 kg’ı geçme diyor. İlk hamileliğimde 30 kg almıştım 56 ile başladım 86 ile doğuma gittim ama boyum çok uzun olduğu için herkes kilo almamışsın diyordu tartı 30 kg gösterdi ama:) ve o kiloları 2.-3 ayda tamamen vermiştim.

Ben de çok takıyorum ve sürekli midem yanıyor glutenden sis vs bu sorunlar da oluyor sadece kilo değil de

Sen çok iyiymişsin eşin de uzunsa, uzun boylu bebiş kaçınılmaz
Yaptığın çok mantıklıymış ben de öyle deneyeyim, salata çorba vs üzeri protein üzeri yer kalırsa karb
Hahahah ya ben hamur pilav aşığıyım ekmek arasına koyup yiyebilirim. Ama tutuyorum işte kendimi. Daha doğrusu peynir çerez sebze yumurta et vs ne varsa onlarla doldurunca haliyle yer kalmıyor pek. Alışverişi de ona göre yapıyorum. Alırsam yerim şu an mesela mantıcıya geldim iki tabak yerim. Ama yarın öğlene kadar aralıklı oruç. Kimi hamileyken doğru değil diyebilir ama bununla ilgili yapılmış çalışma yok. Benim bir çok tanıdığım bir ay boyunca Ramazan’da oruç tutan varken gayette sağlıklı mühendis diş hekimi doktoru olan çocukları var o yüzden bir şey olacağını sanmıyorum aralıklı oruca devam:)

Sen hiç dert etme canım ya o bebek maalesef o kadar hormonlar yüklü yüklü hakikaten şişiriyor ben de birkaç kere tüp bebek tedavisi gördüm her yerim şişiyordu göğüsleri özellikle kan hep şiş geziyordum hamile gibi geziyordum

baktım şimdi benim down 1/7497 Edwards patau 1/28267 çıkmış aslında nipte gerek yokmuş. yaş riski çıkacağı belli zaten
1/119 yazıyor yaş riskinde ztn bitek o sınırın üstünde kalmış diğer 3 değerde sınırın baya altında
Perinatologda gayet iyi sonuçlar dedi.
Kendi doktorumda süper sonuç nipt e gerek yok yazdı yani yaptırmıcam sanırım nipt. Gerek yok diyor doktorum.

Eklentiler

• IMG_2529.jpeg
    316,8 KB · Görüntüleme: 67
benim yaş 1/75 çok yüksek ama perinatolog nipt yaptirmasaysin isterdim dedi.

Yaaa ay ben de başlasam mı acaba? Sanki şu an iradem yokmuş gibi hissediyorum ama diyetisyen kontrolünde hem bebişi besleyip hem azıcık gram bile versem beni mutlu eder
diyetisyen eşliğinde başla istersen canım. kilo almak önemli benim gibi 87 ile hamile kalmadıysan

Evet evet haklısın çok iyi gidiyorsun sen de devam, bize de ilham verdin
bebeğin gelişiminde bizim yaglarimiz da önemli normal kiloda hamile kalan bir kadının bu haftalara kadar 1 1.5 veya 2 kilo alması beklenir. tamamında ise 11 15 kilo arası ideal. emzirirken fazlasıyla gidiyor onlar. ama benim için benim gibiler için gerek yok hatta diyet yapmamız lazım benim kilom da ruzgarimdan kaldı sadece yatıyordum 25. haftaya dar 20 kilo aldım hiç vermeden bu oglusa umut Kaan olacak galiba hamile kalınca diyet zaruri. yoksa bir öncekinde 68 kiloydum. Bana göre iyi bir kiloydu

Kızlar bugün doktor folik asiti bıraktırdı sadece İmom Omega verdi. Birileri demir ilacı filan da kullandığını yazmıştı, doktor neye göre veriyor acaba onu? Bana hiçbir test yapmadı. Çatlak için nemlendiricilere başlamamı da tavsiye etti, bebe yağı filan kullanabilirsin dedi. Veeee cinsiyet tahmininde bulunup erkek dedi, benim ve etrafımdaki herkesin en başından beri içinden geçtiği gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…