Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Uyku hali bende de çok fazla arttı herhalde vücudumuz gelecekteki uykusuz günlere hazırlıyor kendini 😅😍 ama benim mide bulantılarım da çok fazla ve o da halsiz bırakıyor beni tansiyonum çok düşüyor belki o yüzden de uyuklama olabilir
tansıyon dusuklugu zaten uyku yapar

Ben de 6+5’te göremedim geç döllenmeymiş 6 gün sonrası gittiğimde kalp atışını gördüm. Sat’ı genelde 28 günlük regl döngüsüne göre hesaplıyorlar ama mesela benim 32 gün oluyor genelde o da etkili oluyormuş geç döllenmede. Senin regl döngün kaç gün? Bence geç döllenme olabilir içini ferah tut.
Umarım benimde sizin gibi olur içim içime sığmıyor dolup taşıyorum. Benim döngüm 30 gün ama tüp bebek olduğu için bu gebeliği hesaplayamıyorum şu an. Tüp bebek hesabında 7+1 görünüyor. Siz bebeği görmüş müydünüz peki kesede 6+5 te?

Ben yurtdışındayım, bulunduğum yerde bebeği kesin görebilmek için ilk ultrasonu 8. haftada yapıyorlar. Öncesinde bebek yeterli boyuta ulaşmamış olabileceği ve bu da anneyi tedirgin edebileceği için bakmayı tercih etmiyoruz diye açıkladılar. Bir dahaki kontrolünde görürsün bebişini inşallah, içini ferah tut ❤️
Çok teşekkür ederim güzel dileğin için arkadaşım inşallah haftaya görürümde evhamım boşuna olur. Aslında en doğru olanı yapıyorlar tabii bizler sabırsızlıkla heyecanla bekliyoruz zor geliyor ama en azından bu tarz tedirginliklere mahal vermiyorlar. Doğru düzgün sevinemiyorum bile.

Umarım benimde sizin gibi olur içim içime sığmıyor dolup taşıyorum. Benim döngüm 30 gün ama tüp bebek olduğu için bu gebeliği hesaplayamıyorum şu an. Tüp bebek hesabında 7+1 görünüyor. Siz bebeği görmüş müydünüz peki kesede 6+5 te?
Hayır sadece kese ve yolk gördüm.

vajinal ultrason mu karından mı ? bebek görünmemiş ise keseye bakıp direkt sat tarihi yazabiliyorlar. tam tarihleriniz nedir ? sat ve kese
15 mayis sat, 6+1 de gittim vaginal ultrasoundda bebek gorundu ama 5+3 dedi. 12. Hafta ultrasonu kagidi icin 15 mayis yazmislar yine. Bir kac doktor isin icine girince karisiyor bence.

12. Hafta ultrasonu zorunlu ya hani, en gec hangi hafta yapilmasi saglikli bilyor musunuz arkadaslar? 14. Hafta gec mi oluyor mesela?
Ultrason tarihi bulmak burda cok zor, elimdekileri de yanlis almak istemiyorum yoksa bir daha bulmam zor olacak.

Kese boyutu ile ilgili bilgi vermedi doktorum yalnızca şu an boş dedi. Transfer tarihine göre 7+1 olması gerekiyor
Şundan sordum benim de sat yoktu kese ölçümü 6+1 demişlerdi. Bir hafta sonra bebek olculdu yine 6+1 çok korktum nasıl olur diye kese büyük olabiliyormuş o yuzden önemli olan bebek demişlerdi.

Ekmek almaya indim nasıl güzeller şıp şıp emiyor

Eklentiler

• 1000009993.jpg
    1000009993.jpg
    277,9 KB · Görüntüleme: 17
Şundan sordum benim de sat yoktu kese ölçümü 6+1 demişlerdi. Bir hafta sonra bebek olculdu yine 6+1 çok korktum nasıl olur diye kese büyük olabiliyormuş o yuzden önemli olan bebek demişlerdi.
Umarım sağlıklı bir şekilde ilerler ve bebiş kesede görünür. 31 Mayıs transferim geç döllenmedir inşallah diye dua edip duruyorum. Çok çaresiz bir durum. Sizin nasıl ilerledi süreciniz?

Umarım sağlıklı bir şekilde ilerler ve bebiş kesede görünür. 31 Mayıs transferim geç döllenmedir inşallah diye dua edip duruyorum. Çok çaresiz bir durum. Sizin nasıl ilerledi süreciniz?
Bakın söyle de olabilir. İyi düşünmek için yazıyorum. Transferriniz belki de tutmadı ama sonrasında sizde yumurta gelişip dollenmis olabilir. Böyle de duydum. Az bir ihtimal ama yine de net sonucu görmeden üzülmeyelim. İnşallah bebisimiz de büyüyecek gösterecek kendini.

Benim süreç normal ilerledi sat bir hafta geriye alındı ama benim kendi sıkıntılarından dolayı oğlum erken doğdu. Gayet saglikliydi bu durumla ilgili değil erken dogumu

arkadaşlar arada kaynamasın lütfen fikirlerinizi yazar mısınızzz
bende hiç kahverengi ya da pembe lekelenme olmadı sadece beyaz akıntım var o da normalmiş. ama bu kahverengi hafif lekelenmeler normaldir diye duyuyorum. ultrasonda kese yakınında kanama alanları çok yoksa bence korkulacak bir şey yoktur. sen yine de dengeli beslen ve ağırlık kaldırma ya da çok yürüme bu herkes için geçerli 12. haftaya kadar sakin bir yaşam sürmeliyiz bol bol dinlenmeliyiz

Kızlar 7+1 haftalık hamileyim bugün kalp atışı duymaya gittik kesem var ama içerisinde bebek hala oluşmamış. Haftaya tekrar bakılacak. Doktorum bu haftalarda bebeği görmeyi ve kalp atışı duymayı bekleriz ama bazen geç döllenme olabiliyor daha önce yaşadık dedi. Çok ağladım kendimi tutamıyorum olumlu düşünmek istiyorum ama çok korkuyorum. Güzel bir örnek var mı bir şeylere tutunmak istiyorum. Güzel yorumlarınızı bekliyorum 💕💕💕
son adet tarihine göre 8. haftamda olmam lazımdı ama bugün 6+1 deyim. geç döllenme olabilir ki bu geç yumurtlama ile ilgili döngümün 27. gününde yumurtlamayı yakalamıştım. biz de 7 gün sonra kalp atışı için kontrole gidicez. boşa evham yapmayın biraz daha sabredin derim :)

Kızlar biliyorum çok erken ama benim ufaktan bebek alışverişine başlayasım var. Eşim durduruyor. Sizce kaçıncı ayda başlanmalı? Birde bez stoğu yap diyor bir kaç arkadaşım ama ben bez stoğunu doğru bulmuyorum
ben bebişin ilk zıbınını aldım beşiktaşlı :)) çok tatlıydı sabredemedim. cinsiyetini öğrenince kıyafetlerine başlayacağım ve biz şimdiden mdf beşiğini de almış bulunduk. bez stoğu ben de yapacağım en azından 0-6 ay arası stoğu yapacağım

Ben delirmeden doğurabilecekmiyim acaba ya. Yine hastanedeyim dün akşam lekelenmem vardı sabah da az da olsa lekelenmem olunca doktorumu qradım yola çıkmadan tekrar gel bakalım dedi. 🥺

X