Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Avokado ve badem yagini organik bulamadım daha doğrusu güvenilir bir marka bulamadım bu arada ben 15 yıldan uzun süredir organik tarımla ilgileniyorum her marka güvenilir mi tam emin değilim sertifikalar da değişebiliyor o konu çok bambaşka karmaşık bir konu bu dediğim gibi badem ve avokado yagınu Bade naturel’den aldım nispeten güvenilir bir marka olduğu için. Siz tabi ugrasmak istemiyorum ne gerek var derseniz herhangi bir çatlak üründe kullanabilirsiniz olumsuz bir sonucu duyulmuş mu şimdiye kadar hayır ama bilim aksi ispatlanana kadardır ben açıkçası Türkiye’de olan bir çok şeyi artık iyice güvenimi yitirdim ama mustelayı tavsiye ederim onu iyice araştırdım. Bio yazılı olan çatlak yağı içeriği gayet iyi.
Senden ek gıdaya geçince öğreneceğimiz çok şey var galiba. Ben çok bilgili değilim doğal organik nasıl ayırt edilir.

Kızlar ben bu gece rüyamda ikiz oğlan doğurduğumu gördüm 😁 birini gördüm ayy pipilim oğlum dedim sonra diğerini de arkası dönük gösterdiler önünü bi çevirdim o da pipili 😂 sonraki sahnede anakucağında ikisini de elime tutuşturmuşlardı 😂😂
ikiz ihtimalim yok ama acaba oğlan olması malum mu oldu nedir🤭 cuma olsun bir an önce de kavuşayım bebemle 🥰

Senden ek gıdaya geçince öğreneceğimiz çok şey var galiba. Ben çok bilgili değilim doğal organik nasıl ayırt edilir.
☺️🙏 Estağfirullah. Organik ürün aslında biraz karışık çok değil :) son zamanlarda hemen hemen bir çok kişi köyden ya da bahçeden olan ürünlere organik diyor:) aslında organik ürünlerin tanımı; tohumdan toprağa paketlemeye kadar her şeyin herhangi bir kimyasaldan zararlı kimyasallardan uzak olması anlamına geliyor. ürünün yetiştiği toprağın bile karayollarına bilmem kaç kilometre uzak olması gerekiyor, 15-20 yıldan fazla oraya herhangi bir tarım ilacı dökülmemiş toprak olması gerekiyor. tohumunun organik atalık tohum olması gerekiyor vesaire vesaire uzun konu:) ama biz tüketici olarak nasıl anlayabiliriz öyle üzerine kaka sürülen yumurtayla olmuyor sertifika olması lazım bu sertifikalar uluslararası sertifikalar oluyor sadece Türkiye’nin denetlediği kurumlar değil Avrupa’dan da denetimli bir sürü sertifika markası var bunların onayından geçmesi gerekiyor o yüzden üzerinde eğer organik sertifikası varsa nispeten güvenlidir. neden nispeten güvenlidir diyorum çünkü tarım bakanlığı son zamanlarda organik sertifikası alabilmek için üreticilere şartları biraz yumuşattı o konuda da biraz canım sıkkın neyse ,bu ürünler işte Migros Carrefour Macrocenter gibi marketlerde çokça yer almaya başladı Trendyol‘da Hepsiburada da yine var güvenilir satıcılardan almak lazım. Ben genelde Migros uygulamasında taze direkt diye bir market var oradan alıyorum oradaki ürünler organik. veya organik değilse bile pestisit analizli genelde temiz ürünler alıyorum almaya almaya çalışıyorum elimden geldiği kadar maaşımız sadece bunlara gidiyor diyebilirim :)

Bağışıklık kazanırken işte sana babasına bulaşıyor sonra evde kısır döngü tam diyorsun bitti geri başlıyor 🥲 ama Türkiyede olsam 3 yaşına kadar göndermezdim burada mecbur 16 aylıkken vermek zorunda kaldım. Daha emiyordu düşün
Kıyamam ya çok küçükken başlıyorlarmış cidden

