Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Aaaa çok ilginç bunu ilk defa duyuyorum ama doğru sanki söyle bir değerlendirme yaptın çevremde tutuyor gibi bu arada benimde oğlum var

Ne k
ne kadar güçlü bir kadın ve annesin,umarım bundan sonra hep iyi haberler alırsın evlatlarınla ilgili sağlıkla doğsun miniğin ablasıyla uzun mutlu bir ömrü olsun

illa bir yorum yapıcan yani fikrini söyleyeceksin kullan ya da kullanma diye ok anladım seni ben pardon

Selam herkese arada girip okuyorum ama acayip mutsuz ve üzgünüm cuma günü karın ağrısı ile doktara gittim doktor kanama alanın var dedi 9+5 de sizce düşük olur mu korkuyorum bir çocuğum daha var ve sürekli yatacak durumda değilim mecburen kalkıyorum bugün yine gittim farklı doktor a hala alan var ama bebeğe henüz zararı yok dedi ilaç verdi ayrıca sağ kasıkta ağrı var diye apandisit olabilir dedi dahiliye yönlendirdi nöbetci doktor yoktu yarın gideceğim

Merhaba. Benim bu konuda bir bilgim yok. Doktorun ne derse ona göre hareket et bence. Biliyorum çok zor bir durum inşallah bir an önce daha da iyi olursun. Etrafındakilere söylesen temizlik yemek en azından onlar için yardımcı olsalar sana. Kötü düşünme moralini yüksek tut. Üzülme çoğu kişide olabiliyor bu umarım bir an önce atlatırsın.

Canım okuyunca çok üzüldüm rabbim sabırlar versin sana insallah daha sağlıklı şekilde en kısa zamanda yavrunu kucağını alacaksın hiç belirtin yok muydu peki ?

Kizlar merhaba benimde doktor kontrolum vardi bugun, evvelki tahlillerde sekerim sinirda oldugu icin erken seker yuklemesi yaptik. Ultrasona gore haftasıyla uyumlu minigim masallah. Benim de yas 37 oldugu icin nift test istedi doktorum. Genoks firmasiyla iletisime gectik, 11. Haftada kan alacaklar insallah.

Ben tüp bebek tedavisi gördüm ve şu an kullandığım 10 ilaç var bu ilaçların 9u gebelikte kullanılması önerilmeyen ilaçlar.. Prograf, deltacortil, nidicart vs kullanıyorum. Gebeliğin 12. haftasına kadar da devam edecem. Hasta üzerinde herhangi bir çalışması yok ama benim doktoruma göre tüp bebek tedavisinde kullanılması gereken ilaçlar. Mesela sizin kullandığınız estrofemde de bi klinik çalışma yok kullanılmaması gerekiyor, onu kullanmaya devam ettiğinizi söylüyorsunuz.
Her doktorun protokolü farklı sizin doktor kullanmanızı uygun görmemiştir ya da ihmal ettiğini düşünüyorsunuz. Bu bende ya da bir başkasında ilaç dozu olarak değişkenlik gösterebilir. O yüzden “bence bırak” ya da “kullanmaya devam et” demek yerine doktoruna danış yorumu daha makul olur. Bu konuda hiçbirimiz uzman değiliz. Ben de en başından kullandığım ilaçları doktoruma sordum, bana neden, ne amaçla kullanmam gerektiğini kaç hafta kullanacağım konusunda tek tek bilgi verdi. Bence siz başta size 12. haftaya kadar kullan diyip sonrasında bırak diyen doktorunuza böyle demiştiniz şimdi neden bırakmalıyım diye sormalıydınız. Tedaviden dolayı doktorumuzla sık iletişim halindeyiz zaten hassas bir konu bi telefonla bile arayıp sormak yeterli olacaktır. A Anneolmayolundayim

