Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Dün geceden itibaren minik minik açık kahverengi çok az akışkan lekelenmem oldu. Sabah doktora mesaj attım, sıkıntı olabilir gel bakalım dedi. Baktık sorun yoktu her şey normal ama yine de progestan iğne yazdı. Zaten fitili hala kullanıyorum. 12.haftaya kadar fitile devam dedi. Sizde lekelenme gibi bir şey oldu mu, ya da tecrübeli annelerin bu konudaki yorumu nedir?

Kizlar bir Sat gore hafta hesaplamasi var bir de ultrasonda cikan farkli tarih. Hangisini baz alarak 12. Hafta ultrasonu icin tarih belirlicez? Bir de12. Hafta ultrasonunu en gec hangi hafta yapildigini biliyor musunuz?
Tabii ki ultrasona göre. Çünkü sat a göre olan tahmini yumurtlama tarihinize göre hesapladığımız ortalama bir tarih. Erken ya da geç döllenmiş olabilir bebek. Ama ultrasonda görülen ise ölçülmüş bebek/kese boyutuna göre hazırlanmış bir veri. Somut yani

Sizde de bilgi fazlalığı var bravo 👏uzman biyolog olarak önünüzde eğildim teşekkür ederim
Uzman biyologsunuz yani anladım süper veteriner hekimle mi çalışıyorsunuz bilemiyorum ama tamam madem sizin mesleğiniz budur ben de saygıyla eğiliyorum siz haklısınız evimizdeki hayvana yaklaşmayalım. Teşekkürler 🙏

Misshanin c vitaminini almistim 1 ay once. Sanirim icerigindeki ilk maddeden dolayi hamilelik icin guvenli degil. Varmi c vitamin serum kullananlar. Bu arada ben mineral gunes kremi neutrogena zinc aldim. Yuzumu bembeyaz yapiyor, memnun kalmadim.
Olabilir bide ben vitamin içerikli şeyleti kışın kullanıyorum. Cildim hassas baya. Bide şuan boykot ettiğim için her markayı alamıyorum

Malesef önceki gebeliğimde de grubumda bu sebeple tartısma cıkmıstı ve grup dagılmıstı tarih tekerrur ediyor😂 kızlar sizin köğeğiniz aşılıdır veya hepsi asılıdır ama birine birşey olmadı diye kimseye bişey olmayacak diye bir genelleme yapmak bana göre cok yanlıs . Toxoplazma ciddi riskli bir olay ve Allah korusun yani işin ucunda aylardır ugratıgımız evladımız söz konusu ben böyle olunca riske atamıyorum yani.Allah korusun ben bişey olmaz derim birinin bebeği benim bişey olmaz demem yüzünden zarar görse ben bu vicdan azabından kurtulamam yani. Ki bende toxoplazma ile ilgili tahlilde sıkıntı cıkmadıgı halde ciğ ete dahi eldivensiz dokunamıyorum yani bilemiyorum🙈
Yoo hanımefendi uzman biyologmuş ben mesleki bilgi karşısında susarım sonuçta alanı belli ki. Ben kimseye bir şey olmaz demedim zaten sadece yıllardır evinde beslediği aşılı hayvandan uzak durmayı saçma bulmuştum ama öyle değilmiş. Uzak dururuz olur biter. Kavga vs yok çocuk muyuz yani. Herkesin kendi bileceği iş. 🤷🏻‍♀️

Tabii ki ultrasona göre. Çünkü sat a göre olan tahmini yumurtlama tarihinize göre hesapladığımız ortalama bir tarih. Erken ya da geç döllenmiş olabilir bebek. Ama ultrasonda görülen ise ölçülmüş bebek/kese boyutuna göre hazırlanmış bir veri. Somut yani
Tesekkurler bana gore de boyle mantikli ama hàlà ultrason kagitlarimda SAT ne gore yazmislar.

Yoo hanımefendi uzman biyologmuş ben mesleki bilgi karşısında susarım sonuçta alanı belli ki. Ben kimseye bir şey olmaz demedim zaten sadece yıllardır evinde beslediği aşılı hayvandan uzak durmayı saçma bulmuştum ama öyle değilmiş. Uzak dururuz olur biter. Kavga vs yok çocuk muyuz yani. Herkesin kendi bileceği iş. 🤷🏻‍♀️
Ben bu konuda ciddi ve son bir şekilde konuşmak istiyorum. Bilgimin de yeterli olduğunu düşünüyorum kimsenin hakkımda ne düşündüğü de pek umrumda değil. Toxoplazma hayvan dışkısından ve dışarıdaki hayvanlarla temas eden hayvanlardan geçebildiği gibi en çok da çiğ et, yenen pişmemiş et, sosis salam sucuk ve yeşilliklerden geçiyor. Evde hamile kişi kedi b.ku temizlemediği sürece eline alıp yalamadığı sürece de bir şey olmaz. He benim içime sinmez diyen dokunmasın kediye köpeğe ama aynı hassasiyeti diğer durumlarda da gösterirse en azından kapmaz. Doktorlar kesin bir dille çiğ et ve yeşillik konusunda uyarıyor. Hiçbir doktor evdeki kedini köpeği at kaparsın demiyor. Herkes kendi için dikkat etsin bence böylece tartışma da çıkmaz :)