Kizlar bunu çak annelerine arada bakıyorum da ne çok cinsiyet i degisen oldu artık neden sev gereksiz bı kuşku oldu sanki erken haftalarda öğrenmek yanıltıyor galiba alışveriş için acele etmemek lazım herhalde

Kızlar soğuk algınlığına yakalandım. Eşim sağolsun bana geçirdi. Boğazım pert burnum akıyor ve hapşırıyorum. Doktoruma yazdım ama evde önerebileceğiniz bir tedavi var mıdır?
Canım ben de geçen gün bir uyandım bademciklerim felaketti tereyağını eritip (sıcak olmasın) pekmezle karıştırarak yedim 2 gün sabah yedim tamamen geçti çok şükür

Kizlar bunu çak annelerine arada bakıyorum da ne çok cinsiyet i degisen oldu artık neden sev gereksiz bı kuşku oldu sanki erken haftalarda öğrenmek yanıltıyor galiba alışveriş için acele etmemek lazım herhalde
Ocak anneleri diyecektim ya klavye yanlış yazmis

ben hiiçç bakmamıyorum evlendiğimden beri hep beğendiğimi aldım sürekli hüsrana uğradım 3 yılımız bu ayın 21 de dolacak anca bebeğimiz oldu toplu iğne almayacağım dedim son 1 aya kendimi bıraktım korkumdan :)

Fetal dna ile değil de ultrasonda öğrenenlerin değişiyor sanırım. Diğer türlü değişmesi mümkün değil gibi😂

ben hiiçç bakmamıyorum evlendiğimden beri hep beğendiğimi aldım sürekli hüsrana uğradım 3 yılımız bu ayın 21 de dolacak anca bebeğimiz oldu toplu iğne almayacağım dedim son 1 aya kendimi bıraktım korkumdan :)
Ben genelde cinsiyet öğrenince başlar yavastan doğuma kadar agirlasmadan bitirip dimlenmeye geçiyordum ama bu sonra o kadar çok cinsiyet değişen gördüm ki bu sefer galiba ya sürekli orta renklerden alacağım yada illa alicaksam onuda sona bırakacağım sanirim

Fetal dna ile değil de ultrasonda öğrenenlerin değişiyor sanırım. Diğer türlü değişmesi mümkün değil gibi😂
O doğru sanırım evet doktorum onun tamamen sana birakiyorum dedi yani yapmak zorunda değilsin vs deyince bende yaptırmadım..diğer lerinde de yaptirmamistim

Bende şuan hiç eşya filan düşünmüyorum nasıl olsa alınır doğuncada gidip alırız düşüncesindeyim. Yeterki sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalım diğer her şey hallolur.

oglak_kadini oglak_kadini doktora gidecektim cnm gittinmi güzel haberlerini bekliyoruz insallah
Gittim canimm bebis bağdaş kurmuş oturuyordu. 14+0 çıktı 2 gün ilerde güzeldi çok şükür. Cinsiyetini sordum nipt test söylemediler mi dedi söylediler ama pipiyi görmem lazım dedim yok o kesindir dedi. Güzel dileklerle ayrildik

O doğru sanırım evet doktorum onun tamamen sana birakiyorum dedi yani yapmak zorunda değilsin vs deyince bende yaptırmadım..diğer lerinde de yaptirmamistim
Evet tamamen sana bağlı bir şey. Ben yaptırdım rahat edeyim diye ilk diye herhalde en iyisi en garantisi olsun diye diye gidiyoruz bakalım😁

Kızlar soğuk algınlığına yakalandım. Eşim sağolsun bana geçirdi. Boğazım pert burnum akıyor ve hapşırıyorum. Doktoruma yazdım ama evde önerebileceğiniz bir tedavi var mıdır?
Geçmiş olsun canım. Doktoruna sormadan bir şey kullanma bence doğal çözümler bazen bize riskli olabiliyor çünkü 😞 bol bol dinlen ve su iç kötü olursan serum verebiliyorlar sanırım

X