Son düzenleme:
Amacınız ne ben anlamıyorum farkındaysanız ben kötü niyetle bir şey söylemedim soru soran arkadaşımıza.
Gebelikte kullanılması yasak olan ve doktorumun da benim hatırlatmam sonucu derhal ilacı bırakmamı söylemesinden sonra büyük bir pişmanlıkla ( gebelikte kullandığım için ) ilacı bıraktım. Ve bu foruma da yazmıştım hatta böyle bir ilaç kullandım çok pişmanım diye. Arkadaşımız da benim o yazdığım yazıyı görüp sormuş ve ben de gayet iyi niyetle yaşadığım pişmanlığı belirtmişim. Bu konuyu burada kapatmak istiyorum zaten zor bir gebelik geçiriyorum kimsenin gerginliğiyle çok bilmişliğiyle uğraşmak istemiyorum. İsteyen istediğini yapsın, fikir duymak istemeyen de soru sormasın bu kadar basit. Stresimi azaltıp benimle aynı dönemi yaşayan insanlarla bir forumda buluştuğum için mutluyken sık sık tartışma ortamı yaşanıyor gerçekten hoş bir durum değil. Hepinize sağlıklı bir süreç diliyorum

oglak_kadini canısı naptın ne zaman ameliyat olacaktın günleri o kadar değişti ki kafam karıştı unuttum. Bir de test sonucun çıktı mı? Ben hala beklemedeyim ama hem heyecan hem de stres var. İnşallah temiz gelecek ikimizin de öyle inanıyorum ve dua ediyorum

Burada herkes stresli ve kaygılıyken gayet düzgün bir üslupla böyle yorumların yanlış olduğunu dile getirdim o kadar. Sizi şahsi tanımıyorum bile amacım ne olabilir aaaa yazdıklarımı tekrar okursanız ne amaçla yazdığımı daha iyi anlarsınız. Kimse size burda kötüsünüz şöyle böyle demiyor yorumunuzun YANLIŞ olduğunu söylüyor. Siz yorum yaptınız bende herkesin yorum yapabildiği bir gruba böyle söylenmemesi gerektiğini yazdım. Böyle gruplarda buna açık olmanız lazım
Size de sağlıklı ve stressiz bi süreç diliyorum

Arkadaşlar merhaba moralim bozuk.37 yaşındayım 6 yaşında kızım var.onun hamileliğinde bir sorun yaşamadım.bir dusugum olmadı.dis gebelik olmadı.su an 9 haftalık hamileyim.dr her gebesinden genetik pıhtılaşma testi istiyormuş.ben de yaptırdım ve sonucunda bana kan sulandırıcı baslayacakmis

Şu an çok üzgünüm.yani ben daha öncesinde hiçbir sorun yaşamayan bir insandım.simdi böyle olması canımı sikti.

Ben kullandım kan sulandırıcı. Moralini bozma hiç üzülme büyütülecek bir durum değil inan. 10. Haftaya kadar her gün karından vurdum. Alışmıştım bile artık. Yeter ki bebek iyi olsun diye diye alışıyorsun zaten. Allah çaresiz sıkıntılar yaşatmasın

Ya ama ben hiçbir sorun yaşamamıştım ki.su an soktayim

Ya ama ben hiçbir sorun yaşamamıştım ki.su an soktayim
Belki de vardı ama şans eseri bir sıkıntı olmadı. Bilmiyorum ama ikinci çocuktan sonra bu tarz pıhtılaşma sorunları olan bir çok kişi okumuştum. Ama inanın çok büyütülecek eyvah edecek bir durum değil ben de çok stresliydim başta çünkü insan ister istemez kendini kötü hissediyor neden ben diyerek. Ama alışmıştım. Çok küçük insülin iğnesi gibi bir iğnesi var. İster koldan ister karından yapabiliyorsunuz.

Merhabalar , burada bana bence bırak diyen arkadaşa kızmıyorum ben de içine kurt düştüğü için doktoruma sordum ve ben bırakdiyene kadar devam dedi ona güvenmek zorundayım sonuçta doktor o. Teşekkür ederim uyarınız için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…