Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Geçmiş olsun canım. Doktoruna sormadan bir şey kullanma bence doğal çözümler bazen bize riskli olabiliyor çünkü 😞 bol bol dinlen ve su iç kötü olursan serum verebiliyorlar sanırım
Çok sağol canım. Aynen her şeye bakıyorum valla yapılır mı yenir mi diye. Şuana kadar sadece limonlu ballı su içebildim bir de bol su içiyorum. Doktorumdan haber bekliyorum.

Bende şuan hiç eşya filan düşünmüyorum nasıl olsa alınır doğuncada gidip alırız düşüncesindeyim. Yeterki sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalım diğer her şey hallolur.
evet canım aynı şekilde düşünüyorum acelemiz yok henüz tarama testleri nipt aşamasına geldik hayırlısıyla sağlıklı mı değil mi öğrenelim bi şekilde yaparız bizde herkes hazır bir şey almaya ama eşimle durduruyoruz aman sakın erken felan diye :) ilaçlarını naptın dr ne zaman bırakalım dedi?

evet canım aynı şekilde düşünüyorum acelemiz yok henüz tarama testleri nipt aşamasına geldik hayırlısıyla sağlıklı mı değil mi öğrenelim bi şekilde yaparız bizde herkes hazır bir şey almaya ama eşimle durduruyoruz aman sakın erken felan diye :) ilaçlarını naptın dr ne zaman bırakalım dedi?
Benim sadece estrofemi biraktirdi doktorum diğerlerine devam ediyorum bakalım ayin 15inde kontrolüm var o zaman ne diyecek. Ignelerden çok sıkıldım bende onları ne zaman biraktiriyorlar acaba

Kıyamam ya çok küçükken başlıyorlarmış cidden
Canım isteğe bağlı çok küçükken başlatmayadanirsin ama Almanca öğrenmesi için ve entegrasyon kursuna ve ehliyet kursuna gideceğim başlattım. Onun da alışması için iyi oldu ama tabii mecburen 19 aylıkken memeyi bıraktı. Hastalıklar ardı ardına kesilmedi vs. Ama şu açıdan işe yaradı sürekli bir rutini var uykuları düzene girdi oyun oynayıp sosyalleşiyor ve Almanca öğreniyor. Diğer türlü 3 yaşında göndersem 5 yaşında ilkokula başlayacaktı dil seviyesi yetişmeyebilirdi.

Benim sadece estrofemi biraktirdi doktorum diğerlerine devam ediyorum bakalım ayin 15inde kontrolüm var o zaman ne diyecek. Ignelerden çok sıkıldım bende onları ne zaman biraktiriyorlar acaba
benim 2 hafta sonra bırakabilirsin dedi 12. haftamız bitecek kesin kez hatta 13.te olacağız, şükür iğneler bitiyor gün sayıyorum valla, ilaçlar bitince gezmeye gideceğiz ilaçların vakitleri o kadar ters ki bu yaz bir şey yapamadık doğru düzgün

Gittim canimm bebis bağdaş kurmuş oturuyordu. 14+0 çıktı 2 gün ilerde güzeldi çok şükür. Cinsiyetini sordum nipt test söylemediler mi dedi söylediler ama pipiyi görmem lazım dedim yok o kesindir dedi. Güzel dileklerle ayrildik
Hadi gözün aydın çok güzel heberler darısı hepimizin ve diğer kontrollerin başına inşallah büyümüş kuzucuk

benim 2 hafta sonra bırakabilirsin dedi 12. haftamız bitecek kesin kez hatta 13.te olacağız, şükür iğneler bitiyor gün sayıyorum valla, ilaçlar bitince gezmeye gideceğiz ilaçların vakitleri o kadar ters ki bu yaz bir şey yapamadık doğru düzgün
Belki bende kontrole gittiğimde söyler önceden biseyler söylemişti ama ben heyecandan unutuyorum bazı şeyleri. Sağlıklı olsunlarda yine de katlanırız ilaclara

Canım isteğe bağlı çok küçükken başlatmayadanirsin ama Almanca öğrenmesi için ve entegrasyon kursuna ve ehliyet kursuna gideceğim başlattım. Onun da alışması için iyi oldu ama tabii mecburen 19 aylıkken memeyi bıraktı. Hastalıklar ardı ardına kesilmedi vs. Ama şu açıdan işe yaradı sürekli bir rutini var uykuları düzene girdi oyun oynayıp sosyalleşiyor ve Almanca öğreniyor. Diğer türlü 3 yaşında göndersem 5 yaşında ilkokula başlayacaktı dil seviyesi yetişmeyebilirdi.
Arkadaşım da bremende oturuyor. Kreşe yazdırdılar şimdi çıkmış bebiş 1.5 yaşında o da öyle düşünüyor sosyalleşsin istiyor :)

Arkadaşım da bremende oturuyor. Kreşe yazdırdılar şimdi çıkmış bebiş 1.5 yaşında o da öyle düşünüyor sosyalleşsin istiyor :)
Canım Almanya’da Almanca bilmemek onların düzenini bilmemek büyük sıkıntı. Ayrımcılık olmasın diye genelde yabancılar bizim gibi erken yazdırıyor bir an önce düzene uyum sağlasın istiyorlar. Almanların dilinden zaten düşmez entegrasyon kelimesi 🥲 Bizi de uyduruyorlar sisteme yapacak bir şey yok 😅