Misshanin c vitaminini almistim 1 ay once. Sanirim icerigindeki ilk maddeden dolayi hamilelik icin guvenli degil. Varmi c vitamin serum kullananlar. Bu arada ben mineral gunes kremi neutrogena zinc aldim. Yuzumu bembeyaz yapiyor, memnun kalmadim.
Mineral filtreli olanların hepsi yüzü beyaz yapıyormuş

Genelde mineral filtreli olanları ben cocugumunkini kullanıyorum🙈😂
İsmide minela care avusturalya malı onlar gunes kremınde cok basarılılar zaten o yuzden 2 yıldır kullanıyorum ogluma hiç bır sorunla karsılasmadım bende onu kullanıyorum emılımı guzel beyazlıkta yapmıyor 50 faktör isteyen bakabilir🤲🏻 bizim için olanı da varmıs

Selammm🌸🌸🌸 sata göre 7+6 yız bu gün ultrasonda 8+1 çıktı minnoşum herşey yolunda çok şükür belirtilerim epey azaldı ister istemez stres oluyordum. İçim rahatladı. Buyu 17mm miş 2cm bile değil ama yüreğimi hoplatıyor❤️
20240701_114200.jpg

Dün geceden itibaren minik minik açık kahverengi çok az akışkan lekelenmem oldu. Sabah doktora mesaj attım, sıkıntı olabilir gel bakalım dedi. Baktık sorun yoktu her şey normal ama yine de progestan iğne yazdı. Zaten fitili hala kullanıyorum. 12.haftaya kadar fitile devam dedi. Sizde lekelenme gibi bir şey oldu mu, ya da tecrübeli annelerin bu konudaki yorumu nedir?
arkadaşlar arada kaynamasın lütfen fikirlerinizi yazar mısınızzz

arkadaşlar arada kaynamasın lütfen fikirlerinizi yazar mısınızzz
Benimde oldu dün kahverengi lekelenmem geçtiğimiz pazartesi kontrol sonrasında akşam kırmızı az bi kanamam olmuştu ertesi gün doktora gittim bi sorun görünmüyor demişti bu günde öncekinden kalan lekeler kahverengi olarak atılıyordur dedi. Ben gebeliği öğrendiğimden beri 3 günde 1 progestan dex iğne ve haftada bir proluton vuruluyordum her ihtimale karşı vurmamı istemişti doktorum. Bu gün artık gerek yok dedi. Kırmızı ve sancılı olmadıkça korkma Allahın izniyle bişey olmaz

Benimde oldu dün kahverengi lekelenmem geçtiğimiz pazartesi kontrol sonrasında akşam kırmızı az bi kanamam olmuştu ertesi gün doktora gittim bi sorun görünmüyor demişti bu günde öncekinden kalan lekeler kahverengi olarak atılıyordur dedi. Ben gebeliği öğrendiğimden beri 3 günde 1 progestan dex iğne ve haftada bir proluton vuruluyordum her ihtimale karşı vurmamı istemişti doktorum. Bu gün artık gerek yok dedi. Kırmızı ve sancılı olmadıkça korkma Allahın izniyle bişey olmaz
allah razı olsun çok çok açık kahverengi bir akıntıbiraz ağrım da var açıkçası takvime göre bat tarihim acaba vücut bu yüzden mi zorlanıyor, adet olamadı diye düşündüm. Hemen doktora gittim bebişin kalbi de yeri de güzel dedi iğne yazdı yolladı. Allaha emanet bebeklerimiz nasıl titriyorum şimdiden üzerine. Annem derdi hep, anne olunca anlarsın diye. Bi de doğursak ne olacak :KK70:

allah razı olsun çok çok açık kahverengi bir akıntıbiraz ağrım da var açıkçası takvime göre bat tarihim acaba vücut bu yüzden mi zorlanıyor, adet olamadı diye düşündüm. Hemen doktora gittim bebişin kalbi de yeri de güzel dedi iğne yazdı yolladı. Allaha emanet bebeklerimiz nasıl titriyorum şimdiden üzerine. Annem derdi hep, anne olunca anlarsın diye. Bi de doğursak ne olacak :KK70:
İçini ferah tut doktor önemli bişey görseydi söylerdi. İlk zamanlar kahverengi lekelenmeler olabiliyormuş. Bende dün biraz temizlik yaptım ondan oldu diye çok vicdan yaptım dün gece bu gün içim rahatladı. Doğunca da aynı olacak bizim yüreğimizin sızısı hiç dinmeyecek artık ❤️

Selammm🌸🌸🌸 sata göre 7+6 yız bu gün ultrasonda 8+1 çıktı minnoşum herşey yolunda çok şükür belirtilerim epey azaldı ister istemez stres oluyordum. İçim rahatladı. Buyu 17mm miş 2cm bile değil ama yüreğimi hoplatıyor❤️ Eki Görüntüle 3446309
Maşallah canım Allah’a şükür için biraz rahatlamıştır darısı bizlerin başına 🙏🙏

X