Canım Almanya’da Almanca bilmemek onların düzenini bilmemek büyük sıkıntı. Ayrımcılık olmasın diye genelde yabancılar bizim gibi erken yazdırıyor bir an önce düzene uyum sağlasın istiyorlar. Almanların dilinden zaten düşmez entegrasyon kelimesi 🥲 Bizi de uyduruyorlar sisteme yapacak bir şey yok 😅
Evet o da öyle demişti😁😁 olsun bari bebeler alışsın erkenden en güzeli

Belki bende kontrole gittiğimde söyler önceden biseyler söylemişti ama ben heyecandan unutuyorum bazı şeyleri. Sağlıklı olsunlarda yine de katlanırız ilaclara
aman canım sor zaten kalçalarım mosmor oldu göeğim desen öyle bir an önce bırakmak normal gebe gibi gitmek daha iyi sağlıkla gelsinler inşallah, belirtilerin hala yok mu?

aman canım sor zaten kalçalarım mosmor oldu göeğim desen öyle bir an önce bırakmak normal gebe gibi gitmek daha iyi sağlıkla gelsinler inşallah, belirtilerin hala yok mu?
Aynen öyle tabi inşallah bugünleri kolay bir şekilde atlatırız. Valla yok herkes soruyor yok diyorum şaşırıyorlar ☺️ sadece belim ağrıyor. Halsizlik filan öyle yani mide bulantim olmadı hic

☺️🙏 Estağfirullah. Organik ürün aslında biraz karışık çok değil :) son zamanlarda hemen hemen bir çok kişi köyden ya da bahçeden olan ürünlere organik diyor:) aslında organik ürünlerin tanımı; tohumdan toprağa paketlemeye kadar her şeyin herhangi bir kimyasaldan zararlı kimyasallardan uzak olması anlamına geliyor. ürünün yetiştiği toprağın bile karayollarına bilmem kaç kilometre uzak olması gerekiyor, 15-20 yıldan fazla oraya herhangi bir tarım ilacı dökülmemiş toprak olması gerekiyor. tohumunun organik atalık tohum olması gerekiyor vesaire vesaire uzun konu:) ama biz tüketici olarak nasıl anlayabiliriz öyle üzerine kaka sürülen yumurtayla olmuyor sertifika olması lazım bu sertifikalar uluslararası sertifikalar oluyor sadece Türkiye’nin denetlediği kurumlar değil Avrupa’dan da denetimli bir sürü sertifika markası var bunların onayından geçmesi gerekiyor o yüzden üzerinde eğer organik sertifikası varsa nispeten güvenlidir. neden nispeten güvenlidir diyorum çünkü tarım bakanlığı son zamanlarda organik sertifikası alabilmek için üreticilere şartları biraz yumuşattı o konuda da biraz canım sıkkın neyse ,bu ürünler işte Migros Carrefour Macrocenter gibi marketlerde çokça yer almaya başladı Trendyol‘da Hepsiburada da yine var güvenilir satıcılardan almak lazım. Ben genelde Migros uygulamasında taze direkt diye bir market var oradan alıyorum oradaki ürünler organik. veya organik değilse bile pestisit analizli genelde temiz ürünler alıyorum almaya almaya çalışıyorum elimden geldiği kadar maaşımız sadece bunlara gidiyor diyebilirim :)
Benim canım karadut suyu istiyor ama hangisini hangi marka alayım bilemedim. Ferah ferah icesim var. İçime sinmedi hiç bir marka. Sizin öneriniz var mı?

Benim canım karadut suyu istiyor ama hangisini hangi marka alayım bilemedim. Ferah ferah icesim var. İçime sinmedi hiç bir marka. Sizin öneriniz var mı?
Karadüt özü alıp sulandırsanız daha iyi olur diğer hazır ürünlerin pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum

Evet tamamen sana bağlı bir şey. Ben yaptırdım rahat edeyim diye ilk diye herhalde en iyisi en garantisi olsun diye diye gidiyoruz bakalım😁
Bir de yaşla ilgisi var. Ben 37 yaşındayım yaştan dolayı kesinlikle yaptırman gerekli dedi benim doktorum ve hatta bir kaç tipi var. Benden en kapsamlı olan extended isimli versiyonu istemişti. Doktorum ile iki sene önce yumurtalarım çok azaldığı için yumurta dondurma yaparken tanismistik. Prof dr ve çok temkinli bir yapısı var o nedenle garantici ilerlemek istemiş olabilir. Yaşa göre karar vermek gerek güzel hamis arkadaşlarım 🩷

Aynen öyle tabi inşallah bugünleri kolay bir şekilde atlatırız. Valla yok herkes soruyor yok diyorum şaşırıyorlar ☺️ sadece belim ağrıyor. Halsizlik filan öyle yani mide bulantim olmadı hic
ay benim de öyle bel ağrım var , uykulu halim de geçti arada çok az kasıkta ağrı o da genişleme oluyor ondan yani onun dışında hiç belirtim yok şükür rahat gebelik yaşıyoruz, 1 tane sivilcem bile olmadı ☺️

X